2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Ben bebe yağı ya da kremi kullanmak istemiyorum sizler kuşlanacak mısınız. Sadece banyosunu yaptırırken şampuan kullanırım o ladar diyorum şimdilik

Ben bebe yağı ya da kremi kullanmak istemiyorum sizler kuşlanacak mısınız. Sadece banyosunu yaptırırken şampuan kullanırım o ladar diyorum şimdilik
Kullanmadım daha önce. Bu defa da kullanmayı düşünmüyorum ben. Sadece karnına gaz masajı yaparken falan bebe yağı sürebilirim.

Ben de bir ay kadar bebelac nutrikonfor kullandım mama olarak. Islak mendil şuan sleepy nin organik yeşil paketinden çok memnunum. Ona devam edicem. Kokusu falan çok güzel. Daha önce Yenidoğanını kullandım hep. Ama bu da doğal. Bez konusı napcam bilmiyorum kafam çok karışık. Oğlumda çok çektim. En son goon da karar kıldım. Ama o da 4 no ya kadar vardı o zaman. Şimdi büyükleri de var ama hem çok pahalı hem her yerde bulunmuyor. Marketten alabileceğim indirimi olan Bi şey olsun istiyorum. Molfix aklımda. İnş memnun kalırım da tekrar Bi bez arayışına girip piyasadaki tüm bezleri denemek zorunda kalmam🥴
Ay zor işler ,benim kardeşim migros minies kullanıuor çok memnun.her bez her çocuga iyi gelmiyor aslında denemek gerekiyor.mesela biz prima prmium care den sonra normal yeşil actif bebeğe geçtik pişik yaptı.halbuki aynı markanın ürünleri.sonra sleepye geçmiştik memnun kalmıştık çok 1 yaşından sonra.ama sleepy tavsiye ettiğim ve pişik yapan bebekler var.valla ucuz bezde kalmamış piyasada ,Allah birden çok bezli bebeği olanlara yardımcı olsun 🤕

Ay zor işler ,benim kardeşim migros minies kullanıuor çok memnun.her bez her çocuga iyi gelmiyor aslında denemek gerekiyor.mesela biz prima prmium care den sonra normal yeşil actif bebeğe geçtik pişik yaptı.halbuki aynı markanın ürünleri.sonra sleepye geçmiştik memnun kalmıştık çok 1 yaşından sonra.ama sleepy tavsiye ettiğim ve pişik yapan bebekler var.valla ucuz bezde kalmamış piyasada ,Allah birden çok bezli bebeği olanlara yardımcı olsun 🤕
İşte o benim 😬😅 şimdi iki ayrı numara için indirim takip etmem gerekecek. Minies uzun bi süre bende kullandım ama daha kaliteli bir bez alıp onunla dönüşümlü kullandım. Minies içerik olarak da temiz. Ama en son kızım için 5 numara mıydı ne aldım çok kötü çıktı bi daha almadım artık. Sleepy ve goon bizim de favorimiz. Bir sürü farklı bez de denedim ara ara. Biri tavsiye etmişti yeni doğduğu zaman ne takarsan ona alışır ona göre bez al diye ben de sleepy, minies alıp dönüşümlü kullandım hatta şokun ve bimin bezleri de hediye gelmişti onları da ara ara taktım. Çocuğum alıştı çeşit çeşit beze 😅

İşte o benim 😬😅 şimdi iki ayrı numara için indirim takip etmem gerekecek. Minies uzun bi süre bende kullandım ama daha kaliteli bir bez alıp onunla dönüşümlü kullandım. Minies içerik olarak da temiz. Ama en son kızım için 5 numara mıydı ne aldım çok kötü çıktı bi daha almadım artık. Sleepy ve goon bizim de favorimiz. Bir sürü farklı bez de denedim ara ara. Biri tavsiye etmişti yeni doğduğu zaman ne takarsan ona alışır ona göre bez al diye ben de sleepy, minies alıp dönüşümlü kullandım hatta şokun ve bimin bezleri de hediye gelmişti onları da ara ara taktım. Çocuğum alıştı çeşit çeşit beze 😅
Aynen aslında alcan direk bimin bezi ,alışsın totosu.çok acıyorum bende beze verilen paraya ama yapcak bişey yok.bide bizimki 3 yaşında wc kullanmaya başladı , ufak çaplı bir servet gitti 🤪

