2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Tek oğlan değil ama en büyükleri. Babası da olmayınca bizimkine tapıyor herkes resmen.
Güya tesbih çekiyor akşama kadar, ağzı da sürekli laf veriyor, duaları da o arada neresiyle okuyor bilmiyorum 😂
Biz bir şey dedik mi bunlar boş dünyalık işler der, kendine gelince eve parke yaptırcam kapıları değiştircem perde yaptırcam der istekleri bitmez.
Yalan dünya diyip diyip dünya malına tapan benimde bi tanıdığım var😂

günaydın kızlaaar, bu aralar hamilelik için penti'den alışveriş yapan oldu mu?
pijama takımı için oradan almak istiyorum ama M mi L mi emin olamıyorum.
Canım ben normalde alıyorum pijama ilk yıkamada baya çekiyor. Paçası falan kısalıyor ona göre al bence.

Günaaaaydınnnn 😍😍😍 6. Ayın son düzlüğünü de çıkmıs bulunmaktayım 🤩🤩🤩🤩 gece yine maşallah bir karnımın altında bir göbek deliğimin üstünde kudurdu 😁🧡 anne gurban olsunnn 🥺🥺🥺😁😁
Günaydın benimkide pıt pıt hiç durmuyor sanki karnımı açıp çıkacak 😅
Bide çok erken hissettim hareketlerini.
Anne karnında hareketli olan bebek doğuncada mı öyle olur?
Benim eşimin kardeşleri çok ağırlar, benim kardeşim hızlı pratiktir ona çekse keşke diyorum 😅

Günaydınn 🥰 bu aralar yapmadım ama ordan aldığım pijama takımlarını hep m alıyorum çünkü yıkayınca çok küçülüyor. Özellikle üstü gömlek tarzı olan pijamaların kalıpları biraz daha küçük. Rahat etmek için l alsan daha iyi bence

Günaydın 🌷
Şimdi kontrolden çıktım ben de.
Miniğim 710 gr olmuş, her şey yolunda çok şükür.
Açlık ve tokluk kan verdim, öğleden sonra doktoru arayıp sonuçlarla ilgili görüşcez.

Doğumla iligili bir kaç soru sordum. Devlet hastanesi biliyorsunuz.
Odalar tek kişilikmiş, içinde tuvalet banyo var, refakatçi erkek de olabiliyor sıkıntı yok. Sadece bayan olursa siz daha rahat edersiniz dedi hemşire.
Doğumdan sonra en az 12 saat gözetim altında tutuyorlarmış. (Bazı hastaneler normal Doğumdan sonra fazla tutmayıp çıkarıyorlarmış)

Eğer her şey yolunda olursa da 41+3 olana kadar bekleriz dedi doktor. Zaten kızım da 41+0da doğdu.

Nst girmeye başlayınca odaları gezersin, doğum odasına da bakabilirsin dedi.
Bizden haberler böyle 😇

Günaydın 🌷
Açlık ve tokluk kan verdim, öğleden sonra doktoru arayıp sonuçlarla ilgili görüşcez.

Odalar tek kişilikmiş, içinde tuvalet banyo var, refakatçi erkek de olabiliyor sıkıntı yok. Sadece bayan olursa siz daha rahat edersiniz dedi hemşire.
Doğumdan sonra en az 12 saat gözetim altında tutuyorlarmış. (Bazı hastaneler normal Doğumdan sonra fazla tutmayıp çıkarıyorlarmış)

Eğer her şey yolunda olursa da 41+3 olana kadar bekleriz dedi doktor. Zaten kızım da 41+0da doğdu.

