2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
İnsülin kullanıyorum canım ama dediğiniz gibi insan stres oluyor sürekli ne yiyeceğini düşünüyor hayatım boyunca diyet yapmadığım tek dönem gebelik dönemi demiştim büyük konuşmuşum 😂
Olma canım stres falan.
Hiçbişey olmaz Allahın izniyle.
Doktorum ,insülin kullanıp şekeri hala 250-300üstü çıkarsa bebek öyle etkilenmeye başlar demişti.

Kızımda mama verirken mamada sonra 1-2 çay kaşığı su veriyorduk bizde doktor söylemişti. Ama şuan oğlum sadece emiyor o yüzden su vermedim ama temmuz ağustos İzmir cehennem gibi olur o zaman ara sıra 1-2 çay kaşığı veririm herhalde

Pamucak oluşmasını önlemek amaçlı mama yiyen bebeklerde 2-3 çay kaşığı temiz saf su vermeyi genelde tavsiye ediyor doktorlar.hele yaz ayında.
Tabiki herkesin doğrusu kendine bizim sağlık ocağı hemşiremizde söyledi ver diye.
Veriyim o zaman bende. Sormak aklıma gelmedi açıkcası.

Canım şu kimyon çayını nasıl yapıyoruz veya hazır mı alıyoruz bana da anlatır mısın?

Ah kızlar.. biliyorsunuz biz de bebişi 20.gün çıkardık yoğun bakımdan. O 20 günü sağ salim atlattık ama her gün ağladım. Hatırlamak bile istemiyorum ama hala kendimi kafa olarak toparlamış değilim açıkçası
Seni cok iyi anliyorum canim ayni durumlari bende yasadim😔Allah kimseyi evlatla imtihan etmesin🤲🤲🤲

Benim kız da da oldu.oluyor arada. En başta bezden sandım. Molfix ti. Goon a geçtim. O nispeten daha iyi. Sleepy zaten pişik yapmaya müsait Bi r bez o yüzden hiç almadım onu. Bence bezi de değiştir. Sleepy de doğal ama kullanılan bambu vs bazı bebek cildine dokunuyor.
Pişik kremi de pişik olmadan sürmek çok sağlıklı değil. Eşin aslında doğrusunu yapmış canım. Bizim Dr tavsiye etmiyor pek. Tüylenme ye sebep oluyor. Oğlumda olmuştı mesela. Popodan başlayan siyah tüyler çıkmıştı hep.
Onun yerine zeytinyağının asidini alıp her alt değiştirme de sürebilirsin.
Yoğun pişik lerde hametan hiç kullanmadım. Trosyd kullanıyordum ben.
Günaydın, zeytinyağının asidi nasıl alınıyor?

Arkadaşlar, sütüm çok az. Artırmak için tavsiyesi olan var mı?
Ben geceleri her emzirmeden sonra 5-10 dk sağım yapıyorum.İlk başlarda gündüzleri de sağdım.Bestlak damla ve malt içecek içiyorum. En az 4lt su içiyorum. Her gün hurma- incir- kayısı hangisi varsa yiyorum mutlaka.ilk 1 ay bol bol komposto içtim.Mamayı bıraktık şükür sütüm bebeğime yetmeye başladı.

Merhaba arkadaşlar,
Bebegim dünden beri uyurken garip sesler çıkarıyor, mizildaniyor gibi sanki inliyor ikinip sıkılıyor falan. Inanilmaz huzursuz bir uyku sureci var. Zaten dun gunduz uykusu hic olmadi. Gunduz tas catlasa 3 saat bölük porcuk, bu gece de 5 saat max uyumuştur toplamda. Gaz sancisi mi diye düşündüm ancak ağlamıyor da. Var mi bir fikriniz ya da başına gelen var mi boyle bir durum?
Neden uyumaz, derin uykuya dalamaz bir bebek anlamıyorum. Uyudugunda da bu sesler inanılmaz üzücü. Bir yerinde agri falan mi var acaba

Günaydın, zeytinyağının asidi nasıl alınıyor?
Zeytinyağını kaynat sonra sogutup kullan böyle asiti çıkıyor benim bildiğim
Merhaba arkadaşlar,
Bebegim dünden beri uyurken garip sesler çıkarıyor, mizildaniyor gibi sanki inliyor ikinip sıkılıyor falan. Inanilmaz huzursuz bir uyku sureci var. Zaten dun gunduz uykusu hic olmadi. Gunduz tas catlasa 3 saat bölük porcuk, bu gece de 5 saat max uyumuştur toplamda. Gaz sancisi mi diye düşündüm ancak ağlamıyor da. Var mi bir fikriniz ya da başına gelen var mi boyle bir durum?
Neden uyumaz, derin uykuya dalamaz bir bebek anlamıyorum. Uyudugunda da bu sesler inanılmaz üzücü. Bir yerinde agri falan mi var acaba
Gaz sancısı yeni başlıyorsa ondan olabilir. Gittikçe siddetlenecektir. Yakında ağlar yani🤦‍♀️ İnşallah değildir sanci.

Ben geceleri her emzirmeden sonra 5-10 dk sağım yapıyorum.İlk başlarda gündüzleri de sağdım.Bestlak damla ve malt içecek içiyorum. En az 4lt su içiyorum. Her gün hurma- incir- kayısı hangisi varsa yiyorum mutlaka.ilk 1 ay bol bol komposto içtim.Mamayı bıraktık şükür sütüm bebeğime yetmeye başladı.
Allah daha çok versin inşaallah. Denerim bunları. Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

Merhaba arkadaşlar,
Benim oğlan günlerdir böyle. Ağlamıyor ama devamlı huysuz uykuya dalamıyor bir türlü. Dalsa ıkınıyor geriniyor kendi kendini uyandırıyor. Benim de ilk çocuk bir türlü cozemedim. Ağrısı olsa aylar diyorum ama anlamadım gitti

Zeytinyağını kaynat sonra sogutup kullan böyle asiti çıkıyor benim bildiğim

Gaz sancısı yeni başlıyorsa ondan olabilir. Gittikçe siddetlenecektir. Yakında ağlar yani🤦‍♀️ İnşallah değildir sanci.
Demeyin ya. Çıkarmaya da çalışıyoruz sürekli gazini, bir d3 malum gazı olunca cok ağlıyor bacaklarini topluyor falan bir şekilde çıkarıyoruz. Ona ek olarak daha da mi siddetlenme ihtimali var diyorsunuz

Benim oğlan günlerdir böyle. Ağlamıyor ama devamlı huysuz uykuya dalamıyor bir türlü. Dalsa ıkınıyor geriniyor kendi kendini uyandırıyor. Benim de ilk çocuk bir türlü cozemedim. Ağrısı olsa aylar diyorum ama anlamadım gitti
Kac gunluk oldu sizin oğlunuz? Henuz 19. Gun bizim bugun. Uyku sorunu biraz vsrdi zaten pek uyumuyor gerektigi kadar da.uykusunda Inleme gibi sesler ciddi anlamda psikolojimi etkileyecek gibi duruyor. Cok uzun surer mi acaba yoksa geçici bir durum mu merak ediyorum. Sizin ortalama kac gundur bu şekilde oglunuzun durumu

X