2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Sezeryana nasil karar.veriliyor ki erken donemde bizim doktorumuz hic dogum tontemi ile ilgili konusmadi daha
Arkadaşın bir sorun vardı ondan erken alınacaktı diye aklımda kalmış. Benim de ilk gebelik sezeryan ve arası az diye yine sezeryan olacak. Bu tip durumlarda önden belirleniyor.

Gebelik dışında yoktu benim. İlk gebelikte de çıktı doğumun ertesi günü düştü nasıl birşeyse. Doğumdan sonra bir daha şeker yüklemesi yaptırmadım ama ölçümler hep normaldi sonrasında. Bu seferki endokrin doktoru doğumdan 3 ay sonra yine yükleme yapacağız dedi. Şeker kalıcı mı diye🙄
Ya geçen hafta gittim doktora bu sefer bebeğin kafası 3 hafta giidyor önden dedi kilo zaten 2 hafta önden gidiyor artık o kadar stres yapıyorum ki bebege zarar gelmesinden korkuyorum kendi kendime netten bakıyorum diyorum en erken sezeryan ne zamansa gidip alayım bebeğime bişey olmasın diye gerçekten zor işler arkadaş ya 😣

Ayy ne anneme çok güveniyorum ne eşime bilmiyorum napıcam ben😂
Annem yemek yapar pratiktir hamarattır ama bebek bakımı ve gece uykusuz kalmak başka bir olay.
Evet ya benim annem 1 hafta kalmıştı çok da evhamlıdır sağolsun gece resmen eşim, annem, ben sabaha kadar sıra sıra nöbet tuttuk çocuğun başında 😅 uykusuzluktan yorgunluktan perişandık. Sonra bi ebe deli misiniz siz yatın uyuyun dedi de Allahtan bebek uyudukça uyur olduk. Gerçi 2 saate bir maması, emzirme si vs yine bölük pörçük oluyor uykular

Okusam da bana göre değil hiç. 🙈 Hayatta uğraşamam. Ne olursa olsun o riske de giremem ilerleyen yıllarda ne yaşayacağımı bilmeden.
Benim yaptığım çok mantıklıydı ilerde zarar vereceğini de hiç sanmam. Ben yine bez takıyordum ama gün içinde 2-3 kere tahmini kakası olduğu saatlerde lazımlığa oturuyordum yapıyordu. Ama hamile kalınca bulantılar, ağrılar ben de uğraşamadım 🙈 kızımda çok kabızlık sıkıntısı çektim bu yöntem kabızlık içinde çok faydalıymış. Oğlumda kabızlık olursa gün içinde bi kaç sefer tutuveririm bi leğene filan ne olacak 😅

Kızlar doğunca 40 gün bebek kucaktan inmiyor diyor annem gerçekten öyle mi hep kucağımıza mı alıcaz?
Evde 5 kişi olucaz eğer öyleyse nöbet sırası yapıcam 😅

Valla ben hiç anlamıyorum neresi neremde 😬 ilk gebelikte de anlamadım. Doktor ne diyorsa o 😅
Ben bugün kafasını buldum ilk kez dışarı doğru ittirince belli oluyor😂 kafası sağda ayaklarını sola doğru uzatıyor ultrasonda da takip ediyorum tekme ve hareketlerinden de anlıyorum.

Henüz pratiğim yok ama pkuduklarıma duyduklarıma göre evde üç ay bebek ne isterse o oluyor kucaksa kucak memeyse meme
Evet ya bende kısıtlamak istemiyorum kucağınıza almayın alışmasın diyenler de oluyor ama o daha dünyaya adapte olamamış oluyor bizim sıcaklığımıza ihtiyacı var bence.

Kızlar doğunca 40 gün bebek kucaktan inmiyor diyor annem gerçekten öyle mi hep kucağımıza mı alıcaz?
Valla benimkinde sarılık vardı hep uyuyordu 😬 beslenme harici hep beşiğindeydi o yüzden ilk haftalar ama sonra gaz sancıları ve ağlama krizleri başladı anca kucakta emzirme modunda veya anakucağında sallanarak filan sakinleşiyordu. Sonra o gaz sıkıntıları bitti yuvarlanmaua başladı ben öyle sürekli kucağımda tutmadım ondan sonra.

