2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kizlar saglikci var mi aranizda bilmiyorum ama fikri olan yazarsa cok sevinirim tansyon aleti alacagim manuel olanlar dogru olcuyormus,bir de oxygen diye bir marka var pompali yari dijital tansiyon aleti,acaba manuelden daha mi kolay olur kullanimi bilen yazabilir mi?
koldan ölçüm yapanlardan omron modellerine bakabilirsin. Bende de omron var çok kullanışlı.

Kızlar lütfen biriniz açıklayın kasılma dediğiniz şey nasıl oluyor?
Zararsız bişi olduğunu doğumu başlatmadığını nasıl anlıyorsunuz?
Bendede rahimde batma hissi var sanki küçük küçük iğneler batıyor.
Herkes aynı mı bilmiyorum ama benim karnımı yarıp çıkmaya çalışıyor gibiydi. Tabi şuan çok erken. Benim son haftada öyle olmuştu. Aynı şekilde olmaz sanırım bu haftalarda. Ama bu ayda yaşadığımız kasılmadan çok farklı doğumun başlaması.resmen baskı başlıyor içeriden dışarıya doğru. Çıkmak için iteliyor. Bu haftalarda olan yalancı kasılma bebek Bi noktada toplanır gibi

Kizlar saglikci var mi aranizda bilmiyorum ama fikri olan yazarsa cok sevinirim tansyon aleti alacagim manuel olanlar dogru olcuyormus,bir de oxygen diye bir marka var pompali yari dijital tansiyon aleti,acaba manuelden daha mi kolay olur kullanimi bilen yazabilir mi?
Ben yakin zamanda omron digital koldan olcer aldim. Bu marka inanilmaz tavsiye ediliyodu ve manuelle hemen hemen ayni sonuclari veriyormus. Trendyoldan indirim bekledim 234 liraya aldim,1 ay falan oluyor. Saglikcilarin onerdigi markaymis. Cok memnunum simdilik.

Kızlar şekeriniz çıkmasa bile beslenmenize dikkat edin bence. Gebelik diyabetide çok zararlıymış.
Çok fazla karbonhidrat ve şekerin bebeğe ne yararı olacak ki onunda sağlığınızı düşünmeliyiz şimdiden 😌

Ben yakin zamanda omron digital koldan olcer aldim. Bu marka inanilmaz tavsiye ediliyodu ve manuelle hemen hemen ayni sonuclari veriyormus. Trendyoldan indirim bekledim 234 liraya aldim,1 ay falan oluyor. Saglikcilarin onerdigi markaymis. Cok memnunum simdilik.
Modeli tam ne cnm bakayim ona

Kızlar selam bugün kontrole gittim
Bebeğin suyu fazla dedi doktor, çok şaşırdım. Hiç böyle bir şey duymamıştım. Bir hafta da ileri gidiyormuş. Yarın sabah şeker yüklemesi ve bir sürü daha tahlil vereceğim. Bebekte bir sıkıntı yok dedi ama erken doğuma vs yol açar düzelmezse dedi.
Beslenmeme hiç dikkat etmiyordum muhtemelen diyet verecek.
Tabi internette suyun fazla olması ile bir şeyler araştırınca felaket senaryoları ile karşılaşıyorum.. biraz moralim bozuldu açıkçası

Bugün şeker yüklemesi yapıldı kızlar ve şeker yüksek çıkmadı. Gayet normal değerler çıkmış. Doktor suyun fazla olmasının bazen hiçbir sebebi yoktur dedi. Yine de protein ağırlıklı beslen ve 20 gün sonra tekrar suyuna bakalım dedi.

Kızlar bebeğinizi hıçkırık tutuyormu karnınızda?
Ay ben iyice pimpirik oldum,ilk gebelikte sürekli hıçkırırdı.şimdikinde olmuyor.niye acaba diye pğmpiriklendim :KK43:

Kızlar bebeğinizi hıçkırık tutuyormu karnınızda?
Ay ben iyice pimpirik oldum,ilk gebelikte sürekli hıçkırırdı.şimdikinde olmuyor.niye acaba diye pğmpiriklendim :KK43:
Daha anca ya. Ben de ilk kez bugün hissettim ama çok zayıf şekilde. Kızımda gece hıçkırık tutardı beni uyutmazdı ama son haftalar o kadar belirgindi.

X