2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Canm süt arttirici seyler tüket tahin helva ye dedi benm doktorum ve bebege vermeden once sağ hani sonra kaliteli sut geliyomus en azindan onu verirsin. Cok su mu tekiyorsun ondan mi acaba
Emdikçe kıvam aldı kuzum çok olsun diye kaynama modunda değil henüz gogsum helva hiç duymamıştım alayım 🤗

Dimi sonuçta emme işini görüyor gözler kapalı olsa da. Dün bi arkadaşım gerekirse ayaklarının altını çimdikle uyanık olsun dedi kafamı karıştırdı. Teşekkür ederim canım 🌺
Hayır onu emmediği zaman yaparsın. Bazen sarılık esnasında çok uyuyorlar emme saati geçiyor geçen hafta bizde oldu gün boyu uyudu zorla uyandırdım sarılıktan dolayı şimdi kendi acıkınca uyanıyo

Ahhh aaah şifa bulsun diye dua istediğim babamın bugün vefatının 3. Günü oldu bile kızlar😭🥺
Torununu göremeden gitti. En çokta buna üzülüyorum. Bugün dr kontrolüm var gün alacağım doğum için. Dayanamadı yorgun vücudu,yetişemedi. Çook üzgünüm çook. Kabullenmek o kadar zor ki hala hastanede gibi,ölmemiş gibi, bir yerden çıkıp gelecek gibi.

Bir kısmınız hamile bir kısmınız lohusa dua ederseniz çook sevinirim 💐
Canım çok üzüldüm basın sağolsun
Allah'ım yerinde dinlendirsin
Allah sana sabır versin

Ahhh aaah şifa bulsun diye dua istediğim babamın bugün vefatının 3. Günü oldu bile kızlar😭🥺
Torununu göremeden gitti. En çokta buna üzülüyorum. Bugün dr kontrolüm var gün alacağım doğum için. Dayanamadı yorgun vücudu,yetişemedi. Çook üzgünüm çook. Kabullenmek o kadar zor ki hala hastanede gibi,ölmemiş gibi, bir yerden çıkıp gelecek gibi.

Mekânı cennet olsun Inşallah Rabbim sizlere sabır versin 😔

Başınız sağolsun.Sabirlar diliyorum size ve ailenize..
Kızım ikinci işitme testindende kaldı moralim çok bozuk 🥺
Başka bir merkezde yaptırsanız P Pelusyastik

Kızlar sütüm hala su gibi bı tavsiyeniz varmi
A Asss aaa Sen daha yeni dogum yapmadin mi? Sutunun su gibi olması lazım zaten.Ilk gün yapışkan altın sarisi veya renksiz kolostrum.2.-3.günler su kıvamında ve renksiz yani su gibi olacak...Sonraki günlerde süt renginde olması gerekiyor.Yanlis olan birşey yok.

Kızlar bebeklerinizi emzirirken tamamen uyanık mı oluyorlar? Benim bebeğim memeye gelir gelmez gözlerini kapatıyo çoğu zaman. Emmeye devam ediyo ama doğru mu yapıyoruz bilmiyorum. Tamamen uyanık mı olmalı
Emdiği sürece gözü kapalı - açık / uyanık - yarı uykuda farketmez...Bebeklerin gözleri ilk günler zaten genellikle kapalı olur tilki uykusunda yaparlar tüm eylemlerini..Sorun yapacak bir durum yok

Hayır onu emmediği zaman yaparsın. Bazen sarılık esnasında çok uyuyorlar emme saati geçiyor geçen hafta bizde oldu gün boyu uyudu zorla uyandırdım sarılıktan dolayı şimdi kendi acıkınca uyanıyo

Emdiği sürece gözü kapalı - açık / uyanık - yarı uykuda farketmez...Bebeklerin gözleri ilk günler zaten genellikle kapalı olur tilki uykusunda yaparlar tüm eylemlerini..Sorun yapacak bir durum yok
Teşekkür ederim bayanlar. Tecrübesizlik çok zor🐣

