2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kaç kere ölçüm yapıyorsun günde. Ben şimdi akşam açlık ölçücem. Korkuyorum ☺️
Canım açlığı sadece sabah kalkınca ölçmen yeterli.kalan zamanlarda mesela öğle yemeğinden 1 saat ve 2 saat sonra ölç ,diğer gün akşam yemeğinden 1 ve 2 saat sonra ölç.
Bunları doktoruna haftalık raporla.
Diğer türlü sürekli ölçmek pskolojiyi bozar sadece.ben her sabah açlık ölçüyorum , öğle yemeğinden 1 saat sonra ölçüyorum,akşam yemeğinden 2 saat sonra ölçüyorum.
Günde 3 kere yani.

Canım 8 yada 10 saatlik aclikta 93 altı olmalı. Ama gün içinde yediğimiz için 8 saat ac kalmiyoruz. Akşam ve öğle acliklarinda 105 ve altı olmalı deniyor. Çubukla ölçmede de yüzde 10 lük bir hata payı olabilir. Çok yüksek değil yani
110çıkan sabah kalkar kalkmaz ölçtüğüm açlık şekerim.öğle ve akşam ölçtüğüm tokluk kan şekerim 160civarı ortalama.

Şeker yüklemesi yerine açlık tokluk şekeri baktıran var mı? Prosedür nasıl işliyor?

doktorum bana şeker yüklemesi yapmicaz, açlık tokluk bakıcaz, aç gel dedi.
Evet artık şeker yüklemesi yapmıyor doktorların çoğu.sabah erkenden kan veriyosun sonra kahvaltıdan 1 saat sonra yine veriyorsun kan.doktor kanında dolaşan şeker miktarına damardan verdiğin kan ile bakıyor.bir tanede değişik bir değer var şeker ile ilgili ,ona bakıp değerlendiriyor.

Aynı bizim kızlar desene ama bizimkilere gel kardeşe cici yapın diyorum birbirlerine cici yapiyorlar ciddiye almıyorlar bebeği henüz :KK70: bazen ödüm kopuyor birden zipliyorlar karnıma fark edemiyorum
İkizler çok tatlı oluyor 😇 bebek gelince de bir süre oyuncak bebek muamelesi yapabilirler 🤭

Benimki de yaa 😬 benim cimcime resmen oyun etti hooop diye kucağıma atlamayı, tabi o ara eşimin de kalbi hop hop ediyor 😅
Bizde de aynı :)
Eşim annenin karnına bastırma dedikçe bizimki hamur yoğurur gibi oynuyor göbeğimle 😂
Yerim onların minicik ellerini kraker parmaklarını 😍😇

Canım gittiler epey oldu. 30 sayfadan fazla mesaj birikmiş okuyum dedim ama uykum geldi okuyamiycam inşallah önemli birşey kacirmamisimdir. :) Oğlum bugünlerde çok ilgi istiyor o kadar tatlilasti ki yeni kelimeler yeni mimikler taklitler falan tüm zamanımi biseyler öğretmeye çalışarak geçiriyorum 3-4 gündür de hiç bakamadım buralara galiba :) sen nasılsın her şey yolunda mı :)
İyi olmanıza sevindim canım
Bizde de durumlar çok farklı sayılmaz 😊
Akşama kadar kızımla ilgileniyorum, oyunu, yemeği, uykusu derken zaman geçip gidiyor.
Bu günlerde bizde de hep yeni kelimeler yeni beceriler gülmekten öldürüyor bizi çok bilmiş 😂
Ben de işte böyle geç saatlerde foruma takılıyorum başka da pek zaman bulamıyorum

Yerim ben onu napsin annesi hasretle kardesini bekliyor.ben de 3 yildir ugrasiyorum Benim kiz cok kardes istiyordu ilk basta soyledim hamile kaldigimi sonrasinda cok uzuldu her seferinde,her ezan saatinde dua ederdi simdi tekmelerini duyunca gorunce o kdr mutlu oluyor ki anlatamam rabbime sukurler olsun kucagimiza almak da nasip olsun saglikla insallah🤲
Amin canım inşallah 🌷

