2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Ya şimdi benim oğlan 24 ağustotan bu yana döküntü egzama var, o zamanlar tahin yemiştim mesela ama pekmez yememiştim süt ürünleri yumurts devam. İki gündür tahin pekmeze abandım kan öyle geldi mesrla iki gündğr var kan olayı. Şimdi diyorum ki süt ürünleri mi yapıyor acabs yoksa tahşn pekmez mi. Gerçi 24 ağustosta sadece süt ve süt ürünleri tüketiyordum egzama alerjiye bağlıysa o zaman süt ürünleridir diyorum. Kafamda deli sorular. Tahin pekmeze de devam edeyim mi acaba ya?

Ya şimdi benim oğlan 24 ağustotan bu yana döküntü egzama var, o zamanlar tahin yemiştim mesela ama pekmez yememiştim süt ürünleri yumurts devam. İki gündür tahin pekmeze abandım kan öyle geldi mesrla iki gündğr var kan olayı. Şimdi diyorum ki süt ürünleri mi yapıyor acabs yoksa tahşn pekmez mi. Gerçi 24 ağustosta sadece süt ve süt ürünleri tüketiyordum egzama alerjiye bağlıysa o zaman süt ürünleridir diyorum. Kafamda deli sorular. Tahin pekmeze de devam edeyim mi acaba ya?
Et bence. Tek değişkenle devam et. Yine mukus vs olursa bundan değil deyip başka şeyi çıkartırsın. Aşırı şanssız değilsen çoklu alerji yoktur. 😅

Bende bu aralar sanki emerken çok yutkunmuyor gibi hissediyorum. Sıksık emzirmeye çalışıyorum. 1 haftada 100 gr aldı gibi kendi ölçümümle. Acaba doymuyor mu diye düşünmeye başladım. Çişi kakası var hergün. Anlayamadım ne yapsam🙁
Ama artık kilo alımları düşecektir zaten. Artık bu aydan sonra 400 600 gr alması normal

Ben süt ve yumurta diyeti yapıyorum ama degisen bir sey olmadi. Ve her paketli gıdada resmen süt ve süt ürünleri peynir altı suyu var.
Döküntü, kızarıklık, kusma vs hiçbir şey yok bizde kaka dışında. Muhtemelen alerji değil. Doktorumuz da bağırsak hassasiyeti olarak adlandırıyor. Laktoz intoleransı bile olabilir.

Zamanla dahada düzelecek merak etme.keyfli zamanlar başlıo ,o ilk taze bebe korkuları gitti.bizimkide sükür gazları azaldı gece uykusu daha güzel.bide ben sütlü pirinçli mama ekliyorum gece mamasına, tok oluyor ve uzun uyuyor.
Benimkinin gazı hala çok yoğun o yüzden mama dışında bişi vermeye cesaret edemem. Gece 3 kere gaz sancısından uyanıyor masaj, bacak hareketleri yaptırıp tekrar uyutmaya çalışıyorum.

Zamanla dahada düzelecek merak etme.keyfli zamanlar başlıo ,o ilk taze bebe korkuları gitti.bizimkide sükür gazları azaldı gece uykusu daha güzel.bide ben sütlü pirinçli mama ekliyorum gece mamasına, tok oluyor ve uzun uyuyor.
Sütlü pirinç dediğin kaşık maması mı? Ona hangi ayda geçiliyor?

Şöyle 3-4 yaşlarına geldiğini görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum ben 🥲 sonrası rahat sanırım 😆 gerçi eşim sürekli laf arasına ikinciyi de yaparız diye sokuşturuyor ama oralı olmuyorum :KK70:

Ya yumurta da alerjikse diye kessem mi diyorum? Balık sezonu da açıldı artık yerim ben de. Ama evde yapmaktan nefret ediyorum balığı. Hep dışarıda yedik. Şimdi üşeniyorum evvde yapmaya.
Yumurtadan bende supeleniyorum ama tam emin degilm yumurta yedigim gunun aksamina bnm oglanin yuzunde falan kizarikliklar oluyr ama ondan mi bilmiyorum cunku cildi cok kuru

Kizlar halen adet olmayan var mi ben halen olmadim da normal mi?doktora sormustum 1 ay once falan emzirdiginden demisti

Bende olamadim 6. Ayda kontrole gel demisti bana doktor o zaman gidicem. Ama 1 yila kadar normalmis eger olamazsak sonrasinda mudahale ediyormus doktor. Ben olamadim ama bir damla kanama geliyor mesela devami yok🤔

Dun aksam yine gebelik testi yaptim olamayincada strese giriyor insan 😔

1 ml ver dedi başta. Gaz yapıyormu diye bak diye. İlk üç gün 1 ml ver sonra 3 sonra 6 dedi ama ben her gün 1ml vericem galiba. 6.ay itibari ile kuru incir demleyip suyunu içiricem her gün. Demir deposu güçlensin diye. Böyle çok fazla vitamini dışardan alıyor ya hep takviye hep takviye bilmiyorum ne kadar doğru? Kendim ilaç hiç sevmiyom diye cocuğu da öyle yetiştirmeye çalışıyprum😀😀😀😀 doktora sorucam ama tabi böyle yapabilirmiyim diye.
1 ml dedigin 1 damla mi cnm 6 ml cok yoksa.

Kızlar emzirirken bebeğimin kafası çok terliyor içeride klima çalışsa da aynı 😞 sizde de oluyor mu bu durum?

X