2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kızlar ben minnoslarima da bizede boron kullanıyordum geçen aya kadar lekeleri falan çok çıkarmıyor ama kokusuz kalıntı da bırakmıyor sabun tozu bir ara kullandım hep tortu bırakıyordu o yüzden kullanmadım başka deterjan da denemedim açıkçası biz kucaklayınca rahatsız olur diye aklıma gelmemişti ama makinada ister istemez tortu kalıyor ve bebeginkini yıkarken onada geçer diye tek deterjan kullandım ben hepimizede boronuda öneriyordu şu meşhur muhendisinoglu :)

Kızlar ben minnoslarima da bizede boron kullanıyordum geçen aya kadar lekeleri falan çok çıkarmıyor ama kokusuz kalıntı da bırakmıyor sabun tozu bir ara kullandım hep tortu bırakıyordu o yüzden kullanmadım başka deterjan da denemedim açıkçası biz kucaklayınca rahatsız olur diye aklıma gelmemişti ama makinada ister istemez tortu kalıyor ve bebeginkini yıkarken onada geçer diye tek deterjan kullandım ben hepimizede boronuda öneriyordu şu meşhur muhendisinoglu :)
Onu da çok öneren oldu kuzu, benimki tortu bırakmıyor yaa 🙄 o yüzden onu kullanıyorum.

Bugün detaylı ultrasonum vardı. Her şey iyi cıktı ama bağırsakta parlaklık görüldü. Amniyosentez yapabiliriz dediler ya da takip edeceğiz dediler. Çok moralim bozuldu bugün. Bayağı araştırdım. Bağırsakta parlaklık görülen kişilerin yüzde 90 i sağlıklı doğum yapmış. Inşallah bende sağlıklı doğum yaparım. Dualarınızda bana da yer verin ne olur. 😓
Bir de dalginliktan mi nedir abdest alırken iskemleden sırt üstü düştüm. Ilk başta kasıklarım ağrıdı. Ama şükür bebegimin hareketlerini hissediyorum şuan. Gündüz pek hissedemedim tedirgin oldum. Nasil zor bir gün oldu benim için anlatamam 😓
Çok geçmiş olsun canım inşallah bişey yoktur bebisinde sende sagliksinzdir içini ferah tut 🤲

Bugün detaylı ultrasonum vardı. Her şey iyi cıktı ama bağırsakta parlaklık görüldü. Amniyosentez yapabiliriz dediler ya da takip edeceğiz dediler. Çok moralim bozuldu bugün. Bayağı araştırdım. Bağırsakta parlaklık görülen kişilerin yüzde 90 i sağlıklı doğum yapmış. Inşallah bende sağlıklı doğum yaparım. Dualarınızda bana da yer verin ne olur. 😓
Bir de dalginliktan mi nedir abdest alırken iskemleden sırt üstü düştüm. Ilk başta kasıklarım ağrıdı. Ama şükür bebegimin hareketlerini hissediyorum şuan. Gündüz pek hissedemedim tedirgin oldum. Nasil zor bir gün oldu benim için anlatamam 😓
Geçmiş olsun kuzu düşmene üzüldüm 🥺, Bi sıkıntı yoktur Allahın izniyle bu parlaklık parlaklık dedikleri şey çoğu zaman yani evet neredeyse yüzde 90 sağlıklı, senin bebişinde sağlıklıdır inşallah üzülme, boşuna canını sıkma, stres daha kötü senin için şuanda 👍🌸

Kızlar perşembe günü bnm detaylı ultrasonum var kızların 1.5 yas aşıları var oyy anam oyy bakım nasıl geçecek o gün hem heyecanla bekliyorum o günü hemde korkuyorum kızlar aşıdan sonra huzursuz olur mu diye bu arada oğlanın adını cengizhan koyacağız esim bugün kv kp ile görüntülü konuşuyorduk kv atladi hemen oglanin adini ben koyacam kp rin adını koyacakmış eşim dedi ben koydum oğlumun adını cengizhan olacak babam yaşıyor şükür ne gerek var onun ismini koymaya sustular artık en gıcık olduğum şey dede ninelerin ismini toruna vermeleri

Gecmis olsun canım Allahın izniyle sağlıklı şekilde kucağına alırsın yavrunu inş üzme kendini bana da böbrek kanallarında genişlik görünüyor demişti geçen muayenede ama erkek çocukların çoğunda görülüyormuş doğuma kadar düzeliyormus o yuzden icim ferah sende ferah tut ıcini seninkide doguma kadar düzelir Allahın izniyle

Kızlar bugün şeker taraması yapıldı. Ama aç değildim ben, doktor sıkıntı olmaz dedi, ve 137 çıktı, üst sınır 140mış, doktorla yarın konuşucaz ama nasıl bu değer, biraz sınırda mı sanki, sizlerin nasıl?
Normal canım yinede tedbir amaçlı unlu mamüllerden şekerden uzak durmaya çalış.

