2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
aramızda doğum tarihi olarak bir gün var ama ben 16+3 görünüyorum - sende nasıl 15. hafta oluyor kafam karıştı :)
Yok uygulamada 16+4 görünüyor bende ama ben en son 16.11 de doktora gittim ve o gün 11+4 günlüktü o tarihten itibaren hesaplayınca 15+4 çıkıyor bugün de. Ama uygulama 16+4 diyor

Yok uygulamada 16+4 görünüyor bende ama ben en son 16.11 de doktora gittim ve o gün 11+4 günlüktü o tarihten itibaren hesaplayınca 15+4 çıkıyor bugün de. Ama uygulama 16+4 diyor

anladım, ben adet tarihini baz alıyorum - doktorun verdiği tarih her seferinde değişiyor o günkü ölçüme göre :)

uygulamaya son adet tarihinizi giriyorsunuz ondan 16+4, doktor da kendisi yaptığı ölçüme göre söylüyor.. buraya da son adet tarihinizi yazdığınız için 16+4 ü 17. hafta olarak gösteriyor.

doktorun yaptığı ölçüm örnek veriyorum 2 hafta sonra hafta olarak değişebilir, daha öne geçebilir, tamamen bebeğin gelişimine bağlı. o yüzden siz son adet tarihinizi baz alın.

benim de 19+1 de 20. haftaya uyumluydu mesela, ama ben son adet tarihime göre olan günümü baz alıyorum, çünkü bi sonraki hafta yapılan ölçümde geri düşebilir veya daha öne gidebilir bebek. doktorum 2 haftaya kadar önde veya geride olmasının bir şey ifade etmediğini söyledi.

Benim kızımda 7 yaşında ama ben 2. Yi hep düşündüğüm ve yıllardır ha oldu ha olacak beklediğim için veremedim de onunkileri ama şimdi yine de az da olsa birşeyler yapmak istiyorum

İsim düşündün mü canım
Hiç bir isme ısınamıyorum canım aklımdaki tek isim Eylül ismi çünkü bizim için anlamlı tanışma tarihimiz,nişan tarihimiz ve bebeğimizi öğrendiğimiz tarih 1 Eylül ama işte ablamın kızının adı Eylül ileride ikisi zorluk yaşar mı diye çekiniyorum Sen düşündün mü?

Kızım 6 yaşında ilk bir yıllık kıyafetlerini saklamistim zıbın tulum tarzı gerisini arkadaşlarımın bebekleri oldu benden sonra hep onlara vermiştim yada giysi kumbaralarina koymuştum büyük esyalarda ev müstakil olunca büyük bir bodrum kata sahibiz oraya konulmustu hep ,tabi bebek arabası hariç gerisi hep arkadaşlara gidip bana tekrar geri geldi ama arkadaşlarımda çok temiz kullandıkları için hepsi hala tertemiz bizde ikinci çocuğu düşünmüyorduk hiç ama kızımın kardeş ağlamalarina dayanamadık yoksa hayat gerçekten çok pahalı
Hm bütün kumaş eşyaları alıyor yırtık carsafinizi bile getirebilirsiniz demişti görevli bayan sadece iç çamaşırı almıyorlar hijyen açısından verilen ürünler tekrar geri kumaşa dönüştürülüyor zaten bazı kıyafetlerinde belirtiyorlar geri dönüştürülmüş kumaştan üretilmiştir diye hem bize katkı oluyor hem doğaya faydalı bir uygulama ben ihtiyaç sahibi kişilere verilemeyecek lekeli yırtık herşeyi götürüyorum
E bebekte Şubat indirimi var sanirim bende öyle biliyorum ama bizde uzun zamandir oradan alışveriş yapmiyoruz kızım bebekken ayda iki sefer muhakkak e bebekteydik

Bizde eylül düşündük sonra vazgeçtik çünkü sizin gibi eylül ayında anımız olan bişe yok oyüzden şimdilik Ela, Simay, Ebrar,Ülkü ,Elçin , Asena ,Umay daha ozamana kadar neyi seçeriz bilmiyorum

Umay ismini ben de beğeniyorum ama anlamları farklı farklı yazıyor emin olamadım pek

Ne güzel Bi uygulamaymış canım. Kızından varsa ne güzel. Bizimde var o yüzden rahatım bende kamerayı biz bimden aldık ama ne çok iyi ne çok kötü diyeyim. Fiyatı uygun. Ama güzel birşey baya işimizi görecek inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…