Minies de denedim zıbını çiş koktu hep. Aynı sorunu prima premium care de de yaşadım yeni doğduğunda. Nemli gibi oluyordu zıbıjı ve kokuyordu. Bi süre prşma aktif bebek kullandım. Onda da Bi anda ne olduysa pişik yaptı ve poposuna hep jel kalıntıları gördüm anında bıraktım.
Sleepy bizde de pişik yaptı ama bez pişiği gibi de değildi popo deliği hep kıpkırmızı oluyordu. Kremle idare ettim işte. Sleepy külot bezle de veda ettik beze geçen ay. Molfix inş iyi gelir bize. Bata kampanya oluyor onda. Hem de içeriği iyi.

Bebek yagı yerine losyon kullanmak daha uygun bence cogu hekımde bunu onerıyor

Kizlar merhaba. 32. Haftada bebeğinin kilosunu bilen var mı? Benim 32. Hafta kilosu 1650 Gr😢 duyunca demoralize oldum çünkü 2 hafta önce yani 30. Haftada 1600 gramdi. 2 haftada sadece 50 gram almış :KK43: doktora da sordum( kendi doktorum değildi gittiğim, daha önce ayrıntılı için gittiğim doktordu) yani evet biraz az, minyon da olabilir dedi. Protein ağırlıklı beslen vs dedi. 15 gün sonra kendi doktorumda randevum olduğunu soyledim. O da beslenmene dikkat et bakalım ara kapanacak mı bak dedi. Normalde de çok iştahlı değildim ama dikkat etmeye çalışıyodum. Niye böyle oldu bilmiyorum.
Farklı ultrasonlarda ölçüldüyse farklı çıkıyor. Benim 1 hafta sonra arada 400 gr fark varmış gibi çıktı ama öyle olmadığından eminim cihazlar farklı, ölçen doktorlar farklı bu etkiliyor.

@pissa cnm bebeyağı kullancaksan bile banyodan önce masajını yap cildini nemlendir iyice , sonra banyosunu yaptır.uzmanların önerdiği bu şekilde.banyodan çıkınca sürülen ürünler gözenekleri tıkadığı için ,banyo öncesi yapmak gerekiyormuş.ben atopik cildi oldugu için mecbur nemlendiriyordum ondada mustelanın ürünlerini seçtim.evet biraz pahalı ama çok iyi gelmişti bize.

33 haftalık hamileyim. 1 aydan fazla süredir geçmeyen vajina içi ağrım var. Vajinamın içindeki damarları hissediyorum özellikle gece tuvalete kalkarken (bir gecede 5-6 kez en az tuvalete gidiyorum) ağrıdan yürüyemiyorum. Yaptıktan sonra rahatlıyorum. Doktoruma söyledim ilgilenmedi bile bebek baskı yapıyodur dedi geçti. Ama artık ben dayanamıyorum. Benim gibi bu sıkıntıyı yaşanlar var mı? lütfen yardım edin
Ben de aynı şikayetle hatta korkuyla koşarak doktora gittim ultrasonla bakıp bebek kafasını serviksin olduğu yere dayamış ve baskı yapıyor dedi. Mesane dolu olunca bebeğin baskısı haliyle daha artıyor. Bebek bazen dönüyor o zaman rahatlıyorum ama sonra gene dayıyor kafasını ağrı geri geliyor.

Yani bu durumun iyi yada kötü olması ordaki genel sağlık durumunun yeterli olup olmadığı mağduriyet yaşanıp yaşamaması ile alakalı biraz da. Bende çok gidince sıkılıyorum eğer bi sıkıntı yoksa 1aydan önce gidilmemeli zaten helr şu pandemi de bi çok insan 2aya bi gidiyor. Bende 8+4te gitmiştim ondan sonra 16da gittim sonra 20 sonra 25 şimdi salı da, 30da, gitcem
6. aydan sonra korkularim biraz daha azaldi cunku ilk 14 hafta ne oldugu belirsiz aciklanmayan normal karsilanan kanamalar akintilar vardi dedigim gibi. Acil bir sey olsa dedim, demek pratik bir sekilde mudahale etmeyecekler. Kaderimle basbasayim. Tam da o zaman yuzlestim kimse beni dogurtmayacak ben doguracagim, yalnizim. O yuzden kimseye guvenemedim. Ilk 12 hafta ultrasonla bakmadikca bana yapilan hicbir aciklama asla tatmin edici degildi. Mantik da su biliyorsunuz zaten, sagliksiz bir dolse kanama olur ve gebelik kendiliginden sonlanir.
Simdi de normal dogum disi bir plan asla ve asla konusulmuyor. Bir sikinti olursa kafamin icinde hazir bekleyen bir B planim yok sezaryen gibi. Her sey yolunda gitsin de normal dogurayim diye dua etmekten baska sansim yok. Tabi ki ortada birakmazlar son dakika mutlaka sezaryen yapilir bir sorun olursa ama son dk spontane gelisen bir sey olur. Bu yuzden de zihnen normal doguma o kadar hazirim ki ilk 3 ay yasadigim guven problemi yuzunden sezaryende kontrolu onlara asla birakmak istemiyorum.
Normal dogumda kontrol bende ama sezaryende kendimi, bebegi kimseye teslim edemem gibi geliyor.

