2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Bu da iyi diye biliyorum ben hatta avent almazsam bundan alıcam. Elinde varsa emzik ucunu yandan bi resim çekip atar mısın? Ucu çok kalkık mı onu merak ediyorum
IMG20210409093030.jpg

Ucu kalkık evet.

Alıyorlar tabi canım. Benim öyle oldu. Muayeneden çıktık ertesi güne randevu aldık. Eve geldim sancım başladı o günün akşqmı da oğlum geldi. İsterse gününe 10 gün olsun yine de alırlar
Bende 10 15 20 mayıs olsun istiyorum gelişimine göre bakalım öyle tarih verecek mi 😊

Günaydın kızlar birkaç gündür emzik konuşuluyor herkesin görüşü tercihi ayri tabi ama ben emzik taraftarı değilim kızlarda mecbur kullandım tek başıma baktigim için yetişemiyordum aciktiklarinda falan birini doyurana kadar diğeri ağlıyordu emzik vermek zorunda kaldım şimdi 20 aylıklar zorla bırakırdım 10 gün falan oluyor alıştırmaya çalışıyorum emziksiz hayata bıraktırmak zor ayrı mesele gece çok uyaniyordular gündüz hiç vermedim sadece uyurken veriyordum uyuşuklarında emzik düştüğü an uyanıp agliyordular biraz biraz düzelmeye başladı uykularımız sonra yemek yerine emziği tercih edebiliyorlar iştahları azalabiliyor bnmkiler zaten çok iştahlı değiller acıkınca emzik istiyordular vermiyordum ama yemek yerine istiyordular buldukları yerde ağızlarına atıyordular birde hijjen yönü var ne kadar dikkat etsende o emzik yere düşüyor ve bebekler alıyor ağızlarına bu gibi nedenlerden dolayı nasipse oğlana düşünmüyorum emzik vermeyi almadım da ztn

Günaydın kızlar birkaç gündür emzik konuşuluyor herkesin görüşü tercihi ayri tabi ama ben emzik taraftarı değilim kızlarda mecbur kullandım tek başıma baktigim için yetişemiyordum aciktiklarinda falan birini doyurana kadar diğeri ağlıyordu emzik vermek zorunda kaldım şimdi 20 aylıklar zorla bırakırdım 10 gün falan oluyor alıştırmaya çalışıyorum emziksiz hayata bıraktırmak zor ayrı mesele gece çok uyaniyordular gündüz hiç vermedim sadece uyurken veriyordum uyuşuklarında emzik düştüğü an uyanıp agliyordular biraz biraz düzelmeye başladı uykularımız sonra yemek yerine emziği tercih edebiliyorlar iştahları azalabiliyor bnmkiler zaten çok iştahlı değiller acıkınca emzik istiyordular vermiyordum ama yemek yerine istiyordular buldukları yerde ağızlarına atıyordular birde hijjen yönü var ne kadar dikkat etsende o emzik yere düşüyor ve bebekler alıyor ağızlarına bu gibi nedenlerden dolayı nasipse oğlana düşünmüyorum emzik vermeyi almadım da ztn
Bende aynı şeyleri yaşadım. Benimki sadece uyurken kullanıyordu.Bir kere bıraktırmayı denemiştim içler acısıydı durum. En son pes ettim ve alır almaz uyumuştu. Bir kaç ay sonra yine denemiştim. Ama bu sefer ağzı yara olmuştu ve bu emzikden oldu demiştim. İstersen atalım yaraların iyileşsin demiştim 20 aylık falandı. Tamam anne diyip bırakmıştık ama etkisi uzun süre sürdü. Emzik yerine uyurken bişeylerle oyalanmak istedi. Kulağıyla oynamaya başladı. 6-7 yaşına kadar neredeyse sıkıldığında, utandığında falan kulağıyla oynuyordu. Bu seferde böyle kalacak diye korkmuştum. Çok üstüne gitmemiştim. Şimdi ellemiyor gözlemlediğim. Ama kendisi söylüyor arada yine oynuyorum anne diye😌

Bende aynı şeyleri yaşadım. Benimki sadece uyurken kullanıyordu.Bir kere bıraktırmayı denemiştim içler acısıydı durum. En son pes ettim ve alır almaz uyumuştu. Bir kaç ay sonra yine denemiştim. Ama bu sefer ağzı yara olmuştu ve bu emzikden oldu demiştim. İstersen atalım yaraların iyileşsin demiştim 20 aylık falandı. Tamam anne diyip bırakmıştık ama etkisi uzun süre sürdü. Emzik yerine uyurken bişeylerle oyalanmak istedi. Kulağıyla oynamaya başladı. 6-7 yaşına kadar neredeyse sıkıldığında, utandığında falan kulağıyla oynuyordu. Bu seferde böyle kalacak diye korkmuştum. Çok üstüne gitmemiştim. Şimdi ellemiyor gözlemlediğim. Ama kendisi söylüyor arada yine oynuyorum anne diye😌
Canım bnm ya aliskanliklardan vazgeçirmek çok zor oluyor gerçekten de bizim kızlardan biri de şapkasıyla uyuyor uykusu gelince ona sarılıyor ama ona raziyim şimdilik emzikten iyidir zamanla onuda unutur ins

Günaydın kızlar dün kontrolüm vardı. 30+2'deyim şu an. Doktor ciğer geliştirici vurdurdu. Ama baktiginda servikal uzunluk 37, gelişimi iyi, suyu iyi, nst'de sancı yok dedi. Sadece bebek makat pozisyonunda makat az aşağıda senin dikkatli olman lazim yatman lazim biz önlemimizi alalım dedi. Dün korkudan hiç uyumadım. Böyle bi şey duyan eden yaşayan var mı?
Hayır nasıl yani sizin kanala mi girmiş ne olmuş erken doğum riskiniz mi var ciğer gelistirici vurdular doktor uygun görmüşse demek var bir bildiği

