2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Bizim oğlan da iki gündür çok huysuz uyutuyorum ıkınıp kendini uyandırıyor kıpkırmızı oluyor. ağlarken tıkanıp kalıyor hatta rengi degisiyor. memeyi veriyorum emiyor dakikalarca gazini cikarayim diyorum sonra ağız dolusu kusuyor üst değiştir emdir ağlamasını durdur döngüsü içindeyim acaba kolik mi tecrübeli anneler ne diyorsunuz
Canım hergün aynı saatte yapıyosa evet kolik druna sorup gaz ilacı başla benimki kolik değil ama 1. Bebeğimde ağzım yandı o yüzden buna hemen başladım sab simplex kullanıyoruz

Aktardan milk tea diye bir şey aldım faydalı olmuştur diye düşünüyorum

ah o huzursuzluk hava kararmaya başlayınca kalbim sıkışıyor yine ağlama nöbetleri başlayacak diye

bizimki o kadar emmiyor işte. En fazla 20 dakika gerçi daha 6 günlük belki yoruluyordur ? Ondandır diye düşündüm sonuçta onlar için baya efor. Bizimki de hafif sarı ve aynılarını yaşamışız alt değiştirince uyanıyor 🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Alerji olunca nasıl anlıyoruz peki
Tepkileri noluyor
Kakasında mukus veya kan görürseniz ihtimal yüksek sürekli ıkınıyosa benim ilk kızımda vardı laktoz intoleransı ben süt ürünleri hiç tüketemedim

Kızlar biz 26 günlük olduk benim oğlan hiç uyumuyo ya valla ayakta sallamaya başladım istemeyerek 😥 ondada uyumuyo gerçi ama bazen uyuyo akşama kadar 5dk uyusa 1saat açık gözler uyanık olduğu her vakit mız mız gaz ilacı kullanıyorum kendim papatya çayıda tüketiyoum varmı tavsiyesi olan . Benm 2. Ama her çocuk bir olmuyo maalesef 😟

A Asss aaa Sen daha yeni dogum yapmadin mi? Sutunun su gibi olması lazım zaten.Ilk gün yapışkan altın sarisi veya renksiz kolostrum.2.-3.günler su kıvamında ve renksiz yani su gibi olacak...Sonraki günlerde süt renginde olması gerekiyor.Yanlis olan birşey yok.
Biliyorum da hızlı süt olsun diye cnm oluşmaz diye endişe ediyorum

Kızlar benim göğüs ucum yok o yüzden sütü sağıp veriyorum bu şekilde faydası oluyordur değil mi zaten canım sıkkın ☹️
Gögüs ucu kullanmayi dene istersen ben öyle yapiyorum halbuki uc da masallah var ama ilk günler biberona alistigi icin memeyi kavramayi beceremiyor malesef bi kac gün böyle idare edip uc biraktircam.

sende uc alip dene veya meme ucu cikartmak icin aletler var onalara bak istersen . Ama hic yoktan iydirsikma canini

Kızlar benim kontrolum vardı, 26 ocak tarihine sezaryen için gün aldık. Heyecan yapmaya başladım ben. 1 hafta kaldı. Gece 12 den sonra yemek, sabaha karşı 4 ten sonra su yasakmış. Kuzucuk doğum olacak gibi çok aşağıda falan değilmiş. Benim sat a göre 38+4, döllenme tarihine göre 39+0 oluyor sezaryen tarihim. Sizce nasıl, sizin sezaryen tarihleri nasildi? Aslında 39 + 4 ya da 5 ler beklenebilir demişti Furkan Kayabasoglu. Çünkü vücut normal doğum sinyallerini alırsa oksitosin ve süt salgısı hemen oluyormuş.

Kızım 39+1 de sezaryen ile doğmuştu. Ben bir umut sanci beklemiştim ama gelmemişti. Ilk doğum zaten mecburi sezaryen olacaktı.

Kızlar benim kontrolum vardı, 26 ocak tarihine sezaryen için gün aldık. Heyecan yapmaya başladım ben. 1 hafta kaldı. Gece 12 den sonra yemek, sabaha karşı 4 ten sonra su yasakmış. Kuzucuk doğum olacak gibi çok aşağıda falan değilmiş. Benim sat a göre 38+4, döllenme tarihine göre 39+0 oluyor sezaryen tarihim. Sizce nasıl, sizin sezaryen tarihleri nasildi? Aslında 39 + 4 ya da 5 ler beklenebilir demişti Furkan Kayabasoglu. Çünkü vücut normal doğum sinyallerini alırsa oksitosin ve süt salgısı hemen oluyormuş.

Kızım 39+1 de sezaryen ile doğmuştu. Ben bir umut sanci beklemiştim ama gelmemişti. Ilk doğum zaten mecburi sezaryen olacaktı.
Hayirli olsun 😍 Benim sezeryan olmadi ama tam suni sanci verilcegi gün aksamina benim sancilarim tuttu 😅 ne olucagi pek belli olmuyormus yani ..

Aynı gün busefer kontrolümüz evet bende nişan olabilir diyorum sancılarım zaten var ama bakalım nasip kilo almışlardır da suni sanci falan demezler gerçekten ya kendi sancimizla olsun bende korkarak gideceğim yarın. Seninde sorun çıkmaz umarım yarın haberleşiriz ozaman
Benimd egpnpnde su i sanci vericeklerdi suda azalma oldugu icin .
Aksamina kendi sancim geldi öyle spontan dogurdum darisi soze inshallah

Canim bugun bende kontrole ve smeliyat öncesi testler için hastanedeydim.38+7sezeryan olucam insallah ayin 21 bi yarin kaldı ikinci olmasına rağmen genel anestezi olacağı için korkuyorum.

