2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Ben iki gece kaldım canım önceki doğumda. Ama bu doğum saati ile ilgili sanırım. Akşam 5 ten sonra oldu. 2, gecenin sabahı çıktık. Sabahtan doğum olursa iki gün tek gece şeklinde olabiliyormuş. Bunda planlı olacağı için sezaryen sabahtan olur doktora da söyleyeceğim tek gece kalayım diye. Tabi wc ye çıkma olayı falan da etkili bu durumda
Anladım canım, beni planlı sezeryandı sabah 7 de gittim 8 de doğum oldu. 1 gece kalıp ertesi gün öğlen taburcu oldum

Artık bu saatten sonra değiştirmem zor gibi🙁 zaten 27. Haftamda değiştirerek bu doktora geçtim. Off ne bileyim başından beri yüzüm gülmedi gerçekten hep stres sıkıntı. Bilmiyorum.
Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik sıkma canını, olmadı devlet hastanesinde iyi bir doktor bul ona da git kontrole böylece 2.bir görüş almış olursun için rahat olur

Ya ben çok merak ediyorum, farklı bir maliyeti mi var o 4 boyutlu görüntünün. Yani bir tuşla 4 Boyutlu ya geçiliyor ayrintilida gördüm, ama farklı bı maliyeti mi var ki neden acmiyolar😬
Yooo hiç bi maliyeti yok sadece cihazla alakalı, cihazda o özellik varsa sıkıntı yok. Ama ondan görüntü bulmak ekstra zaman üşeniyor lar sanırım 😅

Bilmem ki cihaz baya gelişmiş gorunuyo ama anlamadım. Denizlideyiz.
Yani bilmiyorum tabi ama cihazdan olma olasılığı yüksek. Bundan önceki doktorum da da mesela renkli yoktu göstermiyordu. Doğum için gittiğim doktorum Kontrole gittiğimde cihazımıx değişti artık renkli de görebileceğiz daha detaylı inceleme yapacağoz dedi ordan aklıma geldi..

Hiç çekmedim bugüne kadar. Aklıma gelmedi o an, sadece ekrandan baktım. Suyunu söylüyor mesela, kilosu şu kadar diyor, rahim ağzında açıklık görmüyorum diyor. Ha bi de uyluk kemigi surda vs gibi bişey söyledi en son. Uyluk kemigi neden önemli onu hiç bilmiyorum. Tüm bunlar birkaç dakikada olup bitiyor.
Uyluk kemiğinin 7 katı çocugun boyunu veriyor boyunu ona göre hesaplıyor

Ingiltere'deyim. Eger riskli bir durumun yoksa sadece 12 ve 20. haftada ultrason var baska yok. Sonrasinda ayda bir kere ebe gorusmeleri oluyor eger arada gerekirse de doktor konsultasyonu ayarlaniyor. Ben tiroid degerine bakilsin diye zoraki israrlarim sonucu bir kan tahlili yaptirabildim. Benim gecmiste riskli gebeligim olmadi, herhangi bir gebelik hikayem de olmadi, ilk tecrubem. Farkli bir hikayem olsaydi farkli da bir takip olurdu muhtemelen.
Normal sorunsuz giden bir gebelige gore kisisel gorusum, bu takip yetersiz bir takip. Ozellikle ilk 12 hafta cok zorlandim. Bu grupta cinsiyet ogrenmis insanlar vardi ben daha evde cubukla hamile oldugumu ogrendigimle kalmistim. Bakilmasi gereken zorunlu seyleri minimumda tutuyorlar bu mantikta dusununce bebegin veya annenin kilosu onem sirasinda geri planda kaliyor, dikkate almiyorlar o yuzden ben de dusunmez oldum kilo islerini. Eger onemli gorulseydi bebegin kilo takibi yapilirdi cunku hicbir saglik sistemi kendini, annenin bebegin sagligini riske atmaz.
Yani bu durumun iyi yada kötü olması ordaki genel sağlık durumunun yeterli olup olmadığı mağduriyet yaşanıp yaşamaması ile alakalı biraz da. Bende çok gidince sıkılıyorum eğer bi sıkıntı yoksa 1aydan önce gidilmemeli zaten helr şu pandemi de bi çok insan 2aya bi gidiyor. Bende 8+4te gitmiştim ondan sonra 16da gittim sonra 20 sonra 25 şimdi salı da, 30da, gitcem

Benim de düşüncem hep kızımda yoğunlaşıyor. O gece evde kiminle kalacak? Babasıyla kalsın desem hastanede annem benimle kalır ama bu pandemi ortamında yaşlı kadını riske mi atmış olurum? Anneannesiyle evde kalsın eşim benimle hastanede kalsın desem, kızım hem anne hem babadan ayrı nasıl duracak? Vs vs
Bir de doğumdan sonra tabi ki bebekle ilgilenilecek daha çok. Kızım bir anda ilgisiz kalacak en çok bunu düşünüyorum.
Enazından yalnız değiliz ,genelde hep aynı düşüncelere sahibiz.benimde kızımla kim kalacak ,hastanede eşim hem benimle hem bebekle nasıl ilgilenecek ,aklımda deli sorular..öyle böyle olup gidecek ama dediğin gibi ençok kızım için endişeleniyorum bende.Rabbim işlerimizi kolaylaştırsın 🤲

