2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Alicam da bebek mobilyasinin gelmesini bekliyorum cuma arayin eksik parcalar tamamlanirsa getiririz dedi. Bir de firini temizler mi acaba gelen yardimci kisi 🤔 daha once annem yapiyordu detayli temizligini ben her yemekten kekten sonra siliyordum. Dun baya telleri filan cikarip temizledim ama hala icime sinmedi
Ben amwayin fırın temizleyicisini kullanıyorum. Sözde kimyasal olmasın diye almıştım ama fazlasıyla kimyasal olmakla birlikte insnılmaz temizliyor. Sadece fırçasıyla sürüyorum bir kaç dakika bekletip siliyorum. Kimyasaldan o kadar korkutorum ki eldivenle kullanıyorum hep.Sonra o sildiğim bezleri bile atıyorum korkumdan😂 ardından bir de sirke ile siliyorum pırıl pırıl oluyor.

Ben amwayin fırın temizleyicisini kullanıyorum. Sözde kimyasal olmasın diye almıştım ama fazlasıyla kimyasal olmakla birlikte insnılmaz temizliyor. Sadece fırçasıyla sürüyorum bir kaç dakika bekletip siliyorum. Kimyasaldan o kadar korkutorum ki eldivenle kullanıyorum hep.Sonra o sildiğim bezleri bile atıyorum korkumdan😂 ardından bir de sirke ile siliyorum pırıl pırıl oluyor.

Bende locklarini kullaniyordum cam icin onu deniyim o zaman 😍 firin temizleme fircasi da mi varmis bir de ne guzel 🥰 ben elime gecmesinden filan korkmuyorum da hani pisen yiyeceklere filan karisma ihtimali beni tedirgin ediyor. Isim bitince firinin kapagini acip cami da aciyorum havalansin ici diye

Mutfakla oturma odası bir benim oranın perdesini yıkatıyorum ya her geldiğinde. Yağ kokuyor gibi oluyor 😅 bilmiyorum pek dolap içi temizliğe karışmak istemiyorlar sanırım 😄

Bizim de eski evde oyleydi ya surekli cami aciyordum yemek kokusu ciksin diye haklisin cok iyi biliyorum o durumu

Evet kızlar şeker yüklemeside tamam, inşallah sonuçlarım temiz gelir, hepimizin inşallah temiz gelsin, yaptıracak olan arkadaşlarımızında, korkulacak bir şey yok, aç karına o gazoz gibi olan glikozu içmekte midemi bulandırmadı, üç defa aralıklı kan verdim.idrar tahliline, troitlere ve karaciğer enzimlerinede bakılacak. Hepsini bir defada hallettim bakalım😁
Ben de aynı işlemleri haftaya cuma yaptırcam cnm, sonuçların iyi gelir inşallah.

Yemek yerken içecek içmek sonrasında çok rahatsız ediyor beni. hele bi de limonata gibi ekşi bi içecek🤭 Bence senin reflü olmasa bile bunlar sebep oluyor olabilir 🤔

Aynen olabilir, hep eksi seyler istiyor canim 😁Gazsiz diye de limonata ya da visne suyu iciyordum bazen portakal😁

iyiki doğmuşsun canım bu seneki doğum gününde bebişinle birlikte girdiniz ne güzel daha nice yıllarınızı sağlıkla aileizle birlikte geçirmeniz dileğiyle :anneadayı: :KK200:
Amin canım çok teşekkür ederim hepimiz evlatlarımızla ailemizle mutlu sağlıklı yıllar yaşayalım 🥰

Bende locklarini kullaniyordum cam icin onu deniyim o zaman 😍 firin temizleme fircasi da mi varmis bir de ne guzel 🥰 ben elime gecmesinden filan korkmuyorum da hani pisen yiyeceklere filan karisma ihtimali beni tedirgin ediyor. Isim bitince firinin kapagini acip cami da aciyorum havalansin ici diye
Kendinin mini bi fırçası var deterjanın. Ovmuyorsun zaten. Sadece yaymak için kullanıyorsun. Dediğin gibi beni tedirgin eden en önemli nokta da o acaba yiyeceklere geçer mi. Ama ardından iyice sirkeyle siliyorum ve açık bırakıyorum kapağını.

İki gündür diş etim çok kanıyor. Sizce ne yapmalıyım benzer durum yaşayan var mı?
Var cnm diş etlerim ve burnum kanıyor.
Doktor ikiside normal dedi.
Burun için yapcak bişe yok.
Dişlerimide daha hafif şekilde fırçalamaya özen gösteriyorum mecbur.

Kızlar benim bebek ritmik bir hareket yapıyor hıçkırık mı yoksa aynı noktaya mı vuruyor ben pek anlamıyorum.

İki gündür diş etim çok kanıyor. Sizce ne yapmalıyım benzer durum yaşayan var mı?
ben geçtiğimiz iki hafta yaşadım, ama geçti şimdi. zorlamıyorum fırçalarken gargara şişme falan varsa dişetinde rahatlatıyor, başka da birşey yapmadım bu dönemde doğal ve beklenen bir durum olduğunu okumuştum. geçmiş olsun canım

Kendinin mini bi fırçası var deterjanın. Ovmuyorsun zaten. Sadece yaymak için kullanıyorsun. Dediğin gibi beni tedirgin eden en önemli nokta da o acaba yiyeceklere geçer mi. Ama ardından iyice sirkeyle siliyorum ve açık bırakıyorum kapağını.

sanırım içine bi kapla su koyup çalıştırın diyorlar bi kaç kere, sonra o çıkan buharı da solumadan camı açıp havalandırıyorsun.
çok hakim değilim ama aklımda böyle bi yöntem var :)

Kuzum çok şükür kanama alanı kalmamış bebeğin eşi asagda hala ama rahim ağzını kapatmıyo doktor zamanla çıkar inşallah dedi 🤗❤️ çok teşekkür ederim canım benim
Benımkı de asagıdaymıs kapamıyormuş ama rahım ağzını 28. Haftadan sonra kesın konuşuruz dedi asagı ınerse mecburı sezeryan dedi

X