2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Kızlar bebeğimin bi kulağı ikinci işitme testinden de geçemedi. Var mı hiç başına böyle birşey gelen? Amniyon sıvısı kaçmış olabilir 10 gün sonra tekrar bakalım dediler ama içim içimi yiyor. Çocuk doktorumuz da üni hastanesine gidin daha detaylı tetkik edilsin dedi. Kiminiz hamile kiminiz lohusasısınız sizin duanız kabul olur dua edin nolur bi sıkıntı çıkmasın.
Bizim de sağ kulak geçti ama sol kulak geçmedi tekrar teste gideceğiz
Bize de öyle dediler pislik kacabiliyor su kacabiliyor dediler insan tedirgin oluyor tabi ki
Dua ediyorum canım hepimizin evlatlarına
Gidin bir kaç gün sonra bakılsın yine de

Şu an toparlandım tabi ilk günler ağrı oluyor ama korkmayın.Bir daha doğum yapsam Spinal anestezi tercih ederim ama sonrası hemen ağrı kesici iğne yaparlarsa benim hastanede yattığım gün hemşireler çok gergindi kendi aralarında tartışmaları vardı. Pek ilgilenen olmadı.Neyse..Spinal anestezi sonrası kayısı hoşafı,sade nescafe bol bol için mutlaka...Bana onlar çok iyi geldi hiç başım ağrımadı ve bağırsaklarım çalıştı.Bacaklarınız çok üşüyecek üşütmemeye çalışın.Sıcak su torbası...vs kullanın.Ben sıcağa yakın limonlu su içtim arada onun dışında pekmez içtim.İnşallah hastanede iyi insanlara denk gelirsiniz
Hemen ağrı kesici yapmaları lazımdı aslında acı çekmişsin o kadar. Ben odaya geldiğim gibi hemen serum taktılar ağrı hissetmiyim diye. Allaha şükür de rahatsız edici bi ağrı da hissetmedim.
Dediğin gibi şimdiki aklım olsa baştan sezaryen derdim bende hiç normal doğum sancısı çekmezdim o kadar.

Bizim de sağ kulak geçti ama sol kulak geçmedi tekrar teste gideceğiz
Bize de öyle dediler pislik kacabiliyor su kacabiliyor dediler insan tedirgin oluyor tabi ki
Dua ediyorum canım hepimizin evlatlarına
Gidin bir kaç gün sonra bakılsın yine de
Bi şekilde sınanacağız işte. İnşallah güzel sonuçlar alırız. Allah herkesin yavrusunu korusun esirgesin evlat çok başka bi şeymiş ya.

Kizlar nisanim geldi sancim da var bayaaa regl agrisindan fena ama hangi agrida dk tutcagimi bilmiyorum ..

Inshallah yarin sabaha kadar notmal sancim ile dogururum yoksa suni vericekler
Hayırlısıyla kucağına alırsın inşallah canım. Rabbim yardımcın olsun.
Benimde alt tarafımda çok ağrı var bacaklarımı hareket ettiremiyorum resmen. Son haftaya kalmasın inşallah bizimde gün geçtikçe ağırlaşiyoruz...

Amin inshallah yarina kadar böyle devam eder suniyi yemeden simdi biraz sicak suya oturcam küvete
Kendi sancilariniz başladıysa yarın sabah suni sancı istemediğinizi söyleyin.Doğu dediğimiz şey hemen olması gereken birşey değil.Şuanki sancilariniz biraz uzun da sürebilir sabaha kadar zamanla siddetlenedebilir.Siz bol bol evin içinde yürüyün sıcak duş alın varsa pilates topunda hareketler yapın.İnşallah kısacık bir zamanda alırsınız bebişi kucağınıza.Ama size tavsiyem hastane yakinsa sancılar çok sıklaşmadan gitmeyin hastaneye.Kac dakikada bir olduğuna bakın.Zaman tutmaya çalışın.Zamanla dayanilamaz duruma geldiğinde açılmanız da artmış olacak.

Kızlar selam. Dün akşamüstü 18 de suyum gelmişti, bu sabah 6ya kadar kendi sancılarımla 5 cm açılmam oldu. Sonrasında maalesef ilerlemedi. Suni sancı almayıp sezeryan oldum çünkü kendi sancılarım nstde görünmemesine rağmen beni sabaha kadar mahvetti. Velhasıl spinal anesteziyle 3550 Gr 53 cm minik oglusumu kucağıma aldım. Emme konusunda biraz tembel ama üç beş damla sütten de nasiplendi çok şükür. Bundan sonra meme savaslariyla devam edeceğiz inşallah 😻 Darısı doğum yapmayan arkadaşlara olsun🌺
Gözün aydın canım, sağlıkla büyütün inşallah

Amin inshallah yarina kadar böyle devam eder suniyi yemeden simdi biraz sicak suya oturcam küvete
kuzum ben 10 dkya düştüğünden 14 saat sonra doğum yaptım.
suni verebilirlerdi ilerlemem durmuştu ama vermediler
doktorum anlık bir acı olan çatıyı kendi açma yöntemini kullandı.
çok yıprandım ama suni almamış oldum.

Kizlar nisanim geldi sancim da var bayaaa regl agrisindan fena ama hangi agrida dk tutcagimi bilmiyorum ..

Inshallah yarin sabaha kadar notmal sancim ile dogururum yoksa suni vericekler
Dogum sancisi geldigi zaman oldugun yerde kalakalıyorsun canm hicbisey yapamiyosn belin kiriliyo saniyosun agrisi cok fazla oluyo

selam herkese Bugün tam 1 haftamizi doldurduk.
İkinci sezeryan hep kolay olur dediler.Hemen ayaga kalktım çabuk toparlandim.Ama 2. gün mastit oldum.3_4 gün epey çektim çok zordu ama atlattik onuda şükür.Emiyoruz artık.
Yeni doğum yapacak annelere tavsiyem,mümkünde ilk günün akşamı veya ikinci günün sabahı mutlaka sütünüzü sağin hastaneden sagma makinasi isteyin.
Ben ikisindede ayni sorunu yaşadim.

selam herkese Bugün tam 1 haftamizi doldurduk.
İkinci sezeryan hep kolay olur dediler.Hemen ayaga kalktım çabuk toparlandim.Ama 2. gün mastit oldum.3_4 gün epey çektim çok zordu ama atlattik onuda şükür.Emiyoruz artık.
Yeni doğum yapacak annelere tavsiyem,mümkünde ilk günün akşamı veya ikinci günün sabahı mutlaka sütünüzü sağin hastaneden sagma makinasi isteyin.
Ben ikisindede ayni sorunu yaşadim.
Maşallah canım ne güzel toparlanmışsın hemen vallahi bende doğumdan o kadar korkmuyorum ama emzirmekten çok korkuyorum oğlumda çok kötü geçmişti ilk emzirme sürecimiz yara içinde inşallah bunda öyle olmaz

X