2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Merhaba o kişi bendim. Biz de hala aynı düzeni sürdürüyoruz ilk yarım saat hiç kıpırdamadan uyuyor yarım saatten sonra hareketlenmeye başlıyor eğer uyutabilirsem güzel uyuyor uyutamazsam gözleri açıyor. Hiçbir zaman oh uyudu rahatladım deyip oturamıyorum başında bekliyorum maalesef 3 aydır böyle
Peki canim nasıl geçecek yani sebebi ne olmalı bu yarım saatin anlamıyorum ben artık düşünmekten kafayı yedim biseyi mi var ki böyle diye kendimi alikoyamiyirum. Bende dediğin gibi başında bekliyorum bütün günüm uyutmaya çalışmakla geçiyor şimdi yarım saat oldu uyanacak diyorum uyanıyor. Doktora söyledim ilk 2 yıl uyku düzeni bekleme bebekden dedi. İnternetten bakıyorum ele gelir bişey de bulamadım.

Döküntü, kızarıklık, kusma vs hiçbir şey yok bizde kaka dışında. Muhtemelen alerji değil. Doktorumuz da bağırsak hassasiyeti olarak adlandırıyor. Laktoz intoleransı bile olabilir.
Bizim de aynı hiç kusma yaşamadık. Popo da hafif kızarıklık var ama onun dışında bir tek kaka işte

İlk 2 ay iyi kilo aldı şimdi almıyor gibi de o yüzden endişelendim
Endişe yapma bence kendi çizgisini yakaliyor da olabilir. Eğer alt sınır altında değilse endişe edecek bir durum yok. Her şey stres zaten bir de kiloyu stres yapma kendine

Aynı şey kızımdada var uykusu var belli ama nasıl ağlıyor uyutmaya çalışınca
Hiç sorma ya. Hele gündüzleri uyutuyirum yarim saat sonra kalkıyor sonra 1 saat olmadan tekrar uyku mızırdanmasina geçiyor. Mesela bugün salıncakta 1.5 saat uyuttum tepindikce az salladım uykusu alarak kalktı 2 saat mızırdanmadı 2 saat sonra başladı mızırdanma. Uykusunu alamayınca mızırdanmazlar daha çabuk başlıyor. Desteksiz de uyumuyor sallamaya raziyim da korkuyorum hep böyle mi gidecek

Adet olunca daha iyi mi zayıflarız acaba🤔 umut fakirin ekmeği😂
Ben zayıflamadım ama zayıflayalar vardır ben bu ara dikkat etmiyorum aslında dikkat etsem.kilo veririm de her gece dikkat edicem diye yatıyorum ama sabah o kararlılık gitmiş oluyor 😁

Ay tombik seninki dese ne. Benim kız 6 kilo çıktı 62 cm. Ama iyi kilosu. 7200 boğum olmuştue o kollar 🤩
Öyle çok bogumu yok gibi ya. Birazcik var 🤭🤭Bizimki erkek kuzu erkekler kızlara göre tartıda biraz daha yüksek olurmuş.

Güzel anneler merhaba. Burda geçen bı arkadaş daha yazmıştı tam yarım saat uyuyor diye hatta beğenmiştim gonderisini. Var mı bebeği yarım saat uyuyan. Ya 1 ayı geçkin hep yarım saat uyuyor neler neler denedim olmadı. En son yarım saat ses yapmadan hamak da sallıyorum uyuyor yarım saat sonra bı tepinmeye başlıyor sanarsin 10saat uyudu öyle enerjik eğer memeyi alır da 15dk emer geri dönerse dönüyor uykuya bazen almiyior bazen alıyor ama uykuya dalmıyor. Ya neden olabilir hanımlar neden hep yarım saat dk bile sasmiyor eğer o yarım saati atlatır 1 saat daha sallarsam uyanmadan 4 5 saat uyuyor gece ama bunu basabilmem için akşama kadar uğraşmam özellikle gece uykusuna 7de başlamam lazım. İnanın ne eşimle konuşuyoruz ne bı uere gidiyorum öyle kotuyumki. Eee hadi uyandın ağlama demi uykuyu da alamayınca bas bas ağlıyor sonra yine uyku yine yarım saat bana bı fikir verir misiniz lütfen.
Benim de öyle gündüzleri eşim çingene beşiği yaptı. Tepindikce sallıyorum mecbur yoksa uyanıyor. Bazen şans benden yanaysa tekrar dalıyor ama çoğunlukla o galip geliyor sonra yarim saat az güldüyse başlıyor peşine mızırdanmaya henüz bir çözüm bulamadım. Desteksiz uyutmaya da çözüm bulamadım. Bilmiyorum sonumuz ne olacak

Ya yumurta da alerjikse diye kessem mi diyorum? Balık sezonu da açıldı artık yerim ben de. Ama evde yapmaktan nefret ediyorum balığı. Hep dışarıda yedik. Şimdi üşeniyorum evvde yapmaya.
Bebegini gozlemlemeye calis, bizdede sut alerjisi var yumurta ve yer fistigida tukeymiyorum yedigim zaman isilik gibi kabariyor kizcemin yanaklari ve o gun huzursuz oluyor uyuyamiyor.

