2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Saçları dökülen var mı? Ya da şöyle sorayim, saçları eline avuç avuç gelen:KK43: inanılmaz şekilde saçlarım dökülüyor son 1 aydır. Ve giderek de artiyor dökülmesi. Geçmişte de saç dökülmesi problemi yaşıyordum, hamilelikte durmustu. Şimdi öncekinden de beter oldu. Emzirme döneminde özgü bişey mi acaba😥
Evet malesef dökülecek. Ek vitaminlere devam ederseniz toparlıyor ama.

Xiaominin kamerasını kullanıyoruz biz. Görüntü kalitesi çok güzel. Hareket sensörlü, elini kolunu oynatınca bildirim geliyor hemen.

Xiomi kullanıyorum memnunum
Xiomi çokça tercih edilmiş, yorumlarda gördüm. Ama sanırım onu ayrıca monitörü yok, telefondan bakiliyo. Kullanışlı olur mu o anlamda bilmiyorum. Ayrıca bı monitör olsun açık kalsin bakayım istiyorum.

Weewellin ekranlı kamerası var bizde de. Özellikle ekranlı olması çok işimize yarıyor. İnternet bağlantısına gerek kalmadan her gittiğimiz yerde kurabiliyoruz.
Evet ben de öyle bişey ariyorum. Bebevo diye bı marka gördüm. Weewel benzeri o da ama menüsü turkceymis.internete gerek olmadan kullanılıyor. Weewel e tekrar bakayım.

Xiomi çokça tercih edilmiş, yorumlarda gördüm. Ama sanırım onu ayrıca monitörü yok, telefondan bakiliyo. Kullanışlı olur mu o anlamda bilmiyorum. Ayrıca bı monitör olsun açık kalsin bakayım istiyorum.

Evet ben de öyle bişey ariyorum. Bebevo diye bı marka gördüm. Weewel benzeri o da ama menüsü turkceymis.internete gerek olmadan kullanılıyor. Weewel e tekrar bakayım.
Evet o açıdan bende acaba mi doyorum bazen tlf kullanmak gerekiyor ama o zaman da açılır pencere gibi telefonun ekranından başka ekran açıkken açık kalabiliyor ama öyle olunca bazen donaniliyor birde her seferinde sesi açmak gerekiyor telefon konusunda daha özgür olmak istersen başka modele bak derim ben işim gereği çok tlf görüşmesi yapıyorum bazen zorlanıyorum

Hamilelikte benim iki tel bile dökülmedi. Öyle güzel bı histi ki:KK43: çünkü benim senelerdir devam eden dönemsel dokulmelerim var. Saçlarım baya azaldı miktar olarak..en azından kestirince psikolojik olarak daha iyi hissediyorum,sanki o zaman az dokulecekmis gibi.

Yaptırmam lazım evet. Calsiyum B12 bunlar ne durumda kimbilir..

Çok sıcaksa susuz kalmış demek ki. Kiyamam😥 Ağustos da geçince serinler havalar, az kaldı.
Demir, ferritin, çinko, tiroid bunlara baktır canım saç dökülmesine en çok onlar sebep oluyor

Demir, ferritin, çinko, tiroid bunlara baktır canım saç dökülmesine en çok onlar sebep oluyor
Aynen hele ki troid ben haşimato hastayım hamile kalma sürecinde hormon testlerinde öğrendim gerçi benim hipofiz bezimde de iyi huylu timö var.saclarim aşırı dokulurdu troid hapindan sonra epey bir azalma olmuştu hamile iken hiç domulmedi şimdide eskisinden az dokuluyor

Kizlar aranizda bebek kamerasi kullananlar, hangi markayı kullanıyorsunuz ve memnun musunuz?
Motorola nın monitörlü kamerasını kullanıyorum. Ekranlı olması benim için çok kullanışlı. İstediğim yere götürüyorum aynı zamanda uyandığında hemen müdahale edebiliyorum

Evet o açıdan bende acaba mi doyorum bazen tlf kullanmak gerekiyor ama o zaman da açılır pencere gibi telefonun ekranından başka ekran açıkken açık kalabiliyor ama öyle olunca bazen donaniliyor birde her seferinde sesi açmak gerekiyor telefon konusunda daha özgür olmak istersen başka modele bak derim ben işim gereği çok tlf görüşmesi yapıyorum bazen zorlanıyorum
Evet , monitör olmayisi beni dusundurdu bu yüzden. Yoksa fiyatı ve markası çok iyi. Biraz daha araştırayım karar vericem. Teşekkür ederim🌺

