2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Hemen ağrı kesici yapmaları lazımdı aslında acı çekmişsin o kadar. Ben odaya geldiğim gibi hemen serum taktılar ağrı hissetmiyim diye. Allaha şükür de rahatsız edici bi ağrı da hissetmedim.
Dediğin gibi şimdiki aklım olsa baştan sezaryen derdim bende hiç normal doğum sancısı çekmezdim o kadar.
Evet nasip böyleymiş herşey normal gidince normal doğum tercih etti doktorum ta ki sancılar bitince aldılar.Güle güle büyüsün bebeklerimiz

Kızlar günaydın💐
Babam yaklaşık 1 aydır covid tedavisi görüyordu hastanede. Bir iyi bir kötü olunca hastane değiştirdik tam düzeliyor derken şimdi de hastane enfeksiyonu kapmış😱 hiç gözünü açamıyor. 😭
Kızlar bir kısmınız lohusa bir kısmınız hamile lütfen babama dua eder misiniz ??🤲
Şimdiden çoo teşekkür ederim 💐
Gecmis olsun canm Allah acil şifalar versin inşallah tez zamanda iyilesir araniza katılır

😅Kıyamam beklemek çok zor gelir inşallah annesi
Evet beklemek zor ya benm kucugum var evde icerde kalmasi bana iyi geliyo bazen cunku bakimi rahat oluyo heryere kendimle tasiyom guvenli bi sekilde dogdugu zaman işim cok zor olcak . Ama günü geldi yani gelmemesi beni birax stresr sokuyo ben normal dogum ve kendi sancimla dogurmak istiyroum gelmeyince endiseleniyorum biraz

Ben daha doğurmadan nasıl olacak stresine girdim ama yanlış tabi strese girmek. Olumlu düşünelim, her şey yolunda gidecek inşallah 🙏
Tabi stres yapmamak lazım elde olmuyor gerçi ama dediğin gibi olumlu düşünmek en güzel gelip geçiyor hepsi ☺
Kızlar günaydın💐
Babam yaklaşık 1 aydır covid tedavisi görüyordu hastanede. Bir iyi bir kötü olunca hastane değiştirdik tam düzeliyor derken şimdi de hastane enfeksiyonu kapmış😱 hiç gözünü açamıyor. 😭
Kızlar bir kısmınız lohusa bir kısmınız hamile lütfen babama dua eder misiniz ??🤲
Şimdiden çoo teşekkür ederim 💐
Canım çok geçmiş olsun , hastaneden enfeksiyon kapmasına üzüldüm yaaa dikkat gerektiren şeyler bunlar. İnşallah en kısa sürede toparlar. Dualarım sizinle 🤲
kiloya hiç takılmayın.
52yle hamile kaldım 67 yle doğurdum şuan 56 kiloyum. sürekli terliyorum su gibi. kaynanam terle atıyorsun kiloyu dedi öyle olurmuş vücut eski haline dönüyormuş terle atıyormuşuz fazlalıkları.
yediğim içtiğim aynı olmasına rağmen her gün tartıda bir eksik görüyorum kendimi.
Doğumda sadece 4 kilom gitmiş daha fazla bekliyordum açıkçası bi moralim bozuldu bi daha da tartılmadım ama baya yiyorum hamilelikte içimde kalan şeyleri götürüyorum valla. Son halim kaç kilo bilmem yarın kahvaltıdan evvel tartılayım bari

Kızlar dogum tarihimi ayin 21 ne aldirdim tabi bebek beklerse ayin 18di ama 21 ne aldirdim sizce agdaya nezmn gitmem lazim

kiloya hiç takılmayın.
52yle hamile kaldım 67 yle doğurdum şuan 56 kiloyum. sürekli terliyorum su gibi. kaynanam terle atıyorsun kiloyu dedi öyle olurmuş vücut eski haline dönüyormuş terle atıyormuşuz fazlalıkları.
yediğim içtiğim aynı olmasına rağmen her gün tartıda bir eksik görüyorum kendimi.
Bence de kiloya takılmamak lazım, 73 ile doğuma girdim eve geldigimde 68dim şuan 63 kiloyum. Ilk on gün aşiri terledim onun etkisi de olmustur ama benim erken doğum stresi bebeğin küvezde kalmasi falan gibi şeyler daha etkili oldu bir anda gitti kilolarim. Her şeyin başi sağlik o olunca gerisi hallolur

