2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Onemli bir sey degildir bence ama sen yinede icin rahat etsin diye fotografi gonderebilirsin 😊 bizimki hep hardal icinde sari pitirciklar oluyor😁
Doktorumuzun tlfnu yok ki😔 dün ayrı bir kakaydi tamam yakilmayacak bir durummus dedi bugün ayrı bir kaka yarın beni ne sürpriz bekliyor acaba 🤣

Kızlar yine kaka sorunumuz var 😔 bugün de kakasinda siyah küçük noktalar bir tane de siyah iplik gibi birşey vardı bilgisi olan var mı bu kaka değişik durumları devam ederse hastaneye götürelcem galiba .
İstahida azaldı iki gündür anlamadım ne oluyor bu kakasina
Merhabalar, ben de bebegimin kakasinda siyah iplik gibi bisey fark etmistim, inceleyince minik kisa bir sac teli oldugunu anladim. Elini emmeye cok fazla agzina goturmeye basladiginda oldu. Muhtemelen kendi saci elinde kalmis onu da yutmus. Belki sizinki de oyledir.

Kızlar bebeklerinizi saatli mi uyutuyorsunuz yoksa uykusu gelince mi? Uykusu geldiğini nasıl anlıyorsunuz bir de?
Ben 1-1,5 saatin sonunda uyutmaya çalışıyorum genelde, uyuyordu da. Ama artık uyumuyor. Gözünü kapatıyor yatırınca açıyor sonra hiç bir şey olmamış gibi oynamaya devam ediyor. Günümün yarısı onu uyutmaya çalışmakla geçiyor. Aşırı sıkıldım artık. Koyuyorum kendi kendine uyuyor diyenlere acayip imreniyorum. Yoruldum, kendime vakit ayıramıyorum, dışarı çıkamıyorum. İyice psikolojim bozuldu.
Biz yazlıktayız burda tam bi düzen kuramadım ama gece uykusundan kalktıktan sonra ilk uykuya geçiş saatleri genelde daha kısa sürüyor. Benim oğlan uyandıktan 40-60 dk sonra tektat uyurdu hem de 1-2 saat biz de kahvaltı yapardık rahatça ama şimdi 20-30 dk uyuyor o uykuyu 😬 genel olarak da eğer 1-1,5 saat geçti huysuzlanmaya başladı ne yapsam artık keyif almaz modda ise sallıyorum uyusun diye. Akşam üstü 4-5 gibi güzel uyuyor ama bi iki kere uyanıyor hemen geri sallıyorum ondan sonra nihayet serin uykuya geçip 2 saat filan uyuyor. Diğer uykuları hep kısa malesef

Merhabalar, ben de bebegimin kakasinda siyah iplik gibi bisey fark etmistim, inceleyince minik kisa bir sac teli oldugunu anladim. Elini emmeye cok fazla agzina goturmeye basladiginda oldu. Muhtemelen kendi saci elinde kalmis onu da yutmus. Belki sizinki de oyledir.
Aaaa çok ilginç hiç aklıma gelmedi. Bir daha olursa çok daha detaylı incelicem 🤣 teşekkür ederim

Kızlar bebeğimin kilo alımı çok az olmuş bu ay. Tahmin etmiştim zaten. Doktor kesinlikle emzikten dolayı dedi emziği bıraktırmaya çalışıyorum. Sadece uykuya geçişlerde alıyordu onu azaltmaya çalışıyorum. 3 aydan sonra meme reddi olabilirmiş. Doktor böyle olursa diğer ay bebek emmiyor diye gelirsiniz dedi. Ama takviye vermedi gerek duymadı anlamadım.
ve 3 aydan sonra hiçbir şekilde sallamayın kucakta dizde vs. bağımsız uykuya geçemez dedi ama ben nasıl uyutacağımı şaştım çığlığı basıyor sakinleştirmem için kucakta biraz sallamam gerekiyor. Kendi kendine nasıl uyutcam bilmiyorum. Sallayarak uyutup sonradan farklı şekilde uyutabilen var mı?
Valla kızımda hepsini çok araştırdım ama ben yine sonunda sallamaya döndüm benim için en rahatı sallamak oldu 😅 oğlumda ise hiç macera aramadan direk başladım ayakta sallamaya. Şuan size bu mesajları oğlanı sallarken yazıyorum 🤭

