2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Açsan da olur sen de okuyanla tekrar edersin
Teşekkür ederim 🌷

Olur tabi canım. Sadece doğum anı değil öncesinde de dinleyebilirsin. Başkası da okuyabilir niyetlenip.
Teşekkür ederim canım
Haber vereceğim birkaç kişi var okuyacaklar sağolsunlar.
Ben de o süreci daha sakin ve iyi karşılayabilmek için dinlemek istiyorum 🌷

Ben bir iki defa yaptiktan sonra biraktim 😕Keske devam edebilsem duzenli ama o yagli kalan his cok caydirici oluyor her seferinde. Amac da o ne guzel, yagli kalacak yumusayacak esneyecek, tekrar yapmaya zorlayacagim kendimi artik.
Her doktor tavsiye ediyor. Yirtik oluşmamasına da faydası varmış bende deneyeceğim bakalım

Ay evet valla. Hele ki şu pandemi zamanı gelen giden de olmaz rahat rahat gönlümüzce takılırız
Kimse olmazsa iş de olmaz zaten canım.
İlk doğumumda sadece annem vardı, inanılmaz sakin ve huzurlu geçti.
Bu kez annem de olmayacak, çekirdek aile mis gibi :)
Evde rahat rahat istediğimiz her yerde emziririz, istediğimiz gibi giyiniriz.
Gelmek isteyen olursa da en azından bayrama kadar kimseyi kabul etmeyi düşünmüyoruz.
Sonrasında da sadece anneanne babaanne gibi yakın aile, başkasını yine kabul etmicez

Canım doğum başladığında güvendiğin birine söyle senin için okusun.sende niyetini ettikten sonra her duayı dinleyebilirsin.kutsal bir görevde olacağın için herşey karşılığını bulacaktır🤲
Haber vereceğim birkaç kişi var canım okuyacaklar sağolsunlar.
İnşallah hepimiz sağlıkla atlatalım doğum sürecimizi ❣️

Bende senin gibiyim. Yogaya devam ediyorum. Ne zaman bir iki gun yürüyus ve yogayı yapmasam o zaman daha çok ağrı oluyor. Oturduğum zaman daha çok ağrı oluyor bende niyeyse
Hareket ettikçe ağrıları hissetmiyoruz ama ilk dinlenme anında başlıyor ağrılar.
Az önce lavaboya kalktım, yine sağ kalçam feci ağrıyordu zor bastım.

Perine masajına falan başladın mı. Ben bu hafta 35 e giriyorum başlıcam bu hafta perine masajına. Normal doğum istiyorum ama çok ta korkuyorum hayırlısı rabbimden
Masaj yapmıyorum canım ya sanırım onu beceremem. Kocaman göbekle zaten oraya ulaşmam imkansız gibi 🤭 cesaret edip de doğru düzgün yapamam da sanırım.
Korkma canım inan bebeğini kucağına aldığın anda her şeyi unutuyorsun. Ama Doğum şekline takılma, önemli olan sağlıkla kucağına almak.
Gönlünden geçen olsun inşallah 🌷

Kuran-i baştan sonra 1 kez mukabele gibi dinlemek çok iyi olur bu süreçte
Hem ramazan Hem de günde bir cüz dinlesen bir kuran hatmi mukavelesi yapmış olursun. Ben öyle yapıyorum şuan. Tesbihatlarim bitti çok şükür duasını yaptırdım. Erkek kardeşim de oğlum için onun niyetine kuran hatmi yapıyor şuan. Doğumdan önce bitirecek inşallah yarışına gelmiş.
Maşallah ne güzel olmuş allah kabul etsin.
Benim yetişmez zaten artık.
Ben belli sureleri dinleyerek devam edeyim 😊
Haftaya doğum olur inşallah benim
En son geçen hafta 2 cm açıklık vardı

Olur allahın izniyle dinle kuzu. Bir de fırsat buldukça tehvid ve salavat getir kuzum. Elini karnına koyup ya şafi ya muhyî isimlerini oku. Safi sifa istemek ya muhyî de sağlık istemek. Ben onu da hergun düzenli yapıyorum elimi karnima koyup 100 tane falan
Sağol canım teşekkür ederim bunları da yapayım doğuma kadar

Hareket ettikçe ağrıları hissetmiyoruz ama ilk dinlenme anında başlıyor ağrılar.
Az önce lavaboya kalktım, yine sağ kalçam feci ağrıyordu zor bastım.

