2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Bence 700 lira çok o boyutta bir yatak için ve birkaç sene kullanacak sadece.Google a yazarsan bir çok markada 200-250 lira arasında var 70x100 yataklar.Benimki de 70x110 ama benim beşikle birlikte geldi yatağı civilden egebaby nin ahşap beşiğini almıştım 1000 liraya
Anladım, illa en iyisi olmasın diyorsun, o boyutlarda az seçenek var ya maalesef, biraz daha bakayım

Hepimiz saglikla bebişlerimizi kucagimiza alalim inşallah. Kizlar ben evde surekli sekerimi ölctugum icin seker yuklemesi yaptırmadım, doktorumda tamam dedi. İlk defa bugun 1 saat sonra 150 çıktı şekerim biraz moralim bozuldu dikkat edicem bundan sonra bakalim nasil olacak sonuçlarim :KK43:(
Canım merak etme oda normal, tabiki sen daha indirmeye çalış azalt şeker miktarını ama 150bebeğe zarar verecek yada insilüne gerek olacak bir değer değil.ha düşükmü dersen düşükte değil sınır civarı.benim 180civarıydı doktor diyet yap ve şekeri ölçerek kontrol altında tut 140-150yi geçirmemeye çalış yemekten bir saat sonraki ölçümlerini demişti şükür sorunda olmadı bebeğimde de bendede

Canım merak etme oda normal, tabiki sen daha indirmeye çalış azalt şeker miktarını ama 150bebeğe zarar verecek yada insilüne gerek olacak bir değer değil.ha düşükmü dersen düşükte değil sınır civarı.benim 180civarıydı doktor diyet yap ve şekeri ölçerek kontrol altında tut 140-150yi geçirmemeye çalış yemekten bir saat sonraki ölçümlerini demişti şükür sorunda olmadı bebeğimde de bendede
Cok tesekkur ederim bende herkese soruyorum valla canim biraz panikledim. Şey normalde hep en fazla 123 cikiyordu ilk defa yuksek cikti boyle. Peki kendin mi diyet yapiyorsun yoksa diyetisyen falan mi

O zaman ben de öyle yapayım canım, şubat ayı boyunca oluyor herhalde ve tüm marka ve ürünlerde mi?
Biraz once e bebekteydim alisveris yaptik araba puset esyalar olmasina ragmen bir dunya para gitti cok pahalilanmis hersey😕su Anda indirim yok sadece bir muslin alana ikincisi bedavaymis onu aldim indirim olarak.subat indirimi sordum o belli degil dedi baska personele sordum hergun bir kategori urune indirim gelecek dedi.🙈

Kızlar şeker yükleme testini kaçıncı haftada yaptırdınız? Ben 25+3 te kontrole gidicem aç gidip yaptırayım diyorum o da aradan çıksın. Erken değil dimi?

Kızlar şeker yükleme testini kaçıncı haftada yaptırdınız? Ben 25+3 te kontrole gidicem aç gidip yaptırayım diyorum o da aradan çıksın. Erken değil dimi?
24+2de yaptırdım canım, doktorum kendisi çağırdı o tarihte. Erken olmaz.

Allah yardimcin olsun canim kaç çıkıyor peki tokluk şekerin. Bende ölçüyorum sürekli dun ilk defa yuksek çıktı(1 saat sonra 150) diyet falan yapmıyordum. 1 hafta dikkat edip doktorumu bilgilendireyim diyorum bende

Geçmiş olsun canım. Umarım diyetle düzelir değerin 🙏🏻 Çok mu yüksek çıkmıştı

Ben bir saat sonra ölçüyorum. Dr bir saat sonrasına bakarız gebelikte dedi.sana 2 saat sonra mı bak dedi. Benimde ilk hafta kendi kendime dikkat ettim 140 üstü idi 150 yi geçmiyordu ama. Şimdi diyetisyeble diyet yapıyorum fayet güzel dengelendi

sağolun kızlar, bende 50lik tarama tokken yapıldı (24+1de) sonucu 179. 100lük yükleme 24+4te yapıldı açlık 85,1.saat 191, 2.saat 159, 3.saat 127 çıktı. bir hafta evde şeker takibi yaptırdı doktor açken ve yemek 2 saat sonrası. 140 ın üstünde değer görmek istemiyorlar özetle. ama bnm haftalıkta 170/149/143/146 gibi yüksek çıkan 4 tane değerim oldu. insülin yazmayayım sana, sabret bir hafta daha ölç gel dedi bu pzt kontrole gittiğimde. eğer yine yükseklerden uçarsam insülin yolu görünüyor. gebelik sonuna kadar tatlılara baybay dedim bile. arada aklıma düşse de yemiyorum yemem hiç umrumda değil kızım normal büyümeye devam etsin sağlıklı olsunda anası kurban :KK200:

bu sürecin bana tek pozitif hissettiren yönü diyete başlayalı ara öğünler girmesine rağmen ben bir kiloya yakın hafifledim. kızım da 800 gr olmuş aslında, hesabım şaştı tartıda yeniden 79u görünce :)
Ben hiç kilo vermiyorum nedense diyete rağmen🙈 sabah 2 yumurta yiyorum kahvaltıda 2 dilim peynir .7-8 zeytin ve 1 dilim ekmek artı yeşillik bolca. Yumurtaya hiç alışık değilim 2 tane yemeye. İnşallah bebeğim kilo alıyordur benimde. İlk gebeliğimde diyet yaptım yine ve 39 haftada 3150gr bebeğim doğdu. İnşallah bu da en azında 3 kg geçer diye dua ediyorum

Herkese merhaba arkadaslar.
Ara ara girip bakiuodum ama uzun zamandir yazamadim. Detayli yi saglikla atlattik, bugun 24+0 seker testi yaptilar. 50 lik icirdi suya katti oyle ictim. 1 saat snr 87 cikti degerim. Hep 75 lik yapiliyo diye ikilemde kaldim ama ilk hamileligimde de 50 lik yapilmis o da bu degerlere yakin. Bi anormallik olursa 100 luk de yapiyoruz dedi sukur gerek kalmadi. Artik sonlara yaklastik
Herkesin bebisler buyumus masallah. Testler tahliller rabbim bekleyen herkese guzel sonuclar nasip etsin.

