2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Kızlar benimde canım sıkkın benim çocuk doktorum anne sütü konusunda aşırı baskı yapıyor göğüs ucum yok aparatlada bebek kabul etmiyo doktor edecek etmesi lazım diyo iyice canım sıkılıyor zaten alışamadım uykusuzluğa sürekli kendini kötü hissediyorum
Canini sikma bunun icin canm bebegin alismasi senin bebege alisman baya zman alacak bu gayet normal bisey ve bebek uyudugu zaman sende hemen uyu gunduz aksam hic fark etmiyo ilk ay boyleydim ben hep

Gözün aydin canim saglikla buyut bebegini evet normal dogum zor ama guzel napalim 2 tane yaptim nasipse 3. Olacak benim. Hastaneye gidince mi koydunuz otu suya canım birde suyuna ne okumuştunuz?
Çok teşekkürler ederim🙏🏻🥰 Sancılarım 3 dk ya düştüğünde hastaneye gittik biz otu tam evden çıkarken koyduk suya..

3 farklı kişi okudu suya ben hariç

7 tane İNŞİKAK suresi (inşirah değil İNŞİKAK) okuyan kişiler mutlaka secdesini yapsın her okumada 7 kere çünkü inşikak suresinde secde ayeti var.
7 ihlas
7 Fatiha
7 felak+ nas
1 Meryem
1 fetih
1 Yasin
1 kenzülarş
1 ayetel kürsi

(bunlara ek olarak istediğin sureleri de okuyabilirsin kendin son olarak gitmeden bende okumuştum önceki gün suya)

giderken sudan içtim otu geniş derin bir kaba suyla beraber koyduk sudanda yanımıza aldık orada da içtim. Doğum anında sancı çekerken insan çok susuyor hep ağzım kurudu çok su içtim o esnada..

Kızlar bebeğimin bi kulağı ikinci işitme testinden de geçemedi. Var mı hiç başına böyle birşey gelen? Amniyon sıvısı kaçmış olabilir 10 gün sonra tekrar bakalım dediler ama içim içimi yiyor. Çocuk doktorumuz da üni hastanesine gidin daha detaylı tetkik edilsin dedi. Kiminiz hamile kiminiz lohusasısınız sizin duanız kabul olur dua edin nolur bi sıkıntı çıkmasın.
Benimn arkadaşımın bebeği de 3. De geçmişti. Senin ki de geçer inşallah

Merhaba yenidoğan sarılığı ile ilgili altin otu varmış aktarlarda satilan cocugun banyosunun son durulama suyuna biraz koyup onda beklettiginizde bir kac dakika cok etkili oluyormus sariligi gecirme konusunda hatta sarilik otu da deniliyormus ozelligide güneşte yetistiginden d vitaminini fazlaca depolamasi benim üye oldugum bir dogum grubu var orda deneyip memnun kalan cok kisi var paylaşmak istedim umarım isinize yarar. Geçmiş olsun 🙏🏻
Trşekkür ederim canım, araştırmakta fayda var ☺
Arkadaşlar gelişim 34. Haftada kaldığı için bugün sezaryen olacağım şimdi hastaneye geçiyoruz.
Dualarınızı bekliyorum 🙏🏻🙏🏻
Canım geçmişler olsun inşallah her şey güzel ilerlemiştir sağlıkla almışsındır yavrunu kucağına ☺🤲
Gecmis olsun inshallah saglikla alcaksin kucagina
Kız sen doğurmadın mı daha
Yeni doğum yapmış arkadaşlar var, gözünüz aydın olsun, Allah analı babalı büyütsün 🙏

