2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kendim icin yaptigim tek alisveris online, Ten markanin hamileler ve emziren anne icin olan sutyenleri ve kulotlari oldu. Ozellikle yumusacik penye sutyenleri cok rahat. Simdilik surekli evde olundugu icin alt pijamalar ve kazaklarla geciyor gunler, disaridaysa tayt yetiyor. Kendime almayi planladigim gumus meme ucu kapaklari var yaralar icinse bu gune kadar yedigim ayvalarin cekirdeklerini biriktirdim. Catlak olusmasin diye de karnima ara ara kantaron veya ozon yagi suruyorum. Yine bu grupta ogrendigim ve lohusalikta cok ise yarayacagini dusundugum kulot pedlerden henuz siparis vermedim.
Bebek icin sag olsun umayimo'nun gecmiste paylastigi linkteki bebek arabasi, araba koltugu setini almistim.
1 tane yeni dogan zibini, 3 tane de 0-3aylik tulum ve zibinlar aldim.
1 triko,1 polar, 1 muslin battaniye ve 60x60 8 adet muslin bezler aldim. Ilk hazirlik olarak butun bunlar yeter gibi geldi simdilik. Almayi dusundugum seyler ise sadece anne yani yatagi manuel bir anakucagi ve sling.
Lazim olursa elle sikilan silikon sut pompasi siparis ederim diye dusundum ve pompadaki sutler icin de gerekirse bir kucuk cam biberon.

Almanyada da yeni kanun çıktı şubat ayından sonra ultrason yasaklanıyor artık bebeklerin kontrolu ebeler tarafından elle muayene ile yapılacak seninde yazdığın gibi anneler hislerine sezgilerine güvenecek artık Allah bebeklerimize sağlıcakla kavuşmayı nasip etsin
Ultrason sadece ses dalgalari sonucta bebege zarar vermiyor ki, detayli taramalari nasil yapacaklar acaba? Bu durumda kandan genetik incelemeleri zorunlu mu tutacaklar? Bilemiyorum.

Bebek yorganı için ne düşünüyorsunuz alacak mısınız yaptıracak misiniz. Yün mü pamuk mu yaptırsam acaba. Ya da hiç gerek yok mu? Sizler ne yapacaksınız

Bebek yorganı için ne düşünüyorsunuz alacak mısınız yaptıracak misiniz. Yün mü pamuk mu yaptırsam acaba. Ya da hiç gerek yok mu? Sizler ne yapacaksınız
Benim de düşündüğüm ama cevabını bilmediğim bir soru canım, burası eskiden çok keyifliydi, artık özel grupta sanırsam kızlar, pek konuşamıyoruz, fikir alışverişi azaldı yani maalesef 🙁

Benim de düşündüğüm ama cevabını bilmediğim bir soru canım, burası eskiden çok keyifliydi, artık özel grupta sanırsam kızlar, pek konuşamıyoruz, fikir alışverişi azaldı yani maalesef 🙁
Yaptirsam zaten altı aylık olunca kış geliyor o zaman kullanılır en azindan diye düşünüyorum.
Aynn özel grupta konusuyolar sanırım 🤦‍♀️

Canım evinin durumu ve çocugun duruma göre hareket et.ilk çocugun doğdugu günden beri üstünü örttürmüyordu 4bck yaşında hala üstünü örtmez.şuan mesela almayacağım evde zaten kaloriferli her oda aynı.

Ben dogduktan sonra ilk yil icin uyku tulumlari kullanmayi dusundum mevsimine gore. Hatta ilk yildan sonra da cocugun yasina uygun bulunabiliyor. Genelde odalarin sicakligi sabit olacagi icin kislari kaloriferle, yorgan gerekli gelmedi

Eveet kesinlikle! Herkesler nereye kayboldu? Ne kadar guzel trafigi yogun bir gruptu burasi. Hamileligimi yalniz geciriyorum dogumdan sonra da ailemden arkadaslarimdan kimse olmayacak. Bana can yoldasi oluyordunuz yorumlarinizla. Yine hareketli olsa keske burasi.

Canım evinin durumu ve çocugun duruma göre hareket et.ilk çocugun doğdugu günden beri üstünü örttürmüyordu 4bck yaşında hala üstünü örtmez.şuan mesela almayacağım evde zaten kaloriferli her oda aynı.

Ben dogduktan sonra ilk yil icin uyku tulumlari kullanmayi dusundum mevsimine gore. Hatta ilk yildan sonra da cocugun yasina uygun bulunabiliyor. Genelde odalarin sicakligi sabit olacagi icin kislari kaloriferle, yorgan gerekli gelmedi
İstanbuldayım ama kararsız kaldım yorgan yapmasam sanki çocuk donar gibi hissediyorum

Yorganı ilk bebeğimde annem yaptırmıştı kış bebeğiydi ama çok kullanmadım ilk yıllar. Sonrasında kullandım. Ekim kasım gibi uyku tulumu kullanılabilir ama onu alırken de dikkst etmeli terletmeyecek kalınlıkta olmalı. Bir süre sonra yorganda kullanmıştım. Biraz bebeğe göre değişir bence. Üstünü çok açan bir bebek ise tulum daha kulşanışlı

Tulum ne alacağız peki,? Kundak şeklinde mi yoksa ayaklı kollu tulum mu? Bir de kaç tane alsak?
Ben şimdilik owlinin uyku gurusundan aldım bi tane ama pahalı, ikinciyi almaya cesaretim yok 😂

X