2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Dut kurusu, kuru erik ye canım. Tahin, havuç, helva süt yapıyor. Benimde az bebeğe yetmiyor 1 damla fazla olsa kar diye yiyorum.

Kızlar bebeklerin göz rengi ne zaman netleşir?
Bizimki gri yeşilimsi gibi ne renk olur bilen var mı?

Pandemi zaten ozellikle cocuklar icin zorlayici oldu nekadar aktivite yapilmaya calisilsada cocuklar iyice tablete telefona sardi evde bir atlasak su donemi de rahatlasaydik

Kizlar merhabalar. Konusuldu mu bilmiyorum ama size birsey sormak istiyorum. Benim ufaklık bir kac gundur meme ile savasiyior. Resmen agzini açıyor alıyor aglayarak birakiyor. Sut yok desem sagdigimda 80ml geliyor hemen hemen. Bilmiyorum tabi iyi mi kotu mu. Mama iki gunde bir veriyorum soj iki haftadir doymadigini dusundugum zamanlarda o da. Ama simdi emmedigi icin mama vermek zorunda kaliyorum. Bir tek gece uyurken emiyor dogru duzgun. Gunduz sıkıntılı. Bir surec mi acaba siz yasadiniz mi.

Dut kurusu, kuru erik ye canım. Tahin, havuç, helva süt yapıyor. Benimde az bebeğe yetmiyor 1 damla fazla olsa kar diye yiyorum.
Onlardan hoşaf yapıp içiyorum ama çay falan içmiyorum artık. Eğer 2 saatte bir sağarsam 70 80 ml iki göğüsten çıkıyor. Bir gün yolda kaldik cocukta tek göğüs emdi. Diğer göğüsü sağdım. 4 saat doluluk olmuş oldu. O zaman 70 ml tek göğüsten cıktı. Çocuklar 3 aya kadar her ogunde 60 90 ml arası içermiş.

Canım çocuklar 3 aya kadar 60 90 ml arası süt içermiş. Bence sütün yeterli neden mama veriyorsun ki. Emmiyorsa bu süreci atlatana kadar göğüslerini sağıp vermeyi denesen. Eğer düzenli göğüsleri bosaltmazsan sütun azalır.

Eğer memeyle savaşıyorsa ya gazi vardır ya da burnu tıkalı olabilir. Ağızdan gaz çıkardığına aldanma. Benim oğlumda ağzından güzel gaz cikariyordu her öğünde ve günde 3 4 kere kaka yapıyordu. Gazi yoktur diyordum ama varmış. Bir kere gaz masajı denedim. Bacakları karnına bastırdıkça her seferinde osurdu.
12 kere osurdu inanamazsin. Benim oğlum gazi varsa ya da burnu tikaliysa memeyle savaşıyor. Ya da o an kakasini yapmaya çalışıyorsa savaşıyor. Sabredip bekliyorum dik konuma getirip gaz çıkarmayı deniyorum. Sonra tekrar göğsümü veriyorum. Bir şekilde emziriyorum

Halka sling aldim ancak henuz kullanmaya başlamadım, biraz çekiniyorum açıkçası, az daha büyüyünce kullanayim diyordum bacaklari icin zararlı olur mu ya düzgün kullanamazsam vs dedim kendi kendime, evde oyle bekliyor şuan slingimiz. Evet sıcaklardan dolayı biraz uzeri nemli olmaya başladı bizim de bu da sıkıntı yaratacak zamanla bence uzerini örtssek dert olacak ortmesek dert. Üşütecegim endişesi baslayacak simdi de.. Hiç kıyamıyorum bende kucaga alıştı alışmadi gectim artik yeter ki uyusun diye indiremiyorum kucağımdan, biraz gunduz uykusu olsun diye. Sıfır yoksa.. Biz dayanamıyoruz, kuş kadar cani ile uyumadan tüm gün nasıl duruyor anlamiyorum yicem kafayı

Ya gazı vardır yada biberona alıştığından meme reddi başlamıştır.

Ya bizde de oluyor bu durum zaman zaman, takip ettim, sağıp sonra emzirdigim zMan sut tazyikli gelmediginden hoslanmiyor, agzinda göğsüm varken ağlamaya çalışıp el kol cirpinmalar bayagi bir boğuşuyor kucağımda. Ama bende sağıp biraz emzirmek istiyorum ki yağlı kısımdan alsin biraz ve emme refleksi oldukca Süt oluşsun vs diye. Bu defa da boyle bir sorun oluyor. Ama gazdan olur diyen arkadaslar da olmus, simdi bir de onu takip edeceğim

Seninki iyimiş benim çok daha az. Mama vermesem doymuyor.

Merhaba kızlar size bişey danışmak istiyorum.bebegime sütüm yetersiz olduğundan günde 3 bazen 4 defa 60 ile 90 cc arası mama veriyorum sütüme bağlı . 3 kilo doğdu sarılık geçirdi 2600 ler e düştü . aşı için gittiğimde kilosu doğduğundan bu yana 2 kilo almış mamayı birden kesmek istemiyorum bu düzene devam mi etsem aAltsam mı mamayı yada ek gıdaya kadar bu şekil devam mi Etsem gaz ve özellikle her beslenmeden SONRA özellikle sütümü kusma problemi yaşıyoruz doğduğundan beri.

Seninki iyimiş benim çok daha az. Mama vermesem doymuyor.
Düzenli emdir ya da sağ canım. Aradaki saati aşmadan düzenli sağım ya da emzirme yaparsan artacaktır. Ben yeni yeni bıraktım 2 saatte bir sağımı yada emzirmeyi

Gaz olayi ne zamn geciyor canim

Gaz icin damla kullaniyormusunuz?ayni sorun bizdede var

Robot süpürge iş görüyor mu? Ev hergün kırıntı, toz oluyor ama hergün süpürge yapmam imkansız haftada bir anca robot süpürge olunca ne kadar zaman temiz kalıyor ev?
Kullanan arkadaşlar var. Çok memnunlar. Ben de düşünüyorum en kısa zamanda inş.onlarınki mop özellik li. Süpür sil. Günlük temizlik için şahane diyorlar

Kesinlikle öyle ya. Bebekken de uyumazdı bu sıpa. Hala öyle. Ah neler denedim neler yaptım. Baktım olacak gibi değil. Yattım yanına emzirerek uyuttum. En azından o arada dinlenmiş oldum ben de. Tabi 10 15 dk da bir uyanır dururdu. Şimdi gece uyanmıyor en azından.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…