2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Ya kızlar sizin göbek gitti mi? Ben sanki 4-5 aylık hamile gibiyim. Fazlalık olarak 5 kg kaldı ama sanki hepsi göbek ve kalçada kaldı . Diyette önerilmiyor bu aylarda sanırım. Bir de insnılmaz iştahım açıldı gebrlik şekeri diyetinden sonra resmen gözüm dönmüş gibi. Be görsem yiyorum😟
Benim de 5 kilo fazlam kaldı , göbek felaket, karnım da kararmış, doğumdan sonra farkettim. Benim de iştahım çok açık, hep kek canım istiyor, hem doyurucu hem şekerli diye. Kilo Vermeyi geçtim, almasam bari

Benim annem anne değil kayınvalide sanki. En nefret ettiğim cümle bu çocuk aç. Artık nefret ediyorum bu sözü duymaktan. Her agladiginda bı emzir diyo. Ya 1 saat önce emdi. İnek gibi sürekli emzirmek için varım sanki. Beni düşünen yok.
Ah aynı dertten muzdaripim. Kayınvalidem her ağlamasına acıktı emzir, acıkma ağlaması bu diyordu. bir gün doktor çok fazla besleme karnı davul gibi her ağladığında emzirme dediği günden beri söylemeyi biraz olsun azalttı ama yine de söylüyor. Yani sen daha mı iyi bileceksin bebeğimi ne zaman doyuracağımı diyesim geliyor

Bizimki de kahve olacak muhtemelen. Benzetemedim kendime. :63: Zaten hiçbir şeyi benzemiyor bana, eşim sporla üremiş sanki. Karnımdan çıktığını görmesem benim değil bu dicem:KK70:
Hahahahah valla bizimki ikimizin karması. O yüzden mutluyum ama ilerde nolur bilmiyorum😀😀 babasının açık kahve bari öyle olsun benimki koyu kahve bi olayı yok😀😀😀

Ah aynı dertten muzdaripim. Kayınvalidem her ağlamasına acıktı emzir, acıkma ağlaması bu diyordu. bir gün doktor çok fazla besleme karnı davul gibi her ağladığında emzirme dediği günden beri söylemeyi biraz olsun azalttı ama yine de söylüyor. Yani sen daha mı iyi bileceksin bebeğimi ne zaman doyuracağımı diyesim geliyor
Ama bişey dicem ya bizimki ağlıyor gazlı olsa bile meme arıyor diğer türlü susmuyor ki. Hele açken sanki üç gündür aç kalmış hibi çığlık çığlığa ağlıyor yani çok fena

Sezeryan olan arkadaslar bacaklarinizda agri oluyormu ? benim bacaklarim sanki kilometrelerce yurumusum gibi cok agriyor cok ayaktada kalmiyorum o kadar neden kaynaklaniyor anlamadim.

Ana kucağı aldım titreşimli denicem bakalım duracak mı onda.
Bende de var o gayet sakin duruyor onda cok seviyor . Hatta titresimi kapayinca dalmiyorsa uyanıyor 😅
Eğer memeyle savaşıyorsa ya gazi vardır ya da burnu tıkalı olabilir. Ağızdan gaz çıkardığına aldanma. Benim oğlumda ağzından güzel gaz cikariyordu her öğünde ve günde 3 4 kere kaka yapıyordu. Gazi yoktur diyordum ama varmış. Bir kere gaz masajı denedim. Bacakları karnına bastırdıkça her seferinde osurdu.
12 kere osurdu inanamazsin. Benim oğlum gazi varsa ya da burnu tikaliysa memeyle savaşıyor. Ya da o an kakasini yapmaya çalışıyorsa savaşıyor. Sabredip bekliyorum dik konuma getirip gaz çıkarmayı deniyorum. Sonra tekrar göğsümü veriyorum. Bir şekilde emziriyorum

Ya gazı vardır yada biberona alıştığından meme reddi başlamıştır.