Ya kızlar, bir de bu lohusa pijama, gecelik olayını ne yapacaksınız ya? Bir de mesela bu pijama işini hamile taytla yapsak daha rahat olmaz mıyız? Ben en rahat taytla hamilelik geçiriyorum işin aslı
Simdi tesadufen gordum bu mesajini yanitlamak istedim. Dogumdan sonra diyorsun degil mi? Ben hamilelik icin lcw nin xl pijama altlarindan almistim,onlardan giycem, gerci beli uzerimden dusuyor suan bile😆😆 benim de suan bi tane hamile taytim var ayy oyle rahat ki😍 disari cikarken giyiyorum.

Herkese merhaba arkadaslar.
Ara ara girip bakiuodum ama uzun zamandir yazamadim. Detayli yi saglikla atlattik, bugun 24+0 seker testi yaptilar. 50 lik icirdi suya katti oyle ictim. 1 saat snr 87 cikti degerim. Hep 75 lik yapiliyo diye ikilemde kaldim ama ilk hamileligimde de 50 lik yapilmis o da bu degerlere yakin. Bi anormallik olursa 100 luk de yapiyoruz dedi sukur gerek kalmadi. Artik sonlara yaklastik
Herkesin bebisler buyumus masallah. Testler tahliller rabbim bekleyen herkese guzel sonuclar nasip etsin.
Gecmis olsun,ne guzel atlatmissiniz😊 benim de 50 lik olacak. Bu cuma gidecektim normalde ama icime bi korku geldi erteliyorum haftaya diye😶 gitmeden bi gun once tatli biseyler yediniz mi?

Kızlar selam Nasıl gidiyor?
Benim reflü ve gaz problemlerim var hem de aşırı.. reflü ilk hamileligimde de olmuştu Ama gaz bu kadar olmuyordum çünkü bu haftalarda çalışıyordum o zaman Şimdi hep evdeyim hareketsiz bir hayat ne kadar kötü bir şeymiş..
Iki gun once refluden oluyordum. Gece kalkip oturarak uyudum. Gaviscon falan hakgetire.

Gecmis olsun,ne guzel atlatmissiniz😊 benim de 50 lik olacak. Bu cuma gidecektim normalde ama icime bi korku geldi erteliyorum haftaya diye😶 gitmeden bi gun once tatli biseyler yediniz mi?
Şeker yüklemesini bilmiyorum ama açlık şekeri baktırırken en gerçek sonucu alabilmek için 12 saatlik açlıkla yaptırmak gerekiyor. Şeker yükleme testi anlık şeker yükselmesine bakılacağı için bi gün önce yediğin çok etkilemez herhalde

Şeker yüklemesini bilmiyorum ama açlık şekeri baktırırken en gerçek sonucu alabilmek için 12 saatlik açlıkla yaptırmak gerekiyor. Şeker yükleme testi anlık şeker yükselmesine bakılacağı için bi gün önce yediğin çok etkilemez herhalde
Valla korkuyorum ya zaman yaklastikca. Hic bilgim yok bi de bu konuda. Ben saglikocaginda yaptiricam, insallah sorunsuz gecer🤒

Valla korkuyorum ya zaman yaklastikca. Hic bilgim yok bi de bu konuda. Ben saglikocaginda yaptiricam, insallah sorunsuz gecer🤒
Bizim buradaki sağlık ocağı parmaktan kan alarak yapıyormuş o da bazen hatalı sonuç verebiliyor demişti doktorum ondan hastanede yaptırmıştım. Yine hastanede yaptırıcam mecbur. Sağlık ocağına bi sorarsın. Bi de gazoz gibi bişey alınıyor ondan alırsan içmesi daha kolay diğeri şekerli su gibi çok yoğunmuş mide bulandırıyormuş

Hic korkma bende panigim hatta bosuna darlamisim kendimi ustelik 10kg dan fazla aldim. Bunyem kiloya cok yatkin malesef. Hep korktm. Hatta dedim cikolatasiz yapamiyorm. Yemesemmi falan. Doktoruma yazdim dedim biraz dikkat etsem seker yuklemesine kadar testin sonucu etkiler mi acaba yanlis bisi yapmiyim. Normal yeme duzeninizde gidin ki saglikli olarak sonuclari goreyim dedi. Bende oyle yaptim. 1 gun evvel kek,cikolata da yedim. Aksam yemeginde pilav da yedim 🙈 aksam 10.30 dan snr bisey yemedim. Sabah su bile icmeden gittim. Cok da baymadi. Sekerli su yapip verdi devlette oldum ben.
Korktgum gibi olmadi yani. Sonucunun yuksek cikmasi stresi oldugu icin insan in ayaklari geri gitmiyor da deil bu gercek🙈

X