2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Toplamıyor çünkü canım. Göbek için çıtçıtlı işe yaramaz. Diğeri çok sıkıyor ya arkadaş kullanamamış. Lohusalık döneminde en azından çıtçıtlıyla idare edilir diye dedim.
Çıt çıtlı dediğin hangisi? Yamuna gibi. Olanlar mı? Aksine onlar tavsiye edilmiyor diye biliyorum ben de. Çok fazla sıktığı için zararı olurmuş

Kızlar Günaydın birşey soracağım bebeğim gündüzleri uyuyor sarılığı var uyandırıp emziriyorum ama gecede sancısı oluyor hiç uyumuyor gaz için damlada kullanıyoruz neden sizce??
Kolik bebek canım malesef. 😥 İlk oğlum öyleydi. Akşam 8 de başlardı gece 3 e kadar nefesi kesilene kadar ağlardı. Bir de henüz gece gündüz ayrımı yok bebeklerde. Akşam ışık açmamaya çalış. Gündüz de aydınlıkta uyusun. Karartma perde vs kullanıyorsan kullanma. Bir süre sonra yavaş yavaş düzeliyor. Her gaz damlası her bebekte aynı etkiyi göstermiyor. Sab simpleks nurse harveys oğlumda işe yaramadı mesela. Biogaia iyi gelmişti bize. Siz de başka damlalar deneyebilirsiniz
Şimdi kızım da çok gazlı. Dün 3 te uyudu. Perişan oldu ağlamaktan. Karnına ütü basarak sıcak Müslin koydum pat pat çıkardı gazları.
Bir de bazı bebeklerde laktoz intoleransı oluyormuş. Anne sütünde ki laktoz yaramıyormuş bebeğe sindirmekte zorlanırmış. Şuan bizde öyle bişey var sanırım. Çünkü çok erken başladı gaz olayı. 15 20 günde başlıyor genelde.

Çıt çıtlı dediğin hangisi? Yamuna gibi. Olanlar mı? Aksine onlar tavsiye edilmiyor diye biliyorum ben de. Çok fazla sıktığı için zararı olurmuş
1620901934049.png

Adını bilmiyorum da bn çıtçıtlı diyorum. 😅

İstersen önce su plastiklerden al ben gümüş almadım denemek için ucuz indirimden aldım plastiklerden ihtiyacım kalmadı gümüşe kapak mantığı bence ped göğüs e yapışıyor birde emince kuruyor meme süt şurup o kapağı koyunca nemli kalıyor yara olmuyor
Gümüş kapak Aynı değil o plastikleerle.aylarca meme yarası çekmiş biri olarak söylüyorum☹️
O plastikler bende işe yaramadı mesela. Aksine ucu kuruyor daha çok acıyordu. Gümüş kapak nemli tutuyor içini. Süt falan alınca ıslak oluyor bu sayede de iyileşiyor sanırım. En başta yara olacak gibiydi ama gümüş kapak sayesinde olmadı şükür. Memeyi ilk ağzına alınca Bi acıyor o kadar. O da geçiyor sonra.
İlk emzirmede o kadar şey deneyip masraf ettim ki Bi gümüş kapak alsam yetermiş pahalı gibi geliyor oysa. Lansinoh kremi bile boşa almışım şuan. Duruyor öylece

Eki Görüntüle 2848351
Adını bilmiyorum da bn çıtçıtlı diyorum. 😅
Bunu tam bilmiyorum ama abdominal korselere benziyor. Cırtlı cırtlı olan. Büyük ihtimalle aynı mantık gbi. Bende de vardı sezaryen sonrası medikal korse. Taktım Bi kaç gün. Dikişime baskı olmasın diye. Ama onların incelemeye karın toplanmasına Bi faydası yok diye biliyorum. Bunu bilmiyorum ama.