Masaj yapmıyorum canım ya sanırım onu beceremem. Kocaman göbekle zaten oraya ulaşmam imkansız gibi 🤭 cesaret edip de doğru düzgün yapamam da sanırım.
Korkma canım inan bebeğini kucağına aldığın anda her şeyi unutuyorsun. Ama Doğum şekline takılma, önemli olan sağlıkla kucağına almak.
Gönlünden geçen olsun inşallah 🌷

Maşallah ne güzel olmuş allah kabul etsin.
Benim yetişmez zaten artık.
Ben belli sureleri dinleyerek devam edeyim 😊
Haftaya doğum olur inşallah benim
En son geçen hafta 2 cm açıklık vardı

Sağol canım teşekkür ederim bunları da yapayım doğuma kadar
Evet az kalmis sağlıkla gelsin inşallah bebisler. Bende yatakta dönerken ve kalkarken çok zorlaniyorum. hem bir an once doğsun hem de hep icimde kalsın istiyorum değişik bir his bu son aydaki hisler 🤭

Evet az kalmis sağlıkla gelsin inşallah bebisler. Bende yatakta dönerken ve kalkarken çok zorlaniyorum. hem bir an once doğsun hem de hep icimde kalsın istiyorum değişik bir his bu son aydaki hisler 🤭
O hissi çok iyi biliyorum. İlk hamileliğimde doğum yaklaştıkça ağlıyordum, artık içimde hissedemicem diye. Evet kucağında kokusunu duymak, sevmek okşamak harika ama karnında olması da ayrı bir duygu 💕
Ne kadar zor geçse de ben hamileliği sevenlerdenim.
Şimdi yine bitiyor diye üzülüyorum.
Sırf bu duyguları tekrar yaşamak için bile çok çocuk düşünebilirim 🙃🤪

Allah isteyen herkese bu duyguları tatmayı nasip etsin ❣️

Günaydın kızlar dualariniza talibim dun 34+4 haftali khamileykrn rutin kontrole gittim. Nts cihazinda sancilarimin basladigi cikmis halbuki hic oyle bi sanci acisi fln hissetnedim. Doktor erkenndogum habercisi dedi igne yaptilar dogumu geciktirici ilac verdiker. Ennazindan 10 gun dayan bol bol yat dinlen dedi. Cok sasirdimm ustune doktorum hastanedennayrilip baska yerengeciyormus ve 10 gunluk zaman diliminde hic bir hastane ilr bagi yokm dogun olsa mecbur baskasi bakcak. Butun bunlsr yetmezmid gibi bu zmna kdr cok guzel gelidim gosteren bebrgimin haftasinangore ust bacaklari kisa ciktii. Allahtan genetik test yaptirmistim da downnsendromu suphesi ortadan kalkti. Yani dun hayatimin şokunu yasadim. Moraller sifir :KK43:

Günaydın kızlar dualariniza talibim dun 34+4 haftali khamileykrn rutin kontrole gittim. Nts cihazinda sancilarimin basladigi cikmis halbuki hic oyle bi sanci acisi fln hissetnedim. Doktor erkenndogum habercisi dedi igne yaptilar dogumu geciktirici ilac verdiker. Ennazindan 10 gun dayan bol bol yat dinlen dedi. Cok sasirdimm ustune doktorum hastanedennayrilip baska yerengeciyormus ve 10 gunluk zaman diliminde hic bir hastane ilr bagi yokm dogun olsa mecbur baskasi bakcak. Butun bunlsr yetmezmid gibi bu zmna kdr cok guzel gelidim gosteren bebrgimin haftasinangore ust bacaklari kisa ciktii. Allahtan genetik test yaptirmistim da downnsendromu suphesi ortadan kalkti. Yani dun hayatimin şokunu yasadim. Moraller sifir :KK43:
Geçmiş olsun canım üzülme bnm de ilk dogumda senin gibi bu haftalarda rutin kontrolde şancı çıkınca apar topar hastaneye yatırdılar iğne yaptılar ilaca başladılar 13 gün yatmıştım hastanede 36+1 de doğdu kızlarım çok şükür sapasaglamlar şimdi 21 aylik oldular sende sağlıkla kucağına alırsın meleğini doktorun gitmesi bu süreçte can sıkıcı olmuş ama önemli olan sonuç başka bir doktorla devam edersin üzme kendini sağ salim sağlıkla doğacak inş bebisin

