2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kızlar az önce sağlık ocağından aradılar, tetanoz aşısı için. Ben de covid çekincelerimi söyledim. Hastaları dışarda açık havada bekletip tek tek alıyoruz ama yine de ben aşıyı hazırlar bahçede yaparım size, binaya hiç girmezsiniz dedi ☺️ Çok kibar ve ilgili konuştu hemşire hanım, beğendim. Aralık sonu veya ocak başında gidicem, 5 doza tamamlıcam bu sefer. İlkini yaptıktan sonra 1 ay sonra bi daha varmış sonra 5 ay sonra 3. 4. ve 5.yi de birer yıl arayla yapıyolarmış. Yaptırayım hayat boyu düşünmeyim dedim.

Biliyor musun aynı şeyleri hissediyorum bazen üzülüyorum ama yine aynı sebepten de içim çok rahat. Ailem eşimi kendi çocuklarından ayırmıyor, bunu hissettiriyorlar. Bazen eşim senin ailenden daha çok yakınlık görüyorum diyor. Şu konuda da çok rahatım kendi ailesini çok iyi bildiği için beni hiç bi zaman görüşmeye zorlamadı, aksine yakın olmak zorunda değilsin diyordu hep. Kendi de çok yakın değil zaten. Ben başlarda iyi anlaşmaya çalışarak hata yaptım daha kötü oldu şimdi böyle iyi.
Genelde kız aileleri damatlarını benimserken erkek aileleri de reddetme ya da kabul etse bile (görünüşte kabul etmek diyorum ben buna) hep sıkıntı çıkarma derdine düşüyorlar. Benim ailem oglum diye seviyor eşimi ama esimin ailesi beni yok sayıyor.. daha dün annesi arayıp il dışındaki evine çağırdı eşimi hafta sonu icin. Ben zaten kimim ki🤣🤣 karisi hamileymis, evde yalnız kalacakmis kimin umurunda😒 evlendigimiz ilk yil surekli siz ayrılacaksınız, hissediyorum bitecek bu evlilik deyip durdu ve nikah günü zırıl zırıl ağladı.. ama sorsanız çok seviyor beni.. dengesini bozar böyleleri insanın. Eşim de hak veriyor bana ama tek laf edemiyor annesine... görüşmek zorunda değilsiniz deyip her gün elinde telefon whatsapp gruplarında herşeyi paylaşıyor.. aşırı gıcık oluyorum bu duruma ama caresi yok:KK14:

Sordum sordum doktorda yazmış ki pazartesi normal kontrol yapalım 2 hafta sonraya detaylı yapalım demiş acaba diyorum direk detaylıya mı gitsem 😂😂😂😂😂 180 muayene ücreti vercem pazartesi günü iki hafta sonra da 480 detaylı 180 cebimde mi dursa hahahahah ay ne yapacağımı şaştım bende 😂😂😂😂

Sanirim daha iyi gormek icin 2 hafta sonraya cagirdi ama bana son gittigimde 27 kasimda tam bir ay sonraya detayli randevusu al demisti😁 ben senin yerinde olsam detayliya giderdim tam 20 hafta mi olcak pazartesi

Ben detaylıya 22 aralıkta gidicem. Yani 10 gün falan kaldı. Bu ara aklıma takılan bir sürü şey var. Doktora sormam gerekiyor içim de hiç rahat değil. şu 10 günün geçmesini sabırsızlıkla bekliyorum ilk kez günler geçmiyor bana 🤦🏼‍♀️

Kanım düşük çıkmış, doktor ilaç yazdı.
ben bir de demir ilacı kullanıyordum, kan ilacı ve demir ilacı aynı şey mi, kafam karıştı 🙄
Hemoglobin düşük çıkmış bende de. Ferritin ve ayrıca Demir bağlama kapasitesi ayrı ayrı ölçülüyor sanırım.

kızlar moralim bozuk yine sabah eşim annesinin adını koymayı düşündüğünü söyledi erkek olsa babasının ismi kesindi şimdi kız olunca bu seferde annesininkini düşünüyormuş beyefendi çok sinir oldum moralimi bozdu ya ismi güzel olsa hadi tamam neyse de ismi hanım kadının napim kız büyüse hanım hanım diyecekler bu adam beni sinirlendiriyor ya
Benim.kayin validem de kayinpederin koysun dedi daha hamile oldugumu bilmiyorlar. Bende hic kusura bakmayın 30 sene bekledim.ben koyacam dedim kapattım ağızlarını 🤪kocama da evlendiğimde beri söylüyorum biraz baskın karakterliyim karşı cikamadilar ☺☺🤣