Istediğin gibi ye iç...vücut istiyor demek ki....süt üretecek besin istiyor...dogumdan sonra o kadar acıkmış ki benim halam, elleriyle yemiş başucunda duran pastayı o derece gözü dönmüş yani hep anlatırdı
🤣🤣🤣🤣🤣 benm gözüm o kadar donmedi daha cok yemek istemiyroum da aslinda midem acilsin istemiyorum ama kendimi tutamamadigim icin azar azar yiyorum

Canım o ilk sulu halini neden atıyorsunuz ki? O zsten Allahın en büyük mucizesi. Şuanda bebeklere su versek mideleri hazır değil. Ama o emzirme sırasında gelen ilk süt su kıvamında. Bebeğin su ihtiyacını gidermek için var edilmiş bir süt. Bence sağıp boşa atmayın. Sindirimi için çok önemli o ilk süt. Hem evler kaloriferli. İster istemez kuruluk oluyor. Biz sürekli su içiyoruz. Bebek ne yapsın?, o da ilk sütü içiyor su niyetine.
Ama bebekler cabuk doyuyo hep o sulu kısmı icse gelisimi fazla olmaz ki

Alerjik bir durumu olabilir mi acaba?Kakasında mukus falan olabilir mi?Benim ikizlerimde de cok kötü gaz sorunu vardı.Meger süte alerjileri varmış.Süt ürünlerini tamamen kestiğimde gaz sorunları azalmıştı

Ne yaparsanız yapın bazen hiç fayda etmiyor.Ben başından beri reformer yapıyordum şimdi de pilates topuyla egzersizlere başladım.Hurma tüketiyorum.Merdiven inip çıkmak çok ise yarıyor ilk doğumdan tecrübe ettim bunu.Ananas yemek,ahududu çayı içmek etkili diyorlar.Ancak dediğim gibi doğ bebek hazır olduğunda olur.Siz sadece daha kolay bir doğum yapmak için bu saydığım şeyleri yapmış olursunuz.
Ya onu bi arkadaşım daha söyledi ve direk kestim. O sancıdan sabahı sabah ettiğimiz gün sütlaç yemiştim. Kestiğim günden beri daha iyiyiz Allah’a çok şükür 🙏🏻
bi arkadaşımda inek sütü ürünlerine olabilir keçi peyniri al dedi bide onu deneyeceğim.

Allah rahmet eylesin mekanı cennet cennet olsun inşallah 🙏🏻
Kızlar bebeklerinizi emzirirken tamamen uyanık mı oluyorlar? Benim bebeğim memeye gelir gelmez gözlerini kapatıyo çoğu zaman. Emmeye devam ediyo ama doğru mu yapıyoruz bilmiyorum. Tamamen uyanık mı olmalı
benim ki de öyle zaten zor uyandırıyorum. O da tam uyanmıyor. Yarı baygın içiyor 10 dakkaya yine uyuyor 😂

Ama bebekler cabuk doyuyo hep o sulu kısmı icse gelisimi fazla olmaz ki

Tabi hızlı doyarlar ama şöyle düşün. Vücut hemen 1 saatte sıfırdan süt üretmiyor ki. İlk emdi o sulu sütü. Sonraki emişimde biraz daha yoğun süt geliyor. Arz talep meselesi oluyor süt biraz.
Bir de şöyle Bi araştırma var. İnsan bedeni Anne sütünü bebeğin ihtiyaç durumuna göre üretiyor. Hatta hasta olan bir bebeğin bir gün önce ve sonraki anne sütünü gösteriyorlar kanıt olarak. Tamamen farklı iki süt üretiyor annesi. Demek ki o sulu kısma ihtiyacı var ki vücut bebeğin ihtiyacına göre onu üretiyor.

Kizlar ben normalde subat annesiyim
Ama 25 ocak.pzt dogumum.olcak sezeryanla
Oncelikle bebegni kucagna alan anneleri tebrik ederm
Almayanalra da Allah kolaylk versn insallah hepimz sag salim atlatriz
Benm sezeryan olcak
Bana verebilecegnz tavsiye varmi

X