Benim merak ettiğim bir durum var, bebeğin göbek bağının düşmesini beklerken herhangi bir krem falan kullanılıyor mu acaba?
Normalde dpktor bize hiçbir şey vermedi baticon bilr vermedi. Son kontrolde biraz kızarmıştı göbek deliği krem verdi sürmek için. Artık düşse de rahatlasak ya çok geriyo beni
Kızlar birşey sorucam benim suyum gelmeye başladığında bebeğim hala kanala girmemişti 2cmde acılmam vardı 15 saat bekledik acılma olmadı kanalada girmedi ama bu arada sürekli suyum geldi . Merak ettiğim sey suni sancı verilip acılma sağlanabilir miydi ?yada bebek kanala girer miydi o şekilde ? sancımda hiç yoktu en fazla 40 falan cıkıyordu nstde bu aklıma cok takıldı dokturumada soramadım 15 saat bekledikten sonra sezaryene alındım arada ebeler acılma var mı diye kontrol ettiler . Daha öncede doktorum catın dar demişti .
Canım kanala girer miydi bilmem de suni sancı ile açılma olabiliyor ama olmayabilirdi. Çünkü suni almasına rağmen açılmayam sezeryana giren arkadaşalrım oldu. Benim suni ile açıldı. Kişiyr göre değişiyor sanırım

Trşekkür ederim canım, araştırmakta fayda var ☺

Canım geçmişler olsun inşallah her şey güzel ilerlemiştir sağlıkla almışsındır yavrunu kucağına ☺🤲

Kız sen doğurmadın mı daha

Normalde dpktor bize hiçbir şey vermedi baticon bilr vermedi. Son kontrolde biraz kızarmıştı göbek deliği krem verdi sürmek için. Artık düşse de rahatlasak ya çok geriyo beni

Canım kanala girer miydi bilmem de suni sancı ile açılma olabiliyor ama olmayabilirdi. Çünkü suni almasına rağmen açılmayam sezeryana giren arkadaşalrım oldu. Benim suni ile açıldı. Kişiyr göre değişiyor sanırım
Ben daha doğurmadan nasıl olacak stresine girdim ama yanlış tabi strese girmek. Olumlu düşünelim, her şey yolunda gidecek inşallah 🙏

Kızlar günaydın💐
Babam yaklaşık 1 aydır covid tedavisi görüyordu hastanede. Bir iyi bir kötü olunca hastane değiştirdik tam düzeliyor derken şimdi de hastane enfeksiyonu kapmış😱 hiç gözünü açamıyor. 😭
Kızlar bir kısmınız lohusa bir kısmınız hamile lütfen babama dua eder misiniz ??🤲
Şimdiden çoo teşekkür ederim 💐

Ayy bende öyle ödüm patladı aralık bitsin ocak 1 de doğsun die dua ettim şimdide gelesi yok yanii pazartesi tekrar çağırdı doktor nst ye bağlayalım dedi bebeğin hareketlerinide kontrol et dedi bakalım hakkımızda hayırlısı artık
Herkes aynı stresi yaşamış sanırım bende aralıkta doğmasını istemedim inşaAllah gelmez zamanında gelir dedim 1 Ocak olunca epey sevinmiştim. Allah sizi de kurtarsın inşaAllah arkadaşlar kolay bir doğum nasip etsin..

Kızlar günaydın💐
Babam yaklaşık 1 aydır covid tedavisi görüyordu hastanede. Bir iyi bir kötü olunca hastane değiştirdik tam düzeliyor derken şimdi de hastane enfeksiyonu kapmış😱 hiç gözünü açamıyor. 😭
Kızlar bir kısmınız lohusa bir kısmınız hamile lütfen babama dua eder misiniz ??🤲
Allah şifalar versin Tez zamanda iyileşir inşaAllah 🤲🏻

Kızlar bebeğimin bi kulağı ikinci işitme testinden de geçemedi. Var mı hiç başına böyle birşey gelen? Amniyon sıvısı kaçmış olabilir 10 gün sonra tekrar bakalım dediler ama içim içimi yiyor. Çocuk doktorumuz da üni hastanesine gidin daha detaylı tetkik edilsin dedi. Kiminiz hamile kiminiz lohusasısınız sizin duanız kabul olur dua edin nolur bi sıkıntı çıkmasın.
Allah şifalar versin inşaAllah bir sonraki testi geçecektir doğumdan bir süre sonra düzelir diyorlar bu duruma..

kiloya hiç takılmayın.
52yle hamile kaldım 67 yle doğurdum şuan 56 kiloyum. sürekli terliyorum su gibi. kaynanam terle atıyorsun kiloyu dedi öyle olurmuş vücut eski haline dönüyormuş terle atıyormuşuz fazlalıkları.
yediğim içtiğim aynı olmasına rağmen her gün tartıda bir eksik görüyorum kendimi.

