2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Merhaba hanımlar servikal uzunlugu 26 mm yada civarında olan varmi topikte yada serklaj yapılmış olan?

Merhaba hanımlar servikal uzunlugu 26 mm yada civarında olan varmi topikte yada serklaj yapılmış olan?
25mm kritik duzey diye biliyorum. Bana bir perinatolog serklaj onerdi rahim yapimdan dolayi. Diger iki perinatolog ve uzman doktor ise duzenli araliklarla takip ederiz gerekli degil dedi. Su an icin takipteyiz kritik degil.

25mm kritik duzey diye biliyorum. Bana bir perinatolog serklaj onerdi rahim yapimdan dolayi. Diger iki perinatolog ve uzman doktor ise duzenli araliklarla takip ederiz gerekli degil dedi. Su an icin takipteyiz kritik degil.
1 mm kalmış o zaman kritik düzeye gelmesine hafta olarak serklaj için geç kalınmış durumda diye okudum herhangi bir ilaç kullanıyormusunuz bununla ilgili

Bu yapısal bişeymi yani oglumda böyle bi sorun yaşamadım ama 37 de dogum gerçekleşti olsa dr söylerdi heralde

1 mm kalmış o zaman kritik düzeye gelmesine hafta olarak serklaj için geç kalınmış durumda diye okudum herhangi bir ilaç kullanıyormusunuz bununla ilgili
Hayir herhangi bir ilac kullanmiyorum. Bana su an gereksiz goruldu enfeksiyon riskinden dolayi. Hafta olarak gec kalinmis mi demeyin 11-12 haftalarda yapilabildigi gibi 20 li haftalarda da yapilabiliyor. Ayrica plastik bir halka uygulaması da var. Yapısal bir şey mi diye sormuşsunuz benim için olasılığı yüksek bir durumdu. rahim azı uzunluğu artabilen bir şey de aynı zamanda.

Bugün detaylı ultrasonum vardı. Her şey iyi cıktı ama bağırsakta parlaklık görüldü. Amniyosentez yapabiliriz dediler ya da takip edeceğiz dediler. Çok moralim bozuldu bugün. Bayağı araştırdım. Bağırsakta parlaklık görülen kişilerin yüzde 90 i sağlıklı doğum yapmış. Inşallah bende sağlıklı doğum yaparım. Dualarınızda bana da yer verin ne olur. 😓
Bir de dalginliktan mi nedir abdest alırken iskemleden sırt üstü düştüm. Ilk başta kasıklarım ağrıdı. Ama şükür bebegimin hareketlerini hissediyorum şuan. Gündüz pek hissedemedim tedirgin oldum. Nasil zor bir gün oldu benim için anlatamam 😓

İyi akşamlar kızlar. Bu akşam yemekten sonra biarz kötü oldum. yüzüm kızardı sanki kılcal damarlar çıktı gibi, gözlerim ağırlaştı yandı bi an bulanık gördüm hatta. Tansiyonumu ölçtük 12/7 çıktı ama genelde 10 olur acaba bu kadarı bile yüksek mi geldi ki. Yarın kontrolüm var doktora da söyleyeceğim umarım hep böyle olmaz. Bu belirtiler tansiyon yüksekliğiyle mi alakalı onu da bilmiyorum 😞

Bugün detaylı ultrasonum vardı. Her şey iyi cıktı ama bağırsakta parlaklık görüldü. Amniyosentez yapabiliriz dediler ya da takip edeceğiz dediler. Çok moralim bozuldu bugün. Bayağı araştırdım. Bağırsakta parlaklık görülen kişilerin yüzde 90 i sağlıklı doğum yapmış. Inşallah bende sağlıklı doğum yaparım. Dualarınızda bana da yer verin ne olur. 😓
Bir de dalginliktan mi nedir abdest alırken iskemleden sırt üstü düştüm. Ilk başta kasıklarım ağrıdı. Ama şükür bebegimin hareketlerini hissediyorum şuan. Gündüz pek hissedemedim tedirgin oldum. Nasil zor bir gün oldu benim için anlatamam 😓
Çok geçmiş olsun, aslında kesin tanı için bir kaç daha problem olması gerekiyormuş bebekte, Allahın izniyle bir şey olmaz inşallah 🙏🏻 İçinizi ferah tutun 🙏🏻

Şeker ölçümü yapan Arkadaşlar şeker ölçerken ilk lokmayı aldıktan 1 saat sonra mı ölçüyorsunuz şekerinizi. Yoksa yemek bittikten 1 saat sonra mı? Gerçi benim ikisi arasında olsa olsa 15 dk oynar da🙈 ben yemeği bitirip 2 saat sonra ölçüyordum. Yanlış yapıyorum sanırım.
Ilk lokmayı aldıktan 1.saat sonra bakıyorum canım

Geçmiş olsun ama %90 çok yüksel bi oran o yüzden içini ferah tut cnm.

Çok geçmiş olsun, aslında kesin tanı için bir kaç daha problem olması gerekiyormuş bebekte, Allahın izniyle bir şey olmaz inşallah 🙏🏻 İçinizi ferah tutun 🙏🏻
Evet nette okuduğum kişilerde tek başına bir sorun teşkil etmiyor demiş. Inşallah canım 🤲

Minigin sagliklidir insallah annesi olumsuz dusunme lutfen. Gorunmez kaza olmus dusme de.
Simdi nasilsin peki? Gnduzleri bebeklee sakin oluyorlae geceleri aktif oluyorlae genelde.

Oğlumda almıştım çok iyi memnun kaldım 9 yıldır kardeşimde kullandı tekrar döndü bana kızım da kullanacam olabilir canım seneler önce aldım Bi çok marka var lansinoh nda arkadaşlarım memnun fiyatları hakkında bilgim yok
Çok şanslısın önceden böyle değildir tabi fiyatlar 🤦🏼‍♀️

Kızlar bugün şeker taraması yapıldı. Ama aç değildim ben, doktor sıkıntı olmaz dedi, ve 137 çıktı, üst sınır 140mış, doktorla yarın konuşucaz ama nasıl bu değer, biraz sınırda mı sanki, sizlerin nasıl?

Umarım düzelir canım bana da sağ böbreğinde genişleme var dediler benimde hiç aklımdan çıkmıyor amniyosent3zi bana da önerdi ama istemedim

X