2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Evet onlrdan biri benim ki o kadar dikkatli olmama ragmen dun tesdf eseri pcr verdim ve pozitif hıc bir semptom olmadıgı icın bana ılac getırmedıler, umarım boyle biter karantina suresi, sankı hafiften osuruk baslıcak gıbı umarım baslamaz hemen duruma hbr verdım atesım vs cıkarsa parol alabılırsın dedı, paıkıjık olarak zor bebegin esylarını yeni yıkamıs tım sımdı yenidenmı yıkasam bılmıryrm alahtan utulememıstım, negatif cıkınca direk ütüleyebılırımde, su an heemen hemen herkes semptomsuz poz bence
Ya çok geçmiş olsun çember o kadar daraldı ki. Ben 16 haftalıkken geçirdim. Şimdi ikinci kez geçirmekten korkuyorum. İlk çok ağırdı. İkinci daha ağır geçiyor diyorlar bir de. Bana kadın doğum doktorum kan sulandırıcı, solgarın c vitaminini ve karamürverli bir boğaz spreyi vermişti. İnş böyle sorunsuz atlatırsın

Kızlar yürümekte zorluk yaşayan varmi? Ayaklarim şiş ve kalçam agridigi için kolay kolay yürüyüş yapamiyorum ben
Canım ben yürüyemiyorum çok zorlaniyorum ama bnm karnımın alt kısmı ve çok agiriyor uyusuk gibi sizliyor ayaklarimda uyusuyor yarim saat uzansam birkaç adım atana kadar ölüyorum ağrıdan açılıyor sonra ama 10-15 dkdan fazla da ayakta duramıyorum başlıyor karnım ağrımaya kasılmalar artmaya basliyor

Çok teşekkürler hiç bişey yapamıyorum kimildayamiyorum ağrıdan

Afedersiniz ama WC ihtiyacı var gibi ama yok günlük rutin herşey normal işledi açıkça söyleyemiyorum şuan ağrı iyice yayıldı vücuduma göğüs altlarima kadar ağrı var gaz gibi sıkıştırıyor resmen tamda bu geceyi buldu 😔
Canım naptın nasıl oldun merak ettim inşallah iyisinizdir🙏

Ben de kontrolden geldim kızlar. 36+1 deyim. 3050 gr 49 cm ölçümler. Sezaryen için de bir değişiklik olmazsa 1 mayıs inşallah. Baş aşağı dönmüş gerçi önemli değil benim için ama baya baskı oluyordu döndüğünü hissetmiştim
[/QUOT
Kilosu iyi masllh ayina gore..bende 32 ci haftamda gitmistim en son doktor bebek daha donmemis dedi..dondugunu nasil hisstmistin canm ben hissdemiyorum yani anlayamiyorum donup donmedigini😕

Z Zeyyzeyyyy
Evet canım kilosu iyi. Öyle çok değil tabi De.bir hafta ileri sadece. Oğlumda öyleydi. Bu erken alınacağı için normal doğar inş.
Ya aşağıya çok baskı vardı ağırlık gibi. Yürürken özellikle. İdrara çıkma falan. Ordan tahmin etmiştim döndüğünü. Özellikle aşağıya olan baskıdan. Öncesinde el ayak hissediyordum sadece alt kısımda. Şimdi ağır Bi şey var

Z Zeyyzeyyyy
Evet canım kilosu iyi. Öyle çok değil tabi De.bir hafta ileri sadece. Oğlumda öyleydi. Bu erken alınacağı için normal doğar inş.
Ya aşağıya çok baskı vardı ağırlık gibi. Yürürken özellikle. İdrara çıkma falan. Ordan tahmin etmiştim döndüğünü. Özellikle aşağıya olan baskıdan. Öncesinde el ayak hissediyordum sadece alt kısımda. Şimdi ağır Bi şey var
Evt canm masallah..ben 32 ci haftamda gittim kilosu 1.777 kg di.bana az geldi uzulmustum..onumuzdeki hafta sali kontrolum var bakalim ne kadar gelicek..canm iste ben o assagiya baskiyi hisstmiyorum kasiklarima karnimin alt kisminda pitir pitir hareket var onu hissdiyorum bide bazen idrar gelmis gibi bir his oluyor..acaba donmedi mi diye dusunuyorum

Evt canm masallah..ben 32 ci haftamda gittim kilosu 1.777 kg di.bana az geldi uzulmustum..onumuzdeki hafta sali kontrolum var bakalim ne kadar gelicek..canm iste ben o assagiya baskiyi hisstmiyorum kasiklarima karnimin alt kisminda pitir pitir hareket var onu hissdiyorum bide bazen idrar gelmis gibi bir his oluyor..acaba donmedi mi diye dusunuyorum
Hiç üzülme sonradna kilo alıyorlar. Hatta az kilo doğsa bile doğunca alıyorlar. Oğlum 3850 doğdu. İnan 3 kilo doğan bebekler 3 ay sonra tombik tombik olmuştu. Aralarında belirgin fark vardı.
İşte o pıtırı hissetmiyorum ben artık. ☺️ Ama belli de olmaz elleri de olabilir seninkinin.