Dun gobegime biraz kaynar su dokuldu ve yarim karis kadar yandi iz kaldi kabardi. Hamilelik oncesi yaniklara medacassol surerdim ama simdi hangi kreme baksam hamilelik icin doktorunuza danisin yaziyor. Doktora bu konuyu konusmadan once danismak istiyorum diye konusmaya da randevu almam lazim zaman alir 😵 Evde ozon yagi vardi onu surdum ilk, bugun de kantaron yagi surdum ve dayanamadim azicik minicik de medacassol surdum. Umarim zararli degildir 😩

Dun gobegime biraz kaynar su dokuldu ve yarim karis kadar yandi iz kaldi kabardi. Hamilelik oncesi yaniklara medacassol surerdim ama simdi hangi kreme baksam hamilelik icin doktorunuza danisin yaziyor. Doktora bu konuyu konusmadan once danismak istiyorum diye konusmaya da randevu almam lazim zaman alir 😵 Evde ozon yagi vardi onu surdum ilk, bugun de kantaron yagi surdum ve dayanamadim azicik minicik de medacassol surdum. Umarim zararli degildir 😩
Valla bende belime arada ağrı yağı sürüyorum doktorum nadiren sürersen bişey olmaz dedi.
Merak etme canım cilt altından bebeğe geçmesi çok çok zor bir ihtimal.ben ilk gebeliğimde hemoroid sıkıntısı için anestol sürüyordum mesela.bişeycik olmadı şükür.

Benim de düşüncem hep kızımda yoğunlaşıyor. O gece evde kiminle kalacak? Babasıyla kalsın desem hastanede annem benimle kalır ama bu pandemi ortamında yaşlı kadını riske mi atmış olurum? Anneannesiyle evde kalsın eşim benimle hastanede kalsın desem, kızım hem anne hem babadan ayrı nasıl duracak? Vs vs
Bir de doğumdan sonra tabi ki bebekle ilgilenilecek daha çok. Kızım bir anda ilgisiz kalacak en çok bunu düşünüyorum.
Benzer durumdayız 🤦🏻‍♀️ ben eşime kızım üçümüz kalalım hastanede diye bile düşündüm 😬 bazı sebeplerden annem müsait olamayabilir, kv anti depresanlar kullandığı için uykusu çok ağır kızım uyansa ağlasa duymayabilir, diğer akrabalarım uzak sayılır. Kızım da daha küçük ya 19 aylık ☹️

Maalesef bu ikilemde kalmak zor, ben annemi 2sene olacak, kaybedeli kv de kp kanser ona, bakıyor gelmez ya eşim oğlumu kvalideye bırakcak, yada kuzenime bırakacak kuzenim o herkesten iyi bakar. Ben kalayım yanında diyor İnşaAllah oğlum etkilenmez zaten öyle mızmız değil ama oldu ki üzüldü felan hemen gider alır getirir o da bizle kalsın yapacak bişry yok doktor çıkış verirse, de, eve gideriz ev gibisi var mı 😇 Rabbim mağdur etmez İnşaAllah

