2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Sleepy kullanmıyorum ama bu kampanyadan sonra kullansam mı dedim 😂
Son paketin yarısındayız, böyle kaka yapmaya devam ederse iki günde biter bu bez 😂
Ben de elimdeki bitsin almıcam diyordum premium care almıştım. Ama aşırı uygun ya 66 kuruşa geliyor tanesi 🤣 4 numara aldım 🥲

Kızlar merhaba 😞 gece bebeğim ateşlendi.38 i gördük.
Sabah acile gittik.Kan aldılar çok ağladı.Kanda sıkıntı çıkmadı.Diş çıkarıyor o yüzden olabilir dedi ama ben ikna olmadım var mı benim gibi olan

Selam kızlar ateşi düştü, kaka kan covid sonuçları normal. Neden böyle oldu peki benim oğlan? Ve kakasında kan var çıkıyor yani. Bu aralar tahin pekmeze abandım ona alerjisi olabilirmi? Üşüttü de mi böyle ishal ve ateş oldu yoksa diş de yapıyor mu ? Şuan alttan iki dişinin yeri belli sadece

Eklentiler

• FCC3EADE-542C-47A1-81F7-E5861CBEBB71.jpeg
    FCC3EADE-542C-47A1-81F7-E5861CBEBB71.jpeg
    77 KB · Görüntüleme: 52
Aslında çok doluyum son günlerde, anlayışsız insanlar var, kendi en rahat şartlarda bile söylenirken oturduğu yerden tek başına bir şeyleri başarmaya çalışanları eleştirenler var. Sinirim bozuluyor artık, kimseyle görüşmek bile istemiyorum.

Yanlış anlaşılmasın ben tek bakıyorum diye destek alanları eleştirmiyorum, destek alıyor diye de insanlar sussun demiyorum, zaten bu iç dökmem buradaki kimseyle de ilgili değil 🌸

Mesela anneme diyorum çok zorlanıyorum yoruluyorum diye, annem de ne yapacaksın kızım anne olmak kolay mı diyor. Tek başıma evi temizledim çocukları yıkadım yemek yaptım parka çıktık diyorum anneme, e ne yapacaksın mecbur olunca yapılıyor işte bir şekilde diyor. Tamam kimseden pohpohlama beklemiyorum ama insan biraz motive eder dimi, ne bileyim eline sağlık der, çok iyisin bak Harika bakıyorsun çocuklarına der, sen zaten beceriklisin yaparsın güveniyorum der vs yüreklendirir.

Bana mecbur yapacaksın diyor, sonra gelinini anlatıyor bak o da iki çocukla uğraşıyor çocukları yaramaz vs diye ama onlar ilk çocuk üç aylıkken bakıcı abla aldılar ve yıllardır geliyor bakıcı abla, ikinci çocuk doğduğu günden beri abim eşi bakıcı abla üçü birlikte bakıyorlar çocuklara. Beni onunla kıyaslıyor sinir oluyorum.
İmkanı olan herkes yardımcı alabilse keşke, ben bunu eleştirmiyorum, umarım asıl söylemek istediğim şeyi ifade edebilmişimdir.
Bana mecbur yapacaksın diyor, oğlu gelini bakıcı üçü birlikte iki çocuğu bakıyor diye onlara üzülüp bana anlatıyor, ister istemez benim de sinirim bozuluyor.

Geçen peygamberimizin bir sözünü paylaştım, tek kollu kadınlara (annelere) yardım ediniz şeklinde içeriğinde örnekler de olan bir yazıydı.
Erkek kuzenim ne fenasın işine geleni bulup paylaşıyorsun yazmış.
Karısı doğum yaptığından beri teyzem onlarda kalıyor. Kadın ikinci çocuğu olmasına rağmen ay ben üzerini değiştiremem korkarım, ay yıkayamam uyanamam bakamam vs diyerek her şeyi yaptırıyor, fena olan ben oluyorum.

Toplumumuzda takdir yok, anlayış yok, herkes süper eleştiri uzmanı. Tahammül edemiyorum artık böyle tiplere.

Yoruldum diyorum babama, cennet boşuna annelerin ayakları altında değil diyor.
Çok mu zor kızım haklısın gurbette tek zor olur allah gücünü kuvvetini artırsın demek.

