2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Merhaba, ben de hurma yemeğe başlayacağım bu haftalarda öneriyorlarmis dediginiz gibi, ben 5 adt diye öğrendim o şekilde yapacağım, yalniz gun icine yayarak değil de tek seferde tuketmek gerekiyormuş. Bir de dogumun başladığıni anladigimiz zaman ananas yemek cok ama cok faydaliymis boyle bir bilgi ogrendim, kolay dogum egitimi aliyorum oradaki dogum kocu bahsetmişti, yiyebilirsen 1 tam ananas çok iyi olur vs diye. Son dönemde evde ananas bulundurmayi planlıyorum bende, zaten cok severim 😊
Günde birden 5adetle başlamak bana garip geliyor çok değil mi birde arada sırada yesek neyse ama doguma yakın olmakla da, alakalı tabi bu durum. Ananas günde 1adet bütün bilmiyorum bana bunlar fazla gibi 😂 :halay:

Günde birden 5adetle başlamak bana garip geliyor çok değil mi birde arada sırada yesek neyse ama doguma yakın olmakla da, alakalı tabi bu durum. Ananas günde 1adet bütün bilmiyorum bana bunlar fazla gibi 😂 :halay:
Ben normalde de meyve Kuruyemis vs böyle seyler cok seven tuketen birisiyim o yuzden 5 adt hurma benim için 5 adt fındık gibi bisey garip gelmiyor 😊 yeme alışkanlığı ile alakali bir durum iste herkeste farkli, ananas ise sadece doguma gidecegini anladigin an 1 tam yenecek yani belirtilerimiz oldu 5dk da bir e düşen kasilmalara döndü artik diyelim durumumuz o anda yenecek yani, yoksa son dönemde her gun degil, o cok fazla cidd3n, orada bir yanlis anlaşılma olmuş 😊

Çok geçmiş olsun birsey daha soracağım Tanı peki nasıl konuluyor nasıl anlaşıldı ilk 🙄
Benim ilk gebelikte çıktı. Aşırı şiddetli kaşıntı belirtisi, alt-ast tahlili ile anlaşılıyor. İlk gebelikte olunca 2.gebelikte de çıktı ama Allahtan bu gebelikte daha hafif seyrediyor. İlk gebelikte kaşımaktan her yerim yara olmuştu, bunda ara ara kaşınma oluyor

Ben normalde de meyve Kuruyemis vs böyle seyler cok seven tuketen birisiyim o yuzden 5 adt hurma benim için 5 adt fındık gibi bisey garip gelmiyor 😊 yeme alışkanlığı ile alakali bir durum iste herkeste farkli, ananas ise sadece doguma gidecegini anladigin an 1 tam yenecek yani belirtilerimiz oldu 5dk da bir e düşen kasilmalara döndü artik diyelim durumumuz o anda yenecek yani, yoksa son dönemde her gun degil, o cok fazla cidd3n, orada bir yanlis anlaşılma olmuş 😊
Evet ananas 🍍 işini yanlış anlamışım 🤪. Hadi İnşaAllah o sancı arasında yersen helal olsun dicem 😉🤭

Kizlar bana moral verinn bugun nstden sonra tansiyonumu ölçtuler 14e 9 cikti. Doktorum surekli olç hep boyle cikarsa sıknti bana haber ver dedi. Stres yaptm eve geldim 15 10 bu sefer limonlu su içtim simdi cok moralim bozuldu

Aynen vakti saati geldimi hicbirsey durmaz, gobegimde asagi indi sanki bebegi daha asagida hissediyorum mideme ve kemiklerime olan baski kalmadi 3 gundur en son 33+6 da kontrole gitmistim 2368 gramdi insallah dahada toparlamistir, hepimiz icin dua ediyorum saglikla guzellikle gelsin bebislerimiz 🙏🏻
Amin İnşaAllah canm MaşaAllah gelişimi çok güzel. Göbek aşağı inmesi güzel olmus demekki minnos da annesini anladı biraz erken gelmeyi planlıyor olmalı :) o rahatlığı birde ben yaşarım İnşaAllah ayakları göğüs kafesimi ittiriyor resmen kemiğim yukarı kalkıyor inatlaşıyorız bu ara ben eğilsem öne direk itiyor :KK48: nereye koysam elimi hemen bi vuruyor aradaki bağımız kuvvetli oğlum sessizdi bu kızçem MaşaAllah ❤ annesiyle bağı kuvvetli gibi 😍😇💐🧡
Canım benim aldığımda bunun değişiği ama emzik çok ince kopacak gibi kaç ay dayanıyor 1 emzik?
Yok en güzel yönü de sağlamlığı kalitesi elastikliği çok hos bi yapısı var ağzını yormuyor hafif yapısı çok güzel bebeklerin en çok benimsediği marka. Birde diş çıktı mesela, o zaman çok çekiştiriyorlar bana mısın demiyor ben hala, saklıyordum biz denedik, ne yaparsan, yapdişlemekle bile yırtılmadı korkup denemiştik silerken parça, kopar boğazına kaçar diye de hiç bişey olmuyor,ok, sağlam bi yapısı var cnm en kalitelisi bu marka, zaten. Bibs felan, diye değişik modeli, emzikler çıktı yuvarlak eskiden kullanılan modeller tekrar moda, oldu ben pek sevemedim o tarzı, ama, kullanan var

