2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Yok evde yatıom vajinal progesteron verdi.
Dışarıdan gelen kanama yada akıntı yok şükür.
Doktor sebebini bilemiyoruz kese oluşurken meydana gelebilir dedi.
3aya gider dedi bakalım.
Bugün bende dayanamadım gittim doç doktorumun özelde ki öğrencisi olan opr doktora ultrason görüntüsü çok iyi olmasada. Sat a göre 8+5 ama 9+3 göründü kanama alanı vardı yok olmuş dedi. Sanırım sizde de vardı demi. Geçer inş

Banada simdi imkansiz geldi 800 tl, siz 4 yil once diyince 😁 neyse zaten kac kere yaptiricaz bu testi hayatimizda, bunu da yaptiririz eger ufakta olsa ikili de risk cikarsa
Evet canım benim ikilide risk yüksek çıkınca yaptırmıştım. Bu arada bu test hastanelerde daha pahalı benim doktor dışarıdan yaptır demişti. Buda riskli çıksa amniyosentez kesin tanı. Onun da riskleri var biliyorsun.

Benim bulantılar şiddetlenmeye başladı asla istifra edemiyorum ama keşke etsem diyorum, hiç bir şey yemek dahi istemiyorum yediğim hiç bir şeyden tat almıyorum ve çalıştığım için saatleri zor sayıyorum, eve gittiğim gibi hop kafayı vuruyorum inş çabuk geçer bu süreç gerçekten alt üst oldum var mı aranızda benim gibiler. Her türlüsünü denedim bana mısın demiyor :KK43:
Ben varım geçen haftalarda iştahım çok açıktı 2 kilo almıştım. Bu hafta bir şey yiyemiyorum aldığım kiloyu vermişim zorla bir şeyler yemeye çalışıyorum

Evet canım benim ikilide risk yüksek çıkınca yaptırmıştım. Bu arada bu test hastanelerde daha pahalı benim doktor dışarıdan yaptır demişti. Buda riskli çıksa amniyosentez kesin tanı. Onun da riskleri var biliyorsun.

Evet ya biliyorum insallah amniyosenteze gerek kalmadan sureci atlatiriz 😞

Canım diğer testleri zaten yaptırıcam ama ikili testi düşünmüyorum benim bir arkadaşıma bebeğin down sendromlu doğabilir demişlerdi kız bütün hamileliğini çok kötü geçirmişti ama maşallah oğlu çok sağlıklı doğdu ☺
Bu ikili testlerde çevremde 3 kişiye down sendromlu olabilir dediler. Hepsi sağlıklı oldu

Bu ikili testlerde çevremde 3 kişiye down sendromlu olabilir dediler. Hepsi sağlıklı oldu
Ben de çok duydum hamileliklerini bu yüzden yaşayamadı kadınlar doktorum bana yüzde yüz sonuç çıkmaz ama ben olsam yaptırırdım dedi ve sonuç down sendromu olabilir diye çıksa aldırırdım dedi yüzde yüz sonuç vermeyen bir test için çok büyük risk almaz mıydınız o zaman dedim cevap vermedi karar senin dedi

Benim yastan dolayi zaten ikili tarama orani yuksek cikacak biliyorum zaten kotu obstetrik oykum de var. 10-24 hafta arasi yapiyorlarmis ama 21. Haftadan sonrasini onermiyoruz hani olumsuz bir sonuc olursa amniyosenteze de pay kalsin diye dedi.
Ben kafamda kurdum ama bakalim doktorlar ne diyecekler.
Yaşınız kaç ki?
Rabbim korktuklarımızdan emin eylesin🤲

ben küçük bi ilçede yaşıyorum, iki tane özel hastane var hepi topu, 5 tane de kadın doğumcu :KK51:
55 tl muayene ücreti ödüyorum.
normal doğum 1500 TL, sezeryan 2000 TL imiş :KK57:
belki de doğum için istanbul tercih edebilirim.
Ben de ilçede yaşıyorum tek özel hastane var 2 kadın doğumcu var muayene ücreti 80 lira. Doğum fiyatları da sizin hastane ile aynı. Ben de şaşırıyorum buradaki uçuk fiyatları görünce

Ben de çok duydum hamileliklerini bu yüzden yaşayamadı kadınlar doktorum bana yüzde yüz sonuç çıkmaz ama ben olsam yaptırırdım dedi ve sonuç down sendromu olabilir diye çıksa aldırırdım dedi yüzde yüz sonuç vermeyen bir test için çok büyük risk almaz mıydınız o zaman dedim cevap vermedi karar senin dedi
Evet hep psikolojileri alt üst olmuştu. Bilemiyorum doktorun bakış açısı da garip geldi bana 🤷🏼‍♀️

Seninle aynı gün kontrollerinin Rabbim sorunsuz geçirmek nasip etsin bütün anne adaylarıyla birlikte
Kızlar sizlerden ikili tarama testi istedilermi yada daha önceki hamilelikte yaptıran varmı bilgi verirseniz çok sevinirim 🤗
Canım ben yaptırmayı düşünüyorum doktorum da istedi

Hanımlar merhaba. Ya kalp atımı 122 dedi dr bugün normal mi sat göre 8+5 im ama ultrason 9+3 göründü.

Canım ben yaptırmayı düşünüyorum doktorum da istedi
Ben iki hamileliğimde hiç duymamıştım bile böyle testlerin olduğunu bundan istenince haliyle yaşımızda olunca yaşla mı alakalı yoksa sizlerden de istendimi nedir bu test merak ettim birazda korkmuştum acaba bir sorunmu gördü ultrasonda diye düşündüm

Ne olursa olsun senin bi parçan risk her zaman var ben de yaptiririm ikiliyi sadece hatta yaptırmamakta mantıklı sadece ona göre davranilir ilk doğduğunda tedbirler alınabilir İnşallah ne olursa olsun Sonlandirmayi düşünmem

Ne olursa olsun senin bi parçan risk her zaman var ben de yaptiririm ikiliyi sadece hatta yaptırmamakta mantıklı sadece ona göre davranilir ilk doğduğunda tedbirler alınabilir İnşallah ne olursa olsun Sonlandirmayi düşünmem
Hepimizin sağlıklı bebişleri olur inşallahhhhh 😍

Benim bulantılar şiddetlenmeye başladı asla istifra edemiyorum ama keşke etsem diyorum, hiç bir şey yemek dahi istemiyorum yediğim hiç bir şeyden tat almıyorum ve çalıştığım için saatleri zor sayıyorum, eve gittiğim gibi hop kafayı vuruyorum inş çabuk geçer bu süreç gerçekten alt üst oldum var mı aranızda benim gibiler. Her türlüsünü denedim bana mısın demiyor :KK43:
Canımm. Ben de senin gibiydim Bugün kusmalarım çok arttı şükür 2-3 gündür iyiydim ama Bugün başımı kaldıramıyorum kalktığım anda direk kusmaya gidiyorum :KK42::KK42::KK42::KK42:

X