2021 Nisan Anneleri

Kusan bebekler var, yaziyorsunuz, hic Zaditen denediniz mi? Kilosu kadar damla iciriyorsunuz gunluk olarak. Ilk bebegimde kullanmistim hem kusmasi azalmisti hem de cok uyku yapiyordu, geceleri rahat uyuyordu. Doktorunuza danisarak kullanabilirsiniz bence.

Selam kızlar. Bebişinizi yüz üstü uyutuyor musunuz? Benim ki sırtüstü ya da yan yatınca ya sıçrayarak ya da gerinerek uyandırıyor kendini ben de yüz üstü uyutmaya başladım gayet rahat ve uzun uyumaya başladı ama boğulma tehlikesi var falan diye yatırmayın diyenler var.
Ben yüzüstü yatırıyorum gündüZleri öğleden sonra 14-18 arası uykularda karnının altına rampalı yastık koyup öyle uyutuyorum. Ama başından bir an olsun ayrılmıyorum. Sıcramadan bölünmeden çok daha uzun süreli uyumuş oluyor. Bebek dinleniyor da ben pek dinlenemiyorum.

Merhaba biz de göz damlası kullanıyoruz, iki yaşından küçüklere kullanılmaz diyor ama doktor ona takılmayın dedi. Bence kullanın sıkıntı olmaz Allah'ın izniyle
Inşallah. Eşim de öyle dedi sakıncası olsa doktor yazmaz. Eczaci da uyarırdı dedi. Insalalh çabucak iyileşir yav

Ben yüzüstü yatırıyorum gündüZleri öğleden sonra 14-18 arası uykularda karnının altına rampalı yastık koyup öyle uyutuyorum. Ama başından bir an olsun ayrılmıyorum. Sıcramadan bölünmeden çok daha uzun süreli uyumuş oluyor. Bebek dinleniyor da ben pek dinlenemiyorum.
Yaaa ben gece 12 de uyutuyorum sabah 6 ya kadar yatıyor yüzüstü uyanmadan ben de uyuyorum bu arada tabiki ama tedirginim 😔 sırt üstü ve yan mümkün değil uyumuyor saat başı uyanıyor ne yapsam bilemedim şimdi...

Merhabalar, belki hatırlayan olur erken doğumla 24 martta kızım oldu. Bugün 4 ay bitti aile hekimi 4 . Ayın sonu aşı var demişti araya bayram girdi bide hemşire aramayınca bende gitmedim acaba geçmi kaldım die endişelendim 4 ay bitmeden olması gerekir mıydı bilmiyorrum. Sizin bilginiz var mi

Kızlar nasılsınız benim gibi oğlu uyumayan varmı gerçekten çok zorluyor artık gündüz uyutuyorum 5 dk 15 dk ancak uyuyo gece desen zaten kalkıyor 2 3 saatte bir ne yapıcam bilmiyorum yıkıyoruz gündüzleri ve gece yatmadan rahat uyusun diye ama yok yani hadi gece emiyo uyuyo da gündüz gerçekten hiç yok denecek kadar
Arkadaşlarımında var bebeği 2 3 saat uyuyorlar ben tam yatıcam pat kalkıyor

Kızlar nasılsınız benim gibi oğlu uyumayan varmı gerçekten çok zorluyor artık gündüz uyutuyorum 5 dk 15 dk ancak uyuyo gece desen zaten kalkıyor 2 3 saatte bir ne yapıcam bilmiyorum yıkıyoruz gündüzleri ve gece yatmadan rahat uyusun diye ama yok yani hadi gece emiyo uyuyo da gündüz gerçekten hiç yok denecek kadar
Yalnız değilsin canım her bebek bir olmuyo işte benim bebeğim de uykuyu hiç sevemedii

Merhabalar, belki hatırlayan olur erken doğumla 24 martta kızım oldu. Bugün 4 ay bitti aile hekimi 4 . Ayın sonu aşı var demişti araya bayram girdi bide hemşire aramayınca bende gitmedim acaba geçmi kaldım die endişelendim 4 ay bitmeden olması gerekir mıydı bilmiyorrum. Sizin bilginiz var mi
Bize sağlık ocağından 4.ay dolduktan 10 gün sonraya randevu verdiler
Bu ara gündüz uykusunda biz de zorlanıyoruz, iki saat uğraşıyorum yarım saat uyuyor 🤦🏻‍♀️ gece de fena değil ama önceye göre sık uyanmaya başladı. 3-4.ayda uyku güncellemesi-gerilemesi oluyormuş sanırım ondan 😕

