2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kızlar benim ailem gelecek doğuma 2 gece hastanede kalıcam covid testi yapıldığı için refakatçi değiştiremem annem mi kalsa eşim mi bilemedim 🤔

Kızlar 34.haftaya girdim çok şükür ama çok mutsuzum dişimin biri sızım sızım sızlamaya başladı doğuma bu kadar yakınken diş çürüğü yaşamak canımı sıkıyor 😔

Kızlar 34.haftaya girdim çok şükür ama çok mutsuzum dişimin biri sızım sızım sızlamaya başladı doğuma bu kadar yakınken diş çürüğü yaşamak canımı sıkıyor 😔
Benim geçen h sonu dolgum düştü doktoruma da sorarak diş hekimime gittim dolgumu yaptırdım. Erteleyecektim doktorum erteleme git yaptır hem bebekten sonra fırsatın olmaz hem de sorunun ciddi olur dedi. Gittim yaptırdım çok rahatladım.

Tuvalet iletisimi diye cevirmisler demek, cok mantikli, hem dogaya hem butceye hem de bebegin sagligina faydali. Insanin dogasina cok uygun ama iste dikkat zaman istiyor sanki. Tam zamanli zor belki ama mumkun oldugunca denenebilir geldi bana da.
Evet tam zamanlı takibi zor ama mesela kızım sabah kahvaltıdan sonra yapıyordu büyük tuvaletini, kahvaltıdan sonra hep lazımlığa oturuyordum. Gün içinde de gaz çıkarınca filan lazımlığa oturuyordum. Tabi orda oturması için de oyalamak gerekiyor 😬 hamilelik sıkıntılarım araya girmese belki şuan bezi bırakma aşamasındaydık

Kızlar benim ailem gelecek doğuma 2 gece hastanede kalıcam covid testi yapıldığı için refakatçi değiştiremem annem mi kalsa eşim mi bilemedim 🤔
Bizde de doğum aksi bir şey olmazsa özel bir hastanede olacak. Hastanede kaç gece kalacağımı bilmiyorum sormadım henüz ama ziyaretçi zaten yasak refakatçi de tek kişi kalabilirmiş. Ben de ilk öğrenince terrddüt ettim annem mi kalsa eşim mi diye. Biz düşündük taşındık senelerdir eşimle bebeğimizin doğacağı onu sağlıkla kucağımıza alacağımız günü bekledik. İstiyorum ki ilk anlarda eşim bebek ben çekirdek ailemiz olalım. Annem de evde bize destek olsun. Zaten hemşireler çok yardımcı oluyorlarmış. Eşim kalacak bende

Karakter olarak sen daha iyi bilirsin, hangisi senle ve bebekle daha çok ilgilenir? Mesela ben annemi istedim çünkü o daha tecrübeli. Bebekle hep annem ilgilendi. Eşim de belli bir vakte kadar bizleydi, o da hep benle ilgilendi

Aneneın kalması her acıdan daha iyi hem sana daha iyi yardımcı olur bebegin alt degısımı seni kucagıma vermesi vs erkekler ne kadarda olsa acemi oluyor, ona gosterıcem derken kendın yoruluyorsun.

Aneneın kalması her acıdan daha iyi hem sana daha iyi yardımcı olur bebegin alt degısımı seni kucagıma vermesi vs erkekler ne kadarda olsa acemi oluyor, ona gosterıcem derken kendın yoruluyorsun.
Benim de eşim kalmak istiyor. Tamam kendi kişisel ihtiyaçlarım söz konusu olduğunda eşimin olması benim için daha rahat olur ama ilk bebeğimiz olacak ikimiz de acemiyiz. Bebeği düşününce annemin kalması daha mantıklı geliyor tabi ki. Eşim çok hevesli onu da kırmak istemiyorum ben de çok ikilemdeyim açıkcası.

Az once "elimination communication" diye bir yontem oldugunu ogrendim. Belki duymussunuzdur hic bez kullanmadan buyutuluyor bebek. Yikanabilen bezlerden almayi dusunuyordum ben ama bu yontemi ilk defa duydum. Ilginizi cekerse youtube'de bir suru videolari var. Basta imkansiz geldi ama dinledikce de insanin aklina yatiyor. Boyle baslayinca tuvalet egitimi vermeye de gerek kalmiyormus. Cok guzel bir yontem ama herkesin harci degil gibi. Ben hala yikanabilen bezlere daha yakinim.
Çok duydum bunu çok da popüler şu ara ama ben kafamda oturtamıyorum.elbette çocuğun kaka zamanını wc ye denk getirip yaptırmak mümkün.ama çiş için aynı şeyi diyemiyorum. Ayrıca bilimsel olarak bundan 20 sene sonra çocuk üzerinde ne gibi bir etkisi olacak bunu biliyor muyuz?
Nerdeyse bütün pedagosgların uzmanların wc eğitiminin erken yada geç dönemde başlanması çocuklarda psikolojik problemlere yol açacağından bahsediyorken.

Tecrübeli biri şart aslında. Eşin bebekle ilgilenebilir mi gerekirse? Alıp sana vermesi altını değiştirmesi gerekebilir sezaryen olursan. Emzirirken aynı şekilde doğru emzirebilmen tutabilmen için yardımcı olabilmeli. Erkekler genelde Yenidoğan bebeğe dokunmakta bile zorlanabiliyorlar.ben annemi bile istemedim o da unutmuş çünkü her şeyi.