Minigin sagliklidir insallah annesi olumsuz dusunme lutfen. Gorunmez kaza olmus dusme de.
Simdi nasilsin peki? Gnduzleri bebeklee sakin oluyorlae geceleri aktif oluyorlae genelde.
Iyiyimşükür canım tekmelerini de hissediyorum. Inşallah birşey olmaz dualarınızı eksik etmeyin 🤲

Kızlar perşembe günü bnm detaylı ultrasonum var kızların 1.5 yas aşıları var oyy anam oyy bakım nasıl geçecek o gün hem heyecanla bekliyorum o günü hemde korkuyorum kızlar aşıdan sonra huzursuz olur mu diye bu arada oğlanın adını cengizhan koyacağız esim bugün kv kp ile görüntülü konuşuyorduk kv atladi hemen oglanin adini ben koyacam kp rin adını koyacakmış eşim dedi ben koydum oğlumun adını cengizhan olacak babam yaşıyor şükür ne gerek var onun ismini koymaya sustular artık en gıcık olduğum şey dede ninelerin ismini toruna vermeleri
1.5 yaş aşısında biz sorun yaşamadık canım, inşallah siz de sıkıntısız atlatırsınız.
Detaylıdan da güzel haberlerle gelirsin inşallah

İsim konusunda da eşin çok güzel susturmuş ohh burdan benim bile içim soğudu 😂😂

Umarım düzelir canım bana da sağ böbreğinde genişleme var dediler benimde hiç aklımdan çıkmıyor amniyosent3zi bana da önerdi ama istemedim
Umarım canım inşallah. Rabbim hepimize sağlıklı doğumlar nasipetsin inşallah. Nette okuduklarimda tek parametrede kimi doktorlar amniyosenteze gerek yok demiş. Bende amniyosentez istemiyorum. Ama işte insan ne kadar olumlu sonuc okusa da korkuyor. Okuduğum sonuçlardan sadece birinde bağırsak tıkanıklığı çıkmış küçük bir ameliyat ile bubsorun düzeltilmiş. Geri kalan tüm kişiler sağlıklı doğum yapmış. Inşallah bizde sağlıcakla alırız kucağımiza. Eşim hiçbirşey olmayacak içini ferah tut diyor. Bende ferah tutmaya çalışıyorum. Ne gelirse rabbimden 🤲 adını söylersen namazda dualarıma ekleyeyim seni sende beni dualarında eksik etme. Kimin duası kime kabul olur bilinmez. 🤲

Altına kaçıran biri korkuttu 😂
Gebelikte bu tarz kaçırmalar olabiliyor.
Normal Doğumdan sonra da bir süre devam edebiliyor kaslar kendini toparlayana kadar ama çoğunlukla geçiyor. Kalıcı olursa da çaresi var.
Ben doğumdan sonra böbreklerimden ameliyat olduğum için idrar kaçırma uzun süre devam etti, korkmuştum ama geçti. Doktor kegel egzersizleri önermişti.
Eğer devam ederse de işeme testi yapılır demişti.
Doğumdan bir süre sonra geçiyor korkma

Geçmiş olsun kuzu düşmene üzüldüm 🥺, Bi sıkıntı yoktur Allahın izniyle bu parlaklık parlaklık dedikleri şey çoğu zaman yani evet neredeyse yüzde 90 sağlıklı, senin bebişinde sağlıklıdır inşallah üzülme, boşuna canını sıkma, stres daha kötü senin için şuanda 👍🌸
Inşallah canım benim evet okuduklarimda yüzde 90 i sağlıklı doğum yapmış. Sıkıntılı olan bir taneydi. Inşallah bizde sağlıcakla alırız kucağımiza 🤲

Gecmis olsun canım Allahın izniyle sağlıklı şekilde kucağına alırsın yavrunu inş üzme kendini bana da böbrek kanallarında genişlik görünüyor demişti geçen muayenede ama erkek çocukların çoğunda görülüyormuş doğuma kadar düzeliyormus o yuzden icim ferah sende ferah tut ıcini seninkide doguma kadar düzelir Allahın izniyle
Inşallah canım kiminde kaybolmuş kimi o şekilde doğum yapmış. O şekilde doğum yapan kişide bir iki bulgu daha vardı ve sağlıklı doğum yapmış. Inşallah bizde sağlıcakla alırız kucağımiza 🤲

X