2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kizlar nst de sancim cikti.39 dan once sezeryan bebekleri kuveze aliyorlarmis .serum yiyorum simdi gecmezse dogum olabilir dediler ama ben sanci hissetmiyorum.bazi arkadaslar igneden bahsetmis igne falan demedi dr ama ayni durumu yasayan arkadaslar da okudum sanirim son durumunuz nedir?nst de agri cikinca sezeryana aliniyormu ki?

Kizlar nst de sancim cikti.39 dan once sezeryan bebekleri kuveze aliyorlarmis .serum yiyorum simdi gecmezse dogum olabilir dediler ama ben sanci hissetmiyorum.bazi arkadaslar igneden bahsetmis igne falan demedi dr ama ayni durumu yasayan arkadaslar da okudum sanirim son durumunuz nedir?nst de agri cikinca sezeryana aliniyormu ki?
Canım 39 dan önce doğan bebek eğer problemi yoksa almazlar kuveze bnmkiler 36 da doğdu 5 gün kuveze kondu ama sarılık oldukları için yoksa konmayacaktilar iki gün yanimda durdu sonra aldı götürdüler kuveze ztn şancı gelir açılma olursa normal doğum olur ama açılma olmazsa bebegin posizyon uygun degilse mecburen sezeryan olur cnm

Canım ben yürüyemiyorum çok zorlaniyorum ama bnm karnımın alt kısmı ve çok agiriyor uyusuk gibi sizliyor ayaklarimda uyusuyor yarim saat uzansam birkaç adım atana kadar ölüyorum ağrıdan açılıyor sonra ama 10-15 dkdan fazla da ayakta duramıyorum başlıyor karnım ağrımaya kasılmalar artmaya basliyor
Bende ayni durumdayim artik asagi indikleri icin rahatsiz etmeye basladi minikler

İcimi rahatlattiniz insallah ya yani bu progestan igne ve ilaclar ne kdr süre tutarki bilemiyorum ailemde burada degil Amerika da 26 nisanda geleceklerdi 37. Hafta oluyor o haftaya kdr beklese bari diyordum. Ama sizin kizlariniz nenguzel buyumus saglicakla bunu bilmek korkularimi bi tik yenmemi sagladi. Bu 10 gunde gelmezse ayni doktorla yeni basladigi hastanede devam edicem kismetsem birdensiz anlamismiydiniz sancilarin geldigini ben hicbisey hissetmiyorum ama cihazda sanci cikti
Korkma hic bende 32. Haftamda midemin orda bir agri var 3 gundur diye hastaneye gittim sancim cikti direk hastanede yatirdilar 5 gun hastanede kaldim igne ilac verdiler sonra azalinca cikardilar hastaneden cok sukur bak bu haftama kadar geldim hic korkma bebegin gelisimi iyiyse ne zaman gelirse gelsin benim doktorum da boyle soyledi

Kizlar gunaydin erkek bebek anneleri karar verdiniz mi isme?ben hala isim konusunda kararsizim.demir@alperen karar veremiyorum son bir gorus verin bana🙈😎😋
Güney mert bizim nasipse🤲❤️
demir isminide severim.
Buara aslan ismi moda.
Alperen yeğenimin ismi ,pek sevdiğim söylenemez.
Çağan,yiğit,lider gibi isimleri çok beğeniorum.
Bide değişik dersen arkadaşımın oğlunun ismi Etka.ne anlama gelio bilmiom.

Günaydın kızlar dualariniza talibim dun 34+4 haftali khamileykrn rutin kontrole gittim. Nts cihazinda sancilarimin basladigi cikmis halbuki hic oyle bi sanci acisi fln hissetnedim. Doktor erkenndogum habercisi dedi igne yaptilar dogumu geciktirici ilac verdiker. Ennazindan 10 gun dayan bol bol yat dinlen dedi. Cok sasirdimm ustune doktorum hastanedennayrilip baska yerengeciyormus ve 10 gunluk zaman diliminde hic bir hastane ilr bagi yokm dogun olsa mecbur baskasi bakcak. Butun bunlsr yetmezmid gibi bu zmna kdr cok guzel gelidim gosteren bebrgimin haftasinangore ust bacaklari kisa ciktii. Allahtan genetik test yaptirmistim da downnsendromu suphesi ortadan kalkti. Yani dun hayatimin şokunu yasadim. Moraller sifir :KK43:
Bu zamana kadar gelisimi guzel gelmis bebeginin ne guzel, cok ani beklemedigin bir sey duyunca insan alismakta zorlaniyor sadece. Ben de gecen gun yasadim benzer ani soku. Ciger gelistiri igne yapacagiz dediler ani bir kararla, hemen dogumu mu baslatacaklar neler oluyor dedim, soka girdim. Sonra, bekleyip bakalim bir hafta daha bebegin nasil gelisecek deyince, asiri asiri acil bir durum olmadigini anca idrak ettim ama yine de sonraki olcumde hadi hemen baslatalim dogumu deme durumu var hala. Beklediginden farkli bir durum olmasi zor evet ama bazen bebeklerin disarida olmasi iceride olmasindan cok daha guvenli oluyor. Gittigin hastanelerde de kimse ne senin ne bebeginin sagligini riske atmaz zaten. Onlem amacli yapilmasi gereken seyler yapilmis, kalbini ferah tut 🐞