Ya bizde de oluyor bu durum zaman zaman, takip ettim, sağıp sonra emzirdigim zMan sut tazyikli gelmediginden hoslanmiyor, agzinda göğsüm varken ağlamaya çalışıp el kol cirpinmalar bayagi bir boğuşuyor kucağımda. Ama bende sağıp biraz emzirmek istiyorum ki yağlı kısımdan alsin biraz ve emme refleksi oldukca Süt oluşsun vs diye. Bu defa da boyle bir sorun oluyor. Ama gazdan olur diyen arkadaslar da olmus, simdi bir de onu takip edeceğim

Memeyi ağlayarak bırakıyorsa gazdandir diye birsey okumuştum ama seninki gaz mi bilemedim

Gazdan canım.mama vermek yerine sütünü sağıp versen. Benim kız da öyle her akşam belli saatlerde. Hem gaz sıkıyor hem de açlık. Ememiyor da. Ama biberonla içti iki defadır.

almora34 almora34

Gazdan dolayı. Aynı şeyi sancısı gelince bizimki yapıyor. Büyük bir açlıkla memeye yapışıyor, sonra ağlayarak bırakıyor..ben teskin etmeye çalışıyorum. Sonra tekrar aliyo tekrar birakiyo ağlayarak. Öyle zamanlarda biz pikede salliyoruz iki kısi. Ancak öyle sakinlesiyo.
Tesekkurler arkadaslar . Yok sagiyorum zatrn emmiyorsa biberonla veriyorum. Ama bazen az geliyor sut o yuzden ac kalmasin diye cok az mama takviyesi yapiyorum. Belkide ac kalmiyorda iste insanin ici rahat etmiyor.😅

Kesinlikle öyle ya. Bebekken de uyumazdı bu sıpa. Hala öyle. Ah neler denedim neler yaptım. Baktım olacak gibi değil. Yattım yanına emzirerek uyuttum. En azından o arada dinlenmiş oldum ben de. Tabi 10 15 dk da bir uyanır dururdu. Şimdi gece uyanmıyor en azından.
Kızımda daha 40 günlük bebekken gece 1'den önce uyumazdi bu sene anaokuluna başlayınca anca 10:30'da yatağa girmeye basladi ondada uyuması 11'den önce olmuyor zaten,bazen daha çok eğleniyor bıraksak sabaha kadar oturur sızıp kalmaz yatakta çenesi durmuyorki uyusun sürekli hareket halinde en son azarı işitiyor öyle uyuyor nadirdir azarlanmadan uyuması zaten anca bir yıldır sabaha kadar deliksiz uyuyordu illa gece kalkar gelirdi yanıma beni uyut diye şimdi bebek olduğundan beri hemen hemen her gece uyanır oldu kocaman kız oldu bazen sinirimi bozuyor onu uyutmaya çalışmak azarlaninca da hemen ağlar bazen zor sabrediyorum dişimi sıkıyorum bagirmamak için
Ya kızlar sizin göbek gitti mi? Ben sanki 4-5 aylık hamile gibiyim. Fazlalık olarak 5 kg kaldı ama sanki hepsi göbek ve kalçada kaldı . Diyette önerilmiyor bu aylarda sanırım. Bir de insnılmaz iştahım açıldı gebrlik şekeri diyetinden sonra resmen gözüm dönmüş gibi. Be görsem yiyorum😟
Hamile kaldigim kilodan 2,5 kilo fazlam var onun hepside göbek ve kalcamda sanki, ilk doğum normal olunca şimdi sezeyandan dolayı bende göbeğim kalacak gibi hissediyorum hala lekelenmem de tam manasıyla bitmedi zaten az temizlik yapıp eğilip kalkıp bisiler kaldirsam lekelenmem artıyor belki lekelenme biterse göbeğim gider mi acaba 🥴 54 kilo ile hamile kaldım ve bu hayatımda gördüğüm en fazla kilomdu 50-51 kilo benim alışık olduğum kilom pandemi vurmuştu bizede eşimde evde kalınca evde sürekli pizza hamburger tarzı hamur işine vurmustuk kendimizi korse takmaya çalıştım ilk baş çok canımı yaktı sonrada sıcaklar birde bebeği slinge bagla derken onuda yapamadım

Kızlar bebek bakımı ve ev işlerine nasıl vakit ayırıyorsunuz ya da nasıl bi rutine oturttunuz ? Ben hiçbir şeye tam anlamıyla yetemiyorum. Ne eve, ne bebeğe ne de kendime.. Ev işleri için hafta içi bi abla geliyor yarım gün yemek temizlik yapıyor. Annem her sabah 8 de bize geliyor akşama kadar kalıyor yanımda ama yine de çok tükenmiş ve eksik hissediyorum. Dün annem gelmedi kafayı yiyecektim hiç uyumadı hiç bir şekilde oyalayamadım, o ağladıkça ben de ağladım. bi düzene uyamıyorum. Eski planlı ve düzenli günlerimi çok özlüyorum 😢

