2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Eki Görüntüle 2759659
Kızlar şu alt açma bezi çok kullanışlı geldi bana. Böyle bir şey alacağım sanırım. Fiyatı da 70 tl gibi bir şey. Size de fikir olsun. 🤗
Bir de mama sandalyesi için ikeanın sandalyesi konuşulmuştu. Birebir aynısından 95 liraya satılıyor. Kalitesi aynı mıdır bilemedim ama yorumları güzel.
Eki Görüntüle 2759660
Ben pilsanin mama sandalyesini kullanıyorum açıkçası daha güvenli geldi bana ikeaya göre o yüzden bunu tercih etmiştim ayakları alttanda tutuyor çünkü ama tabi iyice oturması saglamlasana kadar kullanışlı olmuyor ama oturmaya başladıkları zaman bence çok kullanışlı temizligide kolay

Eklentiler

• 20210112_203052.jpg
    20210112_203052.jpg
    34,3 KB · Görüntüleme: 20
Kızlar çok fena oldum az önce karnımın her yeri kasildi nefes alamadım remen hem kasılma oldu hemde şancı vurdu değişik birşey oldu anlamadım neden oldu 15 dk oldu hala hareket edemiyorum inş geçer acile gitmek zorunda kalmam :KK43:
Bu haftalarla braxton hicks dedikleri yalancı kasılmalar başlıyor. DzÜenli ve ritmik olmadığı sürece sorun yok. 10 dakikada bir olursa acil 5 dakikada bir oluraa alarm kodu olarak geçer. Ama su içip soluna uzanıylrsan ve geçiyorsa sorun değil.

Kızlar bu arada size ne soracağım, sizin rahim ağzı uzunluğunuz nasıl çıktı? Benim 24+1de 35 çıktı ama, bazı yerlerde iyi diyor bazı yorumlarda az diyorlar, doktorum iyi dedi ama kafam da karışmadı değil, bir de hafta ilerledikçe kısalır mı?

Benim 20+0 da 3.3 cikmisti doktor 3 un ustu iyi demisti her gittigimizde olcecek artik sanirim 🤔 esimin kuzeni hamile ikizlere benden 3 hafta kadar ileride, onun 1 cm cikmisti mesela dun kontrolu vardi sordum bugun nasil gecti filan diye. Rahim agzim yukari cikmis sorun yok dedi doktor. Kac cm oldu diye de sormadim demek ki haftaya gore uzayip kisaliyor. Ama bence bizim ki iyi simdilik hele senin ki cok daha iyi 😊

Ben pilsanin mama sandalyesini kullanıyorum açıkçası daha güvenli geldi bana ikeaya göre o yüzden bunu tercih etmiştim ayakları alttanda tutuyor çünkü ama tabi iyice oturması saglamlasana kadar kullanışlı olmuyor ama oturmaya başladıkları zaman bence çok kullanışlı temizligide kolay
Bu da güzelmiş canım. Ben henüz almayacağım daha erken tabi sandalye için. İkea konuşulmuştu daha önce görünce paylaşayım dedim. Temizlemesinin kolay olması önemli evet. Bunlar o yüzden tercih ediliyor sanırım.

Teşekkür ederim 2 gün sonra doktora gidebilirim ancak.
Bebeğin sıvısı tampon görevi görüyormuş kolay kolay bi zarar gelmezmiş 😌
Allah nasıl yaratıyo valla düşününce aklın almiyo çok şükür bisy olmamasina çok sevindim canım yine de dinlen birz ağır bisy kaldırma çok geçmiş olsn

Mama sandalyeleri ile ilgili ben de ikileme düştüm. Diyrlar ki bebeğin ayakları havada asılu kalıp sallanmasın mutlaka temas ettiği bir zemin basamak olsun. Bu özellik beslenme alışkanlığı üzerinde etkiliymiş. Gerçekten bebemle empati yapıyorım beni sandalyeye koysalar ayağımı sallasam bu durumdan hoşlaşmayabilirim😅 Ama dediğim gibi basamağı olan sandalyeleri kullanan annelerle konuştum kimi çocuklar ordan destek alıp ayağa kalkıyorlarmış hatta o platformu kırıyorlarmış.