Denemek için taktik istersen, varsa uyku rutinlerini yapıp emdikten sonra mayışmaya başladı ise beşiğine koyup eeee eee piş piş eeee eeee piş piş modunda poposuna hafif vurup pışpışlayarak uyutabilirsin alışırsa eğer sonraki aşamada poposuna değil de yatağına elinle vuruyorsun (temas desteğini kesiyorsun yani), bi başka taktik kolik müzikleri kalp atışı, fön sesi, aspiratör sesi vs... Bi başka taktik salla dur yöntemi vardı yine sallıyorsun ama biraz sallayıp biraz duruyorsun böyle uyduruyorsun sonra o durduğun aralıkları git gide arttırıp sallamayı azaltarak sallamayı bırakıyorsun. Bi başka yöntem sallayıp tam uykuya dalmak Üzereyken beşiğine alıp orda pışpışlamak...

300 gram almış 😞 açlığını bastırıyormuş. Uykuya geçişte emip uyumasını istiyoruz, az emip bırakıyor emzik daha kolayına gelip uykuya geçmek istiyor dedi. Ben de ilk iki ay da emzik kullandık ama sıkıntı olmadı dedim. Bu aylarda çevreyi farkettikleri için memede çok durmayabilirler ve beslenme araları azaldı dedi.sanırım kilo alma problemi olmayan bebeklerde emzik sıkıntı yaratmıyor.
Bu uyku sallanma olayı da canımı sıkmaya başladı 😢
Eğer doğduğundan beri aldığı toplam kilo iyiyse hiç canını sıkma. Sallanma olayına hele hiiiiiççç canını sıkma. Sallamanın hiç bir zararı yok, evet bazen zor olabiliyor ama ne güzel sallarken eller boş kalıyor telefonuna bak, dizi izle, kitap oku, kahve iç 😂 kızımı yaklaşık 15 ay sallayarak uyuttum 15.aydan sonra yanımda sallanmadan uyumaya başladı kendiliğinden 🥰

Günaydın Kızlar
Buraya bir bağlantı bırakıyorum
Uyku ve sallanmak üzerine
Pediatrik fizyoterapist ve nörofizyolog
İlk bebeğimden beri takip ettiğim bir uzman, görüş ve yaklaşımlarını benimsiyorum
Size de fikir olsun 🌸
Kesinlikle 👍🏻👍🏻👍🏻 ben başka uzmanlardan da buna benzer sözler duyduğum için kendime işkence etmekten vazgeçip kızımı sallayarak uyuttum 😁

Kızlar benim kızım ayak tabanları birbirine bakacak şekilde bacakları ayrık yatıyo sizlerinde öylemi
Evet canım aynen öyle uyuyor. Kollar açık bacaklar dediğin gibi. Sağlıklı bebekler uyurmuş öyle biri demişti 😁 oğlum da öyle uyurdu. Senin ilk kız büyük ya unutmuş olabilirsin bebekliğini. 🥰

Ben de geçen gün sallanan hatt uyuduktan sonra bile sallanmaya devam eden bebeklerin daha zeki olduğuna dair bir araştırma okudum :KK70:
Herkes farklı bi şey söylüyor. Bunları dinleyip okuyunca rahatlıyorum ama 5 çocuk büyüttüm hiç sallamadım, ben yatağına koyuyorum uyuyor diyenleri de gördükçe ben yanlış bi şeyler yapıyorum diyorum. 😕
Ya her çocuğun fıtratı farklı kıyas yapma. Bak 2 bebeğim oldu ikisi de çok farklı. Halbuki ikisi de benden çıktı 😅 sallayarak bile uyuyamayanlar var bi de yazık onlar napsın 😬 şuan biz uyku rutini, uyku saati gibi düzenler oluşturmaya çalışacağız bebekler düzeni sever, zamanla onlar da bu düzene alışacak 🥰