Hemen ağrı kesici yapmaları lazımdı aslında acı çekmişsin o kadar. Ben odaya geldiğim gibi hemen serum taktılar ağrı hissetmiyim diye. Allaha şükür de rahatsız edici bi ağrı da hissetmedim.
Dediğin gibi şimdiki aklım olsa baştan sezaryen derdim bende hiç normal doğum sancısı çekmezdim o kadar.
Ben de 10 saat normal dogum denedim ama yine olsa yine denerdim. Çok kötüydü sancısı, hayatımın kesinlikle en berbar günüydü. Bundan sonra bir daha cocuk yapar mıyım bilmem, olur da ikinci cocuk olursa zaten mecburi sezaryan bu saatten sonra. Ama en azından ilk bebeğim kendi geleceği günü kendi seçti, bir daha bu ihtimal bile olmayacak. Ha tabi bu yasadıklarımdan sonra suanda ikinci cocuk mümkün değil diyorum ama unutuluyor diyorlar 😅 ben aklıma geldikce hüngür hüngür ağlıyorum. Canım lohusa kafası 🙈

Hanımlar hiç yazamadım; ama ben de geçen salı 5 Ocak'ta sezaryen ile doğum yaptım. Çok şükür ben de bebek de iyiyiz. İlk başlarda bir kilo ve emzirme problemimiz oldu; ama yavaş yavaş aşıyoruz hepsini inşallah. Burayı da çok fazla açıp okuyamadım, sayfalarca mesaj birikmiş; ama çoğunluk doğum yapmış anladığım kadarıyla. Hayırlı olsun hepimiz sağlıkla büyütelim inşallah, bekleyenler de en güzel zamanda kucaklarına alsınlar bebeklerini.

Hanımlar hiç yazamadım; ama ben de geçen salı 5 Ocak'ta sezaryen ile doğum yaptım. Çok şükür ben de bebek de iyiyiz. İlk başlarda bir kilo ve emzirme problemimiz oldu; ama yavaş yavaş aşıyoruz hepsini inşallah. Burayı da çok fazla açıp okuyamadım, sayfalarca mesaj birikmiş; ama çoğunluk doğum yapmış anladığım kadarıyla. Hayırlı olsun hepimiz sağlıkla büyütelim inşallah, bekleyenler de en güzel zamanda kucaklarına alsınlar bebeklerini.
Gözünüz aydın canım Allah analı babalı büyütsün inşallah

Tabi stres yapmamak lazım elde olmuyor gerçi ama dediğin gibi olumlu düşünmek en güzel gelip geçiyor hepsi ☺

Canım çok geçmiş olsun , hastaneden enfeksiyon kapmasına üzüldüm yaaa dikkat gerektiren şeyler bunlar. İnşallah en kısa sürede toparlar. Dualarım sizinle 🤲

Doğumda sadece 4 kilom gitmiş daha fazla bekliyordum açıkçası bi moralim bozuldu bi daha da tartılmadım ama baya yiyorum hamilelikte içimde kalan şeyleri götürüyorum valla. Son halim kaç kilo bilmem yarın kahvaltıdan evvel tartılayım bari
ben de hastaneden geldim 4 kilo gitmis benim ilk dogumdan sonrada 5 kilo gitmisti. ama ilkinde 55.5 kg ile hamile kalip 64,5 kg ile dogum yapmistim. eve gelince 59.5 kg gorunce oh demistim 😀 simdi 53 kg ile hamile kalip 69 kg ile dogurdum. geldim bir tartildim 65 kg 🤦🏼‍♀️ nasil verecegiz bu kilolari bakalim 3 gun kendime izin verdim ne istersem yedim baklavadan tut pilava kadar normalde yemem cunku. hemen 1 kg geri almisim🤷🏼‍♀️ bugunden itibaren dikkatli beslenicem sutumu etkilemeden bakalim nasil gidecek bu kilo seruvenimiz.hedefim yaza kadar eski kiloma gelmek .

Tipki beni anlatmissin canm ayni durumdayim.hayatimda 80 gormemistim onuda gordum..saglikla dogurup buyutelim de kilolari veririz.ben korse pilates topu falan aldim zaten evde bisikletim de var.dogumdan 3 ay sonra spora baslarim.40 bitincede hafiften bir rejim uygularim yoksa emzirme doneminde kilo aliyorum.dikkat etmem gerekiyor
Güzel bir beslenme programi edinsek hem aç kalmayız hem de sütümüz olur. Ilk başlarda spor yapılmaz çünkü, en çok yürüyüş yapılabilir. Senin sezaryen mi.olacak cnm? Tarih belli mi?