Gümüş kapak Aynı değil o plastikleerle.aylarca meme yarası çekmiş biri olarak söylüyorum☹️
O plastikler bende işe yaramadı mesela. Aksine ucu kuruyor daha çok acıyordu. Gümüş kapak nemli tutuyor içini. Süt falan alınca ıslak oluyor bu sayede de iyileşiyor sanırım. En başta yara olacak gibiydi ama gümüş kapak sayesinde olmadı şükür. Memeyi ilk ağzına alınca Bi acıyor o kadar. O da geçiyor sonra.
İlk emzirmede o kadar şey deneyip masraf ettim ki Bi gümüş kapak alsam yetermiş pahalı gibi geliyor oysa. Lansinoh kremi bile boşa almışım şuan. Duruyor öylece
Hangi marka almıştın canım Xl olması önemli mi göğüs ucu büyükse.

Hangi marka almıştın canım Xl olması önemli mi göğüs ucu büyükse.
Ben silver nurse aldım canım. Dolap tan ikinci el. Küçük boy bendeki. Göğüs ucum büyük değil çok. Kapatıyor benimkini. Ama büyük boyu bilmiyorum ne kadar büyük olduğunu. Sadece Sütyen takınca baskı oluyor iz yapıyor kenarda o kadar. Bir sıkıntısını yaşamadım.
Göğüs ucun büyükse XL alabilirsin. Ucu değmez o zaman. Küçük boyda ucu değebilir o da belki rahatsız eder

Kızlar bir de ben bu mochi den memnun kaldım. Takmaktan zorlanıyorum biraz ama bende kaynaklı sanırım o da beceremiyor olabilirim. Bebek emerken diğer göğsümden 50 cc süt çıkarıyor. Düşünenler varsa alsın. Çok pratik.

Kizlar günaydın☀️🌼

Doğum sonrasi antibiyotik kullanmayan var mı aranizda? Yani doktoru antibiyotik vermeyen ya da veren ama içmeyen? Ya da şöyle diyeyim, hap fobisi olan tutamayan var mı:KK43:(((((
Canım hap yutamama durumunu seninle gebeliğin ilk başlarında konuşmuştuk hatırlar mısın bilmiyorum, ben de senin gibiyim minicik hapları bile yutamıyordum.
Tabi ben farklı hatları süreçleri geçirince mecbur alıştım, şimdi sıkıntı yok çok şükür.

İlk doğumumda makata kadar dikişim vardı, ona rağmen antibiyotik vermemişti doktor. Bu doğumda daha az dikişim vardı ama antibiyotik yazmışlar kullandım sorun olmadı.

İnşallah sen de sorunsuz atlatırsın iyileşme sürecini

Kızlar bir de ben bu mochi den memnun kaldım. Takmaktan zorlanıyorum biraz ama bende kaynaklı sanırım o da beceremiyor olabilirim. Bebek emerken diğer göğsümden 50 cc süt çıkarıyor. Düşünenler varsa alsın. Çok pratik.

Ben almayı düşünüyorum ama bebek emerken ayağı falan gelmiyor mu ya da rahatsız ediyor mu kucakta bebek varken

Bunu tam bilmiyorum ama abdominal korselere benziyor. Cırtlı cırtlı olan. Büyük ihtimalle aynı mantık gbi. Bende de vardı sezaryen sonrası medikal korse. Taktım Bi kaç gün. Dikişime baskı olmasın diye. Ama onların incelemeye karın toplanmasına Bi faydası yok diye biliyorum. Bunu bilmiyorum ama.
Bn bundan aldım.Lohusalık döneminde bu kolay oluyor. Beli de destekliyor kalk otur derken. Tuvalete giderken flan rahat. Kullanımı kolay.doğru ama Göbeği toplamaz. Ama rahmi toplamaya yardımcı olur. Lohusalık kanama vs. İlk etapta biraz daha medikal olarak kullanmak için aldım. Lohusalık geçincende normal inceltici korse alıcam. Estetiğe yönelik. Şimdi baktımda owli markaymış. Aynı medikal korse arkası demirli.

