2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Korse kullanan arkadaşlar, neden korse kullanılıyor? Bana doktor dikislerimi kontrol için gittiğimde korse kullanabilirsin dedi. Hayatımda bir tek korseyi nisanlanirken giymiştim, akşam nasıl çıkardığımı bilemedim, nefessiz kalmıştım. Korseyi neden takıyoruz? Karnıma şuan elim bile değse acıyor, korse nasıl takılır ki:KK43: mesela şuan göbeğim var. Korse takmazsam göbeğim artık boyle kalacak anlamına mı geliyor🙁
Göbek olayı biraz yapısal sanırım, kimisi korse takmasa bile göbek gidiyor kimisi korse taksa da göbek kalıyor ama korsenin göbeği toparlamaya faydası olduğu söyleniyor. İlk doğumdaki doktorum korse takma kırkın çıktıktan sonra mekik çek demişti. Şimdiki doktorum korse takabilirsin dedi. Yine de sezeryandan sonra korse takmak için en az 3 hafta beklemek lazım sanırım

İlk etapda önden çıtçıttlı kullan istersen. Lohusalık dönemi boyunca rahim iyileşiyor. Rahime izin vermek lazım kendini toparlaması için.çıtçıtlı göbeğini hemen toplamaz. Ama rahminin toplanmasına yardımcı olur. Lohusalık dönemin bitince de sıkı korseye geçersin hem kendin de iyice toparlanmış olursun. Dikişlerin vs iyileşir o zamana. Acıların geçer. O zaman göbek kalmasın diye sıkı korse takarsın.
Nedendir bilmem benim doktor o belden takılan korseleri tavsiye etmedi, tayt gibi alttan giyilen korselerden al dedi. Niye diye sormamışım

Nedendir bilmem benim doktor o belden takılan korseleri tavsiye etmedi, tayt gibi alttan giyilen korselerden al dedi. Niye diye sormamışım
Toplamıyor çünkü canım. Göbek için çıtçıtlı işe yaramaz. Diğeri çok sıkıyor ya arkadaş kullanamamış. Lohusalık döneminde en azından çıtçıtlıyla idare edilir diye dedim.

50 cc mi maşallah yaa 🤩🧿 siz kaç günlük oldunuz? İlk ay için çok iyi bir miktar. Ben şimdi sağsam maksimum 30-40 cc çıkar. Sen kız oburiks aslında şuan 60 cc onlar için çok 🤭😅 sorma ya ilk bebekte biz de eşimle hep kavga ederdik süt meselesi yüzünden 😬 hayır bildiğiniz mevzu değil karışmayın dimi. Ağlaman da çok normal eşim en ufak olumsuz bişi dese ben de ağlıyorum bu ara, hep hormonlardan. Sen eşine he he tamam de takılma nasıl istiyorsan öyle yap. Pompa ile sağmak zor geliyorsa elle sağ arada 😉 biraz akıllanmaya başlayınca meme delisi olacaklar zaten merak etme
10 günlük bugün tam 30 CC verin diyorlardı bizimki ilk 40 a çıktı doymuyordu derken 50-60 içiyor aslında çok çiti pıtı bacaklar çok ince kilolu bı bebek değil amma iştahı maşallah boğa burcu işte uyku ve yemek 😁 ac iken susturabilene aşk olsun.esim bana çok destek oluyor aslında ben ona eziyet ediyorum dün bugün ağlıyorum full memeyi bıraktım beceremiyorum feryat figan tutturamiyorum hangi yone alsam aksi yöne dönüyor eliyle engel oluyor felan pes ettim sağıp veriyorum 😭
Ben hiç sanmiyorum meme delisi olacağını ne zaman oluyor o 🙄 şimdiden biberon manyağı oldu bile zorla memeye tutturunca ağzından kendi cikqriyor basıyor yaygarayi süt damlıyor mememden süt gelmediğinden değil sanki bana inat yapıyor başlıyorum sinirden ağlamaya bende gidip sağıp veriyorum😔
Benimkinde de gaz oluyor doktor damla icin erken sirtina vurarak veya bacaklariyla cikartirsiniz ancak dedi vermedi ya
Ben sab simplex kullanıyorum 2. Günden beri meme verirken ağıza damlatmak gerekiyormuş ben üşeniyorum tabi gazı zor çıkıyor damlayı verince hafif kaldır gak guk çıkarıyor gazı kendiliginden

Kızlar Günaydın birşey soracağım bebeğim gündüzleri uyuyor sarılığı var uyandırıp emziriyorum ama gecede sancısı oluyor hiç uyumuyor gaz için damlada kullanıyoruz neden sizce??