Kizlar bana moral verinn bugun nstden sonra tansiyonumu ölçtuler 14e 9 cikti. Doktorum surekli olç hep boyle cikarsa sıknti bana haber ver dedi. Stres yaptm eve geldim 15 10 bu sefer limonlu su içtim simdi cok moralim bozuldu
Canm öncelikle geçmiş olsun. Hastane ye gidip gelmek seni yoruyor mu? Stres, yorgunluk da, tansiyonu yükseltebiliyor. Şimdi böyle deyince de gerilmişsindir etkisi olmustur bence rahat ve sakin, oldukça ara sra ölç bi kaç gün bak saatleri ile birlikte not al yemekten önce sonra yatmadan önce vs diye de not alabilirsin bi kaç gün bak gerçekten düzensiz ise doktorunla, iletişime geç, tansiyon riskli bebeği etkiler içeride, strese, sokabilir sakin kal ve tavsiyeleri takip et, cnm

kaçıncı haftandasın canım ? korkma Rabbimin izniyle birşey olmaz sen bol bol dinlen asla stres yapma

Canm öncelikle geçmiş olsun. Hastane ye gidip gelmek seni yoruyor mu? Stres, yorgunluk da, tansiyonu yükseltebiliyor. Şimdi böyle deyince de gerilmişsindir etkisi olmustur bence rahat ve sakin, oldukça ara sra ölç bi kaç gün bak saatleri ile birlikte not al yemekten önce sonra yatmadan önce vs diye de not alabilirsin bi kaç gün bak gerçekten düzensiz ise doktorunla, iletişime geç, tansiyon riskli bebeği etkiler içeride, strese, sokabilir sakin kal ve tavsiyeleri takip et, cnm
Çok teşekkur ederim. Yani arabayla götürdü eşim yorulmadim acikcasi ama dedigin gibi dinlencem bol bol canm sağol

Doğuma gidilen gün doktorlar yemeyi içmeyi yasaklıyorlar ama. Doğum esnasında tuvalet olmasın diye serum takarlar genelde o gün sezeryanda da ameliyat olduğu için yedirmiyorlar canım

Doktor tansiyon ilacı başlamadı mı? Tamamen tuzsuz ye canım, ağır hamur işi vs yeme. Stres, ağlamak, yorulmak bunlar da tansiyonu yükseltiyor. Yatarken başının altına yüksek yastık koy. Doktorunu muhakkak bilgilendir tansiyon ilacı başlatabilir. Eğer haftan 35i geçtiyse de rahat ol en kötü ihtimal bebeği biraz erken alırlar ama 35ten sonra alınmasında zaten bi risk yok

Doktor tansiyon ilacı başlamadı mı? Tamamen tuzsuz ye canım, ağır hamur işi vs yeme. Stres, ağlamak, yorulmak bunlar da tansiyonu yükseltiyor. Yatarken başının altına yüksek yastık koy. Doktorunu muhakkak bilgilendir tansiyon ilacı başlatabilir. Eğer haftan 35i geçtiyse de rahat ol en kötü ihtimal bebeği biraz erken alırlar ama 35ten sonra alınmasında zaten bi risk yok
Hayir ilac vermedi. Bu sabah oldu zaten. Hemen bi kez yuksek cikinca ilac mi veriyor :KK43:(

Hıc bısey yapmaz benım tansıyonum hep Dr da 34 haftadır 14 10 cıkıyor sadece ecoprın aldım gunde bir adet evde normal drda beyaz önluk sendromu oluyor bende kardiyoloji de holter takibi yaptırdım, drlar her ihtimale karsı preeklampsi olmasının diye uyarıyorlar evde ara ara ölcun kafaya takıp stres yaparsanız daha cok cıkar.

Hıc bısey yapmaz benım tansıyonum hep Dr da 34 haftadır 14 10 cıkıyor sadece ecoprın aldım gunde bir adet evde normal drda beyaz önluk sendromu oluyor bende kardiyoloji de holter takibi yaptırdım, drlar her ihtimale karsı preeklampsi olmasının diye uyarıyorlar evde ara ara ölcun kafaya takıp stres yaparsanız daha cok cıkar.
Canim icimi rahatlattin cok sagol. Doktorda surekli olursa sıknti takibini yap dedi biraz once 13 cikti zaten şükür bakicam surekli. Evet öncelik sakin olmak galiba sanada geçmiş olsun dikkat et sende

Kizlar sezaryen kendi seciminiz mi o yuzden mi doktor gun verdi. Ben epiduralli normal dogum dusunuyorum tabi olursa kismet olmazsa sonradan sezeryane dönebilir diyorum. Sizin fikirleriniz neler bu konuda

Kizlar sezaryen kendi seciminiz mi o yuzden mi doktor gun verdi. Ben epiduralli normal dogum dusunuyorum tabi olursa kismet olmazsa sonradan sezeryane dönebilir diyorum. Sizin fikirleriniz neler bu konuda
Kendi seçimim değil sezaryenin kolay olduğunuda hiç düşünmüyorum korkuyorum şimdiden. Bebeği riske atmamak için mecburiyet oldu yoksa normal doğmasını beklemek isterdim. Benim tanıdığım normal doğuranlar çok çabuk toparlandı.

X