Geçmiş olsun canım üzülme bnm de ilk dogumda senin gibi bu haftalarda rutin kontrolde şancı çıkınca apar topar hastaneye yatırdılar iğne yaptılar ilaca başladılar 13 gün yatmıştım hastanede 36+1 de doğdu kızlarım çok şükür sapasaglamlar şimdi 21 aylik oldular sende sağlıkla kucağına alırsın meleğini doktorun gitmesi bu süreçte can sıkıcı olmuş ama önemli olan sonuç başka bir doktorla devam edersin üzme kendini sağ salim sağlıkla doğacak inş bebisin
İcimi rahatlattiniz insallah ya yani bu progestan igne ve ilaclar ne kdr süre tutarki bilemiyorum ailemde burada degil Amerika da 26 nisanda geleceklerdi 37. Hafta oluyor o haftaya kdr beklese bari diyordum. Ama sizin kizlariniz nenguzel buyumus saglicakla bunu bilmek korkularimi bi tik yenmemi sagladi. Bu 10 gunde gelmezse ayni doktorla yeni basladigi hastanede devam edicem kismetsem birdensiz anlamismiydiniz sancilarin geldigini ben hicbisey hissetmiyorum ama cihazda sanci cikti

İcimi rahatlattiniz insallah ya yani bu progestan igne ve ilaclar ne kdr süre tutarki bilemiyorum ailemde burada degil Amerika da 26 nisanda geleceklerdi 37. Hafta oluyor o haftaya kdr beklese bari diyordum. Ama sizin kizlariniz nenguzel buyumus saglicakla bunu bilmek korkularimi bi tik yenmemi sagladi. Bu 10 gunde gelmezse ayni doktorla yeni basladigi hastanede devam edicem kismetsem birdensiz anlamismiydiniz sancilarin geldigini ben hicbisey hissetmiyorum ama cihazda sanci cikti
Yok cnm bende anlamamıştım nst ye bi bağladılar sancılar 80 100 arası hep günde 6 nidicard serum progeston iğne derken 36 yi tamamladık ilacı bıraktık 2 gün sonra doğum oldu inş senin bebiste sabırsız olmaz bekler annesi

Doktorun değişmesine hiç üzülme canım doğum vakti gelince umursamıyorsun bile sancıdan stresten. Belki yerine daha iyi biri olur hayırlısı hangisi bilemezsin. Bebeğin için de üzülme ölçümden cihazdan kaynaklanıyordur az günlerimiz kaldı zaten yanılma ihtimali artıyor

Yok cnm bende anlamamıştım nst ye bi bağladılar sancılar 80 100 arası hep günde 6 nidicard serum progeston iğne derken 36 yi tamamladık ilacı bıraktık 2 gün sonra doğum oldu inş senin bebiste sabırsız olmaz bekler annesi
Bende de 4 5 sefer nst de 100 cikmis sanci bazilari 40 . Bir tane prolutan igne yapti birde fitil.verdi progestan ama yeterli bibtedavimi bilemedim sanki duzenli serum v.eignendaha iyi olurdu. İns bekler minnoş 🥰

Doktorun değişmesine hiç üzülme canım doğum vakti gelince umursamıyorsun bile sancıdan stresten. Belki yerine daha iyi biri olur hayırlısı hangisi bilemezsin. Bebeğin için de üzülme ölçümden cihazdan kaynaklanıyordur az günlerimiz kaldı zaten yanılma ihtimali artıyor
Oyle canim benim insallah hersey saglicakla olur zamaninda vaktinde olur

Bende de 4 5 sefer nst de 100 cikmis sanci bazilari 40 . Bir tane prolutan igne yapti birde fitil.verdi progestan ama yeterli bibtedavimi bilemedim sanki duzenli serum v.eignendaha iyi olurdu. İns bekler minnoş 🥰
Serum magnezyum rahatlatması için iğne ve ilaç yeterli cnm merak etme güven doktorlara stres yapma çünkü stres yaptıkça üzüldükçe daha da artıyor sancılar

Nasık oldun canım

Benim iki gündür iyi şükür sanırım pozisyon değiştiriyor öyle rahatlama oluyo yada olmuyor.
Az kaldı canım benim sabır

Canım naptın nasıl oldun merak ettim inşallah iyisinizdir🙏

Sağolun kizlar nst ye girdim oksijen verdiler nst sirasinda serum bağladılar sonrasında iyiyim bebek gelmek için acele ediyor 😬
Bebek 3 hafta oldu basasagi pozsiyona erken döndü ve kafayı oturtmuş asagidaymis Dr dün sabah için gel dedi ama ben gidemedim nakliyeciler vardı evi taşıdık şuan iyiyim az az sancım oluyor evi toparlamaya çalışıyoruz bakalım inşallah durduğu kadar tutacağız inşallah biraz daha bekler yatağını kurqcagin en son ev işleri bitince 🙏

X