2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Serumul fizyolojigi her emme oncesi ya youtube da Osman Gonulsl in bi videosu va.rburun hiriltisimi neydi video basligi bak bi ona. Once saga yatiriy bebegi sol burnuna sonra sola yatiriyo sag burnuna ardindan yuz ustu cevirip gaz cikarir gibi sirtina vuruyo bayag ise yariyor canim
Ben de hırıltı sorunu yaşıyorum. Hangi serum fizyolojikten kullanıyorsun?

Ya kızlar bizim de sorununuz gece değil sabah 🤦🏻‍♀️ gece emzirmeye kaldırıyorum emip geri uyuyor ama sabah 5-6 gibi bi başlıyor ıkınmaya en az 3-4 saat ıkınıyor, ağlıyor 🤦🏻‍♀️ kabus gibi oldu. Tam 9 gibi bebek uyuyor, bu sefer kızım uyanıyor. Zombi gibi güne başlıyorum.
Bizim sorunumuz da ikindin başlıyor akşam yatana kadar ağlama krizleri oluyor uyku uyuyamayınca bu sefer gece uyanmak bilmiyor. Kısır bi döngünün içerisindeyiz. Her gün acaba yarın bizi neler bekliyor diye düşünüyorum

Ya kızlar bizim de sorununuz gece değil sabah 🤦🏻‍♀️ gece emzirmeye kaldırıyorum emip geri uyuyor ama sabah 5-6 gibi bi başlıyor ıkınmaya en az 3-4 saat ıkınıyor, ağlıyor 🤦🏻‍♀️ kabus gibi oldu. Tam 9 gibi bebek uyuyor, bu sefer kızım uyanıyor. Zombi gibi güne başlıyorum.
Bi zombide benim.
Bizimde sabaha karşı 5 ve 8arası gaz sancıları kıvranmalar en üst seviyede.tam hafifleyio uykuya geçiyor busefer kızım uyanıyor.
Bisüre böyle olcak malesef.
Sabır tek çözüm.

Ayakta dolaşarak, hatta hoplaya zıplaya dans ederek filan (şaka değil gayet ciddiyim 😅) emzirmeyi denedin mi hiç? Benim kız bi ara anca öyle emiyordu. Ahhh cimcime ne çektirdi bana 🤦🏻‍♀️ şimdi kardeşini kıskanıyor emcem emcem diye peşimde dolanıp duruyor 😅 bi ara da fön sesi ile emziriyordum (süpürge sesi, aspiratör sesi vs)
Canım bunları yapabilmem için meme ucumun çıkması lazım. Sağdıktan sonra çıkıyor sonra geri iniyor.
Biraz daha zaman lazım sanırım.

Neyden bahsediyorsuniz acaba adini ogrenebilirmiyim?
Bu caylardan bahsediyoruz ikisinden biri olur farketmez ikisininde içeriği hemen hemen aynı rezene kayısı sinemaki falan var bende ise yaradi burda başka bir arkadaş tavsiye etmişti Screenshot_2021-06-07-10-07-08-923_com.android.chrome.jpg kendim hergün bir kupa içiyorum hem benim bağırsaklarımin çalışmasında yardımcı oldu hemde oğlum alttan rahat gaz çıkartmaya başladı
Screenshot_2021-06-07-10-08-05-436_com.android.chrome.jpg

Bi zombide benim.
Bizimde sabaha karşı 5 ve 8arası gaz sancıları kıvranmalar en üst seviyede.tam hafifleyio uykuya geçiyor busefer kızım uyanıyor.
Bisüre böyle olcak malesef.
Sabır tek çözüm.
Ay bizimki de öyle bu saatlerin ne özelliği var acaba 4 te başlıyo bizimde yarım saat önce uyuyabildi.

Bi de madem memeyi başta tutuyor eds yapsana hem sağdığın sütü veya mamayı vermiş olursun, hem de memeyi emdiği için süt üretimi artar, hem de emmeye iyice alışır. Ama gri uçlu beslenme sondası ile yap diğeri çok akıtıyor
Eds ye baktım şimdi deneyebilirim.

Nasıl olur aklım almıyor. Uyumadan nasıl durabiliyor el kadar bebek. Günün çoğunda Uyuması gerekmiyor mu bunların? Valla delircem. 40dk memede durdu. Salladım pışpışladım. Gözleri kapatıyor 2dk sonra açıveriyor. Bütün gün böyle. D vitamininden şüpheleniyorum ben ama ispatlayamadım henüz.
Ayni bizi tarif ediyosunuz şuan. 16 18 saat güya uyumalari gerekmis. Bizim toplam 6 8 saat anca oluyordur. Bende d vitamininden suphelendim başta. Ama ilgisi olmadigini düşünüyorum şuan. Gündüzleri yine biraz bi sekilde geçiyor da geceleri cok zorlanıyorum. Hayrolsun sonumuz girecek gibiyim depresyona

Bizde de göz kanalı tıkanıklığı var doktor damlama verdi beş gün kullanılıyor sadece tek gozdeydi damlamayi kullandık doktorun gosterdigi masaji yapiyorum geciyor gibi oldu yine tekrarladı şimdi diğer gözde de başladı 6 ay kadar sürer deniyor normalmiş ama çocuğun gözleri hep capakli yapışıyor birbirine başına gelen başka çözüm yolu bilen var mı