Sağolun kizlar nst ye girdim oksijen verdiler nst sirasinda serum bağladılar sonrasında iyiyim bebek gelmek için acele ediyor 😬
Bebek 3 hafta oldu basasagi pozsiyona erken döndü ve kafayı oturtmuş asagidaymis Dr dün sabah için gel dedi ama ben gidemedim nakliyeciler vardı evi taşıdık şuan iyiyim az az sancım oluyor evi toparlamaya çalışıyoruz bakalım inşallah durduğu kadar tutacağız inşallah biraz daha bekler yatağını kurqcagin en son ev işleri bitince 🙏
Seni merak ettik çok şükür güzel.haberini aldık doğurdun sandım 😀 iyi bakalım tutabildigin kadar tutsunlar artık hayirlisiyla sağlıcakla gelsin ins 🙏

39 dan önce doğan bebeği kim dedi kuveze alıyorlar erken doğup kuveze girmeyen çok bebek var bende en son nst sancım 25 lerde çıktı ebe 40 üstü bizim için doğum sancısı kabul ediliyor demişti zaten haftaniz iyi bence biraz daha içerde tutarsa sıkıntısız doğum yaparsın bebeğini de kuveze almazlar ins sakinliğini koru benc telaş yapma rahat ol bişey olmayacak ins

Kızlar insanlar neden bu kadar düşüncesiz ve bencil ya😞
Eşimin akrabalari ne zaman köyden buraya hastaneye gelse bize uğramaya çalışıyorlar. Defalarca çeşitli bahaneler uydurduk. Bu sabah kapı çaldı bir açtım karşımda bu akrabalar. Yine hastaneye gelmişler, tahlil vermişler tahlil sonuçları çıkana kadar ugrayalim demişler. Çoluk çocuk altı kişi.
Hastaneden çıkıp bu pandemi ortamında evime geliyorlar, gelenlerin ikisi küçük çocuk ağzı burnu tıkalı öksürük hapşırık ne ararsan var, bu saate kadar oturdular bu halimle yeme icme derken belim ağrıdan koptu, evin altı üstüne geldi..
Çocukların annelerine hadi parka götürelim çocukları, hava alsınlar diyorum. En azından kapalı ortamdan çıkalım, suratimiza suratimiza öksürüp duruyorlar diye. Yok şimdi çocuklar grip, parkta üşürler diyor. Ama bu çocuklar grip, biz hastaneden çıkıyoruz ortalık korona kaynıyor, hamile kadının evinde ne işimiz var demiyor..
Gittiler ama oturdum sinirden ağladım.. 😞😞

Kızlar bu paylaştığım olaydan sonra beklendiği gibi ağır bir şekilde grip geçiriyorum
3 yaşındaki kızım da ben de hastayız. Allah'tan ateş olmadı inşallah olmaz da. Koku tat kaybı falan da yok. Fakat ben kolumu kaldıramıyorum. Özellikle bu gece boğaz ağrısından ve bacaklarımdaki ağrıdan uyuyamadım. Kızımın burnu çok tıkalı. Muhtemelen boğazları da ağrıyor ama bilmiyor o kadar ifade edemiyor kuzucum. Yarına bakıp duruma göre belki acile gidebiliriz.

Kızlar bu paylaştığım olaydan sonra beklendiği gibi ağır bir şekilde grip geçiriyorum
3 yaşındaki kızım da ben de hastayız. Allah'tan ateş olmadı inşallah olmaz da. Koku tat kaybı falan da yok. Fakat ben kolumu kaldıramıyorum. Özellikle bu gece boğaz ağrısından ve bacaklarımdaki ağrıdan uyuyamadım. Kızımın burnu çok tıkalı. Muhtemelen boğazları da ağrıyor ama bilmiyor o kadar ifade edemiyor kuzucum. Yarına bakıp duruma göre belki acile gidebiliriz.
😔😔 çok geçmiş olsun.Ne bencil insanlar var ya. Aynı şey benimde geçen sene başıma gelmişti. Tam koronanın patlak verdiği zamanlarda. Tat koku kaybı vs herşeyi yaşadım ama Türkiyede vaka çıkmamıştı henüz. Bunun sorumlusu olan kişiyi de çok iyi biliyorum ve şuan hamileyim nasılsın diye arayıp sormuyor bile. Hasta hasta işini hallettirdi bana ardından beni hasta etti. Şimdi brnimle işi bitti. Böylelerinin işi olmasın mümkünse benle zaten. Bol sıvı tüketin. Sarımsak falan tüketin iyi geliyor. Tavuk suyu çorba yapın. Çabucak atlatın inşallah

Kizlar gunaydin erkek bebek anneleri karar verdiniz mi isme?ben hala isim konusunda kararsizim.demir@alperen karar veremiyorum son bir gorus verin bana🙈😎😋