Ben azcık yürüsem tüm gün ağrıdan ölüyorum, 😩
Ben yürüyünce veya aktif hareket halinde günü geçirince daha iyi oluyorum ama ne zaman dinlenmek için uzansam kalkamıyorum, sağ kalçama ağrı giriyor adım atamıyorum.
Dinleneceğim zaman artık uzanmıyorum, pilates topunda hareketler yapıyorum daha iyi geliyor.

Hiç üzülme sonradna kilo alıyorlar. Hatta az kilo doğsa bile doğunca alıyorlar. Oğlum 3850 doğdu. İnan 3 kilo doğan bebekler 3 ay sonra tombik tombik olmuştu. Aralarında belirgin fark vardı.
İşte o pıtırı hissetmiyorum ben artık. ☺️ Ama belli de olmaz elleri de olabilir seninkinin.
Aynn canm haklisin tek saglikli olsunlarda kilo doguncada alinir..insallh elidir ya bn hic donmus gibi hisstmiyorum migdemin altinda sertlik var..ebe eliyle bakti 33 haftalikken donmus dedi ama tamda emin olamadi..bnm bebis inat etti :emir_bebek: :KK45:

Dediğin markalara bakayım bende. Kendim için de temiz şampuan bakıyordum. Önerdiğin bir marka var mı canım
Canim kendim icin uzun bi sure zeytinyagli sabun kullandim ben onun disindambazi markalsrnvardi kullandigim ama.cok pahaliydi gereksiz henuz o yuzden sampuan olayini tam tutturamadm dermokil falan aliyordum ennson uygun fiyatli . Ennguzeli ama sabun

Ben yürüyünce veya aktif hareket halinde günü geçirince daha iyi oluyorum ama ne zaman dinlenmek için uzansam kalkamıyorum, sağ kalçama ağrı giriyor adım atamıyorum.
Dinleneceğim zaman artık uzanmıyorum, pilates topunda hareketler yapıyorum daha iyi geliyor.
Ya evet orası öyle ama o dinlendiğimdeki ağrıların acıların sebebi zaten o hareketler 🙈 iş güç. Durmamak. Sonra yatınca da kalkamıyoruz ağrıdan

Aynn canm haklisin tek saglikli olsunlarda kilo doguncada alinir..insallh elidir ya bn hic donmus gibi hisstmiyorum migdemin altinda sertlik var..ebe eliyle bakti 33 haftalikken donmus dedi ama tamda emin olamadi..bnm bebis inat etti :emir_bebek: :KK45:
O sertlik popoda olabilir valla. Bende de var çünkü orda Bi sertlik. Taş gibi :)

Ya evet orası öyle ama o dinlendiğimdeki ağrıların acıların sebebi zaten o hareketler 🙈 iş güç. Durmamak. Sonra yatınca da kalkamıyoruz ağrıdan
Ben kendimi gazlayıp duruyorum 😀
Ne kadar hareketli olursam doğumum o kadar rahat olur diye olumlama yaparak o gazla akşama kadar oturmuyorum 😀
Zaten iki yaşında kızım var, bebek gelene kadar onunla bolca ilgilenmek istiyorum, o yüzden dinlenmeye de fırsatım olmuyor.
En az iki saat dışarda zaman geçiriyoruz, evde sürekli oyunlar etkinlikler, sıkılınca bir saatten fazla da balkonda oynuyoruz.
Yatağa girince de bayılmak suretiyle uyumuş oluyorum 😂
Gece iki kez lavaboya uyanıyorum kalkmak ölüm gibi ağrıdan

Ya çok geçmiş olsun çember o kadar daraldı ki. Ben 16 haftalıkken geçirdim. Şimdi ikinci kez geçirmekten korkuyorum. İlk çok ağırdı. İkinci daha ağır geçiyor diyorlar bir de. Bana kadın doğum doktorum kan sulandırıcı, solgarın c vitaminini ve karamürverli bir boğaz spreyi vermişti. İnş böyle sorunsuz atlatırsın
Ben ztn normaldede ecoprın kullanıyordum bu hafta sondu sanırım banada kan sulandırıcı ıgne verıcek drun sukur bende semptom yok ınsallahta olmaz, herkes ıllakı olucak gıvı gorunuyor

X