2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Kızlar selam. Dün akşamüstü 18 de suyum gelmişti, bu sabah 6ya kadar kendi sancılarımla 5 cm açılmam oldu. Sonrasında maalesef ilerlemedi. Suni sancı almayıp sezeryan oldum çünkü kendi sancılarım nstde görünmemesine rağmen beni sabaha kadar mahvetti. Velhasıl spinal anesteziyle 3550 Gr 53 cm minik oglusumu kucağıma aldım. Emme konusunda biraz tembel ama üç beş damla sütten de nasiplendi çok şükür. Bundan sonra meme savaslariyla devam edeceğiz inşallah 😻 Darısı doğum yapmayan arkadaşlara olsun🌺

Kızlar selam. Dün akşamüstü 18 de suyum gelmişti, bu sabah 6ya kadar kendi sancılarımla 5 cm açılmam oldu. Sonrasında maalesef ilerlemedi. Suni sancı almayıp sezeryan oldum çünkü kendi sancılarım nstde görünmemesine rağmen beni sabaha kadar mahvetti. Velhasıl spinal anesteziyle 3550 Gr 53 cm minik oglusumu kucağıma aldım. Emme konusunda biraz tembel ama üç beş damla sütten de nasiplendi çok şükür. Bundan sonra meme savaslariyla devam edeceğiz inşallah 😻 Darısı doğum yapmayan arkadaşlara olsun🌺

Hayırlı olsun canım.
Sağlıcakla güzel günlerde büyütün inşallah bebeğinizi 💕💕

Hayır temasa gerek yok. Amacı zaten kapak sayesinde göğüs ucunun kıyafete değmemesi. O kadar hassaslaşıyor ki. İnsanın içi gidiyor kıyafete değince.

Emziriyor musun bu arada
Bir sabah uyandım göğüslerim çok şiş sıcak uygulama yapıp yapıp sağmaya çalışıyorum sütüm çok az geliyor bebeğimi yavaş yavaş emzirmeye başladım diyebilirim elhamdülillah 🤲 tabi göğüs ucu yaraları da emzirmenin tuzu biberi gibi bir şeymiş acı hissi çok fazla

Kızlar bebeğimin bi kulağı ikinci işitme testinden de geçemedi. Var mı hiç başına böyle birşey gelen? Amniyon sıvısı kaçmış olabilir 10 gün sonra tekrar bakalım dediler ama içim içimi yiyor. Çocuk doktorumuz da üni hastanesine gidin daha detaylı tetkik edilsin dedi. Kiminiz hamile kiminiz lohusasısınız sizin duanız kabul olur dua edin nolur bi sıkıntı çıkmasın.
Canım bizim de ilk işitme testinden ikisi de geçememişti. Küçük bir aletle yapıyorlardı memorial da ve sürekli kablolarla oynayıp duruyordu yapan hemşire herşeyden etkileniyormuş. İkinciye gittiğimizde de baya bir uğraştı zarla zorla testi geçti. Yani diyeceğim o ki aletler çok zor ölçüyor içini ferah tut başka bir hastanede yaptırabilirsin testi farklı cihazı olan.

Çok geçmiş olsun canım benim moralini bozma 10 gün sonra tertemiz sonuc alırsın inşallah

Canım inşallah Allahın izniyle hiç bi sorunu olmaz dua edicem bebişe Rabbim kabul etsin

Doğduğunda benim bebeğimde geçemedi doğum sırasında su kaçmıştır dediler 5 gün sonra gittik geçti şükür. Senin bebeğinin de öyledir üzme kendini

Canım benim ki ilk gün yapılanı gecemedi 15 gün sonraya gün verdiler benim de içim içimi yiyor

Canını sıkma kuzum. Çok normal diye okudum ben. Anne karnında sıvı dolu olduğu için doğduğu zaman Bi anda atamayabiliyormuş vücutları. O yüzden 10 gün sonraya randevu vermiş. Bekleyin 10 gün sonra tekrar yaptırın. Kurumuş olur inşallah kulağındaki nem
Çok teşekkür ederim kızlar. G guneyli34 bize günler geçmek bilmez şimdi inşallah hayırlı sonuç alırız.