Zaten evde akşama kadar mücadele içindeyiz, bir de böyle tiplerle uğraşmak iyice canımı sıkıyor.

Ben sadece içimi döktüm güzel anneler, burda kimseyi hedef göstermek değil amacım 🌸 umarım söylemek istediklerimi doğru ifade edebilmişimdir

Ah canim kiyamam gercekten cok zor biz bir taneyle bu kadar zorlaniyorken Allah size guc kuvvet versin🙏

Gurbette olman yaninda biri olmamasi eminim cok zordur ama inan ayni sehirde bile olsan kimsenin kimseye pek bir faydasi yok bende bekledigim destegi goremiyorum ama en azindan haftada bir gorusuyoruz ne yemek yapmissa saklama kaplarina doldurup veriyor bunada sukur🙏

Bugun benimde yorgunluktan tansiyonum dustu heralde gozumun etrafinda yildizlar ucusuyo, bugunlerde gecicek az daha sabredelim . Sende kendini hic kotu hissetme isler kalsin sagliklari yerinde olsunda oldugu kadar. 2 haftada bir yardimci gelse filan cok iyi olur aslinda biz oyle yapmaya basladik biraz daha huzurluyum, daginik evde duramiyorum iyice icim daraliyo benim

İşte belli bir süre ona Özel yapacaksın canım zaten ilk başta çoğunlukla buharda pişir ez yedir şeklinde basit şeyler oluyor. Sonra yavaş yavaş sizin yediklerinizi yiyecek, sen menüyü bebeğe göre ayarlayacaksın artık 😜
Telefon elimdeydi, bebekle ilgilenirken alıntı yapmışım, nasıl olduysa. Kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Bunu burda paylaşman bile çok güzel biliyor musun
Çoğu kişi böyle söyleyince çok acımasız tepkiler alıyor. Bu çocuğu dünyaya sen getirdin, neden onun olmadığı zamanların hayalini kuruyorsun şikayet ediyorsun yazan vardı burda bir konuda okumuştum.

Elbette evlatlarımız çok kıymetli, hepsi gözümüzün nuru ama bizler de insanız robot değiliz. Annenin ruh sağlığı iyi olacak ki evladına daha verimli olabilsin. Ee uyumayınca düzen olmayınca da ister istemez psikolojimiz etkileniyor sinirlerimiz bozuluyor.
Ben son zamanlarda sürekli dişlerimi sıktığımı fark ettim, çok zor geçiyor ne uyuduğu belli ne uyandığı, sürekli vızıltı halinde.
Çok haklısın yadırgayanlar oluyor. En çok da yakınlardan geliyor tepkililer. Bizim de aile grubumuz var teyzem sağolsun ne zaman bi şey söylesem biz küçük yaşta evlendik iki çocuk baktık, imkanlar sizinki gibi değildi diye söylenipduruyor. Hatta bi kere şimdi tatile gitmek vardı gibi bir şey söyleme gafletinde bulunmuştum da o da (tabi ona göre şaka olarak) ee o zaman çocuk yapmayacaktın, gezmek iyidi gibi şeyler söyledi ki kendisinin çocuklarla gezmediği ülke, şehir kalmadı.
Çocuğunun olması çok çok farklı bi duygu daha önce hiç hissetmediğim kadar da güzel ve bambaşka ama bu da bi gerçek onsuz olduğum zamanlardaki rahatlığımı ve özgürlüğümü arıyorum ve özlüyorum. Hele bir de hastalıklar, uykusuzluk, meme reddi vs girince araya daha çok yıpranıyoruz. Hepsi geçecek bi düzene girecek mutlaka ama şu anda bunu düşünüp ohh tamam çok rahatladım da denmiyor. Her duygunun yaşanmaya ihtiyacı var.

