2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Ben sleepy kullanıyorum çok memnunum. Kizimda prima kullanmıştım hep yıllar evvel keşke o zaman da sleepy olsaymış diyorum. Islak mendil olarak da baby turco guzel. Stok yaptık ikisini de. Bezi 1 beden büyük alırsanız lastik izi yapmıyor. Türk malı olduğu için de içim çok rahat

Goon kullanan arkadaşlar, sızdırıyor diye çok yorum yapan olmuş sizde nedir durum? Primalar coşmuş cidden 😔
Pure dan premium care’e ondan da prima aktif bebeğe hızlı bi geçiş yaptım 😁 aktif bebeği hepsiburadadan 184 tanesini 185 liraya aldım. Eğer hesaplı bulursam premium care de alıcam

Bu arada e bebekte bez indirimini takip etmek lazım gerçekten çok indirim oluyor. Joker falan hikaye, bindirip indiriyorlar

Pure dan premium care’e ondan da prima aktif bebeğe hızlı bi geçiş yaptım 😁 aktif bebeği hepsiburadadan 184 tanesini 185 liraya aldım. Eğer hesaplı bulursam premium care de alıcam
Aktif bebekle care arasında ne fark var mesela gözlemlediğin? Ben de care kullaniyorum, en son iki numarayı 180 tanesini 232 liraya aldım🥺

Muayeneye gittik geldik kızlar. 3 haftada 500 gr almış. Ben evde tartınca hiç almamış gibi gözüküyor nasıl oldu anlamadım. Sıkıntı yokmuş şükür ☺️ Çişsiz bezleri için de günde 3 kez yapması yeterli tekrarlıyorsa o zaman bakarız dedi. Bizim bir daha olmadı çişsiz bezimiz. Boyu da uzamış biraz. 🙏 🧿 fazla evham yapmamak gerek sanırım. Menenjit aşıları için önümüzdeki ay çağırdı. Onları yaptıracağız. Yavaş yavaş yan dönme çalışmaları yaptırabilirsin dedi. 3 aydan sonra demir ilacına da mutlaka başlayalım dedi.
Buda gösteriyor ki evde bebekleri tartıp kendi kendimize evham yapmamak gerekiyor herkesin evde ölçümle doktorda ki farklı çıkıyor
demir ilacı içinde kızımda 4 aylıkken asm elime tutusturmaya kalmıştı demir ilacını almamistim 6 aylıkken tahlil yaptırıp kötü cikarsa ona göre kullanacağımı soylemistim ısrar ettiler ama kulak asmadim çünkü emen bebek anne sütünden gerekli demir desteğini alıyor 6 aylıkken kan tahlili yaptırdim sonuçlar iyi olunca hiç demir ilacı kullanmamıştım 6,5 yaşında hemoglobin değeri hep maksimum düzeyde çıkıyor beslenmeyle eğer ciddi düşüklük yoksa değerler gayet güzel tutulabiliniyor
Benim doktor da eğer emmesi azsa mama takviyesi yapmak gerekir demiş. Oda sucsklığı 23-24 derece olmaşı demiş. Bizimki emiyor, kakasını bugün 3 kere yaptı dün yapmamıştı önceki günde yapmıştı 2 kere. Emmede sıkıntı yok ama çiş yok denecek kadar az. Brnimde çok moralim bozulıyor. Bende su veriyorum açıkçası .internette okuyunca çok bebekte olduğunu gördüm bu durumun.ama çok sıcak buralar ya evde klima da yok yazlıkta. Bende bol bol su içiyorum. Strese de girdim acaba sütüm mü aZ diye😔
Bizim ev klima çalıştığında bile 27 dereceye anca düşüyor klimasız odalar 30-31 derece eriyecegiz nerdeyse 🤪
Ben demin tartildim ve sonra kizimi kucağıma alıp tartıldım ve aradaki farkı hesapladım😬 hesabıma gore bu ay sadece 400 Gr almış😥 insalah gerçeği yansıtmıyor bu saçma tartilma işlemi.
Bende oğluma aynisini yapmıştım evde 650 Gr almış olarak çıktı ama ertesi gün doktorda 1030gr almış olduğunu öğrendim evdeki tartimlar kafa karistirmaktan başka işe yaramiyor sanırım
Kizlar bilmiyorum benimkinde mi sorun ama dogdugundan beri iki ya da uc keredir memeyi istememesi ve doydugunu anlamasi🤔 Bir insan surekli emmek ister mi bu istiyor icip icip kusuyor. Vermeyince kafa atiyor gogsume, agliyor. Tamam hadi ilk ay cok alamadi kilo, gogsum aciyordu cok belki besleyemedim ama suan baya agir tartiyada yansiyor. Yani doydugunu anlamiyo gercekten gunduz 3 saat ne mumkun, maksimum 2 saat o da uyumustur da o zaman emmemistir beni. Niye boyle anlamiyorum sut mu yetmiyo cocuk mu istahli bilmiyorum, bu ay bakalim noldu kilosu cok merak ediyorum
Kızım ilk 6 ay saat başı emerdi ek gıdaya geçince emme arası uzamaya başladı sadece geceleri 2,5 saat emmeden uyurdu gündüz uykularında emerek uyurdu zaten 1 saat sonra emmek için açardı gözleri kurulu saat gibiydi 😊
Benim kızım günde bir kere aynı saate kaka yapıyor .günde bir kaka az mı acaba doymuyor desem biberonu ittiriyor doyunca ama genel oluşumlarıma göre kaka sayısı az gibi çiş derseniz çeşme mübarek benim kız 2-3 saatte bir alıyorum altını hep çisli
Benim oğlumda bazen iki günde bir bazen hergün yapiyor oda daha yeni oturdu gaz damlamasi kullanırken 7 gün yapmadigi oluyordu sonra azala azala kısaldı arası çiş yapiyorsa duyuyordur kızımda iki günde bir yapardı ne zaman bezi bırakmıştık o zaman hergün yapmaya başlamıştı
Saçları dökülen var mı? Ya da şöyle sorayim, saçları eline avuç avuç gelen:KK43: inanılmaz şekilde saçlarım dökülüyor son 1 aydır. Ve giderek de artiyor dökülmesi. Geçmişte de saç dökülmesi problemi yaşıyordum, hamilelikte durmustu. Şimdi öncekinden de beter oldu. Emzirme döneminde özgü bişey mi acaba😥
Kizim üç aylıkken başlamıştı saç dokulmelerim ondan önce saç dökülmesi ne bilmezdim zaten saçlarım seyrek ben bu dökülmeyi 6 yıldır durduramadim kan tahlillerin de d vitamini eksikliği haricinde hersey mükemmele yakın ama yinede dökülüyor şimdi hamilelikte durmuştu ama eminim 3 ay civarı yine başlayacak ve zaten alnimdan açılmaya başladı saçlarım bu gidişle kel kalacagim vitaminler organik şampuanlar kürler bende bir işe yaramadi malesef kapaliyim ama artık arkadaş arasında bile saçım açık durmak istemiyorum 😔

