2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Bizim buradaki sağlık ocağı parmaktan kan alarak yapıyormuş o da bazen hatalı sonuç verebiliyor demişti doktorum ondan hastanede yaptırmıştım. Yine hastanede yaptırıcam mecbur. Sağlık ocağına bi sorarsın. Bi de gazoz gibi bişey alınıyor ondan alırsan içmesi daha kolay diğeri şekerli su gibi çok yoğunmuş mide bulandırıyormuş
Aa o parmaktan kan alma olayini duymamistim. Oyleyse vazgecerim. Yalniz yine burda okudum, saglikocaginda kan bekledigi icin sonuc dusuk cikabiliyomus. Gidince onu da sorucam ki yaniltici bi durum olmasin.

Aldim gecen hafta o icecekten ben eczaneden. Cilekli🍓🤭🤭

Hic korkma bende panigim hatta bosuna darlamisim kendimi ustelik 10kg dan fazla aldim. Bunyem kiloya cok yatkin malesef. Hep korktm. Hatta dedim cikolatasiz yapamiyorm. Yemesemmi falan. Doktoruma yazdim dedim biraz dikkat etsem seker yuklemesine kadar testin sonucu etkiler mi acaba yanlis bisi yapmiyim. Normal yeme duzeninizde gidin ki saglikli olarak sonuclari goreyim dedi. Bende oyle yaptim. 1 gun evvel kek,cikolata da yedim. Aksam yemeginde pilav da yedim 🙈 aksam 10.30 dan snr bisey yemedim. Sabah su bile icmeden gittim. Cok da baymadi. Sekerli su yapip verdi devlette oldum ben.
Korktgum gibi olmadi yani. Sonucunun yuksek cikmasi stresi oldugu icin insan in ayaklari geri gitmiyor da deil bu gercek🙈
Ayy insallah benim de boyle guzel gecsin😍😍😍 ben de surekli ertelemek istiyodum, hatta ayni sekilde tatli vs yemeyeyim diyodum 4 5 gun. Demek dogru degilmis. Ben icecegimi almistim evde duruyor, sanki saatli bombaymis gibi gorunce bile icim tuhaf oluyo😆 bu cuma bu isi bitireyim, ertelemenin anlami yok😶

Ben daha yuksek gramaj yapar diye dusundum hatta zarfladim ama eger 50likte sorun cikarsa 100 luk yapariz dedi.
O da dusuk gelince gerek gormedi. Valla zaten saclarim beyazladi stresten bir de seker cikmasin diye dua ettim.

Ayy insallah benim de boyle guzel gecsin😍😍😍 ben de surekli ertelemek istiyodum, hatta ayni sekilde tatli vs yemeyeyim diyodum 4 5 gun. Demek dogru degilmis. Ben icecegimi almistim evde duruyor, sanki saatli bombaymis gibi gorunce bile icim tuhaf oluyo😆 bu cuma bu isi bitireyim, ertelemenin anlami yok😶
Valla o gazoz gibi sey benim ictigimin cok daha guzeliymis. Benim ictigim direk toz seker gibi biseyi suya katip verdi tam serbet 🤣 hallet cnm aklinda kalmasin kolay bisey bi de hep akilda kaliyo sonra 🙈

Ben daha yuksek gramaj yapar diye dusundum hatta zarfladim ama eger 50likte sorun cikarsa 100 luk yapariz dedi.
O da dusuk gelince gerek gormedi. Valla zaten saclarim beyazladi stresten bir de seker cikmasin diye dua ettim.
Benim de bu hamilelik surecim stresten bazi olumsuzluklardan endiselerden vs hayatimin en keyifsiz donemi oldu..

Valla o gazoz gibi sey benim ictigimin cok daha guzeliymis. Benim ictigim direk toz seker gibi biseyi suya katip verdi tam serbet 🤣 hallet cnm aklinda kalmasin kolay bisey bi de hep akilda kaliyo sonra 🙈
Tetanoz asisi icin de cok korkuyodum bebege zarari olur vs diye, ikinci dozu da oldum aradan cikti🤭 her sey olacagina variyor, korktugumuzla ve uzuldugumuzle kaliyoruz..