Mama sandalyeleri ile ilgili ben de ikileme düştüm. Diyrlar ki bebeğin ayakları havada asılu kalıp sallanmasın mutlaka temas ettiği bir zemin basamak olsun. Bu özellik beslenme alışkanlığı üzerinde etkiliymiş. Gerçekten bebemle empati yapıyorım beni sandalyeye koysalar ayağımı sallasam bu durumdan hoşlaşmayabilirim😅 Ama dediğim gibi basamağı olan sandalyeleri kullanan annelerle konuştum kimi çocuklar ordan destek alıp ayağa kalkıyorlarmış hatta o platformu kırıyorlarmış.
Ama küçükken sandalyeye oturuyoduk yine ayağımız yere değmiyodu baya uzadıktan sonra yemek yerken ayağın yere temas etmiş oluyor 😅
Normal bebek sandalyesini bile ileri gidip gelip sarsıyorlar basamaklıyı naparlar kim bilir 😂

Mama sandalyesi konuşulmuş, biz kızıma ikeanınkini almıştık hem hiç sıkıntı yaşamadık çok memnun kaldık, devrilme gibi bir durumu hiç olmadı ayakları ona göre monte edilmiş zaten, tereddüt eden varsa bence hiç düşünmesin derim ☺️

Kızlar çok fena oldum az önce karnımın her yeri kasildi nefes alamadım remen hem kasılma oldu hemde şancı vurdu değişik birşey oldu anlamadım neden oldu 15 dk oldu hala hareket edemiyorum inş geçer acile gitmek zorunda kalmam :KK43:
Geçmiş olsun canım bu haftalardan sonra başlıyormuş galiba yalancı kasılmalar henüz hiç yaşamadım ama burda da duymuştum. Göbeğe masaj yapar gibi krem, yağ sürmek de tetikliyormuş bu kasılmaları ona da dikkat et mutlaka.

Geçmiş olsun canım bu haftalardan sonra başlıyormuş galiba yalancı kasılmalar henüz hiç yaşamadım ama burda da duymuştum. Göbeğe masaj yapar gibi krem, yağ sürmek de tetikliyormuş bu kasılmaları ona da dikkat et mutlaka.
Açıkçası krem nerdeyse sürmüyorum unutuyorum üşeniyorum inş çatlamam bugün kızları banyo yaptır yemek temizlik derken çok ayakta kaldım ondan oldu sanırım artık vücut dayanmıyor tempoya belli ki

Bir haftadır akşam yemekten sonra patlayacak gibi oluyorum hazımsızlık çekiyorum az yememe rağmen. Yürüyüş yapmazsam düzelmiyor. Soda da içiyorum ama fayda etmiyor. Tam yürüyeceğim vakit de sokağa çıkma yasağı başlıyor. Valla ne yapacağımı şaşırdım

Açıkçası krem nerdeyse sürmüyorum unutuyorum üşeniyorum inş çatlamam bugün kızları banyo yaptır yemek temizlik derken çok ayakta kaldım ondan oldu sanırım artık vücut dayanmıyor tempoya belli ki

gecmis olsuuun, iki cocukla ugrasiyorsun kolay degil. ben su an tahmin bile edemiyorum iki tane kucuk cocugumun da oldugunu :)

İstanbul Avrupa yakası olanlar varsa özel Nisa hastanesi asiye hanimi şiddetle tavsiye ederim üç evladimda onunlaydim ilgisi bilgisi dogumdaki fedakarligi yaklaşımı verdiği desteği hiç birşeye degismem nereye gitse peşindeyim cnm dr um bnm oyuzden Dr önemli bayanlar buldunzmu bırakmayın
Ben de ilk doğumumu Nisa da yaptım. Derya hanım da. O da çok tatlı bir bayandı.şimdi tekrar ona devam etmek istiyorum. Doğum fiyatları baya yükselmiş diye duydum. Fiyatlar hakkında bilginiz var mı?

X