2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kizlar kızım pişik oldu ya ben ki herseyine cok dikkat ediyorum bezi sleepy bio natural olandandi smdi normal sleepy vardi elimde diye onu kullaniyorim altini sdc kaynamis sogumus pamuklu su ile siliyorum pisik kremimde incianin pisik kremi kurutmadan krem surmuyorum altini kapamiyorum. Yalniz ilk 7 8 gün esim pisik kremini surmeden kapamis onu pisik olunca surcez saniyomus o kdr soylememe ragmen :KK43:

Doktor hametan krem verdi onun da bi yararini cok gormedim. Onerileriniz var mi suan her ne kdr gereksiz yere cinko iceren bi krem surmek istemesemde yuzde 40 cinko iceren bi krem suruyorum ve.tabi hametanla birlikte
Pişik kremini çok kullanmak da iyi değil, alışkanlık yapıyor sürmeyince de pişik oluyor deniyor

Kizlar kızım pişik oldu ya ben ki herseyine cok dikkat ediyorum bezi sleepy bio natural olandandi smdi normal sleepy vardi elimde diye onu kullaniyorim altini sdc kaynamis sogumus pamuklu su ile siliyorum pisik kremimde incianin pisik kremi kurutmadan krem surmuyorum altini kapamiyorum. Yalniz ilk 7 8 gün esim pisik kremini surmeden kapamis onu pisik olunca surcez saniyomus o kdr soylememe ragmen :KK43:

Doktor hametan krem verdi onun da bi yararini cok gormedim. Onerileriniz var mi suan her ne kdr gereksiz yere cinko iceren bi krem surmek istemesemde yuzde 40 cinko iceren bi krem suruyorum ve.tabi hametanla birlikte
Bizde de 2 günlükken pişik oldu çok dikkat ettiğimiz halde. Hametan pomad kullanıyorum ben artık pişik olmuyor çok faydasını gördüm. Pişik kremi kullanmayı bıraktım.
Bez olarakta prima ve sleepy kullanıyorum.

Kizlar su veriyormusunuz bebislere
Annem verilir diyo
Dr verilmez diyo
Mama ve anne sutu besleniyor.
Bende verme taraftari degilim.
Bugun yikadik yikarken akan sulari sapsup yapiuo annem diuo ahhh yavrum susamis😂
Aklimi oynatcam valla😄
Mamaya su koyuyoruz zaten.
Eskiden bebeklere su veriliyomuş bende vermiyorum.

Canım ben öyle çok örtünce ateşi varmış gibi sıcak oluyor uyanınca.
Ev soğuk ama ben üşüyorum yorganla yatıyorum.
Klimayı çalıştırıyorum bende bazen.
Senn daha iyi bilirsin evin durumuna göre. Bizim ev kışın çok soğuk yazın serin mesela. Kuzey cephe ağırlıklı olarak. O yüzden birçok eve göre Serin. O yüzdne öyle giydiriyorum. Oğlum da mayıs doğumlu. O doğduğunda başka evdeydik. Bu tarihlerde kısa kola geçmiştim valla. Hiç iki kat giydiremedim. Uzun kollu zıbın bile giydirmemiştim. Bunda da çok almadım o yüzden uzun kol. Ama yetmedi aldığım üç dört tane uzun kollu 😊

Benimkine süt su gibi geliyor doymuyor çabuk acıkıyor.
Mama verince 3 saat deliksiz uyuyor. Süt verince ağzı açık sürekli aranıyor ağlıyor, huysuzlanıyor. İkisini 60ml aynı ölçüde veriyorum.
Canım bu senin sütünün su gibi olmasından kaynaklanmıyor. Zaten anne sütünün tok tutma süresi mamaya göre çok daha kısadır. Herkes için aynı. Mamalar daha yoğun daha uzun tok tutar. Hatta benzer sebeplerden anne sütüne göre daha çok kalorisi var.

Benim kız da da oldu.oluyor arada. En başta bezden sandım. Molfix ti. Goon a geçtim. O nispeten daha iyi. Sleepy zaten pişik yapmaya müsait Bi r bez o yüzden hiç almadım onu. Bence bezi de değiştir. Sleepy de doğal ama kullanılan bambu vs bazı bebek cildine dokunuyor.
Pişik kremi de pişik olmadan sürmek çok sağlıklı değil. Eşin aslında doğrusunu yapmış canım. Bizim Dr tavsiye etmiyor pek. Tüylenme ye sebep oluyor. Oğlumda olmuştı mesela. Popodan başlayan siyah tüyler çıkmıştı hep.
Onun yerine zeytinyağının asidini alıp her alt değiştirme de sürebilirsin.
Yoğun pişik lerde hametan hiç kullanmadım. Trosyd kullanıyordum ben.