6. aydan sonra korkularim biraz daha azaldi cunku ilk 14 hafta ne oldugu belirsiz aciklanmayan normal karsilanan kanamalar akintilar vardi dedigim gibi. Acil bir sey olsa dedim, demek pratik bir sekilde mudahale etmeyecekler. Kaderimle basbasayim. Tam da o zaman yuzlestim kimse beni dogurtmayacak ben doguracagim, yalnizim. O yuzden kimseye guvenemedim. Ilk 12 hafta ultrasonla bakmadikca bana yapilan hicbir aciklama asla tatmin edici degildi. Mantik da su biliyorsunuz zaten, sagliksiz bir dolse kanama olur ve gebelik kendiliginden sonlanir.
Simdi de normal dogum disi bir plan asla ve asla konusulmuyor. Bir sikinti olursa kafamin icinde hazir bekleyen bir B planim yok sezaryen gibi. Her sey yolunda gitsin de normal dogurayim diye dua etmekten baska sansim yok. Tabi ki ortada birakmazlar son dakika mutlaka sezaryen yapilir bir sorun olursa ama son dk spontane gelisen bir sey olur. Bu yuzden de zihnen normal doguma o kadar hazirim ki ilk 3 ay yasadigim guven problemi yuzunden sezaryende kontrolu onlara asla birakmak istemiyorum.
Normal dogumda kontrol bende ama sezaryende kendimi, bebegi kimseye teslim edemem gibi geliyor.
Hmm anladım canm hakkında hayırlısı olsun inşaAllah kanamadan haberim yoktu bi arkadas İngilterede o da kızında böbrekren dolayı enfeksiyon sıkıntısı var orada hiçbir şeyi kolay kolay önemsemediklerini söylemişti. İnşaAllah işlerin rast gitsin bi mağduriyet yaşamadan kolayca dogumum olur 🤲🏻 😇

Kızlar sırt Ağrısı yaşıyor musunuz 2gündür akşamları özellikle beni ççok rahatsız ediyor dün midem ile birlikte tam arkası ağrıdı bugün sadece sırtım ağrıyor neler yapıyorsunuz öyle olunca

Bebek yagı yerine losyon kullanmak daha uygun bence cogu hekımde bunu onerıyor
@pissa cnm bebeyağı kullancaksan bile banyodan önce masajını yap cildini nemlendir iyice , sonra banyosunu yaptır.uzmanların önerdiği bu şekilde.banyodan çıkınca sürülen ürünler gözenekleri tıkadığı için ,banyo öncesi yapmak gerekiyormuş.ben atopik cildi oldugu için mecbur nemlendiriyordum ondada mustelanın ürünlerini seçtim.evet biraz pahalı ama çok iyi gelmişti bize.
Aslında her ikisinden bahsediyordum. Yani şosyon bebeyağı vs gibi ekstra birşey kullanmaktan. Bende mustela kullanacağım ama kızımda losyon ya da yağ tarzı almıştım da pek kullanamadım. Dediğiniz gibi üzerinde kalacak hissi yüzünden. O yüzden bu sefer şampuan aldım ama ekstra birşey almadım. Kızımda atopik bir cilt olmasına rağmen kullanamadım açıkçası. Çok eksikliğini hisseder miyim diye düşündüm sadece

O biziz :)
Kızım 23 aylık olacak, doğduğundan beri prima kullandık. Üç numaraya kadar premium care almıştık, sonra aktif bebeğe geçtik.
Bu bebek için de üç numaraya kadar ikişer paket premium care aldık ama baktık kartlar hep bez parasıyla doldu, değişilik yapalım dedik.
Ebebek indiriminden babyme aldık.
Şimdilik memnunuz, bakalım bebeğe de iyi gelecek mi
Yatarken veya dışarı çıkarken prima kullanıyorum, gün içinde babyme kullanıyorum.

Doğuma gittiğimizde evdeki bebişlerimize kimin bakacağı konuşulmuş.
Doğumum zamanında olursa kızım 24 aylık olacak.
Geceyi babasıyla sıkıntısız geçirir diye düşünüyorum.
Zaten eşim uyutuyor, gece uyanınca o ilgileniyor. Gün içinde de alıştığı birileri yanında olursa sıkıntı çıkarmaz, kimle olsa uyur yemeğini yer. Meme olayımız bitti zaten.

Doğuma şimdilik kardeşim gelecek gibi bir aksilik olmazsa.
Annem gelme planı yapmıyor sanırım, onlar gelelim demezse ben de çağırmayı düşünmüyorum.

Kimse olmazsa da eşim evde kızımla kalır, ben de hastenede bebekle kalırım.
Binada herkes bize bırak bakarız diyor veya hastanede yanında kalırız diyorlar ama ben pandemi zamanı kimseyi riske atmak istemiyorum

X