Bizden haberler böyle 😇
Ben şeker yüklenince fena oldum ya, ne iğrenç bir şeymiş 🙄, benimki de dün 650 gramdı, sağlıkla büyüsünler inşallah 😊

Pekmeze limon sıkıp yiyen var mı acaba? Yada sadece pekmez yiyip kan yaptığına şahit olan?
Ben 2 gündür soğuk sıkım keçiboynuzu pekmezi yiyorum bakalım etkisi olacak mı? 🤔
Bşr fşncanın yarısı kadar pekmeze 1 limon sıkılır uzerıne su ile tmmlayıp sbh ac taklasık 3 ayda ferrıtın deger inde acayip degısme yapıyor

Bşr fşncanın yarısı kadar pekmeze 1 limon sıkılır uzerıne su ile tmmlayıp sbh ac taklasık 3 ayda ferrıtın deger inde acayip degısme yapıyor
En fazla 2 tatlı kaşığı koyuyorum ben oda yeter sanki.
Sabah aç karna içmek önemli oda biraz zor oluyor istikrarlı yapamıyorum. 😅

Gunaydin🌸
Ben hamile pijama takimi aldim pentiden bi tane. Sıkarsa korkusuyla xl aldim😃 ustu baya bol,alti da pacalari biraz uzun ama karin kismi rahat, sıkmıyor🤭

Kizlar carpintisi olan var mi aranizda? Benim iki gundur boyle bi anda cok heyecanlanmisim gibi kalbim kut kut atmaya basliyo. Bir de dinlenme halindeyken. Olctugumde 105 cikti dun. Bugun de 103. Normaldir insallah.

Günaydın 🌷

Bizden haberler böyle 😇
Maşallah kuzucuğa🧿 bende bir iki gün içinde şeker testi yaptıracağım inşallah, sorunsuz atlatırız🙏🏻Hatırlarsanız bebeğin suyu üst sınırda çıkmıştı dr diyetisyene yönlendirdi. Dün diyetisyene gittim bugün onun verdiği listeyle kahvaltı yaptım, çok mutsuzum😁

Günaydın 🌷

Bizden haberler böyle 😇
Maşallah artık iyice büyüyorlar 😍 1 kiloya yaklaşmış.
Benim doktorum da şeker yüklemesi yapmayacak açlık tokluk şekerine bakıp bir de bi kaç kriter daha var onlara bakacakmış. Açlık tokluk şekeri bildiğimiz gibi damardan kan alınarak mı bakılıyor ?

Kizlar carpintisi olan var mi aranizda? Benim iki gundur boyle bi anda cok heyecanlanmisim gibi kalbim kut kut atmaya basliyo. Bir de dinlenme halindeyken. Olctugumde 105 cikti dun. Bugun de 103. Normaldir insallah.
Bende oluyor ama çok kısa sürelik bişey, aynı tarif ettiğin gibi bi şeye heyecanlanmışım ya da sinirlenmişim gibi. Düzenli nefes alıp vermeye başlıyorum geçiyor.

Aynen iyi niyetli davrandıkça yüz buldu, benim o kadar samimiyetime karşılık bu sinsiliği gördüm ya artık yüzünü bile görmek istemiyorum.
Sırf görüşmemek için merkezdeki kontrollere de gitmcem artık. Çünkü birinde uğramasak diğerinde uğruyorduk çocuğu görsün diye ama şansını kaybetti artık.

Sabah eşime “yarından sonra yoğun kar yağışı bekleniyormuş, yarın anneni götür istersen sıkıntı olmasın” dedim.
Bakalım bu geçerli bir bahane olacak gibi.
canım peki eşine annen böyle böyle yaptı diye anlatmadın mı

Maşallah 🙏 Kaç kere yükleme yapıldı canım
Şöyleymiş, önce bi şeker yüklenmeden kanı alıyorlar, sonra şeker yüklemesi yapılıyor ve 1 sa bekletiyorlar, o arada çol efor harcamak doğru değilmiş, oturup beklemeni istiyorlar, 1.saatte bi kan daha alınıyor, sonra tekrar oturmaya devam, 2.satte tekrar bi kan alınıyor, böylelikle bitiyor, 50 mg ya da 100 mg olunca nasıl oluyor onı bilemiyorum tatlım

X