Bir de sezaryen ameliyatta saat kaçta yapılıyor? Bizim istediğimiz bir saat olabiliyor mu? Yoksa fix sabah 9-10 da mi oluyor ?

Ben de 10 saat normal dogum denedim ama yine olsa yine denerdim. Çok kötüydü sancısı, hayatımın kesinlikle en berbar günüydü. Bundan sonra bir daha cocuk yapar mıyım bilmem, olur da ikinci cocuk olursa zaten mecburi sezaryan bu saatten sonra. Ama en azından ilk bebeğim kendi geleceği günü kendi seçti, bir daha bu ihtimal bile olmayacak. Ha tabi bu yasadıklarımdan sonra suanda ikinci cocuk mümkün değil diyorum ama unutuluyor diyorlar 😅 ben aklıma geldikce hüngür hüngür ağlıyorum. Canım lohusa kafası 🙈
Bence de unutuluyor unutmusum... Bir daha asla dogurmam diye bağırdım 😂
Doktorum aaa ne kadar ayıp deme öyle diyor bana ☺️ nasıl unuturum bu acıyı

Bende hemen hemen o kadar sancı çektim ve doktora kalsa biraz daha bekletecekti😁
Baştan deseydi senin çatın dar ben hiç normal doğum olaylarına girmezdim.
Bende gitsin de gelmesin o gün diye anıyorum😁

şimdi size çok saçma bir soru soracağım.
normal doğum yaptım ya ben
dışarda tek dikiş vardı alındı
içte de dikişler varmış eriyen türden.
doğum yapalı 17 gün oldu.
cinsel ilişkiye ne zaman girebilirim acaba ne zaman tam olarak düzeliyor 😂
doğururken cinsel hayatımmmmm bittiiiiii diye bağırıyordum ama 17 gün sonra sorduğum soruya bakın 😂😂😂😂
Doğumdan 40 gün sonra canım en erken :KK66: tabi kanamanın falan bitmiş olması lazım.

Kızlar sezaryen olanlara veya olacaklara bir sorum var. Saat olarak sabah 9 ya da 10 da mi oluyor yoksa örneğin öğlen 12 'de falan yapılabiliyor mu?

Acısını hemen unutuyon canm bak 2019 da dogurdum normal dogim bende hic getirmem daha diyodum cunku sancilar cok kötüydü ama ertesi yil hemen ikincisini yaptik😀😀🙈

ben de hastaneden geldim 4 kilo gitmis benim ilk dogumdan sonrada 5 kilo gitmisti. ama ilkinde 55.5 kg ile hamile kalip 64,5 kg ile dogum yapmistim. eve gelince 59.5 kg gorunce oh demistim 😀 simdi 53 kg ile hamile kalip 69 kg ile dogurdum. geldim bir tartildim 65 kg 🤦🏼‍♀️ nasil verecegiz bu kilolari bakalim 3 gun kendime izin verdim ne istersem yedim baklavadan tut pilava kadar normalde yemem cunku. hemen 1 kg geri almisim🤷🏼‍♀️ bugunden itibaren dikkatli beslenicem sutumu etkilemeden bakalim nasil gidecek bu kilo seruvenimiz.hedefim yaza kadar eski kiloma gelmek .
Canm su an yine pek almiyon o yuzden simdiden mideyi pek buyutmemek gerek de bebek biraz daha büyüdüğü zaman daha cok sut emiyo dolayısıyla kan sekerin dusuyo o zaman habire yiyon o zaman iste kilolar aliniyo

Güzel bir beslenme programi edinsek hem aç kalmayız hem de sütümüz olur. Ilk başlarda spor yapılmaz çünkü, en çok yürüyüş yapılabilir. Senin sezaryen mi.olacak cnm? Tarih belli mi?

Bir de sezaryen ameliyatta saat kaçta yapılıyor? Bizim istediğimiz bir saat olabiliyor mu? Yoksa fix sabah 9-10 da mi oluyor ?
Benimki normal dogum olacak..ben diyetisyene gidip bir liste alacagim oyle canim sunu cekti sütum olsun sunu yiyeyim demeyecegim yoksa kilolar alip basini gidecek..spora doktorum dogumdan 3 ay sonra dedi..veririz ins.hele bebisleri bir doguralimda

X