Hangi damlayı kullanıyorsunuz peki niye doktor bize ,15. Gün dedi benim bebeğim her süt içtikten sonra malesef çıkarmıyor gazı çok uğraşıyorum bazen çıkarmıyor 🤷 o şekil uyuyor
Sab simplex canım hafif kaldır anında gaz çıkıyor bı iki tiknsirtina vurunca komple ne varsa çıkarıyor büyük adam gibi gaz çıkarıyor gak gak 😁

Göbek olayı biraz yapısal sanırım, kimisi korse takmasa bile göbek gidiyor kimisi korse taksa da göbek kalıyor ama korsenin göbeği toparlamaya faydası olduğu söyleniyor. İlk doğumdaki doktorum korse takma kırkın çıktıktan sonra mekik çek demişti. Şimdiki doktorum korse takabilirsin dedi. Yine de sezeryandan sonra korse takmak için en az 3 hafta beklemek lazım sanırım
Ben şimdi bile karnıma biraz elim değse aciyor, korseyi dusunemiyorum. Benim kesin kalır gobegim, önceden de vardı biraz çünkü🤦🏻‍♀️

kızlar ya 2.bebkte meme ucu yarası olmuyor diyordu herkes ama benim oldu yine ya. ağlıcam artık çok fenayim. kahve kısmı tam vermeme rağmen, bengin vücudunu kendime paralel tutmama rahmen başaramadım. çok açık var. normal doğumun dikiş acısını unuttum.walla. siz neler yapıyorsunuz meme ucu hassasiuet ve yarası için?
Aynı durumu günlerdir ben yaşıyorum. Henüz bişey yapamadım lansinoh sürmekten başka. Belki garmastan pomad alırım, onerenler olmuştu. Bı de gümüş kapakların kesin ise yarayacagindan emin olsam ondan da alicam. Çok acili bir süreç, yaşayan bilir ancak.

Korse banada dün takabilirsin dedi doktorum benimde elim değse acıyordu karnım geçti antibiyotikleri 2 gündür aksattim gerçi dün bandanayi çıkardı 3 ay ağır kaldırma dışında herşey serbest dedi.korse karnın toplanmasına yardım ediyor deri esnedi sonuçta karın büyürken toplaması için gerekli bende diyeceğim mecbur göbek istemiyorum hiç 😁 xs giyinmeyi özledim🤣

Ben b
kızlar ya 2.bebkte meme ucu yarası olmuyor diyordu herkes ama benim oldu yine ya. ağlıcam artık çok fenayim. kahve kısmı tam vermeme rağmen, bengin vücudunu kendime paralel tutmama rahmen başaramadım. çok açık var. normal doğumun dikiş acısını unuttum.walla. siz neler yapıyorsunuz meme ucu hassasiuet ve yarası için?
Ben bir sürü krem aldım yara için henüz olmadı çok acıtıyor denediğimde emerken ama kendi sütumu en son şurup kapatiyorum ped koyamiyorum direk yapısında daha çok acıyor plastik su meme kaplarindan aldım onları kullanıyorum hem süt o kaba doluyor akan hemde meme ucu içeri gitmiyor (meme ucu olmayan için avantaj) hemde yapismadigi için canım yanmıyor pedi yine koyuyorum sütüne çünkü bazen kaptan sızıyor takip edip bosaltmaz isem ben birikeni saat bakımından takip etmedigim için döküyorum 😁kimisi biberona ilave ediyormuş ama 3 saat 25 derece altında bozulmadan kalıyor o yüzden ben ona cesaret edemedim 🙄