Bnm korkumda o ztn :) çocuğun kolundan bacağından tutar süründürür bu cadılar :KK4:

Ben arası böyle yakın kimle konuşsam tüm bebeklerin kaderi aynı 😂
Arkadaşın kızı bebeğin kafasında araba sürüyordu 😂😂
Sanırım bebeği pusete koyup mutfak tezgahında gözümün önünde tutmam gerekecek bir süre 😂 kızımın yetişemediği tek yer orası şimdilik

Benim tokluk şekerim 114 çıktı ama malesef bende diyet yapmak zorundayım. Bebek iki hafta önden gidiyor, kızımda 4 kilo doğduğu için dikkat etmem gerekicek.

Ben arası böyle yakın kimle konuşsam tüm bebeklerin kaderi aynı 😂
Arkadaşın kızı bebeğin kafasında araba sürüyordu 😂😂
Sanırım bebeği pusete koyup mutfak tezgahında gözümün önünde tutmam gerekecek bir süre 😂 kızımın yetişemediği tek yer orası şimdilik
Orayada yetişir bu min-nak cadılar şimdiden başladılar bizimkiler kutular koyup üst taraflara tırmanmaya sebinkide o zamana kadar başlar sandalyelere çıkmaya ben kanguruyla gezmeyi planlıyorum :-)

110çıkan sabah kalkar kalkmaz ölçtüğüm açlık şekerim.öğle ve akşam ölçtüğüm tokluk kan şekerim 160civarı ortalama.
Tokluk kan şekerini biraz daha düşürmek için karbonhidrati biraz daha aza indir canım.

Benim tokluk şekerim 114 çıktı ama malesef bende diyet yapmak zorundayım. Bebek iki hafta önden gidiyor, kızımda 4 kilo doğduğu için dikkat etmem gerekicek.
Seker cok iyi cikmis aslinda. Genelde bebek onde gittiğinde şeker yüksekliğinden diyorlar. Dikkat et canım sende. Yarabbim nasıl bir süreç ya. Önde gitmesi sorun geride gitmesi sorun şeker sorun tansiyon sorun kan degerleri sorun. Ultrasonda doktor olumsuz bir sey dediginde psikoloji sorun. Bir sağlıcakla alsak kucağımiza allahın izniyle 🤲

Benim bu akşam tokluk 1.saat 117 cıktı. Insulin kullanıyorum ben her öğün öncesi 6 ünite. Ispanak yoğurt karnabahar yedim. Dün akşam köfte salata yaptım. 150 çıkmıştı. Bir gün dengeleyebiliyorsam bir gün kaçıyor niyeyse. Yarın soylicem doktora da. Bazen aynı yemeklerle yediğim öğünlerde bile bir gün 120 falansa diğer gün 140 150 oluyor. Kafayı yedirecek bu şeker bana. Düşün ben birde gebeliğin başından beri cekiyorum bu durumu.

Şeker yüklemesi yerine açlık tokluk şekeri baktıran var mı? Prosedür nasıl işliyor?

doktorum bana şeker yüklemesi yapmicaz, açlık tokluk bakıcaz, aç gel dedi.
Bende de sadece açlık tokluk bakıldı, yükleme yapılmadı.
Sabah aç ilk kanı verdim, kahvaltı yaptım, bir saat sonra tokluk için kan verdim.
Bir sıkıntı görülmedi.

Kahvaltıda dikkat etmem gereken bir şey var mı diye sormuştum. Meyve suyu içmesen iyi olur demişti hemşire.

Ben başka bir ilçeye gittiğim için yanımda peynir, zeytin, bir dilim tahıllı ekmek, küçük bir dilim de helva götürdüm. Çay da içmedim.

Orayada yetişir bu min-nak cadılar şimdiden başladılar bizimkiler kutular koyup üst taraflara tırmanmaya sebinkide o zamana kadar başlar sandalyelere çıkmaya ben kanguruyla gezmeyi planlıyorum :-)
Kanguru mantıklıymış 😇
Ben de sling kullanıcam ilk aylar
Benim kızım da sandalyeyi tezgaha çekiyor ama şimdilik sadece çekmeceleri açıp döküyor, tezgaha çıkma olayını henüz keşfetmedi 😂

X