kızlar sarılık değerleriniz ne durumda? 3gun oldu doğum yapalı. sürekli emzirmeye çalışıyorum. bugün sarılık değeri 10.5cikti. pazat gunu kontrol2 cagirdi. kotu okursa cumartesi gelin dedi. sizler bakıyorsunuz sarili k icin

Ben almayı düşünüyorum ama bebek emerken ayağı falan gelmiyor mu ya da rahatsız ediyor mu kucakta bebek varken
Yok canım hiç rahatsız etmiyor. Büyüyünce hareketlenince nasıl olur bilmiyorum tabi. Ama şuan hiç sorun yok. Hatta az önce emmeden taktım. Sağ göğsü emip bırakmıştı. Sol sertleşmişti baya. Onu taktım. Sağdı biraz çıkardım.

Bn bundan aldım.Lohusalık döneminde bu kolay oluyor. Beli de destekliyor kalk otur derken. Tuvalete giderken flan rahat. Kullanımı kolay.doğru ama Göbeği toplamaz. Ama rahmi toplamaya yardımcı olur. Lohusalık kanama vs. İlk etapta biraz daha medikal olarak kullanmak için aldım. Lohusalık geçincende normal inceltici korse alıcam. Estetiğe yönelik. Şimdi baktımda owli markaymış. Aynı medikal korse arkası demirli.
Bendeki bunun düz modeli. Demir yok arkadan. Onu takınca baya rahatlatıyor özellikle sezar yen sonrası.bence iyi yapmışsın almakla

kızlar sarılık değerleriniz ne durumda? 3gun oldu doğum yapalı. sürekli emzirmeye çalışıyorum. bugün sarılık değeri 10.5cikti. pazat gunu kontrol2 cagirdi. kotu okursa cumartesi gelin dedi. sizler bakıyorsunuz sarili k icin
Ben ölçtürmedim hiç. Sağlık ocağında biraz var dediler. Sık sık emziriyorım. Rengi açıldı gibi biraz. Emzirme aralığı açılınca kararıyor gibi sadece. Bayram sonrası kontrolümüz

Ben silver nurse aldım canım. Dolap tan ikinci el. Küçük boy bendeki. Göğüs ucum büyük değil çok. Kapatıyor benimkini. Ama büyük boyu bilmiyorum ne kadar büyük olduğunu. Sadece Sütyen takınca baskı oluyor iz yapıyor kenarda o kadar. Bir sıkıntısını yaşamadım.
Göğüs ucun büyükse XL alabilirsin. Ucu değmez o zaman. Küçük boyda ucu değebilir o da belki rahatsız eder
Çok sağol canım büyük evet değebilir Öyle tercih edeyim alırsam daha iyi olur 🙏 pompada bile büyük başlık alıyorum şimdi nasıl olur bilmiyorum lansinoh almıştım büyük değil göğsüm ama uymuyor anlamadım bana.

Ben çatlamışım son zamanlar krem sürmemiştim. Şimdi Hindistan cevizi yağı aldım 101 de varmış o da iyi geliyormuş göğüs ucu yaralarına.

Canım hap yutamama durumunu seninle gebeliğin ilk başlarında konuşmuştuk hatırlar mısın bilmiyorum, ben de senin gibiyim minicik hapları bile yutamıyordum.
Tabi ben farklı hatları süreçleri geçirince mecbur alıştım, şimdi sıkıntı yok çok şükür.

İlk doğumumda makata kadar dikişim vardı, ona rağmen antibiyotik vermemişti doktor. Bu doğumda daha az dikişim vardı ama antibiyotik yazmışlar kullandım sorun olmadı.

İnşallah sen de sorunsuz atlatırsın iyileşme sürecini
Evet konuşmuştuk ama sen olduğunu hatirlamayadim🙄 ben çok minikleri icebiliyorum ama asprin boyutundakileri icemiyorum🙁 inanır mısın hasta olmaktan sırf ilaç verecekler diye korkuyorum. Gerçekten yutma guclugum mu var yoksa psikolojik mi bilmiyorum.

X