Ben ilk pure serisiyle baslamistim 2 ay oyle devam ettik, bayramdan sonra prima gunluk rahatlik ve premium care e hizli bir gecis yaptim😁

Gunluk rahatlik cok uygun fiyat olarak gunduzleri kullaniyorum en fazla 3 saat kalmistir ama altinda, hic pisik yapmadi, cok ince yaz icin uygun, tasmada olmadi bizde ama hisirtili musamba gibi garip bir bez bir de parfum kokuyor baya. Cisini yaptiginda o saridan maviye donen cizgide yok. Istersen dene ama sende baya uygun fiyati cok kotu degil aslinda😊 Ben prima aktif bebek ve premium care alicam elimdekiler bitince donusumlu kullanicam o ikisini. Beden buyuyunce bez fiyatlari ucuyor gercekten😔
Ben de pure ve sleepy bionatural dönüşümlü kullanıyorum. 6-7 paket bez var daha ama fiyatlar fırladıkça yeni bez arayışına girdim 🥲

Ben sleepy kullanıyorum çok memnunum. Kizimda prima kullanmıştım hep yıllar evvel keşke o zaman da sleepy olsaymış diyorum. Islak mendil olarak da baby turco guzel. Stok yaptık ikisini de. Bezi 1 beden büyük alırsanız lastik izi yapmıyor. Türk malı olduğu için de içim çok rahat
3 beden kullanıyoruz lastik izi hiç geçmiyor 🙁 ben sevemedim.

Ben de pure ve sleepy bionatural dönüşümlü kullanıyorum. 6-7 paket bez var daha ama fiyatlar fırladıkça yeni bez arayışına girdim 🥲

Getir buyukte soyle bir indirim var 180 tl uzerine 40 tl indirim, 159 a geliyor. Tanesi 1.10 kurus gibi bir sey, ben gecen sefer tanesi 1.15 e almistim bu daha uygun geldi. Bizim az kaldi elimizde bu seferde burdan soylicez sizinde aklinizda olsun🌸

Eklentiler

• SmartSelect_20210804-133640_getir.jpg
    SmartSelect_20210804-133640_getir.jpg
    94,1 KB · Görüntüleme: 17
Ben o gün diyecektim kimseye söylemesseniz iyi olur diye. Ben ne zaman birine birşey desem çocuk tam tersi etkilendi. Nasil bir şey bilmiyorum ama böyle bir gerçek var malesef
O kadar doğru ki.. anneme bile bugün çok güzel uyudu desem uyanıyor, huysuzlanıyor. nasıl bir şey ben de bilmiyorum 🤷🏼‍♀️

Ben sleepy bio natural 3 numara kullanıyorum ama lastik izi olmuyor. Bi de çok çiş yapmış olsa da değiştirirken poposu kupkuru oluyor. Premium care kullanıyordum bundan önce. Değiştirirken poposunda mutlaka bi nemlilik oluyordu bi de bezin desenleri poposunda izi çıkıyordu 😄 sleepy’nin içeriği de temiz.

Kızım ilk 6 ay saat başı emerdi ek gıdaya geçince emme arası uzamaya başladı sadece geceleri 2,5 saat emmeden uyurdu gündüz uykularında emerek uyurdu zaten 1 saat sonra emmek için açardı gözleri kurulu saat gibiydi 😊

Ek gidayi sabirsizlikla bekliyorum bende 😍 ne sicak etkiliyo cocugu ne bir sey resmen en buyuk tutkusu emmek 😁 biz maalesef cogu gece birlikte uyuyoruz besigine yatirinca uyaniyor hep ve benim artik gucum kalmiyor surekli uyandikca besigine yatiricak, saat 00 1 gibi uyuyor cogu zaman. Yanimda yatarken uyanip emmek istedigi zaman bana vuruyor ben uyanip aciyorum ayni emzik gibi yapti beni. Eylul gibi odasina yatiricam artik anne yani besigine de degil, su tatiller bitsin kafa karisikligi olmasin tekrardan

Aktif bebekle care arasında ne fark var mesela gözlemlediğin? Ben de care kullaniyorum, en son iki numarayı 180 tanesini 232 liraya aldım🥺
Evet numara arttıkça fiyatlar uçuyor.🥲 Aktif bebek biraz daha ince ama hiç sızdırma yapmadı bu zamana kadar. Lastik izi vs. de yapmadı. Bir de farklı olarak sarı çizgi yok

X