Annem verilir diyo
Dr verilmez diyo
Bugun yikadik yikarken akan sulari sapsup yapiuo annem diuo ahhh yavrum susamis😂
Aklimi oynatcam valla😄
Sadece anne sütü alıyor vermiyorum canım. Mamalar da eskisi gibi değil bildiğim kadarıyla onda da vermeye gerek yok sanırım

Annem verilir diyo
Dr verilmez diyo
Aklimi oynatcam valla😄
Fazla su bebekte zehirlenme yapar ama bızım Dr gunde 3 cay kasıgı verin dedı ozellımle mamanın ardından havalar sıcak özel lıkle verinn dedi

Oneren herkese tsk ederim kizlar. Kendimde ictim kiza da verdim kimyonu ama sanki kendim icince daha iyi geldi.
Dun krizd girdi cocuk kucagimda agridan sancidan morardi katildi resmen
Sicak havlu sardik bacaklarina biraz iyi geldi.
Gaz olayi kac aya kadae suruyo mahvolduk biz ya yedirme zamani gelince geriliyorim yine gaz olcak diye.
Bun ara d vit welcare mahvetmisti bizi dun pedia d ye basladik smdlik iyi gidiyo sanki.
Bu arada kimyon cayini sekerli tuketin gercekten sut yapiyomus dun ictm.sabah goguslerim sismisti.
Sutten muzdaribim cnku sasirdim :)

Canım şu kimyon çayını nasıl yapıyoruz veya hazır mı alıyoruz bana da anlatır mısın?

Amin inşallah canım hepsi sağlıkla büyüsünler 🌸
Lohusalıktan mı bilmem o ilk günlereni düşündükçe hala gözlerim doluyor.
Yumuk yumuk yeni doğmuş hallerini göremedim hemen büyümüş gibi geliyor 🙁
Neler hayal etmiştim ilk bebeğimde yapamadığım, bunda da hiçbirini yapmak kısmet olmadı

O gunler hic aklimdan cikmiyor benimde..dogumu yaptim kuveze aldilar 5 ssaat sonra bebegimi gormeye gpturduler beni kuveze..bende saniyorum ki bebegim gozleri acik hareketli hayal ediyorum..bir gittim uyutmuslar minicikk ahh onu oyle gorunce icim yandii bagira bagira agladim hic o ilk gun aklimdan cikmiyor..Allahim birdaha hicbirime yasatmasin🤲🤲🤲🤲

Ah kızlar.. biliyorsunuz biz de bebişi 20.gün çıkardık yoğun bakımdan. O 20 günü sağ salim atlattık ama her gün ağladım. Hatırlamak bile istemiyorum ama hala kendimi kafa olarak toparlamış değilim açıkçası

Canım bu senin sütünün su gibi olmasından kaynaklanmıyor. Zaten anne sütünün tok tutma süresi mamaya göre çok daha kısadır. Herkes için aynı. Mamalar daha yoğun daha uzun tok tutar. Hatta benzer sebeplerden anne sütüne göre daha çok kalorisi var.
Sütümde yağlı aslında sizin bebekler sadece anne sütüyle nasıl doyuyor? 🙄

Annem verilir diyo
Dr verilmez diyo
Aklimi oynatcam valla😄

Canım ben ilk bebise ilk altı ay sadece anne sütü verdim ve hiç su vermedim. Verilmez diyorlardı çünkü. Bebişi annem büyüttü sayılır. Bana sonradan annem arada bir çay kaşığı su verdiğini söyledi. Hatta bazı yemek sularını vs bile tattırmış erkenden 🙂 eskilerin inanışları böyle. Bana sonradan söyledi hepsini

Annem verilir diyo
Dr verilmez diyo
Aklimi oynatcam valla😄
Mama veriosan zaten ağzı temizlensin die ver bence.iki çocugumdada verdm ,su verilir derken öyle bir bardak içirmioz tabiki 🥸 2-3 çay kaşığı zaten yarısınıda döküyorlar genelde

Mamaya su koyuyoruz zaten.
Eskiden bebeklere su veriliyomuş bende vermiyorum.
Pamucak oluşmasını önlemek amaçlı mama yiyen bebeklerde 2-3 çay kaşığı temiz saf su vermeyi genelde tavsiye ediyor doktorlar.hele yaz ayında.
Tabiki herkesin doğrusu kendine bizim sağlık ocağı hemşiremizde söyledi ver diye.

X