2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Sezaryen günü alan anneler eğer o günden önce kendi sancınız tutarsa doğuma alıyorlar mı?
Alıyorlar tabi canım. Benim öyle oldu. Muayeneden çıktık ertesi güne randevu aldık. Eve geldim sancım başladı o günün akşqmı da oğlum geldi. İsterse gününe 10 gün olsun yine de alırlar

Kaç kilosun kaç beden aldın peki? Alayım ben de varsa hala 😍
Ayy iste can alici nokta🤣
30 kilo aldim su an 94 um rekor ama ne odemim var ne yuzumde sislik var. Popoma karnima aldim. 🙈

Ay neyse aciklamami yaptigima gore 2xl aldim salas bol olsun diye
Ikisini farkli yerden aldim da henuz gelmedi yalniz cok metetti kuzenim kurtaricim oldu diye direk aldim o nedenle.

Ayy iste can alici nokta🤣
30 kilo aldim su an 94 um rekor ama ne odemim var ne yuzumde sislik var. Popoma karnima aldim. 🙈

Ay neyse aciklamami yaptigima gore 2xl aldim salas bol olsun diye
Ikisini farkli yerden aldim da henuz gelmedi yalniz cok metetti kuzenim kurtaricim oldu diye direk aldim o nedenle.
Ben de 86 kiloyum şuan. Tabi doğum sonrası Bi 75 olacağımı hesap ederek Xl mı alsam ki? Kalıpları geniş de olabşlri baya

Ay dur dur kendime haksizlik yapmiim 70 ile hamile kaldim
94 um 😜
En kotu 30 la tamamlarim diye kendimce dusundugumden kafadan 30.diyorm😜
😁😁 Ben de 70.le kaldım valla. Bugün doktoruma dedim tartılmayayım hiç. İstemezsenn tartılma dedi. Anlayışlı Bi kadın. Verirsin dert etme diye teselli etti. Oğlumda doğuma 84 le girmişim ona da baktı.

Hayır sancım çıkmadi hiç şimdiye kadar en son girdiğimde 1 2 sancı vardı o şekil ama ctesi yine randevum var girecem bakalım o zaman çıkacak mı e sizin o sancilari doktor görüp yorum yapmadı mi
Yok canım. Normsl onlar. Çok yüksek değil. Bu haftalarda başlıyor zaten. İlk hamileliğimde de öyle olmuştu.

Herhalde aranızda kilo olarak en iyi durumda olan benim 65 ile hamile kaldım şuan 75 ve 36. Haftamdayim ama ben son 2 aya yakın hiç almadım çünkü yemiyorum şekerden dolayı 😭 çok zor kendimi zor tutuyorum ama doğumdan sonra Allah kısmet ederse komaya girecem yemek tatlı pasta yemekten zor tutuyorim kendimi 😁 bende doğumla birlikte 68 falan düşerim hesabı yapıyorum bakalım ama beni görseniz hamile sanmazsiniz karnım çıkmış ve mübarek göğüslerim hamile kaldıktan sonra baya baya şişti aynı durumda olan var mı bilmiyorum ama her iki gogsum belki 3 kilo vardır 😀

Evet bekleniyor ama benim durumum farkli gece sancim gelirse hastaneye gitme olasiligim yok ulke karisik durumda ambulans gonderirmisiniz boyle bir durumda dedim ambulanslari taradiklari icin onlarda cikamiyor gece dediler onun icin suni sanciyla baslatmak durumundayiz ilki normal oldugu icin bunda sezeryan olmak istemiyorum ekstra bir durum olmazsa tabi
Allah yardımcın olsun canım. İnşallah çok kolay ve güzel bir şekilde doğumun gerçekleşir

Zaten 30. Haftadan beri nst giriyorum ben ctesi gidelim bakalım doktor ne diyecek ay Allah'tan geçti sancım korktum daha erken diye sona yaklastikca insan panik oluyor ya 😬
Ayy size yazdiktan sonra hastaneyi aradim, bu hafta bebegin hareketlerinde biraz farklilik azalma oldu, kasilmalar da artti dedim. Kasilma az ya da cok takilmiyorlar ama bebek hareketleri duzeni degisince hemen ciddiye aliyorlar. Istediginiz saatte gelin bakalim dediler. Hemen gittik. Nst'ye aldilar, 35 dk icinde 2 kez kasilmalar 120 cikti. Bebegin kalp atislari normaldi. Her sey normal bu kasilmalar doguma hazirlik icin oluyor, sabahlari karniniz sertlesmis de uyanabilirsiniz artik dedi. Yani bebek erken gelmiyor bu haftalarda olmasi normal bunlarin dedi dr.