Hanımlar gunaydın hepinize iyi haftalar, su an bebegınde sleepy bez kullanan anne varmı, son Gunlerde kimden duydduysam pişik yapıyor, oysaki sleepy bio almayi düşünmüştğm yenıdogan ıcın, hatta 10 adet kadar var elimde arkadasım verdi ne yapsam bılemedım

Hanımlar gunaydın hepinize iyi haftalar, su an bebegınde sleepy bez kullanan anne varmı, son Gunlerde kimden duydduysam pişik yapıyor, oysaki sleepy bio almayi düşünmüştğm yenıdogan ıcın, hatta 10 adet kadar var elimde arkadasım verdi ne yapsam bılemedım
Şu an değil ama bir ay önce kullanıyordum canım. Bezi bıraktık. Sleepy bence de pişik yapıyor ama bez pişiği gibi de değil. Popo deliği çevresi kıpkırmızı oluyor. Bizim mayıs anneleri grubunda herkes sleepy kullanıyordu.mor paket olduğu zamanlar. Sonra bu beyaz natural paket çıktı. Hepsi pişik oldu bıraktı molfix e geçtiler. Molfix kullanmadık biz. Ben de sleepy külot bezle devam ettim. Bio için çok iyi duydum ama. Uygun olsaydı biraz bne de onunla başlamayı düşünüyordum. Şimdi aklımda olan molfix. Hepsi çok memnun molfix ten. Ama bebeklik dönemi ve sonrası baya fark ediyor bence. Deneyip görücez bakalım

Hanımlar günaydın size bir sorum olacaktı tesadüf eseri dün d vitamini eksikliği gebelik şekerine yol acan nedenlerden biriymiş ben hamileliğimden beri açıkçası pek d vitamini kullanmadım doktor verdiği halde o yüzden mi acaba bende gebelik şekeri çıktı bilgisi olan var mı bu konuda 🤔 şimdi kullanmaya başlasam acaba faydasini görür muyim

Bizde de doğum aksi bir şey olmazsa özel bir hastanede olacak. Hastanede kaç gece kalacağımı bilmiyorum sormadım henüz ama ziyaretçi zaten yasak refakatçi de tek kişi kalabilirmiş. Ben de ilk öğrenince terrddüt ettim annem mi kalsa eşim mi diye. Biz düşündük taşındık senelerdir eşimle bebeğimizin doğacağı onu sağlıkla kucağımıza alacağımız günü bekledik. İstiyorum ki ilk anlarda eşim bebek ben çekirdek ailemiz olalım. Annem de evde bize destek olsun. Zaten hemşireler çok yardımcı oluyorlarmış. Eşim kalacak bende
Kat hemşireleri ilgileniyormuş emzirme eğitimi de varmış. Annemi uykusuz bırakacağıma eşime daha çok nazım geçer ben kalırım diyor bakalım. Sezaryen doğumda 2 gece kalınıyormuş bende kendimi ancak toparlarım.

Karakter olarak sen daha iyi bilirsin, hangisi senle ve bebekle daha çok ilgilenir? Mesela ben annemi istedim çünkü o daha tecrübeli. Bebekle hep annem ilgilendi. Eşim de belli bir vakte kadar bizleydi, o da hep benle ilgilendi
İkisi de gece uykularına düşkünler 😅 annemde 25 yıldır bebek bakmıyor ben bazen agresifleşiyorum anneme kızmak istemem eşime daha rahat kızarım 😂

Annemi de yormak istemiyorum 2 gün boyunca.
Eşim yapamasa da hemşire gösterir yardımcı olurlar diye düşündüm. Gece ihtiyaç halinde annemi uyandırmak istemem bu seferde bana zor olur gibi geliyor.

Kızlar bebek döndü diyenler vardı burada. Ben hep bebeği yukarda hissediyorum bazen kaburgalarıma doğru vuruyor. Genel olarak göbek hizamın üstünde hiç aşağıda hissetmedim ben.

Annemi de yormak istemiyorum 2 gün boyunca.
Eşim yapamasa da hemşire gösterir yardımcı olurlar diye düşündüm. Gece ihtiyaç halinde annemi uyandırmak istemem bu seferde bana zor olur gibi geliyor.
Vallaha hemsirelere cok guvenme artı sezeryan olursan esin zorlanır hele ilk bebek se anneni yormak daha mantıklısı

Canım geçmiş olsun çok can sıkıcı gerçekten benim de iki hafta önce başladı diş ağrım hemde dolgulu dişim antibiyotik verdi 4 gün kullandım sonra kanal tedavisi yapcam dedi.Kadın doğum doktorum antibiyotiği onayladı yaptır dişini dişdeki enfeksiyon erken doğuma bile neden olabilir dedi, kurşun yelek giydirip sadece o dişimin filmini de çektiler diş doktoru kanal tedavisini de anestezisiz yaptı:KK43: anestezi bebeğe zarar verir anestezisiz başlıcam çok zorlanırsan yaparım anestezi dedi ağla ağla bi hal oldum dişci koltuğunda ama yaptırdım anestezisiz kanal tedavisi. Antibiyotik kullanınca da vajinal kaşıntı başladı bende:KK43: ama neyseki bununla atlattım haftan çok ilerlemeden bi doktora göster bence

Çok duydum bunu çok da popüler şu ara ama ben kafamda oturtamıyorum.elbette çocuğun kaka zamanını wc ye denk getirip yaptırmak mümkün.ama çiş için aynı şeyi diyemiyorum. Ayrıca bilimsel olarak bundan 20 sene sonra çocuk üzerinde ne gibi bir etkisi olacak bunu biliyor muyuz?
Nerdeyse bütün pedagosgların uzmanların wc eğitiminin erken yada geç dönemde başlanması çocuklarda psikolojik problemlere yol açacağından bahsediyorken.
Müsait olursan bi ara kitabını al oku, incecik bir kitap ucuz da 2 günde bitiyor. Tüm bu yazdıklarının cevabı tatmin edici şekilde var. Valla benim aklıma çok yattı bana hamileliğe denk geldi yapamadım

X