2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Bu açılma bir beni mi tedirgin ediyor acaba? Kontrolsüz şekilde tam biizm bebekler geleceği zamana yine sayılarda artış olacak diye çok endişeleniyorum.
Valla bende endişeliyim ama insanların artık tahammülüde kalmadı,üzülüyorumda insanların işleri kesildi...inşallah sorunsuz süreç ilerler bizlerde rahatça doğururuz🤲

Seraa0606 Seraa0606 kızlar amniyo sıvısı olup olmadığını anlamak için pedler varmış. Sızıntı halinde de olabilir Allah korusun. Öyle olduğunu sanmıyorum sizin ama aklınızda olsun yine de. Benim de akıntı çok ama bembeyaz koyu kıvamlı baya.
Evet bende duymuştum o pedleri ama doktorum biraz anlatmaya çalışınca anladım,yani anormal olan şeyi kesinlikle anlarsın demişti.valla ben 32.haftadan sonra her hafta görüncem doktora ona karar verdim.

Valla bende endişeliyim ama insanların artık tahammülüde kalmadı,üzülüyorumda insanların işleri kesildi...inşallah sorunsuz süreç ilerler bizlerde rahatça doğururuz🤲
İş ve maddi açıdan kesinlikle insanlar çok zorda. Eğitim de zira öyle, öEllikle küçük çocuklarda. Ama birden böyle açılma ne kadar doğru bir karar oldu anlayamadım cidden. Endişem sayıların tekrar artmasıyla ilk kapatılan yerlerin yine okullar olacak olması. Hoş çok duydum yasakları takmayan yine bi şekilde punduna getirip çıkabiliyordu.

Merhabalar. Bebek arabasi pusetini aldinizmi tavsiyede bulunurmusunuz acaba😊
Ben kraft lima aldım travel set puset ve araba var içinde arabası katlandığında küçücük kalıyor bagaja vs heryere sığıyor.Özellikle indirime girmesini beklemiştim ebebekten 2600 e aldım ocakta indirime girmeseydi çok temiz ikinci eli vardı onu alacaktım.

Günaydın herkese ben bugün kalktım hastaneye gittim doktorum muayene etti bebeğim 1920 gr ve 42 cm olmuş çok güzel dedi normal dogum pozisyonunda çok güzel hareketleri filan suyu da normalmiş çok şükür rabbime.

Bu 32.haftada çalışabilir raporunu ben hiç bir gebeme vermiyorum zaten normalleşme sürecine geçildi gebeler için covid çok riskli ben rapor vermem dedi iznini kullan lütfen dedi gebeliğin son dönemlerinde daha çok yakalanıyormuş ben seni ve bebeği riske atmam dedi bende dogum önce izne ayrılcam mecbur. Sonrasında Allah yardımcımız olsun kızlar..

Ben de dün kontroldeydim bebeğm 1600 gram olmuş. Bugün 31/0 oldum. Doktorum 35 te alacağını söyledi, bu da nisanın başlarına gelecek gibi. Şurda sayılı günümüz kalmış hala rüya gibi geliyor inanamıyorum. Doğum izni konusunda da ben şu an evden çalışıyorum madem evden çalışıyorsun çalışabilir raporu vereyim 32 sonrası iiznlerini doğum sonrasına aktarırsın dedi. Böylesi etik mi bilemedim yine yöneticilerimle bir konuşmadan adım atmak istemiyorum.

Günaydın herkese ben bugün kalktım hastaneye gittim doktorum muayene etti bebeğim 1920 gr ve 42 cm olmuş çok güzel dedi normal dogum pozisyonunda çok güzel hareketleri filan suyu da normalmiş çok şükür rabbime.

Bu 32.haftada çalışabilir raporunu ben hiç bir gebeme vermiyorum zaten normalleşme sürecine geçildi gebeler için covid çok riskli ben rapor vermem dedi iznini kullan lütfen dedi gebeliğin son dönemlerinde daha çok yakalanıyormuş ben seni ve bebeği riske atmam dedi bende dogum önce izne ayrılcam mecbur. Sonrasında Allah yardımcımız olsun kızlar..
32.haftadan sonra izin almak mecburiymiş covid sebebiyle. Bir hamile ben online ders veriyorum okula gitmiyorum demişti yine de verilmiyormuş. Kesin talimat varmış.

Ben de dün kontroldeydim bebeğm 1600 gram olmuş. Bugün 31/0 oldum. Doktorum 35 te alacağını söyledi, bu da nisanın başlarına gelecek gibi. Şurda sayılı günümüz kalmış hala rüya gibi geliyor inanamıyorum. Doğum izni konusunda da ben şu an evden çalışıyorum madem evden çalışıyorsun çalışabilir raporu vereyim 32 sonrası iiznlerini doğum sonrasına aktarırsın dedi. Böylesi etik mi bilemedim yine yöneticilerimle bir konuşmadan adım atmak istemiyorum.
Neden 35 te alıyorlar henüz 8 aylık olmuş oluyor.

Daha önceki kaybımdan bir hafta önce almanın doğru olduğunu düşünüyor doktorum. Ben de duyunca rahatladım açıkçası. Çünkü benim için zorlu haftalara girdik.
Bende aynı durumdayım gerçi bebek kaldıkça risk artıyormuş. 34. Haftalarda en geç doğar sanırım benim bebekte.

İş ve maddi açıdan kesinlikle insanlar çok zorda. Eğitim de zira öyle, öEllikle küçük çocuklarda. Ama birden böyle açılma ne kadar doğru bir karar oldu anlayamadım cidden. Endişem sayıların tekrar artmasıyla ilk kapatılan yerlerin yine okullar olacak olması. Hoş çok duydum yasakları takmayan yine bi şekilde punduna getirip çıkabiliyordu.
Okul olayı zaten en saçmalık yapılan kısım oldu.olanda sadece çocuklara oldu.aslında çoğu uzman ve dünya sağlık örgütünün tahmini ,vaka sayıları artsada ölüm oranının artık düşüş eğilimine geçtiği yönünde ancak tahmine dayalı bir karar almak nekadar doğru orasıda tartışılır.umarım alınan her karar bizim için doğru olandır ümidim pek olmasada.

Ben de böyle yapacaktım ama dünkü genelgeden sonra umurlarım suya düştü 😔 işletmelerin açılması iyi oldu, insanlar parasız kalmıştı ama kamuda esnek çalışma bitmese iyiydi. 😕 evden çalışma şansın varsa kullan bunu derim. Doğum sonrası 1 gün bile çok kıymetli.

Evet bende duymuştum o pedleri ama doktorum biraz anlatmaya çalışınca anladım,yani anormal olan şeyi kesinlikle anlarsın demişti.valla ben 32.haftadan sonra her hafta görüncem doktora ona karar verdim.
Net hatırlamıyorum ama sanırım 32 33 sonrası her hafta nst ye girmiştim ben de. En geç 2 haftada Bi mutlaka gideriz.

X