Ayy size yazdiktan sonra hastaneyi aradim, bu hafta bebegin hareketlerinde biraz farklilik azalma oldu, kasilmalar da artti dedim. Kasilma az ya da cok takilmiyorlar ama bebek hareketleri duzeni degisince hemen ciddiye aliyorlar. Istediginiz saatte gelin bakalim dediler. Hemen gittik. Nst'ye aldilar, 35 dk icinde 2 kez kasilmalar 120 cikti. Bebegin kalp atislari normaldi. Her sey normal bu kasilmalar doguma hazirlik icin oluyor, sabahlari karniniz sertlesmis de uyanabilirsiniz artik dedi. Yani bebek erken gelmiyor bu haftalarda olmasi normal bunlarin dedi dr.
Muhtemelen benim karnım sertleşti ama hiç geçmedi korktuk bir buçuk saatin ardından geçti artık demdkki olabilir artık doğuma az kaldı zaten 😊

Kızlar yine perişan bi gecenin sabahındayın verdiğim kan idrar hepsi temiz magnezyum içiyorum su içiyorum tuzu fazla tüketiyorum dün biraz dolaştım oglumla evde top oynadok ki ona eğlence bana hareket olsun ama yok çok kötüyüm ellerim aşırı derecede şişiyor öyle ki sabah muslugı çeviremez hale geldim birleştirmede güçlük çekiyorum ağrıyor ve sızlıyor kemiklerim eşim gece elimi tutulmuş bi baktı yanıyor diyor ellerimi suyla ıslattı baya bi uyutmadı sessiz sakin adam çenesi düştü galiba benden korkup uyutmadı şuan onu anladım. Bu kadarı bana normal gelmiyor ya napsam ki bilmiyorum bugün doktoru arayacağjm hem sonuçlar için ki dün baktım hepsi normal değerlerinde ama ben rahat değilim ne diyecek acaba :KK43:

Günaydın kızlar dün kontrolüm vardı. 30+2'deyim şu an. Doktor ciğer geliştirici vurdurdu. Ama baktiginda servikal uzunluk 37, gelişimi iyi, suyu iyi, nst'de sancı yok dedi. Sadece bebek makat pozisyonunda makat az aşağıda senin dikkatli olman lazim yatman lazim biz önlemimizi alalım dedi. Dün korkudan hiç uyumadım. Böyle bi şey duyan eden yaşayan var mı?

Kızlar yine perişan bi gecenin sabahındayın verdiğim kan idrar hepsi temiz magnezyum içiyorum su içiyorum tuzu fazla tüketiyorum dün biraz dolaştım oglumla evde top oynadok ki ona eğlence bana hareket olsun ama yok çok kötüyüm ellerim aşırı derecede şişiyor öyle ki sabah muslugı çeviremez hale geldim birleştirmede güçlük çekiyorum ağrıyor ve sızlıyor kemiklerim eşim gece elimi tutulmuş bi baktı yanıyor diyor ellerimi suyla ıslattı baya bi uyutmadı sessiz sakin adam çenesi düştü galiba benden korkup uyutmadı şuan onu anladım. Bu kadarı bana normal gelmiyor ya napsam ki bilmiyorum bugün doktoru arayacağjm hem sonuçlar için ki dün baktım hepsi normal değerlerinde ama ben rahat değilim ne diyecek acaba :KK43:
24 saatlik idrarda protein kaçağı baktı mı? Benim mesela normal idrar tahlili temiz çıkıyor ama 24 saatlik idrarda hatırı sayılır protein kaçağı çıkıyor ki o da zaten ödem yapıyor

Tuzu fazla tüketimiyorum
Tamamen sıfırlamaya dene bakalım. Ben sıfıra yakın yiyorum. Sadece sabah kahvaltı için light süzme peynir aldım o az tuzlu bi onda yiyorum yemeklere hiç tuz atmıyorum fark ediyor ödem durumum daha iyi oluyor. Geçen az tuzlu olarak yaptım yemekleri yedim gece bi uyandım dudaklar silikonlu gibi 🤦🏻‍♀️

X