2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kızlar selam yine ben. Hiç alttan muayene oldunuz mu doktor bugün ilk muayeneyi alttan yapalım dedi bir de idrar enfeksiyonun var hem onun için hem dış gebelik mi sağlıklı mi diye görmek için dedi. Ben bir gerildim. Siz alttan oldunuz mu hiç?
Oldum ben, 3 sefer hem de, hiçbir şey olmadı canım, ama tabii yine sen bilirsin

2 li test 11-14 . Haftalar arası kan alınarak bakılıyor bikaç değere bakıp değerlerin aralığına göre bir istatistikte değerlendiriyorlar genetik hastalık olup olamama ihtimalini veriyor
Detaylı ultrason 21-24. Haftalar yanlış hatırlamıyorsam onda da bebeği detaylı bir şekilde inceliyor damarları iç organları kalbi kollatı bacakları herşeye bakıyor detaylı ultrasonu her kadın doğumcu yapamıyor biraz daha tecrübe ve bilgi gerektiren bir alan

Aynen benimde sürekli bulanıyor ve kesinlikle kusamıyorum bi kussam rahatlıcam gibi geliyor

Benimki 190 tl
Burada 100 TL civarı genel 10 gün yani 200 e denk geliyor

Kızlar ben 10.haftadayım şimdi, 9+2 yim ama hiç tsh,t3, t4 baktırmadım, hep de unutuyom doktora söylemeyi yaaa 🤦🏼‍♀️
Ben aslında haziran anneleri bölümündeyim ama bilgi için buraya da bakıyorum. Ilk tahlili yaptırdığımda hepsini istedim tam kan sayımı yapmak istiyorum dedim.hepsine baktılar sadece dvit ve b12ye bakmadılar. Ona da hastanede bakacaklar dedi . Ben asm.de yaptırdım ilki

Oyle mi ben hiç olmadım ve utanıyorum da açıkçası. Bir de erkek doktor. Perşembe gel dedi kara kara düşünüyorum
Korkmayın, en iyi muayene yöntemlerinden biridir. Ben gebelikten önce rutin muayenelerde de vajinal ultrasonla bakılıyordum. Tabii çekiniyoruz utanıyoruz ama doktorlar artık bu işin içinde ola ola onlara çıplak bir kadın görüyor gibi gelmiyor bunu düşünmüyorlar.

Korkmayın, en iyi muayene yöntemlerinden biridir. Ben gebelikten önce rutin muayenelerde de vajinal ultrasonla bakılıyordum. Tabii çekiniyoruz utanıyoruz ama doktorlar artık bu işin içinde ola ola onlara çıplak bir kadın görüyor gibi gelmiyor bunu düşünmüyorlar.
Inşallah bir an önce perşembe gelsin ve geçsin istiyorum. Belki olduktan sonra böyle düşünmem ama şuan bir tedirginlik var ister istemez

Oyle mi ben hiç olmadım ve utanıyorum da açıkçası. Bir de erkek doktor. Perşembe gel dedi kara kara düşünüyorum
Hiç çekinmene gerek yok bence canım çok uzun sürmüyor bende hamile kalmadan önce gitmiştim bakmıştı doktor benimde doktorum erkekti

Inşallah bir an önce perşembe gelsin ve geçsin istiyorum. Belki olduktan sonra böyle düşünmem ama şuan bir tedirginlik var ister istemez
Ben de önceki gebeliğimde sayısını hatırlamadığım kadar baktırdım vajinal ultrasonla ama üzerinize Bir örtü örtüyorlar sadece bacağın alt kısımları gözüküyor ve doktor bakmadan yapıyor bu işlemi yani iki ayrı doktorda bu şekilde yapmıştı. Biri kadın doktordu ama o da örtü altından yaptı sonuçta kadını erkeği yok, bizi germenin bi manası da yok 🙈

Kızlar selam yine ben. Hiç alttan muayene oldunuz mu doktor bugün ilk muayeneyi alttan yapalım dedi bir de idrar enfeksiyonun var hem onun için hem dış gebelik mi sağlıklı mi diye görmek için dedi. Ben bir gerildim. Siz alttan oldunuz mu hiç?
Evet cok oldum. Vaginal usg da cok daha ayrintili gorulebilir embriyo da kanama alani da rahim agzi uzunlugu da. Sakincalidir ifadesi sehir efsanesi.

Ben de önceki gebeliğimde sayısını hatırlamadığım kadar baktırdım vajinal ultrasonla ama üzerinize Bir örtü örtüyorlar sadece bacağın alt kısımları gözüküyor ve doktor bakmadan yapıyor bu işlemi yani iki ayrı doktorda bu şekilde yapmıştı. Biri kadın doktordu ama o da örtü altından yaptı sonuçta kadını erkeği yok, bizi germenin bi manası da yok 🙈
Evet cok oldum. Vaginal usg da cok daha ayrintili gorulebilir embriyo da kanama alani da rahim agzi uzunlugu da. Sakincalidir ifadesi sehir efsanesi.
Ben ilk gebeliğimde hep öyle baktirmiştim abdominal daha rahat
Tamamdır kızlar çok teşekkürler. Bende rahatca olur çıkarım inşallah.

Rahat olun bende gebelikten once ve 5. Haftamda olmustum. Ayri bir yerde uzerinizi yikartip ortuyu uzerime ortmemi istemisti. Denize girer gibi havluyu uzerime dolayip uzanmistim. Sonra usg aleti ile bakarken benden ellerimi yumruk yapip popomun altina koymami istemisti daha rahat bakmak icin, hic acisi filan da yok. Gayet rahat olun 😊

Kızlar bende solgar in folik asiti vardı bitti. Doktorda herhangi bir marka önermedi. Eczanede ismi en tanıdık folidace geldi diye onu aldım. Burada birine doktor vermişti sanırım. Içinde b12 takviyesi de var.
Ben kullanıyordum canım. Bitti benimki de, iyot içerikli bir tane arıyorum şimdi.

X