Ayni bizi tarif ediyosunuz şuan. 16 18 saat güya uyumalari gerekmis. Bizim toplam 6 8 saat anca oluyordur. Bende d vitamininden suphelendim başta. Ama ilgisi olmadigini düşünüyorum şuan. Gündüzleri yine biraz bi sekilde geçiyor da geceleri cok zorlanıyorum. Hayrolsun sonumuz girecek gibiyim depresyona
Reflüden şüpheleniyorum ben de şimdi. Belirtileri uyuyor gibi. Çok olmasa da 1-2 defa çıkardı da emdiği sütü. Sürekli huysuz, ağlıyor bağırıyor.

Bizim yarın 1. Ay aşımız ve kontrolumuz var çok korkuyorum aşıda ağlarsa nasıl tutcam ben kendimi diye ahh ana yüreğii 🥺 uykuya geçişte zorlanan bebişler için bi önerim var ben oğluşu en baştan beri her yatırışımda hazır kundak aldık onla kundaklıyorum şapkasını takıyorum ağzına emzik verip ya sağa yada sola bedeni yan dönük şekilde yatırıyorum poposunu ağlarsa eee pışpış diyerek minik minik vuruyorum uyuyo hemen. Hatta artık o kadar alıştıkı kundaklandığı gibi susuyo şapkası takıldığı gibi gözleri kapatıp ağzını aralıyo emziği verdimmi kendi kendine uyuyo. 😴 Her uykuya böyle hazırlandığımız için alıştı sanırım. 🤔 1Bide anne baba olarak biz uykuya çok düşkünüz ikimizinde uyku sevgisinden almışta olabilir tabi 🤭😁😴
Çok şanslısınız. 🧿 bizimki mümkün değil böyle uyumaz. Emzik almıyor öğürerek atıyor. Kundaktan da nefret ediyor ağlıyor hemen. Ya emerek uyuyacak ya kucakta sallanacak sürekli. O da 10dk ancak uyuyor hemen uyanıyor.

Canım bunları yapabilmem için meme ucumun çıkması lazım. Sağdıktan sonra çıkıyor sonra geri iniyor.
Biraz daha zaman lazım sanırım.
Benimde bir meme ucum çökük. İlk önce silikon göğüs ucu kullandım. Aventin small olanını daha rahat emdi. Önce biraz silikonla emzirip çıkarıp silikonsuz vermeyi denedim. Silikonun ucunu yavaş yavaş kestim.( silikon üç nasıl bırakılır diye arat videolar var) Sabırla her seferinde uğraştım. Göğüs ucum çıkmadı ama kızım göğsümü tuttu. Hala ara ara tutmadığı oluyor. Sağıyorum o zaman göğsümü. Meme reddi içinde finger feeding ile verdim sütümü ve mamayı. Bana eds vs diğer yöntemlerden daha kolay geldi. Kısa sürede memeye döndü mamayı bıraktık.

Bu caylardan bahsediyoruz ikisinden biri olur farketmez ikisininde içeriği hemen hemen aynı rezene kayısı sinemaki falan var bende ise yaradi burda başka bir arkadaş tavsiye etmişti Eki Görüntüle 2865656 kendim hergün bir kupa içiyorum hem benim bağırsaklarımin çalışmasında yardımcı oldu hemde oğlum alttan rahat gaz çıkartmaya başladı
Eki Görüntüle 2865664
Tm canim tesekkr ederim bilgilendirdigin icin markete gittigimde bakayim bende

Bizde çok fena gaz problemi var. Kızarıyor bozarıyor. Özellikle geceleri hiç uyumuyordu. Mommys bliss night time önerdi doktor. Gece uykuları ve huzursuzluğu biraz rahatladı. Ama gündüzleri yine sancılı.

Bizde de göz kanalı tıkanıklığı var doktor damlama verdi beş gün kullanılıyor sadece tek gozdeydi damlamayi kullandık doktorun gosterdigi masaji yapiyorum geciyor gibi oldu yine tekrarladı şimdi diğer gözde de başladı 6 ay kadar sürer deniyor normalmiş ama çocuğun gözleri hep capakli yapışıyor birbirine başına gelen başka çözüm yolu bilen var mı
Canim ayni durum benm bebegimdede var ya..sol gozu akiyor ve surekli capakli siliyorum temizliyorum yine ayni oluyor neden oldu anlamadim..yarin insallh doktora goturucez..😕😕😕😔

Canim ayni durum benm bebegimdede var ya..sol gozu akiyor ve surekli capakli siliyorum temizliyorum yine ayni oluyor neden oldu anlamadim..yarin insallh doktora goturucez..😕😕😕😔
Bizimde var damla kullanıyoruz büyük kızımda kullandık masaj yaptık bir yaşinda tam opere düşünürken geçti. Basit bi kanal tıkanıklığı aslında. Ama rahatsız edici zor kızarıyor sürekli temizleyince tahriş oluyor.

X