Merhaba kizlar tum dilekleriniz icin tsk ederm cok sukur dogum yaptim kizim 3150 kilo dogdu. Ayy kizlar zar zor hastaneye yetistik Allahtan yakındı size attigim son mesajdan sonra benm sancilar 5 dakkaya düştü esim zar zor götürdü beni hastaneye gider gitmez dogurdum dogum ani cok berbattti 7 dikisim oldu malesef
saglikla buyut canim🙏🏻gozun aydin💕

Ahhh aaah şifa bulsun diye dua istediğim babamın bugün vefatının 3. Günü oldu bile kızlar😭🥺
Torununu göremeden gitti. En çokta buna üzülüyorum. Bugün dr kontrolüm var gün alacağım doğum için. Dayanamadı yorgun vücudu,yetişemedi. Çook üzgünüm çook. Kabullenmek o kadar zor ki hala hastanede gibi,ölmemiş gibi, bir yerden çıkıp gelecek gibi.

Bir kısmınız hamile bir kısmınız lohusa dua ederseniz çook sevinirim 💐
basiniz sagolsun cok uzuldum cook😢

Arkadaşlar 2 saatte bir kuralına tamamen uyuyor musunuz?
benim kız bazen zor uyanıyor onu uyandırmakla yarım saat geçiyor. Bazen de çok emiyor o yüzden 3 saati bulduruyorum açıkçası kendimde dinleniyorum kötü mü ediyorum?
Bir de 2 saatte bir tek memeden 10dk emiyor bırakıyor, bazen hiç emmek istemiyor bazen de bi memeyi 15 dk emiyor diğerine geçiyor. Sizde nasıl emzirme süreleri?
Canm ben doktora sordum sarılık icin kac saate emzirmek gerek die oda bi bebek sarilik gecirecegi varsa gecirir dedi eger bebegin doyduguna eminsen ne zaman uyanirsa o zaman emzir dedi .
Simdikk benmki yeni ha bire uyaniyi süt icin bazende ben uyandiriuom iki saati falan geçerse altini kontrol ediyom aslinda oda uyaniyo ki baktigimdada doldurmus oluyo aktini gerci

Kızlar biz 26 günlük olduk benim oğlan hiç uyumuyo ya valla ayakta sallamaya başladım istemeyerek 😥 ondada uyumuyo gerçi ama bazen uyuyo akşama kadar 5dk uyusa 1saat açık gözler uyanık olduğu her vakit mız mız gaz ilacı kullanıyorum kendim papatya çayıda tüketiyoum varmı tavsiyesi olan . Benm 2. Ama her çocuk bir olmuyo maalesef 😟
Biz de tam 15 günlük olduk sadece kucakta ve memede uyuyor uyanık da kalmıyor sürekli meme istiyor uyanınca 10 dksı var bez değiştirip azıcık seviyorum sakin oluyor sonra etini koparmış gibi ağlıyor benim ilki de böyleydi benim çocuklarım annelerinin yaka iğnesi 🤷🏻‍♀️ Yapacak birşey yok

Ahhh aaah şifa bulsun diye dua istediğim babamın bugün vefatının 3. Günü oldu bile kızlar😭🥺
Torununu göremeden gitti. En çokta buna üzülüyorum. Bugün dr kontrolüm var gün alacağım doğum için. Dayanamadı yorgun vücudu,yetişemedi. Çook üzgünüm çook. Kabullenmek o kadar zor ki hala hastanede gibi,ölmemiş gibi, bir yerden çıkıp gelecek gibi.

Bir kısmınız hamile bir kısmınız lohusa dua ederseniz çook sevinirim 💐
Başın sağolsun 😔 çok zor rabbim sabrını versin

Biz de tam 15 günlük olduk sadece kucakta ve memede uyuyor uyanık da kalmıyor sürekli meme istiyor uyanınca 10 dksı var bez değiştirip azıcık seviyorum sakin oluyor sonra etini koparmış gibi ağlıyor benim ilki de böyleydi benim çocuklarım annelerinin yaka iğnesi 🤷🏻‍♀️ Yapacak birşey yok
Iyi geceler canım😊 Ya da iyi sabahlar mi demeliyim.Her ikisini de erkenden yatırdım.Ates 9 da Deniz 10 da uyudu.Saat 12 de ikisi de çalar saat gibi aynı anda uyandı.Deniz zaten 2-3 saatte bir uyanıyor ama emip hemen uyuyordu.Ates te gecede 1 kez kalkar veya hic kalkmaz 2dk içinde geri uyur.Su an ikisi de uyanık.Biri odasında oyun oynuyor biri memeden düşmüyor 😂 Sabahlar olmasın.Onumuzdeki 3-4 yıl ciddi gece mesaisi var benim anladığım bu

Hayırlı sabahlar
Kızlar bebeğim dünden beri sulu şekilde yapıyor kakasını.
Başına böyle bir şey gelen var mı acaba ?😟

Iyi geceler canım😊 Ya da iyi sabahlar mi demeliyim.Her ikisini de erkenden yatırdım.Ates 9 da Deniz 10 da uyudu.Saat 12 de ikisi de çalar saat gibi aynı anda uyandı.Deniz zaten 2-3 saatte bir uyanıyor ama emip hemen uyuyordu.Ates te gecede 1 kez kalkar veya hic kalkmaz 2dk içinde geri uyur.Su an ikisi de uyanık.Biri odasında oyun oynuyor biri memeden düşmüyor 😂 Sabahlar olmasın.Onumuzdeki 3-4 yıl ciddi gece mesaisi var benim anladığım bu
Ay aman sağlıklı olsunlar da ben niye 9 yıl ara verdiğimi hatırladım 😂

X