Peki canim nasıl geçecek yani sebebi ne olmalı bu yarım saatin anlamıyorum ben artık düşünmekten kafayı yedim biseyi mi var ki böyle diye kendimi alikoyamiyirum. Bende dediğin gibi başında bekliyorum bütün günüm uyutmaya çalışmakla geçiyor şimdi yarım saat oldu uyanacak diyorum uyanıyor. Doktora söyledim ilk 2 yıl uyku düzeni bekleme bebekden dedi. İnternetten bakıyorum ele gelir bişey de bulamadım.
Valla hiiç bilmiyorum önceden gazdandır diyordum ama hala devam ettiği için gazdan da değil alışkanlık oldu. Kendi kendilerine uyumayı öğrendiklerinde düzelecek sanırım 😞

Benim de öyle gündüzleri eşim çingene beşiği yaptı. Tepindikce sallıyorum mecbur yoksa uyanıyor. Bazen şans benden yanaysa tekrar dalıyor ama çoğunlukla o galip geliyor sonra yarim saat az güldüyse başlıyor peşine mızırdanmaya henüz bir çözüm bulamadım. Desteksiz uyutmaya da çözüm bulamadım. Bilmiyorum sonumuz ne olacak
Benimkide asla uyumuyor sallanmadan ben sallamaya razıyım yeterki uyusun diye 🤭😀

Evet canım. Kız erkek bebek farkı oluyor. Ama yine de 7200 çok iyi maşallah
Babası da ben de bebekken tosuncuk muşuz 😁 babası baya tombul doğmuş benim bebekligim tombuldu. Doğumda 3 falanmışım. 2900 doğdu 10.gün sarılıktan dolayı hala 2800 du. Sonradan toparladı çok şükür. Ama korkuma çocuğu saat başı emziriyordum şimdi de o alışkanlık yaptı sanırım gündüzleri hala saatte bir 1.5 saatte bir emiyor. Geceleri en fazla uyuduğu 2.5 saat genelde 2 saatte de bir hala gece emiyor. Çok şükür toparladı. Biraz genetik galiba. Ama çocukluğu sanırım çok zayıf geçecek genetikle alakalı ise. Lakabım kuru kemikti mahallede tüm çocukluğum boyunca. Babası da büyüdükçe zayıflamış 🤭🤭

Babası da ben de bebekken tosuncuk muşuz 😁 babası baya tombul doğmuş benim bebekligim tombuldu. Doğumda 3 falanmışım. 2900 doğdu 10.gün sarılıktan dolayı hala 2800 du. Sonradan toparladı çok şükür. Ama korkuma çocuğu saat başı emziriyordum şimdi de o alışkanlık yaptı sanırım gündüzleri hala saatte bir 1.5 saatte bir emiyor. Geceleri en fazla uyuduğu 2.5 saat genelde 2 saatte de bir hala gece emiyor. Çok şükür toparladı. Biraz genetik galiba. Ama çocukluğu sanırım çok zayıf geçecek genetikle alakalı ise. Lakabım kuru kemikti mahallede tüm çocukluğum boyunca. Babası da büyüdükçe zayıflamış 🤭🤭
Nedense genelde hep öyle olur. Bebeklikte fazla kilolu olanlar çocukluk döneminde zayıf oluyor

Ben de çok tombul bir bebekmişim ama genetikten değil, annem 2. Aydan sonra pirinç mamalarını, şekerli suları dayamış 🤣🤣 o zamanlar öyleymiş tabi kadın ne bilsin. Zaten işe başlayınca sütü de kesilmiş. Sadece anne sütü alsaydım zayıf bir bebek olurmuşum muhtemelen 😄

Nedense genelde hep öyle olur. Bebeklikte fazla kilolu olanlar çocukluk döneminde zayıf oluyor

Bende bebekten cok tombulmusum yerimden kalkamazmisim sadece anne sutu almisim ama 4. Aydan sonra biseyler vermeye baslamis bana😁 annem hep anlatir daha disin yoktu gulhane parkina gittik babanla doner ekmek aldik, sen ikimizin donerlerini yemistin sok olmustuk diye😁 ama ilkokulda o kadar zayiftim ki iki corap giydirirdi annem ceplerine tas mi koysak bu kizin ucucak derdi😁

Ben zayıflamadım ama zayıflayalar vardır ben bu ara dikkat etmiyorum aslında dikkat etsem.kilo veririm de her gece dikkat edicem diye yatıyorum ama sabah o kararlılık gitmiş oluyor 😁
Bende her gece pişmanlıkşa yatıyorum sabah hiçbişey olmamış gibi yemeye devam. Bence bizi gebelik şekeri mahvetti. Herkesin hamile iken yaptığını biz şimdi yapıyoruz😢

X