Ya geçen hafta gittim doktora bu sefer bebeğin kafası 3 hafta giidyor önden dedi kilo zaten 2 hafta önden gidiyor artık o kadar stres yapıyorum ki bebege zarar gelmesinden korkuyorum kendi kendime netten bakıyorum diyorum en erken sezeryan ne zamansa gidip alayım bebeğime bişey olmasın diye gerçekten zor işler arkadaş ya 😣
Doktorunuz riske atmaz zaten ikinizin de sagligini, en uygun zamanda karar verir ne zaman alinacak. Kalbinizi ferah tutun , umarim huzurla gecirip atlatirsiniz bu gunleri.

Evet ya bende kısıtlamak istemiyorum kucağınıza almayın alışmasın diyenler de oluyor ama o daha dünyaya adapte olamamış oluyor bizim sıcaklığımıza ihtiyacı var bence.
Zaten ilk bir kac ay dunyada bile oldugunu anlamiyor ya hic ama hic mahrum birakmak istemiyorum ben de kucagimin sicakligindan. Bebek dogduktan sonra bebegi hep gogsumde hayal ediyorum. Gozumu kapattigimda gozume gelen goruntu bu. Insallah saglikla kucagimiza alip koklayalim bebeklerimizi 🤗

Bende aynı fikirdeyim. Tuvalet eğitiminin yanlış yapılması ileriki yıllarda çocukta etkiler bırakıyor
Her dönem yeni bir şey çıkıyor. Tabi bu annenin tercihi biraz. Herkes kendi çocuğu için en doğru kararı verecektir. Keşke doğaya hiç zararımız olmadan çözebilsek ama tuvalet olayı çok önemli Bi nokta kesinlikle. Bunu şu son bir ay çok daha iyi anladım uzmanlar da çok üstünde duruyor. Kişilik yapıları üzerinde bile çok etkili.

Benim yaptığım çok mantıklıydı ilerde zarar vereceğini de hiç sanmam. Ben yine bez takıyordum ama gün içinde 2-3 kere tahmini kakası olduğu saatlerde lazımlığa oturuyordum yapıyordu. Ama hamile kalınca bulantılar, ağrılar ben de uğraşamadım 🙈 kızımda çok kabızlık sıkıntısı çektim bu yöntem kabızlık içinde çok faydalıymış. Oğlumda kabızlık olursa gün içinde bi kaç sefer tutuveririm bi leğene filan ne olacak 😅
Zaten kaka için mümkün diye düşünüyorum canım ben. Çiş için çok olabilecek bir şey gibi gelmiyor. Evet. Özellikle kabız olan çocuklarda uyguluyorlar. En doğru kararı yine sen vereceksin tabi ki annesi olarak.

Yok valla o kadar değil. Tabi bebekle ilgili bir durum. Ama kolik olursa malesef belli saatlerde hep kucakta. Omuzda. Sık sık emzirme olayı da var. Wc ye bile omzumda girdiğimi biliyorum. Ama ben yalnızdım. Eşim de geç saate kadar çalışıyordu.

Kizlar 32. Haftadayim sarı akıntılarım cok artti sizdede oluyor mu? 4. Ayimdayken falanda olmuştu doktor fitil vermişti geçti. Şimdi yine artti gibi sanki. Ama kaşıntı falan baska bi sıknti yok

34.haftadayız 2650gr olmuşuz ben bebek hareketleri acayip sert hissediyorum. Çok kilo almadım karnımı sallıyor canımı acıtıyor resmen. Kıpırdayamadım kaldım öyle.. Bundan sonra böyle mi olacak acaba

Ne kadar çıkıyor şekerlerin. Insulin kullanıyor musun. Yemekten yarim saat sonra yurüyüş yaparsan daha cabuk duser sekerin
Ben yurtdışındayım ölçümler farklı oluyor. Mesala en fazla yemeklerden 1 saat sonra 8 çıkması lazım. Bazen 9.4 çıkıyor. Geçen doktoruma sordum korkma diyor. Gel birde bana sor bu gün sabah kahvaltıdan sonra 8.7 çıktı. Öğlen çok az yedim. 6 çıktı durumu ancak öyle düzeltim.

Doktorum diyor zaten bütün ölçümlerin normal çıksa , niye şeker için diyet verelimki. İlaç kullanmıyorum. Diyet ile kontrol altında olduğunu söyledi doktor.

X