2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kızlar bebeğim her geçen gün kötüleşiyor. İlk zamanlarımız çok güzeldi. Hem emmesi düzgündü hem uykusu. Her geçen gün uyku süresi kısalıyor. Memem acımaya başladı çok canım yanıyor artık emzirmek istemiyorum. 😞 resmen emmeyi unuttu çocuk eziyor canımı yakıyor. Kavga ediyor emerken elleri ayakları hiç durmuyor. Uyanıkken sürekli ağlıyor. Gazını da çıkartıyor ama yine de rahat durmuyor. Başka bir sıkıntısı var diyorum. Reflü mü yaptık acaba çocuğu. Ne yapsam bilemiyorum. Sinirlerim bozuldu iyice.

Bizimde var damla kullanıyoruz büyük kızımda kullandık masaj yaptık bir yaşinda tam opere düşünürken geçti. Basit bi kanal tıkanıklığı aslında. Ama rahatsız edici zor kızarıyor sürekli temizleyince tahriş oluyor.
Gecmis olsun..evt rahatsiz edici gercekten sabahlari tek gozunu bn aciyorum capaktan kapaniyor surekli akiyor..peki damla geciriyor mu faydasi oldu mu?

Kızlar bebeğim her geçen gün kötüleşiyor. İlk zamanlarımız çok güzeldi. Hem emmesi düzgündü hem uykusu. Her geçen gün uyku süresi kısalıyor. Memem acımaya başladı çok canım yanıyor artık emzirmek istemiyorum. 😞 resmen emmeyi unuttu çocuk eziyor canımı yakıyor. Kavga ediyor emerken elleri ayakları hiç durmuyor. Uyanıkken sürekli ağlıyor. Gazını da çıkartıyor ama yine de rahat durmuyor. Başka bir sıkıntısı var diyorum. Reflü mü yaptık acaba çocuğu. Ne yapsam bilemiyorum. Sinirlerim bozuldu iyice.
bizim de öyle ne güzel rutinimiz oluştu demiştim ama 2-3 gündür her meme vermeye çalıştığımda ağlama krizine giriyor kendini geri çekiyor doyuyor mu doymuyor mu onu da anlayamıyorum gazdan mı yapıyor neyden yapıyor bilmiyorum

Bizde de göz kanalı tıkanıklığı var doktor damlama verdi beş gün kullanılıyor sadece tek gozdeydi damlamayi kullandık doktorun gosterdigi masaji yapiyorum geciyor gibi oldu yine tekrarladı şimdi diğer gözde de başladı 6 ay kadar sürer deniyor normalmiş ama çocuğun gözleri hep capakli yapışıyor birbirine başına gelen başka çözüm yolu bilen var mı

Bizim de sol göz bu şekilde. Damlaya başladık şimdilik işe yarıyor gibi.

Ayni bizi tarif ediyosunuz şuan. 16 18 saat güya uyumalari gerekmis. Bizim toplam 6 8 saat anca oluyordur. Bende d vitamininden suphelendim başta. Ama ilgisi olmadigini düşünüyorum şuan. Gündüzleri yine biraz bi sekilde geçiyor da geceleri cok zorlanıyorum. Hayrolsun sonumuz girecek gibiyim depresyona

Yenidoğanlar günün uzun zamanını uykuda geçirir diyorlar. Bizimki neredeyse bizden az uyuyor.

Benim bebeğimde öyle canım hem emmek istiyor hem emmiyor.Uyanıkken hep huzursuz. Ama bizimki gazdan damla verdiğimde daha rahat oluyor çünkü. Kusması da var bizim kızın 1 ay kontrolünde Dr a sordum kusar normal daha da kusmaya devam edecek bir kaç ay dedi.

Benim bebeğimde öyle canım hem emmek istiyor hem emmiyor.Uyanıkken hep huzursuz. Ama bizimki gazdan damla verdiğimde daha rahat oluyor çünkü. Kusması da var bizim kızın 1 ay kontrolünde Dr a sordum kusar normal daha da kusmaya devam edecek bir kaç ay dedi.

Hangi gaz damlasını kullanıyorsun? Ve her gün veriyor musun? Biz de aldık eczaneden ama daha başlamadık

Kızlar pişik hakkında konuşmuşsunuz.