O kadar kötü düşünme ya hiç bişeycik olmayacak inşallah. Ama 1 gün bile olsa kızımdan ayrı kalacak olma düşüncesi beni de üzüyor. Daha ana kuzusu o da 19 aylık, daha benden ayrı hiç kalmadı. Başka birine emanet etmeye de çekiniyorum, çok evhamlıyım eşimden başkasına güvenemiyorum 😬 hatta eğer yanıma refakatçi kimseyi ayarlayamazsam eşime kızımı da alalım üçümüz kalalım hastanede dedim 😅
Valla bende en son öyle düşündüm,hastanede hepbir kalalım.gerçi o ilk ağrılı sancılı kısımları görmesinide istemiyorum ama birşekilde denk getirmeye çalışacağız.herşey su gibi aksın yolunu bulsun inşAllah🤲

Kızımda bebelac, bebelac gold ve aptamil dönüşümlü kullandım memnunduk bi sıkıntı olmadı. Ama inşallah gerek kalmaz yaa. Ben almayacağım. Kızımda hastanede verdiler ihtiyaç olunca. İnşallah ihtiyaç olmaz.
Biz aptamil conformil kullanmıştık doktorumuzun önerisi ile.sanırım yine onu seçeceğim.pişik kremi bepanthol ve hametan ,ıslak mendil unibaby yenidoğan sarıpaket,bez prima premium care seçtim yine ilk bebekte memnun kaldığm ürünlerdi.

Biz aptamil conformil kullanmıştık doktorumuzun önerisi ile.sanırım yine onu seçeceğim.pişik kremi bepanthol ve hametan ,ıslak mendil unibaby yenidoğan sarıpaket,bez prima premium care seçtim yine ilk bebekte memnun kaldığm ürünlerdi.
Ben de bir ay kadar bebelac nutrikonfor kullandım mama olarak. Islak mendil şuan sleepy nin organik yeşil paketinden çok memnunum. Ona devam edicem. Kokusu falan çok güzel. Daha önce Yenidoğanını kullandım hep. Ama bu da doğal. Bez konusı napcam bilmiyorum kafam çok karışık. Oğlumda çok çektim. En son goon da karar kıldım. Ama o da 4 no ya kadar vardı o zaman. Şimdi büyükleri de var ama hem çok pahalı hem her yerde bulunmuyor. Marketten alabileceğim indirimi olan Bi şey olsun istiyorum. Molfix aklımda. İnş memnun kalırım da tekrar Bi bez arayışına girip piyasadaki tüm bezleri denemek zorunda kalmam🥴

Bende pişik kremi sudocrem ve bephantol veya mustela alayım diyorum. Bebek bezi primanın yeşil paketlerinden aldım (hatırladığım premium care kızımda pişik yapmıştı yeşili iyi gelmişti bize) bir de sleepy herkes önerdi diye 2 paket kadar ondan aldım. Deneyip karar vereceğim. Sleepynin yenidoğan ıslak mendilini aldım yine önerilere bakarak, nasıl olduğunu deneyip göreceğim. Uni baby yenidoğan ıslak mendili güzel olmazsa ona dönerim. En çok da poposu için pamuk su kullanacağım zaten. Yine kızım ilk doğduğunda doktorumuz smilac önermişti. Ama mama almayacağım emzirme odaklıyım şuan☺️ İhtiyaç olursa hastanede verirler sanırım bi kullanmalık.

Bende pişik kremi sudocrem ve bephantol veya mustela alayım diyorum. Bebek bezi primanın yeşil paketlerinden aldım (hatırladığım premium care kızımda pişik yapmıştı yeşili iyi gelmişti bize) bir de sleepy herkes önerdi diye 2 paket kadar ondan aldım. Deneyip karar vereceğim. Sleepynin yenidoğan ıslak mendilini aldım yine önerilere bakarak, nasıl olduğunu deneyip göreceğim. Uni baby yenidoğan ıslak mendili güzel olmazsa ona dönerim. En çok da poposu için pamuk su kullanacağım zaten. Yine kızım ilk doğduğunda doktorumuz smilac önermişti. Ama mama almayacağım emzirme odaklıyım şuan☺️ İhtiyaç olursa hastanede verirler sanırım bi kullanmalık.
Sleepy çok kalın gerçekten diğer bezlere göre. Ama uzun Bi süre doğal içeriğinden dolayı külot bezini kullandım. Ama bebeklik döneminde sırtına kadar kaka geçiriyordu emiciliği hiç yok. Ama yeni bir çeşit çıkarmış daha doğal daha güzel diyorlar. O da pahalı baya. Öyle olmasaydı onu deneyecektim ben.

X