Ah canim kiyamam gercekten cok zor biz bir taneyle bu kadar zorlaniyorken Allah size guc kuvvet versin🙏

Gurbette olman yaninda biri olmamasi eminim cok zordur ama inan ayni sehirde bile olsan kimsenin kimseye pek bir faydasi yok bende bekledigim destegi goremiyorum ama en azindan haftada bir gorusuyoruz ne yemek yapmissa saklama kaplarina doldurup veriyor bunada sukur🙏

Bugun benimde yorgunluktan tansiyonum dustu heralde gozumun etrafinda yildizlar ucusuyo, bugunlerde gecicek az daha sabredelim . Sende kendini hic kotu hissetme isler kalsin sagliklari yerinde olsunda oldugu kadar. 2 haftada bir yardimci gelse filan cok iyi olur aslinda biz oyle yapmaya basladik biraz daha huzurluyum, daginik evde duramiyorum iyice icim daraliyo benim
Dağınık ev fobisi bende de var. Ev dağınıksa huzursuz oluyorum. Ama bunu bir şekilde aşmak lazım. Malum büyüyorlar 😄

Selam kızlar ateşi düştü, kaka kan covid sonuçları normal. Neden böyle oldu peki benim oğlan? Ve kakasında kan var çıkıyor yani. Bu aralar tahin pekmeze abandım ona alerjisi olabilirmi? Üşüttü de mi böyle ishal ve ateş oldu yoksa diş de yapıyor mu ? Şuan alttan iki dişinin yeri belli sadece
Geçmiş olsun canım. Bence bi alerji doktoruna detaylı tahlil yaptırabilirsin. Ateşin bununla bi ilgisi yoktur muhtemelen ama kakada kan genelde alerjik bi durumdan kaynaklı oluyor. Daha önce de bi kaç belirti söylemiştin.

Maalesef dediğin gibi ailede olunca uzak durmak daha zor oluyor.
İnan bazen kendimi o kadar yalnız hissediyorum ki oturup yalnızlığıma ağlıyorum.
Hani sıkılınca bunalınca elin telefona gider iç dökmek istersin ya kız kardeşimden başka kimseyle konuşmuyorum artık.
Sağolsun hep bana moral veriyor, biliyorum çok zorlanıyorsun haklısın ama sabret geçecek her şey yoluna girecek diyor.
Bunları ben de biliyorum, çok şükür kızımın birini büyüttüm diğerini de büyütürüm ama öyle güzel konuşuyor ki anlaşıldığımı hissetmek bile iyi hissettiriyor.

Anneme teyzeme falan anlatınca da en iyi takdir cümleleri “hımm iyi senden bu performansı beklemiyordum” oluyor. Artık gözlerinde neysek bilemiyorum.
Aynen kardeş candır ya kardeşten ötesi yok. Canım.ben tek çocukla çok zor bas ediyorum hiç kolay değil rabbim yardımcın olsun. Sağlıcakla büyüsünler bu günlerde geçecek inşallah ❤

Dağınık ev fobisi bende de var. Ev dağınıksa huzursuz oluyorum. Ama bunu bir şekilde aşmak lazım. Malum büyüyorlar 😄

Eveet ya icim daraliyo ama buyuyolar dedigin gibi kesinlikle katiliyorum. Emeklemeye baslayinca her gun yerleri silmek gerekicek diye dusunuyorum simdiden😁 Oyun halisi ve cit belki kurtarir bizi hem ev fazla dagilmaz hem guvenli sekilde dururlar umarim🙏

Aslında çok doluyum son günlerde, anlayışsız insanlar var, kendi en rahat şartlarda bile söylenirken oturduğu yerden tek başına bir şeyleri başarmaya çalışanları eleştirenler var. Sinirim bozuluyor artık, kimseyle görüşmek bile istemiyorum.

Yanlış anlaşılmasın ben tek bakıyorum diye destek alanları eleştirmiyorum, destek alıyor diye de insanlar sussun demiyorum, zaten bu iç dökmem buradaki kimseyle de ilgili değil 🌸

Mesela anneme diyorum çok zorlanıyorum yoruluyorum diye, annem de ne yapacaksın kızım anne olmak kolay mı diyor. Tek başıma evi temizledim çocukları yıkadım yemek yaptım parka çıktık diyorum anneme, e ne yapacaksın mecbur olunca yapılıyor işte bir şekilde diyor. Tamam kimseden pohpohlama beklemiyorum ama insan biraz motive eder dimi, ne bileyim eline sağlık der, çok iyisin bak Harika bakıyorsun çocuklarına der, sen zaten beceriklisin yaparsın güveniyorum der vs yüreklendirir.