Canım benim de annem haftanın 5 günü yanımda. Babam da sık sık uğrar. 3 yaşında kızım da var. Hiçbir düzen yok tamamen doğaçlama gidiyoruz. Ev işi rutini diye bir şey kalmadı. Kızım zaten sürekli ama sürekli evi dağıtıyor. Valla karnımı doyurup kızıma da bir şeyler yedirdiysem o gün şanslı sayıyorum kendimi. Bize gelen giden de çok oluyor misafir olduğu gün bitip tükenmiş oluyorum artık.
Eski planlı günlere dönmeye epey var daha..

Çocukları 2 yaş ve 2 yaşını geçen anneler sizlere bir sorum var
Sizin de çocuklar nereye gitseniz zorluyor muydu o dönemlerde, veya şu an o yaşlarda olanlar zorlanıyor musunuz

Çocuk mutlu olsun diye onca yorgunluğumuza rağmen dışarıya çıkıyoruz, nerdeyse her gün ağlayarak dönüyor 🙁
Dün okulun pikniği vardı, orda mahvetti bizi. Sürekli parkta oynamak istedi, yemek hazırlanana kadar iki saat oynattım, yemek yiyelim tekrar getircem dedim ama inatlaştı ağladı gelmek istemedi. Zorla getirdim, yemek yemedi ağlamaya devam etti. Sırayla bi babası bir ben başında bekleyip durduk, herkes ortamın tadını çıkardı biz gerildik geldik 😂
Yaklaşık 6 saat kaldık orda, bebeğim gık bile demedi emdi uyudu, kızım bizi peşinde perişan etti, eve geldik banyosunu zor yaptırdık.

Nereye gitsek bu böyle, trambolin var parkın yanında, zıplamak istiyor götürüyorum ama süren doldu dediğimde inmiyor ağlıyor, en az yarım saat zıplıyor ben artık zorla indirip eve götürüyorum, öyle bir ağlıyor ki gören çocuğu dövdük zanneder 😂

Şimdi 26 aylık, ne zaman biter bu krizler, tünelin ucunda ışık var mı 🤦🏻‍♀️

Benim kız 37 aylik. Dışarı ne zaman çıksak dönüşümüz olay. Geçenlerde babası arabaya bindirmeye çalışırken imdat kurtarın beni diye bağırdı çığlık çığlığa. Bir yandan ağlıyor düşünsene manzarayi. Birisi bir gün polisi çağıracak kaçırıyoruz diye.

2.cocuk deyince...benim kızım da 1.sinif. kardeşini çok seviyor. ama bize kok sokturuyor. sürekli kapıları çarpıyor ilgi istiyor. bahçeye indiriyoruz çıkmak istemiyor. bana değil ama babasına sürekli vuruyor. o da bağırıyor karşısında :KK43: ailemden uzaktayım. covid den dolayı kimseyle görüşmüyorum.. bazı sebeplerden eşim çalışmıyor. ben öğretmenim ama doğum izindeyim. ağustosun sonunda iznim bitiyor. ücretsiz izne ayrilamam adam çalışmıyor... ağustos 'ta memlekete tayin istiycem çıkacak mı bilmiyorum. her şeyi kadar belirsiz ki... adamla her gün kavga halindeyiz. evin tüm.isini yapıyor ama stresinden dolayı hep gergin mutsuz... Allah tan başka dayanağım yok yani...bana da dua edin

Benim kız da aynılarini yapıyor tam olarak. Kardeşini öpüyor seviyor ama babasına dedesine anneannesine düşman oldu. Çok çok hırçınlaştı. Her huyu değişti.
Meslektaşız canım ben de Eylül'de başlamayı düşünüyorum.