15 günlük kızımdan başka bir de 20 aylık oğlum var. Her pişik kremini denedim. Sonra desitini keşfedince başka bir şey sürmedim bile. En yanık halini bile rahatlatıyor. Mor renkli olan desitin.

Biir de pişik olunca poposunu yıkayın şampuanıyla. Diş çikarma döneminde çok şiddetli pişik oluyor oğlum. Geçene kadar her akşam mutlaka yıkarım.

Hangi gaz damlasını kullanıyorsun? Ve her gün veriyor musun? Biz de aldık eczaneden ama daha başlamadık
Nurse Harvesys sabahları 20 damla denedim. Gündüzleri rahat ama gece gaz sancılı geçiyor. Mommys bliss night gece 2 ml 3 kez veriyorum geceleri rahat gündüzleri gazlı oluyor bu kezde. İkisini aynı gün vermedim hiç doktora danışmadığım için. Şu an mommys blissle devam ediyorum çünkü geceleri uyumayınca daha zor oluyor.

Benimde bir meme ucum çökük. İlk önce silikon göğüs ucu kullandım. Aventin small olanını daha rahat emdi. Önce biraz silikonla emzirip çıkarıp silikonsuz vermeyi denedim. Silikonun ucunu yavaş yavaş kestim.( silikon üç nasıl bırakılır diye arat videolar var) Sabırla her seferinde uğraştım. Göğüs ucum çıkmadı ama kızım göğsümü tuttu. Hala ara ara tutmadığı oluyor. Sağıyorum o zaman göğsümü. Meme reddi içinde finger feeding ile verdim sütümü ve mamayı. Bana eds vs diğer yöntemlerden daha kolay geldi. Kısa sürede memeye döndü mamayı bıraktık.
Small olanı küçük mü gerçekten meme ucundan azcık büyük olsun istiyorum ben.
2 çeşit aldık bizde ama büyük yani bebeğin ağzına göre.

Bi zombide benim.
Bizimde sabaha karşı 5 ve 8arası gaz sancıları kıvranmalar en üst seviyede.tam hafifleyio uykuya geçiyor busefer kızım uyanıyor.
Bisüre böyle olcak malesef.
Sabır tek çözüm.
Aynı durumdayız 😬 valla imkan varsa öğlen ev yansa yine de yatıp yarım saat bile olsa uyuyorum yoksa dayanamayacağım bu tempoya 😬

Canım bunları yapabilmem için meme ucumun çıkması lazım. Sağdıktan sonra çıkıyor sonra geri iniyor.
Biraz daha zaman lazım sanırım.
Aslına meme ucu çok da önemli değil biliyor musun, benim ilk bebekte leblebi tanesi kadardı meme ucu 😬 ama 2.aydan sonra tutmaya başladı bebek emdikçe uçlar az daha büyüdü

Eds ye baktım şimdi deneyebilirim.
İlk başlarda eşinden yardım alırsın sonra kendin tek başına yapmaya da alışırsın. Beslenme hortumunu bi ucu biberonda diğer ucu memeile birlikte bebeğin ağzında olacak. İstersen önce bebeği memeye tutturup sonra ağzının kenarından hortumu sok, istersen meme ile hortumu aynı anda ağzına sok nasıl kolayına gelirse. İlk başta zor gelebilir sonra çok kolay geliyor

Kızlar bebekler kabus görür mü?
Benim bebeğim uykusunda korkuyor gibi bazen. Bazende ağlayıp inleyip susuyor geri.

GAAAZZzzz bizi mahvetti sabaha kadar kıvranıp gaz çıkarmaya çalışıyor herşeyi yapıyoruz ilk çocukta değil tecrübeliyiz aslında ama gaz bambaşka bişey.asla kesin çözümü yok.5 dk uyuyor yarım saat kıvranıyor kısır döngü.artık uyumamaya karar verdim yat kalk yat kalk salak oldum resmen başını bekliyorum😫
Aynı dert bizde de var. Uyanık olduğu süreçte hep kıvranıyor ıkınıyor. Bu sebeple ağlıyor. Şimdi kusmalar başladı bide canım çok sıkıldı. Uzun Bi süre kıvranıyor sancı dan sonra Fışkırtarak kusuyor tüm içtiği sütü. Tekrar başa dönüyoruz. 😥

X