2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Merhabalar,
Su gibi akıntınız oluyor mu?
Ben idrar mı kaçırıyorum, amniyosentez sıvısı mı yoksa akıntı mı anlayamıyorum.
Akşamları daha yoğun oluyor sürekli iç çamaşırı, eşofman değiştiriyorum.

Merhabalar,
Bendede var canım o.
Amniyo sıvısı idrar gibi olmaz şeffafta olmaz.
İllaki fark edersin farklılığı.
Ayrıca eğer amniyo sıvısı olsa ,artarak devam eder ,öyle günlerce sızıntı şeklinde gelmez.
Ben sürekli kuru tuvalet kağıdı koyuyorum herhangi birşey olurda anlamazsam diye.diğer günlük pedler kaşıntı yapıyor.

Merhabalar,
Tabi yine de tedirginsen erken randevu al ve suyun durumu kontrol ettir için rahat olsun.
Doktorum ama anormal birşey olursa anlamaman mümkün değil oyüzden kendini kötü hissetiğin durumda gel demişti.

Merhabalar,
Merhaba, hamileligimin basindan beri bendede oluyor sivi akinti idrar kaciriyormus hissi veriyor gunluk pedte kullanamiyorum devamli ord kullanmak kasinti yapiyor bende mecbur camasir degistiriyorum devamli😏

Bendede var canım o.
Ayrıca eğer amniyo sıvısı olsa ,artarak devam eder ,öyle günlerce sızıntı şeklinde gelmez.
Ben sürekli kuru tuvalet kağıdı koyuyorum herhangi birşey olurda anlamazsam diye.diğer günlük pedler kaşıntı yapıyor.
Amniyo sıvısını gördüm açık sarı renkliydi. Banada normal dediler sıvısına sızıntı yapsa azalırdı sanırım.
Ben hiçbir şey koyamıyorum rahat etmiyorum.

Merhaba, hamileligimin basindan beri bendede oluyor sivi akinti idrar kaciriyormus hissi veriyor gunluk pedte kullanamiyorum devamli ord kullanmak kasinti yapiyor bende mecbur camasir degistiriyorum devamli😏
Günlük ped tavsiye edilmiyor mantar, enfeksiyon olsam oda ayrı bir dert olur. Bende sürekli çamaşır değiştiriyorum.

Ankarada olarak kısıtlamaların kalkmasına sevindim hayırlı olsun 😊 herkese
. Azcık hafta sonu parkta oturmak bile yeter ya bana 😁kotayı o kadar düşük tutuyorum. 🤣. Darısı diğer kalkmayan illere olsun inşaAllah.

. Azcık hafta sonu parkta oturmak bile yeter ya bana 😁kotayı o kadar düşük tutuyorum. 🤣. Darısı diğer kalkmayan illere olsun inşaAllah.
Eşim restornt sahibi,inanın rahatladık umarım diğer kısıtlamalarda kalkar herkes bir nefes alır.şükür biz tek yerden geçim sağlamıyoruz ama tek yerden geliri olanlar için çok zorlu süreçlerdi.inşallah tekrar kapanmaz.tam düzen oturuyor hadii enbaştan.Allah herkesn yardımcısı olsun 🤲

Siz planli sezaryen dogum yaptiginiz icin mi sanci yasamamistiniz? Bu kasilmalarin cesitleri benim de cok merak ettigim bir sey. Yalanci dogum kasilmalarinin farki duzensiz olmasi deniyor evet ama ben daha cok dogumu baslatan kasilmalari adet sancilarinda oldugu gibi mi, yoksa sadece sertlesme toplanma seklinde mi veya bu sertlesmelere agri da mi eslik eder sekilde mi oluyor diye merak ediyorum. Gerci bu kasilmalari merak edip dogum videolarina baktikca baska baska hikayeler dinledikce de goruyorum herkeste farkli yasaniyor belli ki.
Evt planli sezeryandi oglum . Bu nedenle sanci kasilma vs yasamadigim icin bilemiyorum. Karnimi ittirip duruyo gecen gun yukardan asagiya hamle yapti ben ayaga kalktm bayag hareketli toplanma vs yapmiuo ama elle ayakla ittigini farkediyorum ☺

Bende bu sorunun cevabını merak ediyorum. İlk gebeliğimde hiç böyle değildim. Dediğiniz gibi kıpır kıpır. Bir de bazen yürürken sağ tarafıma bir dayıyor kolunu mu bacağınımı artık anlamıyorum😁 birden kramp girmiş gibi oluyorum. Bunlar sancı mı acaba🤔
O dayama ittirme bende de var.
Oglum ne sakinmis yahu bu kiz fena diyorm bazen🙈2 hafta bi perinatolog gidiyorum hersey yolunda dedi,hareketini soyledi hareketli olmasi iyidir der hep.
Sanci daha keskin bence bu icimi bi tuhaf ediyo icerde oynamalari☺

Canım benim 22.haftalarda sancı uyuşma başlıyordu sonra kasılma ve toplanma oluyordu.
Şuan sadece sertleşme, toplanma var. Bende başlayınca korkuyorum ama sürekli olmayınca rahatlıyorum.
Doğum sancısı başlasa anlar mıyım bilemiyorum. O çok şiddetli bir ağrı diyorlar.
Evet surekli degil
Mesela tatli seyler yiyince icerde dans ediyo sanki☺ yine de dr uma sorcam gittigimde.

Evet surekli degil
Mesela tatli seyler yiyince icerde dans ediyo sanki☺ yine de dr uma sorcam gittigimde.
Bebeğin hareketiyle, sancı ve kasılma daha farklı oluyor onu ayırt edebiliyorum.
Hatta kasılmaya başlayınca bebeğin hareketleri azalıyor bende.

Eşim restornt sahibi,inanın rahatladık umarım diğer kısıtlamalarda kalkar herkes bir nefes alır.şükür biz tek yerden geçim sağlamıyoruz ama tek yerden geliri olanlar için çok zorlu süreçlerdi.inşallah tekrar kapanmaz.tam düzen oturuyor hadii enbaştan.Allah herkesn yardımcısı olsun 🤲
Ne saçma herkes çalışmak zorunda her yer açık restaurant ve cafeler kapalı gitmek istemeyen yine gitmesin yani.
Ben çok sıkılmıştım bu durumdan iyiki açıldı.

Bende sevindim. Birde haftasonları polis sitenin bahçesine girip izin vermiyordu dışarı çıkmaya burası özel mülk sonuçta millet bahçeye de mi çıkmıcak hava almak için kurtulduk çok şükür.

Bendede var canım o.
Seraa0606 Seraa0606 kızlar amniyo sıvısı olup olmadığını anlamak için pedler varmış. Sızıntı halinde de olabilir Allah korusun. Öyle olduğunu sanmıyorum sizin ama aklınızda olsun yine de. Benim de akıntı çok ama bembeyaz koyu kıvamlı baya.

X