Hayır nasıl yani sizin kanala mi girmiş ne olmuş erken doğum riskiniz mi var ciğer gelistirici vurdular doktor uygun görmüşse demek var bir bildiği
Ilk gebeligim oldugu icin cok anlamiyorum. Iste dedigi makat pozisyonunda ve makatini az asagi yerlestirmis biz onlemimizi alalim oldu. Aniden boyle bi seyi duyunca azicik da cahilim bu konuda tecrubem yok korktum

Ilk gebeligim oldugu icin cok anlamiyorum. Iste dedigi makat pozisyonunda ve makatini az asagi yerlestirmis biz onlemimizi alalim oldu. Aniden boyle bi seyi duyunca azicik da cahilim bu konuda tecrubem yok korktum
Ciğer geliştirici iğnenin bir zararı yok endişe etmeyin doktorunuzun bir bildiği vardır içiniz rahat olsun

😁😁 Ben de 70.le kaldım valla. Bugün doktoruma dedim tartılmayayım hiç. İstemezsenn tartılma dedi. Anlayışlı Bi kadın. Verirsin dert etme diye teselli etti. Oğlumda doğuma 84 le girmişim ona da baktı.
😀😀 valla dogumdan sonra gider diyorum napiim saglik olsun bunyem cok musait hem hizli almaya hem hizli vermeye 🙈
Bende ikilemde kaldim bakalim olmazsa iade edip xl alicam bi gelsin de

bende bu ara erken doğursam diyip duruyorum şu an 32+2 ama 37 de falan gelse keşke hastanede kalmayacak şekilde. Allah hayırlısını versin tabi ama artık zorlanmaya başladım

Bende kızımda onu kullandım doğduğu gün doktor verdirdi zaten yanınızda varsa verin diye hiç reddetmeden kabul etti 33 aylık olana kadar kullanmıştık biz, kızım bebekken yolculuk çok yapıyorduk yolculuklarda kurtarıcımdi, uykuya emzikle geçiyordu 2 yaşındayken öğlen uykusu gelince emzigini getirip uyut beni diyordu 😅 son zamanlarda emziğe çok düşünce biraktirmistim üç gün zorlandı emzigini vermem için dayakta yemiştim cimcimeden sonra unutmuştu ama emzik gitti bizde öğlen uykularıda gitti
Şükür uzun süre emmesine rağmen ne dişlerde ne damakta sorun olmadı konuşmayı geciktirir diyorlar ama o sürekli ağzında emzikle dolaşan bebekler için geçerli sanırım bizimki iki yaşındayken muhabbet kuşu gibi hiç susmadan konuşuyordu emzik ve biberon almasına rağmen meme reddide yaşamamıştik 28 ay emdi çocuktan çocuğa değişiyor bu işler
Buraya yazdıktan sonra zaten fiyatta uygun olunca free flow'u aldım bildiğimden sasmayayim diye hem kendi kapağı olunca çokta rahat oluyordu diğer modelinde kapak değil kutusu var sanırım
Emzik olmazsa olmaz gerçekten kusmayı ani bebek ölümlerini önlüyor hayat kurtarıcı uykuya geçişi sağlıyor bide kendini emzikle güvende hissediyor o yönünüm de

24 saatlik idrarda protein kaçağı baktı mı? Benim mesela normal idrar tahlili temiz çıkıyor ama 24 saatlik idrarda hatırı sayılır protein kaçağı çıkıyor ki o da zaten ödem yapıyor
Yaa yok ona bakmadı tit, kültür ve tam kan baktı bida kine ona da baksın deyim de şimdi aradım dönmesini bekliyorum bakalım ne dicek

Tamamen sıfırlamaya dene bakalım. Ben sıfıra yakın yiyorum. Sadece sabah kahvaltı için light süzme peynir aldım o az tuzlu bi onda yiyorum yemeklere hiç tuz atmıyorum fark ediyor ödem durumum daha iyi oluyor. Geçen az tuzlu olarak yaptım yemekleri yedim gece bi uyandım dudaklar silikonlu gibi 🤦🏻‍♀️
Doktor da kesme deyip duruyor bakalım ama baya azaltmaya çalışayım şişen benim sonuçta 🙄

Herhalde aranızda kilo olarak en iyi durumda olan benim 65 ile hamile kaldım şuan 75 ve 36. Haftamdayim ama ben son 2 aya yakın hiç almadım çünkü yemiyorum şekerden dolayı 😭 çok zor kendimi zor tutuyorum ama doğumdan sonra Allah kısmet ederse komaya girecem yemek tatlı pasta yemekten zor tutuyorim kendimi 😁 bende doğumla birlikte 68 falan düşerim hesabı yapıyorum bakalım ama beni görseniz hamile sanmazsiniz karnım çıkmış ve mübarek göğüslerim hamile kaldıktan sonra baya baya şişti aynı durumda olan var mı bilmiyorum ama her iki gogsum belki 3 kilo vardır 😀
Ben 79la hamile kaldım şuan 87yim.
İlk gebeliktede zaten toplamda 10kilo almıştım 8kilosu doğumdan eve geldiğimde gitmişti.
Genetik sanırım biraz bu gebelikte kilo olayı.
Aman sağlıkla doğsunlarda ha 5 kilo almışız ha 30.illaki veriliyor

X