Tetanoz asisi icin de cok korkuyodum bebege zarari olur vs diye, ikinci dozu da oldum aradan cikti🤭 her sey olacagina variyor, korktugumuzla ve uzuldugumuzle kaliyoruz..
Ben 3 sene evvel dusmustum tetanoz yaptilar o zaman simdi de tek doz yeterli dedi doktorum tek yaptirdim ama 3 gun agladim kolumun agrisinda nasil bi agriydi o😳 oyle valla herseyi takiyoruz benim uykularim kaciyordu. Bundan evvel gebelik sonlanmam vardi bebegimde kromozomsal sorun vardi. Allah a cok sukur simdi bebegim saglikli ama bi de bana sor o detaylida o kontrollerde , nifty beklerken omrumdem omur gitti. Rabbim evlatlarimizla sinamasin. Az kaldi insallah sag salim kucagimiza alalim🐣

Ben 3 sene evvel dusmustum tetanoz yaptilar o zaman simdi de tek doz yeterli dedi doktorum tek yaptirdim ama 3 gun agladim kolumun agrisinda nasil bi agriydi o😳 oyle valla herseyi takiyoruz benim uykularim kaciyordu. Bundan evvel gebelik sonlanmam vardi bebegimde kromozomsal sorun vardi. Allah a cok sukur simdi bebegim saglikli ama bi de bana sor o detaylida o kontrollerde , nifty beklerken omrumdem omur gitti. Rabbim evlatlarimizla sinamasin. Az kaldi insallah sag salim kucagimiza alalim🐣
Ahh, ne kadar zor oldugunu tahmin edebiliyorum..😥😥😥 gelmis gecmis olsun cok.. vakti geldiginde saglikla huzurla kucagina al,alalim bebeklerimizi insallah❤ ben de nifty beklerken benzer duygulardaydim.. yasayan bilir. Belki de tum bunlardan sevincimizi bile yasayamadik. Sonu guzel olsun diyorum🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Ahh, ne kadar zor oldugunu tahmin edebiliyorum..😥😥😥 gelmis gecmis olsun cok.. vakti geldiginde saglikla huzurla kucagina al,alalim bebeklerimizi insallah❤ ben de nifty beklerken benzer duygulardaydim.. yasayan bilir. Belki de tum bunlardan sevincimizi bile yasayamadik. Sonu guzel olsun diyorum🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Annelik ogrendigimiz andan basliyor aslinda. Amin cnm cok amin saglikli evlat sahibi olmayi rabbim herkese nasip etsin. O asamalardaki stresi de aynen yasayan bilir😳

Merhaba kızlar benim amniyosentez sonucum temiz çıktı.
Kabus gibi 2 günün ardından güzel haberi aldım.
Bebek gözlem altında yakından izlenecek şimdilik böyle durumlar.
Tekrar destek olan iyi dileklerde bulunan herkese teşekkür ederim.
Ne guzel bir haber💜 tam olay neydi sanirim kacirdim ama sonucunun guzel olmasi rahat nefes almaniz paha bicilemez. Hayirli olsun, bundan sonrasi icin de guzel saglik haberleri olsun daima🤗

Ben de olayi bilmiyorum ama gozunuz aydin❤ huzurla saglikla gecsin bundan sonrasi❤

Ne guzel bir haber💜 tam olay neydi sanirim kacirdim ama sonucunun guzel olmasi rahat nefes almaniz paha bicilemez. Hayirli olsun, bundan sonrasi icin de guzel saglik haberleri olsun daima🤗
Bebeğin kalbinde parlama ve kordonunda genişleme vardı bunlar down sendromlu bebeklerde daha yaygın görülüyormuş.
Bebek şuan durumu tolere edebiliyormuş ilerde bi komplikasyon gelişirse erken doğum yapıcam.
Çok teşekkür ederim güzel kalpli anneler. 💓

Biraz once e bebekteydim alisveris yaptik araba puset esyalar olmasina ragmen bir dunya para gitti cok pahalilanmis hersey😕su Anda indirim yok sadece bir muslin alana ikincisi bedavaymis onu aldim indirim olarak.subat indirimi sordum o belli degil dedi baska personele sordum hergun bir kategori urune indirim gelecek dedi.🙈
Çok sağol canım benim, demek yakaladıkça almak lazım ya, korbell mi ne bi çöp kovası vardı ya, o 100 tlye inmişti, hala öyleyse alayım madem, belli ki çok da büyük fark yaratmayacak

Ya inanılmaz mutlu oldum, sağlıkla, vakitlice gelsin inşallah annesi 😊

Aa o parmaktan kan alma olayini duymamistim. Oyleyse vazgecerim. Yalniz yine burda okudum, saglikocaginda kan bekledigi icin sonuc dusuk cikabiliyomus. Gidince onu da sorucam ki yaniltici bi durum olmasin.

Aldim gecen hafta o icecekten ben eczaneden. Cilekli🍓🤭🤭
Evet ben yazmıştım bır saglık personeli olarak belirtmek isterim saglık ocagında kan beklediği İcin dusuk cıkar, kan bekledikçe kandaki seker oranı duser, hormonlar dada bıraz sapma olabilir o yuzden seker yuklemeyı bence saglık ocagında yaptırmayın derim.

Gözünüz aydın 😍 muhteşem haber

X