2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Sanirim kilo alimini dogum kilosuyla degerlendirmek lazim bizim ki 3950 dogmustu o yuzden simdi 6 kiloyu gecmesi normal gibi 😊

Bir de ben ilk ay vitaminlerimi cok aksattim hic ogun atlamadim ama bebek kilo nedense almiyordu. Sonra kadin dogumcunun verdigi su vitamini kullanmaya basladim gunde 3 kez kullaniliyor, bununla baglantili mi bilmiyorum ama ondan sonra kilo almaya basladi. Istersen sende doktoruna danisip deneyebilirsin bizim ikinci kutumuz ek gidaya gecene kadar kullanicam
Haklısın canım doğum kilosu ile orantılı olması lazım kilo alımının maşallah yavruma güzel doğmuş kilosu biz 1.5aylikken o kilodaydik 🤣 kızım 3110 Gr dogdu benim 🥰

Bebekleri ne zaman destekli oturtmaya başlayacağız kızlar bazı doktor 3 ay bazı doktor 4 ay diyor bizim 3 ayimizin bitmesine az kaldı.birde deneyen varsa nasıl oturuyorsunuz destekli olarak

Bende alıştırma bardağı almak istiyorum. Var mı bildiğin tavsiye edilen bir marka?
Kızımda wee baby kullandım hep yedek uçları da satılıyor gayet güzel. Bak bu model olacak, farklı renk ve desenleri var
Screenshot_20210803_141952.jpg

Haklısın canım doğum kilosu ile orantılı olması lazım kilo alımının maşallah yavruma güzel doğmuş kilosu biz 1.5aylikken o kilodaydik 🤣 kızım 3110 Gr dogdu benim 🥰

Gayet iyi dogmus sizin kiziniz da saglikli olsunlar da kilosu onemli degil hic 🥰 bizede surpriz oldu en son ultrason olcumunde 3600 geliyordu 😁

Saçları dökülen var mı? Ya da şöyle sorayim, saçları eline avuç avuç gelen:KK43: inanılmaz şekilde saçlarım dökülüyor son 1 aydır. Ve giderek de artiyor dökülmesi. Geçmişte de saç dökülmesi problemi yaşıyordum, hamilelikte durmustu. Şimdi öncekinden de beter oldu. Emzirme döneminde özgü bişey mi acaba😥

Benim ilk ay çok az kilo aldı ama o ayı hala toparlamadı. Üstüne düştüm derken neler yaptınız mesela?
İlk ay bizimki de 700 gr kadar aldı sonraki ay 1300 aldı toplamda yine 2 kg almış gibi oldu 2 ayda. Üstüne düştüm derken şöyle, çok kusuyordu mesela gece gündüz demeden her emzirmeden sonra yarım saat dik tuttum kusmasın diye tabi uyku falan kalmıyordu bende. Sütü artırmaya çalıştım. Özellikle gece 2 saatte bir emzirdim.

Saçları dökülen var mı? Ya da şöyle sorayim, saçları eline avuç avuç gelen:KK43: inanılmaz şekilde saçlarım dökülüyor son 1 aydır. Ve giderek de artiyor dökülmesi. Geçmişte de saç dökülmesi problemi yaşıyordum, hamilelikte durmustu. Şimdi öncekinden de beter oldu. Emzirme döneminde özgü bişey mi acaba😥
Vitaminsizlikten ve kansizliktan oluyor. Zamanla geçer diye biliyorum ben. Bende dökülme yok

Benim çok dökülüyor böyle giderse yakında hiç saçım kalmayacak 🙄

Bebekleri ne zaman destekli oturtmaya başlayacağız kızlar bazı doktor 3 ay bazı doktor 4 ay diyor bizim 3 ayimizin bitmesine az kaldı.birde deneyen varsa nasıl oturuyorsunuz destekli olarak
Ben BabySparks diye bi uygulama yükledim telefona, bebeğin ayına göre her gün yapılması gereken görevler veriyor. Duyusal, zihinsel , fiziksel gelişime yönelik. Oraya göre artık oturma çalışmaları yapılıyor ben de yaptırıyorum zaten hiç rahatsız olmuyor. Dönme çalışmasını da 1 aydır yapıyorduk, yavaş yavaş dönmeye başladı.

Ben de aynısını yazmaya gelmiştim. Şimdi duştan çıktım çok fena dökülüyor 😞

Benim çok dökülüyor böyle giderse yakında hiç saçım kalmayacak 🙄
Napicaz boyle:KK43: banyoda ve sonrasında çıkan saçı gorsen korkarsın. Avucumu doldurdu. Sanırım kestiricem saçlarımı. Yıllardır şöyle bı doya doya uzun saç kullanamadim. Hep dökülüyordu. Hep kestiriyordum. Şimdi dokulmuyor adeta akıyor.

Benimki dönmüyor hiç denemiyor bile.
Elleriyle nesneleri tutabiliyor mu peki bebekleriniz ? Ben sürekli eline bir şey tutuşturuyorum ama kendi bilinçli bir şekilde tutmuyor bırakıveriyor
Bebeğin göğsüne doğru sevdiği ya da iyi ses çıkaran bi oyuncağı yaklaştırınca ellerini ortada birleştirip tutmaya çalışıyor mu ? Ben bunun için marakas aldım onu çok rahat tutuyor. Baya taşıyor onu elinde

Napicaz boyle:KK43: banyoda ve sonrasında çıkan saçı gorsen korkarsın. Avucumu doldurdu. Sanırım kestiricem saçlarımı. Yıllardır şöyle bı doya doya uzun saç kullanamadim. Hep dökülüyordu. Hep kestiriyordum. Şimdi dokulmuyor adeta akıyor.
Ben kestirdim ama bir işe yaramadı hala aynı miktarda dökülüyor. Çok kötü evin her yerinden saçım çıkıyor asla salık bırakamıyorum, hep topluyorum. üstelik ben vitamin de içiyorum ekstra demir hapı da 😬 bir işe yaramıyor demek ki

Ben kestirdim ama bir işe yaramadı hala aynı miktarda dökülüyor. Çok kötü evin her yerinden saçım çıkıyor asla salık bırakamıyorum, hep topluyorum. üstelik ben vitamin de içiyorum ekstra demir hapı da 😬 bir işe yaramıyor demek ki
O zaman emzirme bitince geçecek diye ümit edelim😐

Ben BabySparks diye bi uygulama yükledim telefona, bebeğin ayına göre her gün yapılması gereken görevler veriyor. Duyusal, zihinsel , fiziksel gelişime yönelik. Oraya göre artık oturma çalışmaları yapılıyor ben de yaptırıyorum zaten hiç rahatsız olmuyor. Dönme çalışmasını da 1 aydır yapıyorduk, yavaş yavaş dönmeye başladı.
İngilizce mi uygulama?

X