2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Lizz Lizz seni o kadar iyi anlıyorum ki kizimdayken annem aç bu çocuk diye yapmıştı aynisini bana mama takviyesi veriyordum azaltarak sadece gece tek öğüne düşürmüştüm mamayı ,büyüsün ben çeşit çeşit mama alacağım kızıma diyordu sanki ben mamayı sakiniyormusum gibi kendi çocuğu gibi sahiplenmisti ben bunalıp ağlayınca sanki lohusa değilmişim gibi ağlamam garip geliyordu ona benden habersiz kimyon demlemis vermiş sonra kendi ağzından kaçırdı hayır birde nurse harveys şurup veriyordum ve onun içinde de kimyon var çocuğa ağır gelecek sonunda ne oldu bı cinnet çözdü herşeyi kayinvalidemde varken benden habersiz bu çocuğa birşey verene hakkımı helal etmiyorum dedim çok ağır konuştun dediler e o zaman sizde yapmayın böyle şeyler siz büyütmüşsünüz büyüteceğinizi şimdi sıra bende çok istiyorsaniz bir tane daha doğurun dedim o oldu şimdi oğlumda kimse sesini çıkartamadi yoksa hepsini paylayacagimi biliyorlar

Selam güzel anneler ben bir şey soracaktım ya. Iki gündür oğlumun her kakasinda beyaz parçalar görüyorum. Kakasi hardal sarısı ama içinde küçük küçük beyaz parçalar var. Şuan 48 gunluguz. Anne sütü ile besleniyor. Dün 7 kere falan yaptı kakasini. Bugünde geceden bu saate 3 kere yaptı. Ve hepsinde minik beyaz parçalar vardı. Kimi yerde anne sütünün yağlı kısmını sindiremediginde olur diye okudum. Bir bilginiz var mı acaba. Şuan şehir dışında memleketteyim. Ciddi bir şey olabilir mi hastaneye gitmeli miyim
Gayet normal birşey endişelenmeyin sakın 😊

Çok teşekkür ederim ememiyo doğru düzgün dünden beri neredeyse nasıl ikisini birlikte kullaniyosunuz simblex ve biogaiayı dolaptamı saklıyorsunuz biz kullandıktan sonra bi kaç kere dolaba koymuşuz.
Rica ederim canım biogaiga açılana kadar soğuk muhafaza edilmesi gerekiyor sonrasinda serin ve kuru yerde muhafaza etmen yeterli canım. Ben tüm damla ve ilaclarini bir kaba koydum evin girişindeki normal dolabın içine koyuyorum hem serin hemde güneş almıyor. Biogaigayi hergun aynı saatte vermek daha iyi diye okumuştum öğlen 12de 5 damla veriyorum. Flatuben gaz damlasinida günde 4 kere 8er damla veriyorum. Sabah 6 öğlen 12 akşam 6 gece 12de veriyorum. Öğlen iki damlayı aynı kaşığa damlatıp veriyorum canım

Emdi mi? Bu cümleyi günde 47474838 defa duymaktan artık nefret ettim. Emzirmek gibi güzel bir duyguyu, anne bebek arasındaki o mahrem bağı bile zedeliyo sağolsun. Emerken başıma dikiliyo kaç defa uyardım hoslanmiyorum böyle bakilmasindan diye. Bakıyorum tutuyo mu diye diyo. Bunu yapan cahil bir insan olsa hadi neyse, aklı başında kültürlü bir kadın ama işte manevi destek sıfir. Aslında çok doluyum ama neyse..

Takibi varlıkları çok önemli. Ama ben kendi adıma konuşmam gerekirse sadece fiziksel destek görüyorum, manevi anlamda destek değil köstek oluyor. Şuanda o fiziksel desteğe ihtiyacım var o da bunu biliyor.

Biz neyseki kayinvalidemi nadiren görüyoruz. Yoksa tahammül edemem .Mesafe çok yakın ama bebekle cikmak zor o yuzden kısıtlı gittik. Geçen gittigimizde bana diyor ki sallamaya alıştırma..çocuğun üzerinde bir patik bile hakkı yok( bir ağız bezi almisligi bile yok doğduğundan beri, sadece bir çeyrek taktı o da usulen(!) ) Peki sallamaya alistirmayayim, o zaman gece 3 e kadar uyumadıginda sen gel uyut. Ya da gaz sancısı geldiğinde sen teskin et. Boş boş fikir vereceğine bir emeğin geçsin çocuğa.

Ama annem sağolsun kayınvalide görevi görüyor, habire canimi sıkarak. Her agladiginda emzir emzir emzir..aç bu çocuk. Acikti annesi. Çocuk önceki sütü hazmedemeden hadi bı daha emiyor. Sonra gaz oluyor. Zaten hassas bir psikolojideydim doğumdan beri, iyice içine etti.
Bebeğinin kilo alımı nasıl? Aç kalsa yeteri kadar kilo alamaz zaten. Annem de yeni doğum yaptığım zamanlar demişti bi kez acaba sütün yaramıyor mu hep aç gibi emmek istiyor diye. bi daha böyle bi şey duymak istemiyorum dedim. sonra doktorda kilo aldığını görünce anlamıştı. Hatta doktor göbeği kocaman olmuş çok sık beslemek iyi bir şey değil, aralarda oyalamaya çalış zaman geçsin demişti annem de duydu iyi oldu.

