2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Evveliyatı varmış işte ben okumadım dediğim gibi. Sanki birden 5. Ay kontrolünde ilerde daha kötü olacak al bunu ver demiş anladım :KK70: işe yarar umarım.
Bir ara benimki de öyle uyandı gece sürekli. Sonra düzeldi. Diş çıkarttı bizimki de. Dişten miydi, atak mıydı bilmiyorum artık. Şimdi de ek gıdadan dolayı sıkıntı yaşıyor. Her adımları ayrı mücadele cidden.
Neyle nasil baslamam gerekiyor kafam karisik?neyle basladin cnm neler veriyorsun.?

Bizde basladik, aslinda tadimlara gercekten 5.5 aylik gibi baslamak lazimmis. 3 gun kuraliyla verdigin icin 6. Aya kadar sadece tadina bakabiliyor. Biz havuc, patates ve balkabagi seklinde ilerledik. Yarin pirasa alicam onu denicez sonra avakado sonra da meyveler ve irmigi isin icine katicam😍 sut alerjisi yoksa yogurtta verebilirsin tabii biz suan icin yogurdu vermiyoruz

Aslinda bizim doktorumuz 10. Gun kiymayi (kuzu kiyma) mutlaka ekle demir depolari bosaliyor demisti ama eklemeye cesaret edemedim. Bazi yerlerde kiyma 8. Ay gibi okudum cunku🤔 6. Ay kontrolune gittigimizde konusucam kan testi filanda alicaklar zaten bakalim kan degerleri ne durumda
Meyveleri cam rendeden mi gecireceksin?nasil yapacagiz kizim 7 yasinda ..cesaret edemiyorum unutmusum herseyi

Meyveleri cam rendeden mi gecireceksin?nasil yapacagiz kizim 7 yasinda ..cesaret edemiyorum unutmusum herseyi

Galiba oyle yapicam sadece minicik bir muz verdim onu da meyve emzigine koyup verdim😊 muz kabizlik yapar diye korktum suan icin sebzeye devam ediyoruz

Siyah kısmı kabız yapıyormus bende içini değil dış tarwfından kesip zeytinyağıyla birazda suyla verdim çok sevdi😀

Bizimkide cok sevdii elinden alinca meyve emzigini agliyodu😁 ilk bi hafta hic bisey yemek istemiyodu ogurup tukuruyodu ama simdi baya alisti, havada kapiyo😁

Og naturel aldım ben. Bitince diğer markalarıda deneyeceğim.

Bende o markadan aldim memnun musun🥰 benimkiler daha gelmedi yorumlarin cogu cok memnun bir de set halinde mi aldin yoksa ayri ayri mi? Bocekleniyor filan yaziyordu yorumlarda bende basmati pirincle irmik aldim ilk olarak daha gelmedi

Tadımları bitiren anneler, bebeklerinize kaç öğün veriyorsunuz ve ne veriyorsunuz yazabilir misiniz? İrmik pirinç neler katıyorsunuz? Bizim bebişte egzama çoğaldı birden. Sanırm alerjisi var. Haftaya istanbula alerji doktoruna götürücem.

Tadımları bitiren anneler, bebeklerinize kaç öğün veriyorsunuz ve ne veriyorsunuz yazabilir misiniz? İrmik pirinç neler katıyorsunuz? Bizim bebişte egzama çoğaldı birden. Sanırm alerjisi var. Haftaya istanbula alerji doktoruna götürücem.

Neler denemistiniz siz? muz olabilir mi alerjik diyolar onun icinde🤔 bizde de egzama gibi bi tane leke var hala gecmedi, sut urunlerini tamamen kesemesemde cok cok azaltmistim. Biodermanin kreminide kullaniyoruz ama artis da olmadi

Neler denemistiniz siz? muz olabilir mi alerjik diyolar onun icinde🤔 bizde de egzama gibi bi tane leke var hala gecmedi, sut urunlerini tamamen kesemesemde cok cok azaltmistim. Biodermanin kreminide kullaniyoruz ama artis da olmadi
Patates kabak havuç elma muz yoğurt denedik. Yoğurttan sonra sanki bi cozuttu. Bilemiyorum ki bence çoklu besin alerjisi olabilir yada besinle alakası da olmayabilir. Prof ömer cevit e gitmeyi düşünüyorum bakalım nasipse. Taşınma durumum var bi yandan iş çağıracak sanırım bi yandan alerji için ist e gitmem lazım yani ne yapsam bilemiyorum şuan karmakarışık herşey kafsm çok dolu. Geceleri asla uyumuyor yarımsaatte bir saattw bi kalkıyor. Birinci diş çıktı şimdi ikiyi çıkartmaya çalışıyor. Uyku eğitimi kötü diyende vaaar iyi diyende var. Yani neyi seçsem seçmesem kafam karman çorman 😀

Patates kabak havuç elma muz yoğurt denedik. Yoğurttan sonra sanki bi cozuttu. Bilemiyorum ki bence çoklu besin alerjisi olabilir yada besinle alakası da olmayabilir. Prof ömer cevit e gitmeyi düşünüyorum bakalım nasipse. Taşınma durumum var bi yandan iş çağıracak sanırım bi yandan alerji için ist e gitmem lazım yani ne yapsam bilemiyorum şuan karmakarışık herşey kafsm çok dolu. Geceleri asla uyumuyor yarımsaatte bir saattw bi kalkıyor. Birinci diş çıktı şimdi ikiyi çıkartmaya çalışıyor. Uyku eğitimi kötü diyende vaaar iyi diyende var. Yani neyi seçsem seçmesem kafam karman çorman 😀

Aa yogurttan da olabilir canim ben hic vermiyorum bir kere annem bizdeyken 5. Ay gibi bi cay kasigi yogurt verdik gazlandi kustu cok fena olmustu. Simdi bende yemiyorum ama sutlu tatli filan yiyorum ya o kadar kesemedim😁

Bizde daha dis de cikmadi ama uyku problemi bizde de var 😔 ben uyku egitimi dusunmuyorum cok yipratirim cocugu ama ilerleyen zamanlarda nasil olur bilmiyorum

Aa yogurttan da olabilir canim ben hic vermiyorum bir kere annem bizdeyken 5. Ay gibi bi cay kasigi yogurt verdik gazlandi kustu cok fena olmustu. Simdi bende yemiyorum ama sutlu tatli filan yiyorum ya o kadar kesemedim😁

Bizde daha dis de cikmadi ama uyku problemi bizde de var 😔 ben uyku egitimi dusunmuyorum cok yipratirim cocugu ama ilerleyen zamanlarda nasil olur bilmiyorum
Bende düşünmüyorum eğitimi ama ertesi gün düşünüyorum uyuyamayınca bilmiyoeum nolucak

Bende ayni oyleyim 😊 umarim dislerdendir tek umudum o gunduz maksimum 2 saat uyuyor hadi onu idare ediyorum da gece cok fena😔
Aynen gece çok kötü. Diş değil diyorlar. Emen bebek bunu yaparmış. Emmeyi bırakana kadar da böyle gidermiş. Destekle uyuduğu için böyle uyanıyormuş falan falan.

Aynen gece çok kötü. Diş değil diyorlar. Emen bebek bunu yaparmış. Emmeyi bırakana kadar da böyle gidermiş. Destekle uyuduğu için böyle uyanıyormuş falan falan.

Evet evet bende hem emzirip hem kucakta sallayarak uyutuyorum emzik almadi, destegi azaltmam lazim ama azaltamiyorum. Acliktan degil bizimkilerin uyanmasi mamada yeseler uyanirlar aliskanliktan😔

X