Evet hepsine baktırmam lazim🤦🏻‍♀️

Motorola nın monitörlü kamerasını kullanıyorum. Ekranlı olması benim için çok kullanışlı. İstediğim yere götürüyorum aynı zamanda uyandığında hemen müdahale edebiliyorum
Motorola da iyi diye biliyorum. Biraz daha pahalı diğerlerine göre. Şöyle 500 u geçmeyecek bişey bakıyorum bakalim.

Delirtiyor Delirtiyor cum sen bebisinin kakasinda mukus görmüştüm bı ara. Devam etti mi, ya da nasıl bir yol izledin? Bugün ilk defa ben de kızımın kakasin mukus gördüm. Yani sümüksü biseydi, eğer mukus oyle oluyosa. Yarın kontrolü var, sorucam doktora. Ama sana da bi sormak istedim.

Nasilsiniz kizlar bayagdr giremiuorm. Ist a geldik bayramdan beri burdayiz. Ben pertim. Kolik ayyuka cikti. Burnumdan geldi. Cingene salincagi kurduk. Irgat gibiyim sanki kamptayim. Huzursuz genelde aksam ikindi ile aksam arasi sancidan kivraniyo. Ya dusa sokuyorm ya arabaya disari. Ama cok yorgunum. Aglamasinda kafami duvarlara vurasim geliyo
Sanirim bi de atak haftasi. Baktm yazismalara da su ataklarn oldugu cizelgeyi atar misiniz bana?
Burada 2 ay asilarimizi olduk. Rotayi bu hft yaptrcam. Cnku oglumda 1 haft huzursuzluk yapmisti bunda hem gaz hem karma asilarla yapmayi goze alamadim. Bugun yarin yaptrcam.
Bir de bez den bahsedilmis
Valla su 2 numara premium care i uyguna nerden aliyosunuz ben mi bulamadim
Rakamlar uctukca ucuyo saka gibi

Delirtiyor Delirtiyor cum sen bebisinin kakasinda mukus görmüştüm bı ara. Devam etti mi, ya da nasıl bir yol izledin? Bugün ilk defa ben de kızımın kakasin mukus gördüm. Yani sümüksü biseydi, eğer mukus oyle oluyosa. Yarın kontrolü var, sorucam doktora. Ama sana da bi sormak istedim.
Dun zorrtt diye bi sesle hafif sulu kaka yapti ondan once bayag doldurmustu altini ama, ikincikinde kakada mukus parcalari vardi hafif. Ilk kez gordm
Yalnizca mukusu doktorlar pek onmsemiyo. Dokuntu vs yok ve ilk kez yapti belki de usuttuk dedim heryer acik. Yine de bende bekleyeyim surada tecrubeli anneleri.
Kabizlik ishal vs yok .

Dun zorrtt diye bi sesle hafif sulu kaka yapti ondan once bayag doldurmustu altini ama, ikincikinde kakada mukus parcalari vardi hafif. Ilk kez gordm
Yalnizca mukusu doktorlar pek onmsemiyo. Dokuntu vs yok ve ilk kez yapti belki de usuttuk dedim heryer acik. Yine de bende bekleyeyim surada tecrubeli anneleri.
Kabizlik ishal vs yok .
Peki ishali nasil ayırt edicez? Mesela bu sabahki kakası siviydi, ki hep öyle oluyo. Bı de beline kadar bulasmisti.

Kaka 10 günde bir bile yapmaları normalmiş eğer bol bol çiş varsa sıkıntı yok. 1 gündeki toplam bez ağırlığı bi paket margarin kadar oluyorsa doyuyor demekmiş.
Peki bezin ağırlığı düştükten sonra mi bir paket margarin yoksa bezle birliktemi bu kafami karıştırıyor benim

Canım bizim yaklaşık iki aydır mukuslu kaka var. Ben süt yoğurt ayran peynir tereyağ yemeyi bırakmıştım. Ama değişen bir şey olmadı. Mukus devam etti. En son gittiğimiz doktor da şikayetlerimizi dinleyince içine sinmiyorsa diyete devam et ama bana süt alerjisi gibi gözükmedi dedi. Kakada sürekli kan da görmek gerekir mukusla beraber dedi. Sadece bağırsakları gelişmediği için olabilir probiyotik kullanın dedi. Biz 20 gün kadar biogaia kullanıp bırakmıştık. Tekrar başladık. Ben de diyetimi açtım önümüzdeki aya kadar bir de böyle gözlemleyeceğiz.