Valla ben de bişe almadım kuzenimle konuştum telsiz ev çok büyük olmayınca gerek olmuyor zaten ilk başlarda hep yan yanasınız dedi Benim ev de 2+1 o yüzden vazgeçtim almıcam eğer çok istersen sana gönderirim dedi 😂 annem de orda battaniye yorgan vs işlerini hallediyor bi de kuzenlerimden de kıyafetler filan gelcek çok bişe almayı ben düşünmüyorum çünkü bir hafta giydiği diğer hafta olmuyor diyolar boşa masraf yapmayayım onun yerine yatağını güzel alırım dolabını güzel alırım ya da altın alırım 😂😂😂😂🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Telsiz gerekli canim bence 🥰 gecen hafta esimin kardesi ve bebegi geldi. Yere yorgan battaniye serip oyle yatirdik yataktan dusebilir diye, biz balkonda oturuyorduk. Annesi uyandi bizimki dedim ee dedim hic aglamadi, artik uyaninca emekleyerek bir seyleri karistiriyor sesinden anladim dedi😁 bir gittik ki cekmeceleri acmis hep sadece aglamak icin degil surekli odasina girip cikarsan uyaniyor ya kapi sesinden, nefes sesinden bile anliyorsun naptigini😁

Benim.kayin validem de kayinpederin koysun dedi daha hamile oldugumu bilmiyorlar. Bende hic kusura bakmayın 30 sene bekledim.ben koyacam dedim kapattım ağızlarını 🤪kocama da evlendiğimde beri söylüyorum biraz baskın karakterliyim karşı cikamadilar ☺☺🤣
bende biraz alttan alan taraf olduğumdan böyle oldu sanırım bizim sorunumuz eşimde bende baskın olmaya çalışıyoruz o zman da çakışıyoruz sürekli

bende biraz alttan alan taraf olduğumdan böyle oldu sanırım bizim sorunumuz eşimde bende baskın olmaya çalışıyoruz o zman da çakışıyoruz sürekli
Bizimkide bi tik baskın olmaya calisiyo ben evlenirken soyadımı kullanamadım katakulliye getirdi beni simdi cocugum serdar olacak dedim yanina ne koyarsan koy dedim oda serdar musab olsun dedi 🙃kız olursa da azra istiyordum oda amine azra olsun dedi oyle kararlastirdik

Ben detaylıya 22 aralıkta gidicem. Yani 10 gün falan kaldı. Bu ara aklıma takılan bir sürü şey var. Doktora sormam gerekiyor içim de hiç rahat değil. şu 10 günün geçmesini sabırsızlıkla bekliyorum ilk kez günler geçmiyor bana 🤦🏼‍♀️

Cok az kalmis 🥰 insallah detayli da harika gecer hepimizin hic bir sorun cikmaz 💕 bende yuzunu gorur muyim diye icim icime sigmiyor 🥰

Cok az kalmis 🥰 insallah detayli da harika gecer hepimizin hic bir sorun cikmaz 💕 bende yuzunu gorur muyim diye icim icime sigmiyor 🥰
Evet az kaldı hemen geçsin zaman 🥰 inşallah çok güzel geçer yüzünü görürsün mutlaka baya da belirginleşmiş olur en son gittiğimde ben görmüştüm ama yüzleri daha yeni yeni oturuyor 💕 benim tereddütüm bebekle ilgili değil kendimle ilgili inşallah çözüm bulabiliriz 🙏🏻

Benim b12 eksikliğinden dolayı anemi oluyor genelde. B12 yi depolamıyor vücudum ömür boyu takviye almam gerekiyor. Zincirin halkaları gibi birbirine bağlı hepsi

Merhaba kızlar😇 bende bunları alabildim, bim evimin yanında ama gidene kadar müslin filan kalmamıştı😇 şimdi yine gideceğim belki görmediğim bir şeyler vardır diye 😁

Eklentiler

• EE1D6C8F-C440-409A-B61F-135BDAF7CFBB.jpeg
    EE1D6C8F-C440-409A-B61F-135BDAF7CFBB.jpeg
    132,1 KB · Görüntüleme: 64
X