Kizlar anne yani besik kullanan var mi
Biraz gec kaldim ama eve gidince alayim dedim
Kendi besigi pek kullanisli olamadi sonrasinda ist a geldik.
Bana cazip gibi geldi bazaya yanasiyo falan. Kullananlardan yorum almak isterim☺
Canım bence artık gerek yok sen bilirsin. Belki de kullanacağın birkaç ay daha.
Ama çok kullanışlı. Bizde anne yanı park yatak var. Bayağı rahat ettim yani. Sıfır denk gelmiyor bizim yatağa ama kalkmadan pış pış yapmak falan rahat gözünün önünde

Merhaba arkadaslar
3.ay ataginda meme reddi yasayan var mi? Gunduzleri, hatta bazen geceleri agliyor kafasini ceviriyor kizim. Umarim gecicidir ve geri doner
Biberon emzik yoksa döner, varsa da şu ara bi süre verme canım. Ayakta hoplaya zıplaya veya yürüyerek emzirmeyi dene hatta plates topu üstünde zıplayarak emziren ler var. Kolik müzikleri ile emzirmek de işe yarayabilir. Uykulu iken dene. Ten tene temaz işe yarayabilir, ya da duşta emzirme.

Kızlar bizde meme reddine başlıyoruz sanırım. Önceden devamlı memedeydi 2 gündür kafasını çeviriyor. Zorlamıyprum sık sık teklif ediyorum sadece. Ne yapsam ki
Emzik biberon yoksa geçer canım. Benim oğlan da bi kaç gün emmek istemedi emziği o ara vermedim uykulu iken emzirdim, ayakta dolaşarak emzirdim vs sonra düzeldi çok şükür

Bebevo kullanıyorum ilk bebekten beri
Memnunum ben
Uyandığında işim varsa kameradan takip ederdim, ağlayana kadar işime devam ederdim.

Dönmeye emeklemeye başladığında yerde yatırıyordum mesela, etrafına da oyuncaklar koyuyordum, uyutup kapıyı çekip çıkıyordum. Uyanınca hiç ağlamadan oyuncaklarıyla oynuyordu, ben de ekrandan takip ederek iş yapıyordum

Şimdi ikisini bir uyumasalar bile takip etmek için kullanıyorum kamerayı.
Lizz Lizz bebevo ben de kullanıyorum canım 3 senedir. Çok memnunum.

Eğer doğduğundan beri aldığı toplam kilo iyiyse hiç canını sıkma. Sallanma olayına hele hiiiiiççç canını sıkma. Sallamanın hiç bir zararı yok, evet bazen zor olabiliyor ama ne güzel sallarken eller boş kalıyor telefonuna bak, dizi izle, kitap oku, kahve iç 😂 kızımı yaklaşık 15 ay sallayarak uyuttum 15.aydan sonra yanımda sallanmadan uyumaya başladı kendiliğinden 🥰
İlk iki ay 2250 gram aldı belki dediğin gibi o yüzden takviye vermedi. Bu zamana kadar iyi geldik falan dedi çünkü
Ay hadi inşallah biz de başarabiliriz 😍

Ya her çocuğun fıtratı farklı kıyas yapma. Bak 2 bebeğim oldu ikisi de çok farklı. Halbuki ikisi de benden çıktı 😅 sallayarak bile uyuyamayanlar var bi de yazık onlar napsın 😬 şuan biz uyku rutini, uyku saati gibi düzenler oluşturmaya çalışacağız bebekler düzeni sever, zamanla onlar da bu düzene alışacak 🥰
Ben yastığa koyup sallarsam ağlıyor. Yaylı yatakta oturup kucağımda zıplatarak uyutabiliyorum ancak.

X