Benimde öyle olmuştu ya canım çıkıyordu ama nstde 20 lerde görünüyordu.
Aman hayırlısı önemli olan sağlıklı bir şekilde kucağına alman😊
Gözün aydın sağlıkla büyüt inşallah ❤

Canım bizim de ilk işitme testinden ikisi de geçememişti. Küçük bir aletle yapıyorlardı memorial da ve sürekli kablolarla oynayıp duruyordu yapan hemşire herşeyden etkileniyormuş. İkinciye gittiğimizde de baya bir uğraştı zarla zorla testi geçti. Yani diyeceğim o ki aletler çok zor ölçüyor içini ferah tut başka bir hastanede yaptırabilirsin testi farklı cihazı olan.
Bizimki de bugün tam uyanmak üzereydi çok huzursuzdu. Bizimki sadece bi kere denedi keşke biraz daha uğraşsaydı. Zaten bu sadece tarama testiymiş hacettepeden randevu alacağız daha iyi baksınlar.

Merhabalar bende 1 Ocak’ta Doğum yaptım göğüs uçlarımda yara yok ama bebek ilk tuttuğunda çok acıyor çatlak kremi sürüyorum her seferinde ne zamana geçer veya tavsiyeleriniz var mı

Hayırlı olsun canım nasıl ilerledi sürec ağrın mı vardı yada açılman
Sağolun.Normal dokot kontrolüne gittim.Seni geri gönderirsem gece gelirsin diyerek doğumhaneye gönderdi.Ne agrım,ne açılmam ,ne suyum hiçbir şeyim yoktu.Ama karnım aşağı çok inmişti.38.6 günlüktüm.Normal doğum yapacaktım.Ama sancılar azaldı spinal anestezi oldum.Bebeğinin boynuna kordon dolanmış.Açılmam 1 parmak kadardı.Ebe çok zor dedi normal için tabi bu arada saatler geçti.Apar topar sezeyana alındım.Allaha şükür doğar doğmaz gördüm bebeğimi.Spinal Anesteziden korkmayın anestezi doktorun o kadar iyiydi ki hiç korkmadım.İğne yaparken hissetmedim.Bacaklarımdaki uyuşukluk geçmeye başlayınca aşırı ağrım oldu.Çok bağırdım.Saatler sonra iğne yaptılar biraz kendime geldim.Cuma günü dikişlerim alınacak.Bu arada meme ucu mutlaka kullanın hemen yara oldu benim bir de onun acısını çektim.Herşeye rağmen anne olmak çok güzel duygu.Rabbim hakkınızda hayırlısını versin

Biraz hızlı yazmışım:))
Normal doğum için vajina muayene çok acı verici ben dayanamadım pek çok canım acıdı.Bir de vajinadan fitil koyuyorlar. Ebeler tersti biraz insan strese giriyor.Allah sabır versin doğum yapacak herkese.İki acıyı da yaşadım.

Gözünüz aydın canım Allah analı babalı büyütsün inşallah

Sağolun.Normal dokot kontrolüne gittim.Seni geri gönderirsem gece gelirsin diyerek doğumhaneye gönderdi.Ne agrım,ne açılmam ,ne suyum hiçbir şeyim yoktu.Ama karnım aşağı çok inmişti.38.6 günlüktüm.Normal doğum yapacaktım.Ama sancılar azaldı spinal anestezi oldum.Bebeğinin boynuna kordon dolanmış.Açılmam 1 parmak kadardı.Ebe çok zor dedi normal için tabi bu arada saatler geçti.Apar topar sezeyana alındım.Allaha şükür doğar doğmaz gördüm bebeğimi.Spinal Anesteziden korkmayın anestezi doktorun o kadar iyiydi ki hiç korkmadım.İğne yaparken hissetmedim.Bacaklarımdaki uyuşukluk geçmeye başlayınca aşırı ağrım oldu.Çok bağırdım.Saatler sonra iğne yaptılar biraz kendime geldim.Cuma günü dikişlerim alınacak.Bu arada meme ucu mutlaka kullanın hemen yara oldu benim bir de onun acısını çektim.Herşeye rağmen anne olmak çok güzel duygu.Rabbim hakkınızda hayırlısını versin
Gözünüz aydın canım Allah analı babalı büyütsün inşallah

Şu an toparlandım tabi ilk günler ağrı oluyor ama korkmayın.Bir daha doğum yapsam Spinal anestezi tercih ederim ama sonrası hemen ağrı kesici iğne yaparlarsa benim hastanede yattığım gün hemşireler çok gergindi kendi aralarında tartışmaları vardı. Pek ilgilenen olmadı.Neyse..Spinal anestezi sonrası kayısı hoşafı,sade nescafe bol bol için mutlaka...Bana onlar çok iyi geldi hiç başım ağrımadı ve bağırsaklarım çalıştı.Bacaklarınız çok üşüyecek üşütmemeye çalışın.Sıcak su torbası...vs kullanın.Ben sıcağa yakın limonlu su içtim arada onun dışında pekmez içtim.İnşallah hastanede iyi insanlara denk gelirsiniz

X