Biz de hala karar veremedik canım.
Alperen eşimin yeğeninin ismi, olmasa koymayı düşünürdüm. Demir de favori isimlerimdendir. İkisi de güzel. İlla ikisinden biri için fikir istiyorsan Demir bence.
Benim eşim Gökay isminde ısrar ediyor, ben beğenmiyorum. Ben Cenk önerdim onu da o beğenmiyor Bakalım ne olacak
😔😔 çok geçmiş olsun.Ne bencil insanlar var ya. Aynı şey benimde geçen sene başıma gelmişti. Tam koronanın patlak verdiği zamanlarda. Tat koku kaybı vs herşeyi yaşadım ama Türkiyede vaka çıkmamıştı henüz. Bunun sorumlusu olan kişiyi de çok iyi biliyorum ve şuan hamileyim nasılsın diye arayıp sormuyor bile. Hasta hasta işini hallettirdi bana ardından beni hasta etti. Şimdi brnimle işi bitti. Böylelerinin işi olmasın mümkünse benle zaten. Bol sıvı tüketin. Sarımsak falan tüketin iyi geliyor. Tavuk suyu çorba yapın. Çabucak atlatın inşallah

Çok teşekkürler canım

O hissi çok iyi biliyorum. İlk hamileliğimde doğum yaklaştıkça ağlıyordum, artık içimde hissedemicem diye. Evet kucağında kokusunu duymak, sevmek okşamak harika ama karnında olması da ayrı bir duygu 💕
Ne kadar zor geçse de ben hamileliği sevenlerdenim.
Şimdi yine bitiyor diye üzülüyorum.
Sırf bu duyguları tekrar yaşamak için bile çok çocuk düşünebilirim 🙃🤪

Allah isteyen herkese bu duyguları tatmayı nasip etsin ❣️
Amin cümlesine yaşatsın bu mutluluğu. Gerçekten çok güzel bir his. Şuan hıçkırdık tuttu benimkini 🤭

Kızlar corasprin kan sulandırıcıyı hep tok karna alıyordum bugun eczacı ac karna yazmıs farkeder mı acaba? Siz nasıl kullanıyorsunuz

Güney mert bizim nasipse🤲❤️
demir isminide severim.
Buara aslan ismi moda.
Alperen yeğenimin ismi ,pek sevdiğim söylenemez.
Çağan,yiğit,lider gibi isimleri çok beğeniorum.
Bide değişik dersen arkadaşımın oğlunun ismi Etka.ne anlama gelio bilmiom.
Ne anlama gelirse gelsin insan çocuğuna Etka ismini koyacak kadar kötülük yapmamalı 😅

Günaydın kızlar dualariniza talibim dun 34+4 haftali khamileykrn rutin kontrole gittim. Nts cihazinda sancilarimin basladigi cikmis halbuki hic oyle bi sanci acisi fln hissetnedim. Doktor erkenndogum habercisi dedi igne yaptilar dogumu geciktirici ilac verdiker. Ennazindan 10 gun dayan bol bol yat dinlen dedi. Cok sasirdimm ustune doktorum hastanedennayrilip baska yerengeciyormus ve 10 gunluk zaman diliminde hic bir hastane ilr bagi yokm dogun olsa mecbur baskasi bakcak. Butun bunlsr yetmezmid gibi bu zmna kdr cok guzel gelidim gosteren bebrgimin haftasinangore ust bacaklari kisa ciktii. Allahtan genetik test yaptirmistim da downnsendromu suphesi ortadan kalkti. Yani dun hayatimin şokunu yasadim. Moraller sifir :KK43:
Merhaba canım, sen bol su iç ve hep yat. Doktorun verdiği ilaçları kullan. Hatta doktoruna danışıp magnzeyumunu da al muhakak o da kasılmaları azaltır belki. Haftası çok şükür çok küçük değil ben 10 günü çıkaracağınıza inanıyorum. Hatta 37ye bile gelir yeterki stres yapma be yat dinlen.

39 dan önce diye niye kuvoze alsınlar ya. Kızım 37+1 sezeryan doğdu çok sağlıklıydı ertesi gün eve çıktık. 35.haftada kontrolüm vardı yine erken alınacak sağlık sıkıntısı yoksa taburcu oluruz kuvoze girmez demi dedim evet doktor. Normal doğum başladığında bile sezeryana alabiliyorlar ama bi sınırı var sanırım normal doğum belli bir aşamaya geldiyse alamıyorlar sanırım

Ne anlama gelirse gelsin insan çocuğuna Etka ismini koyacak kadar kötülük yapmamalı 😅
🤣 aman herkesin kendi tercihi ben koymam yani bazen gerçekten insanlar değişik olsun diye abartmıyo değil.
Gerçi bunu diyen ben kızıma güz adını koydum🤣
Ama amacımız değişiklik değildi tesadüfen gördük ve çok beğendik tınısı hoşumuza gitti anlamından ziyade.sonbaharda doğuncada denk geldi.

X