Aynı durumu günlerdir ben yaşıyorum. Henüz bişey yapamadım lansinoh sürmekten başka. Belki garmastan pomad alırım, onerenler olmuştu. Bı de gümüş kapakların kesin ise yarayacagindan emin olsam ondan da alicam. Çok acili bir süreç, yaşayan bilir ancak.
İstersen önce su plastiklerden al ben gümüş almadım denemek için ucuz indirimden aldım plastiklerden ihtiyacım kalmadı gümüşe kapak mantığı bence ped göğüs e yapışıyor birde emince kuruyor meme süt şurup o kapağı koyunca nemli kalıyor yara olmuyor

Bundan aldım kullanıyorum ilk ped koydum ilk gün yapıştı çıkarana kadar canım çıktı sonra bunu kullanmayı akıl ettim o kadar aldım denedim 😁

Eklentiler

• Screenshot_2021-05-13-11-59-06-647_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-05-13-11-59-06-647_com.android.chrome.jpg
    59 KB · Görüntüleme: 21
Hjajahajaja günaydın camim o teamin icinde.bende varim surda dogurmayan kac kisi kaldik doguralim artik ya :)))
Bari yavaştan belirtiler gelsin ona da razıyım 😬 yok yere regl sancisi çekiyorum kac haftadir. Hazir bayram hastaneler de sakinsen bi çırpıda doğurup gelseydik evlerimize iyiydi. Cifte bayram gibi hem. Oyh, amin Allahim.

Ben de şuan 78 kg yim. Boy 168 sıkı dursun diye L mı alsam acaba? Bunlarda iade oluyordur dimi? Olmazsa 2 beden sipariş verip olmayanı iade edeyim 😅
Bence de sen L al. Dikişlerden endişe etmesem ben de L alabilirdim hatta.
Tabi canım iade olur. Ben trendyoldan aldım. İstersen kendi sayfasından alırsın. Trendyoldan iade falan daha kolay olur sanki.

Korse kullanan arkadaşlar, neden korse kullanılıyor? Bana doktor dikislerimi kontrol için gittiğimde korse kullanabilirsin dedi. Hayatımda bir tek korseyi nisanlanirken giymiştim, akşam nasıl çıkardığımı bilemedim, nefessiz kalmıştım. Korseyi neden takıyoruz? Karnıma şuan elim bile değse acıyor, korse nasıl takılır ki:KK43: mesela şuan göbeğim var. Korse takmazsam göbeğim artık boyle kalacak anlamına mı geliyor🙁
Yok illaki öyle kalacak diye Bi şey yok. Kilo verip zayıflarsan göbek gidiyor her türlü. Ama Bi gevşeklik oluyor. Özellikle sezaryen olunca dikişin üstüne doğru Bi sarkma. Ben de korse kullanmadım hiç. Ama geçen sağlık ocağına gittiğimde ordaki ebe karnın çok kalmış korse tak dedi. Haklıydı da. İlk hamileliğimde hemen inmişti. Hatta Bi Ay sonra bebek görmeye gelenler hani karnın nerde diyordu bana. Ama bu defa çok şiş kaldı. Ben de o yüzden aldım. Hassasiyetin geçince sne de takabilirsin.ama yine de dikkat etmek gerek.yamuna tarzı korseler olur mu bilmiyorum onlar çok sıkıyormuş. Benim aldığım kısa tayt gibi. Ve rahat esnek. Çok sıkıştırmıyor.toparlwyıcı özellikte

Bana da doktorum aynısını söyledi canım belden takılanlar tam dikişin oraya geliyormuş o yüzden rahat kullanılmıyormuş bende şimdi yamuna tarzı bişey bakıyırum ama onlarda 200 liradan aşağı değil ya kullanamazsam boşuna para vermiş olmayım diyorum

Canım tüm gün takabilşyor muyuz peki yoksa bikaç saat mi takmak lazım bişey dedi mi doktorun bunun için

İstersen önce su plastiklerden al ben gümüş almadım denemek için ucuz indirimden aldım plastiklerden ihtiyacım kalmadı gümüşe kapak mantığı bence ped göğüs e yapışıyor birde emince kuruyor meme süt şurup o kapağı koyunca nemli kalıyor yara olmuyor
Onda marka farkediyo mu peki?

X