Kızlar bebegıne reflu teshısı konan varmı dik emzirme mi yapıyorsun buz n el er uyguluyorsunuz acaba
Benim bebeğime kondu. İlk doğduğu gün sütü aspire etti hemen yoğun bakıma aldılar. Bir kaç şeyden de şüphelenerek ilaçlı film çektiler neyse ki sadece reflüsünün olduğu anlaşıldı. İlk zamanlar gaviscon tarzı bir şurup kullandık sonra doktor kontrolüyle yavaş yavaş bıraktık. Reflü yatağı aldım. Emzirdikten sonra en az 15-20 dik konumda tutup gazını çıkarıyorum. Yan şekilde yatırıyorum. Yine de kustuğu oluyor tabi ki ama alıştım artık sürekli önlük ve ağız beziyle dolaşıyorum.

Benim de 3 kilom kaldı dışardan bakan hiçbir şeyin yok diyor ama öyle değil kalan kiloların hepsi göbek olarak duruyor maalesef. Hafta sonu doktor kontrolüm vardı artık eskiden yaptığın herşeyi yapabilirsin tamamen iyileştin dedi. Diyet yapamadığıma göre bari yapabilirsem azıcık spor yapayım diye düşündüm. YouTubeda günde 5 dk da karın eritme gibi bişi buldum inşallah yapabilirim.

Ama bişey dicem ya bizimki ağlıyor gazlı olsa bile meme arıyor diğer türlü susmuyor ki. Hele açken sanki üç gündür aç kalmış hibi çığlık çığlığa ağlıyor yani çok fena
Gazlanınca emince geçeceğini sanıyorlar o yüzden sürekli meme ile savaş halindeler. Ben gazını çıkarıp emzirmeye devam ediyorum. Karnı şişince de çok vermemeye çalışıyorum hazımsızlık yapıyor

Düştü canım ama sonradan oldu anlamadım bende, sıcak uygulama yapmıştım karnına o mu yaptı acaba?
Göbek düştükten sonra bir sorun olmaz diye düşünüyorum sıcaktan çünkü gazlı olduğu dönemlerde sıcak havlu yapmıştık bizde

Bizde sap simblex aldk kolik oldu dün ağladı baya sürekli ıkınma yapti böyle olursa bırakıcam şimdi rahatladi uyudu biogaiada fark etmedi cok gaz yoktu gerci emerken yapiyordu damlayla kötü oldu bu gaz kötü gerçekten ya Allah yardım etsin bebeklerimize
Merhaba canım biogaiga gaz için degil içerisinde sindirim sistemine yardımcı iyi bakteriler var o yüzden bırakma derim ben . Biogaiga ve yanında gaz damlası kullanıyoruz biz nemnunum

Evet cnm dun okudum hatta.
Sıcak süt ile soğuk sütü karistirisan süt kesilir diye okumuştum aynı isilardaki sütleri karıştırmak gerekiyormuş . Sütun sagildigi saatlerde önemle örneğin sabahki süt ile akşamki süt karistirilmamali çünkü içerisinde ki bileşenler farklı oluyor

Kızlar anakucagı olarak nuna’yı kesinlikle tavsiye ederim. Sallama aparatıyla birlikte almıştım, uyutup yatırıyoruz gündüz 2 3 saat kadar uyuyor. Uyandıkça kendi kendine sallandığı için tekrar dalıyor. İşimizi baya kolaylaştırdı.
Bizde de nuna var ama yatmıyor zilli. Oğlumda çok memnun olduğum için aynısından aldım. Oto koltuğu olan ana kucağında uyuyor. Sallama aparatı dediğin ne? Ay onu hiç bilmiyorum Manuel bizlmki. Elle sallıyoruz

İşte o karnı tokken ve gazlıyken ağlayıp memeye saldırması kısır döngüye sokuyor tamamen. Gaz azalacağı yerde üstüne ekleniyor.emerse tabi. Bizlmki emmiyor. Gerçekten aç oldupu için meme istiyor. Oğlum tam tersi ydi. Tokken bile memeye saldırırdı gaz olunca

Sezeryan olan arkadaslar bacaklarinizda agri oluyormu ? benim bacaklarim sanki kilometrelerce yurumusum gibi cok agriyor cok ayaktada kalmiyorum o kadar neden kaynaklaniyor anlamadim.
Aynıyım valla. Hatta geçen gün ben de yazdım aynı durumda olan va rmı diye. Sadece bacak da dğeil. Her yerim ağrıyor. Ve hep yorgunum. Zor yürüyorum ayaklarıma zor basıyorum

X