Bize sağlık ocağından 4.ay dolduktan 10 gün sonraya randevu verdiler

Bu ara gündüz uykusunda biz de zorlanıyoruz, iki saat uğraşıyorum yarım saat uyuyor 🤦🏻‍♀️ gece de fena değil ama önceye göre sık uyanmaya başladı. 3-4.ayda uyku güncellemesi-gerilemesi oluyormuş sanırım ondan 😕
Bizde doğduğundan beri böyle arada 2 saat 1 saat uyuyo nadir oda

merhaba hanimlar, takipteyim ama pek yazamiyorum.
bir sey sormaya geldim. kizim 2.ay basindan beri 2 3 gunde bir kaka yapiyordu, 2 haftadir onu da yapmiyor, 1 hafta sonunda fitille yaptirdim,ondan 4 gun sonra tekrar fitille yaptirdim. 3 4 gunden sonra cok zorlandigi icin emmesi bile etkileniyor.
bu durumu yasayip da cozum bulabilen var mi ? surekli fitile alistirmak istemiyorum.

Yaaa ben gece 12 de uyutuyorum sabah 6 ya kadar yatıyor yüzüstü uyanmadan ben de uyuyorum bu arada tabiki ama tedirginim 😔 sırt üstü ve yan mümkün değil uyumuyor saat başı uyanıyor ne yapsam bilemedim şimdi...
Bana bebeğimin doktoru gözetimli olarak yüzüstü uyutabileceğimi önermişti. Bi süre gözetleyip uykusu derinleşince sırtüstü pozisyona geçirmeyi denesene.

bir sey sormaya geldim. kizim 2.ay basindan beri 2 3 gunde bir kaka yapiyordu, 2 haftadir onu da yapmiyor, 1 hafta sonunda fitille yaptirdim,ondan 4 gun sonra tekrar fitille yaptirdim. 3 4 gunden sonra cok zorlandigi icin emmesi bile etkileniyor.
bu durumu yasayip da cozum bulabilen var mi ? surekli fitile alistirmak istemiyorum.
Benim ilk cocugumda vardi tuvalet problemi fitil cok sık kullaniorsunuz bence yaomayin 10 gune kadar yapmamasi normal fitil yerine baska cozumler aramalisiniz masaj gibi mesela eger fitile.alisirsa isiniz daha zor olur

Benim ilk cocugumda vardi tuvalet problemi fitil cok sık kullaniorsunuz bence yaomayin 10 gune kadar yapmamasi normal fitil yerine baska cozumler aramalisiniz masaj gibi mesela eger fitile.alisirsa isiniz daha zor olur
benim de 2. cocugum.inanin 1.5 aydir direniyorum fitil icin :KK43: incir, kayisi, masaj hicbiri kâr etmedi. artik sancidan emmedigi icin mecbur kaldim. belki baska bi cozumu olan vardir diye sormak istedim.

Denemedim ama annenin zeytinyağı tüketimini arttırması bebeğin bağırsaklarına iyi geliyor diye okumuştum

Geçen hafta bende düğün evindeydim bütün gün çeşmeden içtim karnımda şişlik yaptı kana kana içememiştim sonra dediğiniz gibi hazır su aldık gece boyu içtim sıkıntı olmadı. Size dokunmadıysa bebişe de dokunmaz. Az su içmenizden olmuştur. Bebeğim ilk hafta sarılık olduğunda ve ardından bezde kristal olduğu zaman dr.um su vermemi önermişti verdim içti birkaç gün sadece. Şimdi arada annemin ısrarıyla su teklif ediyorum içmiyor hiç. Bende bi sıkıntısı olmadığı için zorlamıyorum. Ama kendimi su içmek için gerçekten zorluyorum. Burda okudum bıngıldağı çökenler, idrarda azalma koyulaşma ağır koku olanları. O yüzden sıvı alımı çok önemli. Ben bol ayran, kendi yaptığım limonata ve reyhan şerbeti de tüketiyorum. Şükür şimdilik sıkıntı yok.
Unutuyorum ben hep su icmeyi dikkatte ediyorum bizimde çiş sayimiz dustu sanki

Selam kızlar. Bebişinizi yüz üstü uyutuyor musunuz? Benim ki sırtüstü ya da yan yatınca ya sıçrayarak ya da gerinerek uyandırıyor kendini ben de yüz üstü uyutmaya başladım gayet rahat ve uzun uyumaya başladı ama boğulma tehlikesi var falan diye yatırmayın diyenler var.
Dikatt etmek lazim tabiki ben dogdugundan beri yuz ustu yatiriyoeum cok nadir sirt usttu yan yattirdim

X