Nasilsiniz kizlar bayagdr giremiuorm. Ist a geldik bayramdan beri burdayiz. Ben pertim. Kolik ayyuka cikti. Burnumdan geldi. Cingene salincagi kurduk. Irgat gibiyim sanki kamptayim. Huzursuz genelde aksam ikindi ile aksam arasi sancidan kivraniyo. Ya dusa sokuyorm ya arabaya disari. Ama cok yorgunum. Aglamasinda kafami duvarlara vurasim geliyo
Sanirim bi de atak haftasi. Baktm yazismalara da su ataklarn oldugu cizelgeyi atar misiniz bana?
Burada 2 ay asilarimizi olduk. Rotayi bu hft yaptrcam. Cnku oglumda 1 haft huzursuzluk yapmisti bunda hem gaz hem karma asilarla yapmayi goze alamadim. Bugun yarin yaptrcam.
Bir de bez den bahsedilmis
Valla su 2 numara premium care i uyguna nerden aliyosunuz ben mi bulamadim
Rakamlar uctukca ucuyo saka gibi
Biz de atak haftasindayiz, dün doğru düzgün hic uyumadi🤦🏻‍♀️pikede sallayarak uyutuyoruz diğer türlü sürekli agliyo, uyutmak bı mesela. Uyutunca tam bı rahat nefes alayım diyosun yarım saat sonra uyaniyo. Dün 1 saat uyutmaya uğraştık, uyudu, 15 dk sonra uyandi🤣🤣 anlıyorum seni😬 Biz de yarin rota virüsü asisi olucaz. İnşallah çok huzursuzluk yapmaz.

Ben o kadar uyguna almıştım ki bundan 1 ay önce Prima premium care 2 numayi 180 lisini 190 liraya almıştım Hepsiburadadan. Bilseydim stoklardim, kalmamış tabiki. Yakın zamanda aradım taradım en uyguna trendyolda buldum evkiba adlı saticidan, 180 lisi 234 lira.

Günaydın kızlar oğlumu bebek arabasıyla bahçede gezdiriyorum hoşlanmıyor. Arabayla gezdiriyoruz arabadayken uyuyor evde tekrar uyanıyor. Nasıl vakit geçireceğimi şaşırdım çok yoruluyorum.
Yemek yememe bile izin vermiyor bisküvi yedim sadece kahvaltı niyetine.
Sizin bebekler nasıl?

Ben o gün diyecektim kimseye söylemesseniz iyi olur diye. Ben ne zaman birine birşey desem çocuk tam tersi etkilendi. Nasil bir şey bilmiyorum ama böyle bir gerçek var malesef
Ya gerçekten öyle bir şey var. Bende ne desem tam tersi oluyor dedikten sonra. Mesela buraya yazmıştım dışarıda bebeğime biberonla sağlığım sütten veriyorum çok rahat oluyor diye. O günden sonra biberon almadı ağzına bebeğim hala uğraşıyorum yok almıyor😅

Günaydın kızlar oğlumu bebek arabasıyla bahçede gezdiriyorum hoşlanmıyor. Arabayla gezdiriyoruz arabadayken uyuyor evde tekrar uyanıyor. Nasıl vakit geçireceğimi şaşırdım çok yoruluyorum.
Yemek yememe bile izin vermiyor bisküvi yedim sadece kahvaltı niyetine.
Sizin bebekler nasıl?
Oyun halısında falan oyalanmıyor mu?

Kizlar aranizda bebek kamerasi kullananlar, hangi markayı kullanıyorsunuz ve memnun musunuz?
Wewell kullanıyorum çok memnunum kızıma hamileyken almıştım oğlumda da kullanıyorum aşağıdaki modeli

Eklentiler

• Screenshot_20210804_112638_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210804_112638_com.android.chrome.jpg
    58,6 KB · Görüntüleme: 18
X