Kızlar günaydın💐
çok geçmiş olsun canım. dualarım seninle

Kızlar günaydın💐
Allah acil şifalar versin.

Kızlar günaydın💐
Rabbim acil şifalar versin çok geçmiş olsun 🤲🏻

Kızlar günaydın💐
Rabbim acil şifalar versin inşallah canım biranönce iyileşilr

Slm kızlar nasıl gidiyor bugün çok bulantım var birşey sorcam bilginiz varsa benim doktorum baya iyi tüp bebekle ilgileniyo kılındığı falan var bana bebeğin doğumu her ne kadar 29 Ocak görünse de ben size 23 Ocak veriyorum dedi beşinci ayda otuzuncu haftada doğum 29 Ocak dedi ben 23 dediniz dedim ultrasona göre 23 Ocak gorunuyo adet tarihine gore 29 Ocak dedi şimdi ultrasyon mu önemli adet tarihimi kafam karışık kilodan dolayı değil ultrasyonda 23 Ocak görünüyor dedi

Bir sabah uyandım göğüslerim çok şiş sıcak uygulama yapıp yapıp sağmaya çalışıyorum sütüm çok az geliyor bebeğimi yavaş yavaş emzirmeye başladım diyebilirim elhamdülillah 🤲 tabi göğüs ucu yaraları da emzirmenin tuzu biberi gibi bir şeymiş acı hissi çok fazla

Evet öyle oluyor. Aman dikkat et canım. Göğüslerin sıcak ve şişse hemen masaj uygula. Sıcak su torbası ya da sıcak havlu koy. Sıcak duşa gir. Daire şeklinde masaj yap. Mastit olabilirsin. Allah korusun en kötüsü o gerçekten. Sıtmalı hastalar gibi titreyenler oluyormuş Mastit yüzünden.

Göğüs ucu yaraları için de biraz sabır gerekiyor. Ben her emzirmeden sonra lansinoh krem sürdüm ucuna bolca. Sonra da gümüş kapakla kapattım. 10 gün içinde baya düzeldi. Önceden gözlerim doluyordu emzirirken. Şuan çok daha iyiyim şükür. Bir dene istersen. Ama hiç bırakma her emzirmeden sonra krem sür. Gümüş kapağı da hiç çıkartma. Arada steril et.

Gunaydın hanimlar..bebegin sürekli meme istemesi sadece acliktan degil anne gögsü sıcakligi kokusu onu sakinlestiriyor.siz emzirin mamayi cok vermeyin bence.ben ilk bebegimde bu hatayi yapmistim😊 emziriyordum iki saat bekliyordum sütum azalmasin diye mama veriyordum ve sonuc olarak bebisim surekli kusuyordu ve de hep zayif kaldi.kitaplara uygun egitiyordum guya cok bilgili hissediyordum kendimi...ikinci bebegimde cok akilli bilge bir büyugum bana bebek ih dese tısss dese emzir demisti ve ben onu dinledim öyle yaptim ikinci bebisim hem cok rahatti hemde kilosu cok guzeldi..büyukleri dinlemek lazimmis...sutunuz yoksa tavsiyem emzirmeniz.gögsunuzde yatirin bol bol rahatlar..gece üsenmeyin 1 ay sonra düzene girer gece cok kalkmazsiniz..sağlikli gunlerimiz olsun bebislerimizle
Canım bizde şöyle bi sıkıntı var.emmek istiyor ama çok gazı var.mecbur veriyom ama dağa çok sıkışıyor.nspcaz bilmiyom

X