Bana mecbur yapacaksın diyor, sonra gelinini anlatıyor bak o da iki çocukla uğraşıyor çocukları yaramaz vs diye ama onlar ilk çocuk üç aylıkken bakıcı abla aldılar ve yıllardır geliyor bakıcı abla, ikinci çocuk doğduğu günden beri abim eşi bakıcı abla üçü birlikte bakıyorlar çocuklara. Beni onunla kıyaslıyor sinir oluyorum.
İmkanı olan herkes yardımcı alabilse keşke, ben bunu eleştirmiyorum, umarım asıl söylemek istediğim şeyi ifade edebilmişimdir.
Bana mecbur yapacaksın diyor, oğlu gelini bakıcı üçü birlikte iki çocuğu bakıyor diye onlara üzülüp bana anlatıyor, ister istemez benim de sinirim bozuluyor.

Geçen peygamberimizin bir sözünü paylaştım, tek kollu kadınlara (annelere) yardım ediniz şeklinde içeriğinde örnekler de olan bir yazıydı.
Erkek kuzenim ne fenasın işine geleni bulup paylaşıyorsun yazmış.
Karısı doğum yaptığından beri teyzem onlarda kalıyor. Kadın ikinci çocuğu olmasına rağmen ay ben üzerini değiştiremem korkarım, ay yıkayamam uyanamam bakamam vs diyerek her şeyi yaptırıyor, fena olan ben oluyorum.

Toplumumuzda takdir yok, anlayış yok, herkes süper eleştiri uzmanı. Tahammül edemiyorum artık böyle tiplere.

Yoruldum diyorum babama, cennet boşuna annelerin ayakları altında değil diyor.
Çok mu zor kızım haklısın gurbette tek zor olur allah gücünü kuvvetini artırsın demek.

Zaten evde akşama kadar mücadele içindeyiz, bir de böyle tiplerle uğraşmak iyice canımı sıkıyor.

Ben sadece içimi döktüm güzel anneler, burda kimseyi hedef göstermek değil amacım 🌸 umarım söylemek istediklerimi doğru ifade edebilmişimdir
Merhaba bende nisan annesiyim okadar guzel yazmissin ki bir cok kisinin soylemek istedigi seyler bunlar aynisini hissediyoruz ben de ayni senin gibiyim gurbet ve 2 cocuk cok degil yakin bir zmanda kayinvalidemede anneme de gerekeni soyledim her telefonda idare et baska ne isin var gbi soylemler oluyordu sizin kucuk cocugun aglamasina tahamulunuz yokken ve hic birsey sizin zamaninizdaki gibi degilken ne guzel ahkam kesmek dedim.Siz bizden hic birsey gormemissiniz bizlerin zmaninda atak die bisi varmiydi bukadar zormuydu hersey bukadar kotumuydu dedim simdi size biraksam 2 saat bile idare edemeceginiz cocuk icin kalkip bana akil vermeye calismayin yalandan da olsa anliyoruz kizim cok yoruluyorsun demeniz yeterli destek olamiyorsaniz köstek de olmayin dedim.O gundur bugundur ikisininde soylemleri degisti mesela ariyolar mutfagi toparliyorum cocugu uyuttum diorm bosver sende dinlen cocuk uyurken is sonra da olur bisekilde azicik kendine vakit ayir diolar🤭Ama sizin yazinizi okurken bile ne kadar guzel bi anne oldugunuzu icten hissettim bosverin herseye yetisemeyiz bazen bulasiklara bakarak bile bi turk kahvesi icmek keyif verir insana😂herseye yetismek zorunda degilsin birak hayat sana ayak uydursun❤️❤️

Doktor normal dedi üstünde durmadı ben de artik görünce kafama takmiyorum. Yediklerini düşünüyorum hep aynı şeyler aslında. Amaaaan var ya 4 ayda çöktüm ya. Anne olmak hep endişe hep anksiyete.
Ahh ahh canim hic deme gitsim bnde oyleyim coktum resmen..korkuyla yasiyorum yarin benm bebegin asisi var mesela bn ben bugun uyumam😔😕

X