Bizde hep oluyor o beyaz parçalar en başından beri vardı yani bir sorun olacağını sanmıyorum. Doktorun yanında bir kere bezi kirliydi doktor da gördü gayet iyi bi sorun yok demişti. süt yağlı olduğunda daha yoğun oluyormuş ben de öyle okumuştum.
Önceden yoktu o yüzden şaşırdım bende
Köye geldik üşüttüm mu acaba dedim bir de karaciğer safra sorunlarında olurmus ama onlar direk beyaz kaka olurmuş galiba

Ah aynı dertten muzdaripim. Kayınvalidem her ağlamasına acıktı emzir, acıkma ağlaması bu diyordu. bir gün doktor çok fazla besleme karnı davul gibi her ağladığında emzirme dediği günden beri söylemeyi biraz olsun azalttı ama yine de söylüyor. Yani sen daha mı iyi bileceksin bebeğimi ne zaman doyuracağımı diyesim geliyor
Benim annem de öyle, her ağlamada aç mı acaba aç mı bu kız falan derken kilo alımının ilk ay 1100 g. Olduğunu görünce biraz azalttı aç mı demeleri. Bacağını karnına çekiyo yüzü kızarıyo bebeğin bariz gaz ağrısı hala aç mı diyo. Meme veriyodumannem suussun diye çocuk ağlamaktan ememiyodu onu görüp öyle susuyordu artık.

Kızlar biz gündğz sallamadan uyuyamıyoruz,geceleri emzirip iki yatağını sallayıp dalıyor problem olmuyor da gündüz full time sallamak istiyor alıştı gazlı diye sallanmaya. Nasıl bıraktırıcam ben bu illeti? Aslında gazı olmasa emiyor pat pat ile uyuyordu ama şimdi çok kötü .

Selam güzel anneler ben bir şey soracaktım ya. Iki gündür oğlumun her kakasinda beyaz parçalar görüyorum. Kakasi hardal sarısı ama içinde küçük küçük beyaz parçalar var. Şuan 48 gunluguz. Anne sütü ile besleniyor. Dün 7 kere falan yaptı kakasini. Bugünde geceden bu saate 3 kere yaptı. Ve hepsinde minik beyaz parçalar vardı. Kimi yerde anne sütünün yağlı kısmını sindiremediginde olur diye okudum. Bir bilginiz var mı acaba. Şuan şehir dışında memleketteyim. Ciddi bir şey olabilir mi hastaneye gitmeli miyim

Bizde de bu durum var canım ama hiç kafaya takmamistim şimdiye kadar. Bir bilgiye ulasirsak haberleselim

Bizde de bu durum var canım ama hiç kafaya takmamistim şimdiye kadar. Bir bilgiye ulasirsak haberleşelim

Burada arkadaşlar normal dedi. Emziren anneler grubu var whatsapta orada sordum bir arkadaşa doktoru sindirilmis anne sutu artıkları demiş sende farklı bir şey duyarsan söyle bana canim

Kızlar biz gündğz sallamadan uyuyamıyoruz,geceleri emzirip iki yatağını sallayıp dalıyor problem olmuyor da gündüz full time sallamak istiyor alıştı gazlı diye sallanmaya. Nasıl bıraktırıcam ben bu illeti? Aslında gazı olmasa emiyor pat pat ile uyuyordu ama şimdi çok kötü .
Bizimki doğduğundan beri ya memede uyuyor, ya kucakta yürüyerek ya da anakucağında veya hamakta sallayarak. Beşiğinde pat pat yapıp uyutanlara aşırı imreniyorum. 🥲

Rica ederim canım biogaiga açılana kadar soğuk muhafaza edilmesi gerekiyor sonrasinda serin ve kuru yerde muhafaza etmen yeterli canım. Ben tüm damla ve ilaclarini bir kaba koydum evin girişindeki normal dolabın içine koyuyorum hem serin hemde güneş almıyor. Biogaigayi hergun aynı saatte vermek daha iyi diye okumuştum öğlen 12de 5 damla veriyorum. Flatuben gaz damlasinida günde 4 kere 8er damla veriyorum. Sabah 6 öğlen 12 akşam 6 gece 12de veriyorum. Öğlen iki damlayı aynı kaşığa damlatıp veriyorum canım
Çok teşekkür ederim ☺️ 🙏 Bizim etkinliğini kaybetti sanırım o zaman sıcakta duruyor öyle havalarda kötü dolap içine koyayım ben de öyle vereyim 🙏

kızlar bizim gündüz uykularına bi hal.oldu. sıcaklardan mi acaba bilmiyorum. kucakta uyuyor yatağa yatarbyatmaz uyanıyor.hic bir işimi göremez oldum. yarim saat bilr dalamıyor. istanbul yanıyor ev son kat ve çok sıcak. ondan mı olmuştur sizce? 1 saat uyuduğunda her işimi yapıyordum. 1 haftadır tüm günümü uyutmaya harcıyorum.ama dalamıyor bi türlü
Aynen sicaklar cok etkiliuor ben de ayni durumdayim.dalamayinca direk banyoya sonra misil misil uyuyor

Napıcaz böyle de çok çirkin ya. Öncekinde hiç rahatsız olmamıştım. Kilo verince nasıl olacak bakalım Bi kilo versem
Normal doğum yapmama rağmen kilo veremedim maalesef. Hiçbir kıyafete giremiyorum. Kendime ekstra masraf yapmak zorunda kalıyorum 😕

Olmaz mı 😁 özellikle akşam saatlerinde akşam saatlerinde kucakta uyuyor yatırınca hemen uyanıyor. Saatler sürüyor bazen kaldır uyut yatır kaldır uyut yatır... sonunda o da pes ediyor. Ama gündüz tek seferde dalabiliyor. Akşamın ne özelliği var ben de çözemedim. Günün yorgunluğu sanırım.
Bizde de öğlen uyutmak çok zor oluyor. Ama gece banyo yaptıktan sonra daha kolay uyuyor. Yani o da saat 11-12 gibi. O saate kadar doğru düzgün uyumayınca bayılıp kalıyor 😅

X